Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ATV YMC

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ATV YMC

Δημοσίευσηαπό giaouts » 28 Μάιος 2008, 14:10

Γεια σας ! Ειναι το πρωτο μου μυνημα σε αυτο το forum! Θα ηθελα να αγορασω ενα ATV της YMC. θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι αξιοπιστα και αν μπορω να βγαλω αδεια για το atv που θελω να παρω... ρωταω επειδη πρεπει να ισχυουν καποια πραγματα τα οποια μπορειται να δειται εδω (http://www.naxtermotors.gr/index.php?ac ... oc&docId=5 )
το μονελο που θελω να αγορασω ειναι το SPHINX 110 ή το 150!

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ Ή ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ??[/img]
Άβαταρ μέλους
giaouts
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Μάιος 2008, 13:54

Δημοσίευσηαπό evryk » 03 Ιουν 2008, 03:25

γεια σου φιλε,

ειπα να σου απαντησω εδω για να μην γινει αποπροσανατολισμος στο αλλο θεμα.
σε οτι αφορα στα ανταλλακτικα εγω θα σου ελεγα να μιλαγες με την αντιπροσωπεια η ακομα καλυτερα με καποιον κατοχο ymc.εχει αρκετους εδω στο φορουμ.
αδεια λογικα βγαζεις.χαμηλου κυβισμου ειναι αυτο.διπλωμα λογικα θες αυτοκινητου.ο νομος οριζει για οχηματα τρικυκλα-τετρακυκλα κυβισμου ανω των 50 διπλωμα αυτοκινητου.

στο θεμα αξιοπιστια τωρα..επειδη προσφατα μιλησα με εναν τυπο που ειχε το sphinx 330 και μου αρεσε εμφανισιακα αλλα και η τελικη του (120 χλμ) το εψαξα λιγο.εχει εδω στο φορουμ ενα θεμα με τιτλο ymc club η καπως ετσι.
εκει λοιπον διαβασα πως πολλα ymc αν και καινουρια παρουσιαζουν βλαβες αλλα η αντιπροσωπεια μπορει να "ξηγηθει" εως και καινουριο μηχανακι(!!!) εαν το προβλημα ειναι σοβαρο.ειδα λοιπον εκει οτι οι γνωμες πραγματικα διιστανται.καποιοι κατοχοι ειναι ευχαριστημενοι γιατι η αντιπροσωπεια ειναι πολυ εξυπηρετικη σε οτι τους συμβει απο την αλλη ομως εκφραστηκε και η αλλη (πολυ λογικη κατ'εμε) αποψη που λεει οτι δεν αγοραζω ενα καινουριο μηχανημα για να τρεχω καθε τρεις και λιγο για επισκευες.και επειδη αυτο ειναι κατι που εγω το εχω ζησει με μεταχειρισμενο οχημα σε διαβεβαιω ειναι πολυ σπαστικο..ποσο μαλλον σε καινουριο οχημα...
εκει θα τραβαγα τα μαλλια μου.
απο εκει και περα εγω προσωπικα εχω μια ενσταση συγκεκριμενα για τα κυβικα φιλε.150 ειναι πολυ λιγα για γουρουνι.για να τσουλας σαν ανθρωπος θα εισαι αναγκασμενος να οδηγεις το γουρουνι διαρκως τσιτα,στο οριο.και απο τα λιγα που ξερω σχετικα με τις γουρουνες,ειναι οτι ειναι ο θανατος τους να πηγαινουν με τσιτα γκαζι για πολλη ωρα.ρημαζουν.οπως και ολα τα εκτος δρομου οχηματα.

ασε που οταν δεν εχεις ταχυτητα,εχεις συνεχεια το νου σου πισω μην εμποδιζεις καποιον και αυτο ειναι πιο επικινδυνο ισως και απο το να πηγαινεις γρηγορα.ειδικα αν τα φρενα σου ειναι καλα εννοειται.

αυτα..... σου λεω για μενα σκεψου το καλα,γιατι τα λεφτα σου απαξ και τα δωσεις δε ξαναερχονται πισω..
Άβαταρ μέλους
evryk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 04 Ιαν 2008, 03:06
Τοποθεσία: νεα ερυθραια

Δημοσίευσηαπό giaouts » 03 Ιουν 2008, 21:16

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για τις συμβουλες σου και για την ενημερωση!
δηλαδη στην τιμη που ειναι το ΥΜC το 150 (1900 ευρω)εσυ προτεινεις να παρω ενα μεταχειρισμενο που να ειναι και ποιο μεγαλο στα κυβικα!! επειδη εχω μονο 2000 ευρω δεν ξερω τι να κανω αν ειχα παραπανω θα επερνα αποφαση πιο γρηρορα . . . θα δουμε . . . 8)
Άβαταρ μέλους
giaouts
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Μάιος 2008, 13:54

Δημοσίευσηαπό evryk » 05 Ιουν 2008, 03:50

εγω να φανταστεις εχω οδηγησει 200αρι γουρουνι και σε αυτο το θεμα ειχα προβλημα.ειχε τελικη λιγο πανω απο 60 χλμ που σημαινει πως αρκετες φορες το πηγαινα με τσιτα γκαζι.κατι που επεφερε και αρκετα προβληματα με ζημιες.εγω θα σου ελεγα η μεταχειρισμενο ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ Η ΦΙΛΟ ΣΟΥ η φυλαξε τα λεφτα σου μαζεψε και αλλα μεχρι να παρεις κατι αλλο.

για μενα quad=τουλαχιστον 300 κυβικα.το λιγοτερο.
Άβαταρ μέλους
evryk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 04 Ιαν 2008, 03:06
Τοποθεσία: νεα ερυθραια

Δημοσίευσηαπό giaouts » 05 Ιουν 2008, 12:55

ok ευχαριστω φιλε
Άβαταρ μέλους
giaouts
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Μάιος 2008, 13:54


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες