Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Club

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Lukas » 19 Οκτ 2009, 18:02

το τι θα πεις ναι η οχι ειναι δικη σου επιλογη αλλα δεν μπορω να κανω κατι για αυτο
οταν αδυνατη η μαμα εταιρεια και εγω δεν ειμαι ετοιμος ακομη να σε καλυψω 100%
εγω σου λεω απλα αυτο που μου λενε οι κατω
ακομη και ο porto απο εμενα καλυφθηκε (οπως μπορεις να διαβασεις πιο πανω)

πιστευω πως αυριο θα εχουν ανοιξει αλλα και παλι η διαγνωση και η παραγγελια εγινε πριν απο 4 ημερες
το οτι εισαι 4 βδομαδες εσυ δεν ευθυνομαι εγωτην προηγουμενη πεμπτη πηγες στο συνεργειο
και μπηκε η παραγγελια στην αθηνα και το ξερεις αυτο
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 19 Οκτ 2009, 19:43

lukas οταν αγορασα ενα scooter ρωτισα για ανταλλακτικα εαν εχει και αφου διαβεβεωσαν οτι εχουν τα παντα σε 2 μηνες χαλασε. απο το 2006 που το πηρα ακομα περιμενω το κοντεινερ με τα ανταλλακτικα που θα ερχοταν για να το φτιαξω.Με εχεις κοντραρη πολλες φορες και ανετεια τωρα με λες και ψευτη λοιπων 2-10-2009 19:53 σε πηρα τηλ και ζητησα αντλια βενζινης να φερεις χωρις να παω συνεργειο γιατι εκανα διαγνωση της βλαβης και το αναφερα στο συνεργειο. Μου ειπες 10 οκτωμβριου θα το εχουμε λογο μετακομισης.Παρασκευη 9-10-2009 11:30 ωρα παραταω την δουλεια μου φορτωνο την γουρουνα στο τρειλορ και παω στο συνεργειο πιστευοντας οτι θα την αφησω να την φτιαξουν. Σε περνουν τηλ μπροστα μου, 1: θελουμε αντλια βενζινης λενε αν δεν εχεις δεν μπορουμε να τον κρατησουμε, 2:ο δεικτης βενζινης διωρθονετε?ρωτησαν. Ολα δειχνουν λαθος ενδειξη ειναι φυσιολογικο ειπες.3: για τα λαδια που θελει συμπληρωση καθε 500km θα το παρακολουθισουμε ειπε το συνεργειο.Που δεν περνει ταχυτητα ευκολα και πολλες φορες σβηνη ειπαν δυσκολο να γινει.αντε να μην πω για τον βομβητη και τσατιστης παλι. Ειναι και κατι πιο σοβαρο που επαθα εν κινηση με 90 km αλλα θα το αναλυσουμε αλλη φορα.Οπως βλεπεις εχω του δικους μου λογους να ειμαι απογοητευμενος. Και για να σε προλαβω εχω δουλεψη σε jet εμβολοφορους και diesel κινητηρες ξερω τη μου γινεται.Το χαρτι με της βλαβες το εχει το συνεργειο εαν θες παρε και ρωτα.Δεν ξερεις ποσο αρχισαν να μου λειπουν τα 4300ευρο που εδωσα cash χερι με χερι.
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Porto » 19 Οκτ 2009, 23:36

xj_jcb αλλα τοσα προβληματα μπορω να γραψω κι εγω αλλα ξερεις τι εχω καταλαβει... φτιαξιμο και σπρωξιμο... αλλιως δεν βλεπω μελλον. Την πατησαμε...
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 20 Οκτ 2009, 05:33

xj_jcb έγραψε:lukas οταν αγορασα ενα scooter ρωτισα για ανταλλακτικα εαν εχει και αφου διαβεβεωσαν οτι εχουν τα παντα σε 2 μηνες χαλασε. απο το 2006 που το πηρα ακομα περιμενω το κοντεινερ με τα ανταλλακτικα που θα ερχοταν για να το φτιαξω.Με εχεις κοντραρη πολλες φορες και ανετεια τωρα με λες και ψευτη λοιπων 2-10-2009 19:53 σε πηρα τηλ και ζητησα αντλια βενζινης να φερεις χωρις να παω συνεργειο γιατι εκανα διαγνωση της βλαβης και το αναφερα στο συνεργειο. Μου ειπες 10 οκτωμβριου θα το εχουμε λογο μετακομισης.Παρασκευη 9-10-2009 11:30 ωρα παραταω την δουλεια μου φορτωνο την γουρουνα στο τρειλορ και παω στο συνεργειο πιστευοντας οτι θα την αφησω να την φτιαξουν. Σε περνουν τηλ μπροστα μου, 1: θελουμε αντλια βενζινης λενε αν δεν εχεις δεν μπορουμε να τον κρατησουμε, 2:ο δεικτης βενζινης διωρθονετε?ρωτησαν. Ολα δειχνουν λαθος ενδειξη ειναι φυσιολογικο ειπες.3: για τα λαδια που θελει συμπληρωση καθε 500km θα το παρακολουθισουμε ειπε το συνεργειο.Που δεν περνει ταχυτητα ευκολα και πολλες φορες σβηνη ειπαν δυσκολο να γινει.αντε να μην πω για τον βομβητη και τσατιστης παλι. Ειναι και κατι πιο σοβαρο που επαθα εν κινηση με 90 km αλλα θα το αναλυσουμε αλλη φορα.Οπως βλεπεις εχω του δικους μου λογους να ειμαι απογοητευμενος. Και για να σε προλαβω εχω δουλεψη σε jet εμβολοφορους και diesel κινητηρες ξερω τη μου γινεται.Το χαρτι με της βλαβες το εχει το συνεργειο εαν θες παρε και ρωτα.Δεν ξερεις ποσο αρχισαν να μου λειπουν τα 4300ευρο που εδωσα cash χερι με χερι.


και για οσους δεν καταλαβαν το scooter το αγορασα απο αλλη εταιρια η οποια κλεινη σιγα σιγα οχι απο ymc
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Nikoszze111 » 20 Οκτ 2009, 06:33

xj_jcb έγραψε:
και για οσους δεν καταλαβαν το scooter το αγορασα απο αλλη εταιρια η οποια κλεινη σιγα σιγα οχι απο ymc


Μπορείς να μας πείς ποιά εταιρία πάει για κλείσιμο φίλε xj_jcb,μπάς και σωθεί κάποιο υποψήφιο θύμα.
Nikoszze111
Administrator of
[qoogle]www.corollaclub.com[/google]
Nikoszze111
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 06:18
Τοποθεσία: Χαϊδάρι - Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lukas » 20 Οκτ 2009, 08:54

φιλε jcb το συνεργειο φυσικα και ξερει πως ειναι κλειστα κατω
αλλα οταν γινεσε συνεργειο μονος σου και αποφασιζεις μονος σου τις βλαβες
επιβαρυνεσε και το κοστος
το αμαξι σου μονος σου το φιαχνεις??? ΟΧΙ
ετσι ειναι και ολα τα υπολοιπα μηχανοκινητα οταν θελεις εγγυηση εχεις και καποιες υποχρεωσεις
και οχι να κανεις τον μηχανικο μονος σου
γιατι το να βγαλεις ενα ανταλλακτικο απο πανω μονος σου και να μου πεις χανει απο κει(απο μια υποπιεση) και μετα απο 10 μερες το συγκεκριμενο ανταλλακτικο(διακοπτης βενζινης )να ειναι σπασμενος
πανε σε οποια εταιρεια θελεις κιαν στον περασουν εγγυηση ελα και πες μου
και φυσικα το συνεργειο οταν δεν μπορω να σου παρεχω το ανταλλακτικο δεν ειναι παρκινγκ για γουρουνες γιατι ειναι μια περιοδος που υπαρχει προβλημα με την μετακομιση


φλωτερ εχω φερει εδω για σενα
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Lukas » 20 Οκτ 2009, 15:03

και ψεφτη δεν εχω πει ποτε κανενα xj_jcb απλα ολα εχουν ενα τροπο που γινονται
οχι οπως βολευουν εσενα.
πρωτα πας συνεργειο και μετα γινονται παραγγελια ανταλλακτικων
οχι πας ενα ανταλλακτικο και λες χαλασε Αν το εχεις δει αυτο καπου πες το μου και εμενα!!!

κανεις δεν αρνηθηκε αυτα που εχεις πει αλλα κανουν μετακομιση τι να κανω? πες μου??
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 20 Οκτ 2009, 18:26

Lukas έγραψε:και ψεφτη δεν εχω πει ποτε κανενα xj_jcb απλα ολα εχουν ενα τροπο που γινονται
οχι οπως βολευουν εσενα.
πρωτα πας συνεργειο και μετα γινονται παραγγελια ανταλλακτικων
οχι πας ενα ανταλλακτικο και λες χαλασε Αν το εχεις δει αυτο καπου πες το μου και εμενα!!!

κανεις δεν αρνηθηκε αυτα που εχεις πει αλλα κανουν μετακομιση τι να κανω? πες μου??


fffff
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 20 Οκτ 2009, 18:27

δεν ξερω γιατι δεν βγαινουν τα μηνηματα απαντησης που εγραψα
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 21 Οκτ 2009, 18:12

γιατι το να βγαλεις ενα ανταλλακτικο απο πανω μονος σου και να μου πεις χανει απο κει(απο μια υποπιεση) και μετα απο 10 μερες το συγκεκριμενο ανταλλακτικο(διακοπτης βενζινης )να ειναι σπασμενος
πανε σε οποια εταιρεια θελεις κιαν στον περασουν εγγυηση ελα και πες μου

Αυτο δεν το καταλαβα υπονοης οτι το εβγαλα και το εσπασα.Kαλως.Την παλια αντλια θα την παμε στον nick creations εναν ουδετερο μηχανικο που ασχολειτε αποκλειστικα με γουρουνες να μας πει εαν ειναι σπασμενη και εαν ναι αναλαμβανω την ευθηνη μου.
Αντλια παντος ειχα προμηθευτη στης 9-10-09 απο εκει που με προτειναν απο το συνεργειο με το ποσο των 12 ευρο αλλα δεν την περασαν για τον λογο της εγγυησης και μου ειπαν να την κρατησω εφεδρια και να φερεις εσυ την δικια του.
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 21 Οκτ 2009, 18:50

Οσο για τους κανονισμους αντιπροσωπου συνεργειου θα τους ακολουθησω.Θα κανω οτι μου ειπαν θα με παρουν τηλεφωνο οταν θα τα εχουν τα ανταλλακτικα ειπε το συνεργειο θα περιμενω να με παρουν.Οσο για τις βλαβες που αποφασισα μονος μου και εγινα συνεργειο υπαρχουν και αλλα συνεργεια κρατικα και μη που μπορουν να διαπιστοσουν εαν ειναι υπαρκτες.Γιατι τα συμβεβλημενα με την αντιπροσωπια συνεργεια ειναι συμβεβλημενα με την αντιπροσωπια συνεργεια.Σε μια δυσκολη στιγμη πιον θα στηριξουν τον πελατη?Σε αντιπροσωπιες αυτοκινητων σου δεινουν χαρτι cheklist με της βλαβες και τι διορθωθικαν και τη ελεχθικε στο τελος πληρωνης περνεις τα χαρτια τις αποδειξεις και φευγης.Και αν παρουσιαστη προβλημα σε κατι απο αυτα που εκαναν γυρνας με τα χαρτια τα δειχνης και τρεχουν να σε εξυπηρετισουν. SEAT NORTH HELLAS.Δεν θυμαμε σε ολα οσα βρηκα στο seat να με ειπε κανενας αντιπροσωπος η μηχανικος οτι εγινα συνεργειο μονος μου και αποφασισα της βλαβες μονος μου.Φαντασου τωρα να πεις σε συνεργειο δες εαν εχει τυχων προβληματα διορθωσετα και εγω πληρωνω μεχρι και το χρωμα θα βγαζαν σκαρτο. Τελος εχω τελειωση μηχανοσυνθετης αεροσκαφων ημουν 2 χρονια υπολογος σε αεροσκαφη πολεμικα εχω ασχοληθει με κινητηρες jετ και εμβολεοφορους ξερω τι λεω ξερω τι μου γινετε.Η μηπως θελεις τηλεφωνω συνεργειου μηχανηματων που δουλευα.
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Lukas » 22 Οκτ 2009, 08:50

για να καταλαβεις και κατι με τα συμβεβλημενα συνεργεια υπαρχουν καποιες συμφωνιες για τις χρεωσεις
αν εισουν σε συνεργεια θα επρεπε να το ξερεις και να μην λες συνεχεις ξερω ξερω και δουλευα

και στο σεατ δεν ελυσες κανα τεποζιτο απλα ειπες δεν δουλευει αυτο σωστα
βγαλε κατι απο πανω και παντο(οπως εκανες στην γουρουνα σου) και μετα ελα πες μου


Και σχετικα με την αντλια που λες μπροστα ησουν οταν πσαξαν στο εμποριο και δεν βρικαν
εσυ την ειχες και δεν ειπες τιποτε????????????????????
καποια πραγματα δεν καταλαβενω για πιον λογω τα λες? μηπως απλα για εντυπωσιασμο????????
Το συνεργειο δεν ξερει οτι βρικες αντλια καποιος κατι δεν μου λεει σωστα
και εκτος εγγυησης δεν θα ησουν αν βαζαμε την αντλια που βρικες

Και ο Nikos δεν ειναι ουδετερος μηχανικος καιδεν ασχολειτε αποκλειστικα με γουρουνες με ολα ασχολειτε οπως ολα τα συνεργεια
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Lukas » 22 Οκτ 2009, 08:59

και για να τελειωνουμε (γιατι ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω)

Δεν αρνηθηκα ποτε οτι ειναι εκτος εγγυησης αυτα που σου εβγαλε αλλα το οτι ειναι κλειστα λογω μετακομισης η αθηνα δεν μπορω να κανω κατι απο το να σου περιμενε αν εχεις βρει αντλια πανε και βαλτην ελα παρε και το φλωτερ σου και οταν ανοιξουν θα σου φερω και μια αντλια δικη μας να την εχεις καβατζα η να την περασεις αν θελεις για να πας επιτελουσ τις βολτεσ σου

και συγνωμη για την ταλεπορια που σου προκαλεσαμε

αυτα και τελος φιλε jcb
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό johnf » 25 Οκτ 2009, 23:07

Καλημέρα σε όλους. Αν και καιρό εδω και λόγο του ότι δεν είμαι των γραπτών δεν έχω ξαναγράψει στο forum αλλά παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις .
Το θέμα είναι ότι η μαμά εταιρεία από 15 Σεπτεμβρίου λέει ότι στις 1 έως 5 Οκτώβριου θα είχε μεταφερθεί .Στις 5 Οκτώβριου το έκανε 10 .Τέλος πάντων μεταφέρθηκε και Την παρασκευή στις 23οκτωμβριου πέρασα από την νέα διεύθυνση τις μάμας εταιρείας και όπως μου είπαν ραντεβού για σέρβις στις 15 τον Νοέμβριο . όσο για τα ανταλλακτικά από εβδομάδα λόγο του ότι δεν έχουν ταχτοποιηθεί από την μετακόμιση ...!!!
Αυτά όμως για να τα ακούει και η μαμά εταιρεία δεν είναι σοβαρά πράγματα .
Το τι θα πράξει, θα πει και θα σχολιάσει ο καθένας είναι καθαρά προσωπικό του θέμα ,μια σοβαρή εταιρεία και οι περιφερικοί τις αντιπρόσωποι όμως συνετό για αυτούς είναι να τα λαμβάνουν υπόψη τους .
Άβαταρ μέλους
johnf
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14 Φεβ 2009, 11:16

Δημοσίευσηαπό Porto » 26 Οκτ 2009, 18:05

Johnf συμφωνω μαζι σου... Τους πελατες τους, τους γραψανε κανονικα... Αλλα αυτη ειναι η αποψη μου... Εγω πηρα σημερα και μου ειπανε επισης για 15 νοεμβριου και απο μονοι τους μου προτεινανε να το στειλω σε αλλο εξουσιοδοτημενο... Ετσι το φορτωσα σε φορτηγο και το εστειλα Νεα Σμυρνη. Τους τελευταιους 2 μηνες εχω χρησιμοποιησει την μηχανη 10 μερες!
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες