Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

raptor 08

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 26 Φεβ 2007, 21:39

UPS ή οποια άλλη μεταφορική και τελωνείο θα πληρώσεις σίγουρα!
Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, όσο για το τελωνείο θα σε πάνε βάση τιμολογίου.
Αν καταφέρεις να στο υποτιμολογίσουν έχει καλώς (δεν το βλέπω να στο κάνουν αν αγοράσεις απο τον κατασκευαστή), αλλά να ξέρεις οτι ούτε το gift δεν θα στο περάσουν εύκολα... (βλέπε 100 η αλεπού...). Εμένα ήταν όλα used αλλά show room condition δηλαδή 9/10 έτσι ώστε να μήν είναι καινούργια, να μην είναι λιώμα και να μην μου τον ακουμπήσουν....
Αν πάλι το παίξεις τρελός (μόνο σαν ιδιώτης αναφέρομαι), μπορεί α) να σε ρωτήσουν πόσο κάνει και να σου ζητήσουν τιμολόγιο, β) βλέπε (α) και σε σε στείλουν στιν υπηρεσία αξιών (να μην σου τύχη), γ) να βαριούνται και να σου πούνε να φύγεις απλά. Το πιο πιθανό είναι το (α) και τότε τους λες εσύ ένα νούμερο για να σου τα πάρουν έστω και λίγο.
Δεν το έχω κάνει και δεν θα το έκανα αυτό που πας να κάνεις (καινούργια parts 2000$+). Ολα τα parts μπαίνουν στο αεροπλάνο-βαλίτσα, εκτός απο τις αναρτήσεις.
KAΛΗ ΤΥΧΗ θα την χρειαστείς! :wink: :wink: :wink:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 26 Φεβ 2007, 23:04

Οποτε η το παραγγελνω και τους λεω αν δεχοναται να πληρωσουν το τελωνειο, ή μου φερνει αυτος τα ψαλιδια και η αναρτηση με μεταφορικη και οτι κατσει στην Ελλαδα ή παιρνω την αναρτηση απο Ευρώπη που δεν υπαρχει ή το πιθανοτερο τον Π!@##$!@$!@ΛΟ.....
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 26 Φεβ 2007, 23:21

Το πρώτο που λες μου ακούγεται λίγο εξωγηίνο ::| :eeeek: ::?: ....
Πιο πιθανό μου ακούγεται τα ψαλίδια βαλίτσα και να πληρώσεις μεταφορικά και τελωνείο ::?
Όπως και να έχει, ρωτάς Ελλάδα πόσω σου δίνουν τις ELKA και μετά κάνεις τα μαθηματικά (αγορά, μεταφόρικά και τελωνειο) για να δείς αν σε συμφέρει η αγορά απο εδώ ή να τα φέρεις απ' έξω.
Αλλά γιατί το συζητάμε αφού δεν ξέρεις ακόμα αν θα έχει βάλει αναρτήσεις του SE σε όλα τα 700!?
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 27 Φεβ 2007, 17:01

Για το πρωτο σου εχω πει και στο παρελθον οτι μου εχουν ξαναπληρωσει τελωνειο απο Αμερικη για μποτες ρουχα γαντια κτλ shift, οσο κουφο και αν σου ακουγεται, ειπαμε μποτες shift 109$!!!!
Το συζηταω γιατι το se(γκρι-κοκκινο σκελετο) ετσι κι αλλοιως εχει αλλαξει αναρτηση απο 450 και λεω να βαλω ψαλιδια( περιπτωση Μανος, εδω κολανε τα μπινελικια που πειμενα, πεταμενα λεφτα και με αυτα παιρνεις 3 μηχανακια !@$#@!@!#@@!$)
Ποσο πανε εδω οι Elka, δεν ξερω ουτε που να ρωτησω, αλλα δεν εχω βρει και πουθενα απέξω να πουλανε μονα τους τα συγκεκριμενα ψαλιδια.
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Φεβ 2007, 18:51

την elka την αντιπροσωπευει ο Nick Creations
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 27 Φεβ 2007, 19:22

Περιπου ποσο κανουν οι sport αnd racing triple rate ξερει κανεις? Θα παρω τηλεφωνο αλλα μην μου πουν 2000 :evil: :shock: :roll:
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Φεβ 2007, 19:26

www.atvexpert.gr

υπολογισε ~ 1.300€
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 27 Φεβ 2007, 22:45

Ρε Θοδωρή, θα πας για ΜΧ με το quad και τα θές ή για Ι.Χ. και καμιά enduro βολτα με το Raptor? Παρε το 700 με το καλό και μετά δες αν θες να βάλεις ψαλίδια & αναρτήσεις! :roll: Το πεταμένα λεφτά είναι πάντα σε σχέση με το ΤΙ χρήση θα κάνεις. Στι θέση σου θα αγόραζα ένα spare set ζαντολάστιχα για αρχή και κάποια άλλα performance parts π.χ. φίλτρο, full pipe, υψηλής στα φρένα.
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 27 Φεβ 2007, 23:34

Δεν διαφωνω καθολου εχεις απολυτο δικιο, ειναι θεμα ΚΑΥΛΑΣ, και οπως λες και συ πρεπει να την πληρωσουμε ακριβα! Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που θα διαλεξω το δρομο του Μανου και παντα αυτο πιστευα, λεω να το κανω σωστα, η χρηση σιγουρα δεν θα ειναι αυτη που αρμοζει για το συγκεκριμενο πακετο, αλλα περα απο τα πεταμενα λεφτα τα ψαλιδια ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ, το ηξερα πολυ καλα στη θεωρια το εμαθα και στην πραξη οταν οδηγησα το trx.
Τι ειναι το υψηλης στα φρενα? Αν εχετε ορεξη οταν τελειωσουμε με την αναρτηση πιανουμε και τα υπολοιπα...
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό kfx » 28 Φεβ 2007, 19:12

Ξερω τι ειναι , απλα δεν καταλαβα τι εννουσε....
Υπαρχει αντιπροσωπος roll design στην Ελλαδα?
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 01 Μαρ 2007, 03:06

Φίλε Θοδωρή, σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να σε μεταείσω απ' το να κάνεις μια τέτοια αγορά. Απλά ήθελα να σου πω ότι ίσως να μην είναι τόσο αναγκαία. Απ' την αλλά μερία, τι να πώ για αναγκαία και τι να πώ για cαυλα και σπατάλη αφού ουτε και εγώ τα πάω καλά... :? :)
Ο Μάνος όμως τα χρησιμοποιεί, αν οχι στο 100%, τουλάχιστον σε βαθμό τέτοιο που κάνει απόσβεση. Το TRX βγαίνει min 2 φορές την εβδομάδα για βόλτα στο χώμα και το απολαμβάνει ΣΙΓΟΥΡΑ._
Προσωπικά έχω βάλει ψαλίδια μονο στο YFZ, και η διαφορά δεν έχει λέγεται. Οτι δίνεις παίρνεις! Για εμένα δεν μετράει τόσο η μεταπώληση, όσο η "απόσβεση" σε χαρά και ευχαρίστηση. :wink:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 01 Μαρ 2007, 03:16

kfx έγραψε:Υπαρχει αντιπροσωπος roll design στην Ελλαδα?


Όχι, αλλά υπάρχουν άλλα επώνυμα προιόντα προς Θεσσαλονίκη...
Θα βρείς απο "Made in the US" αλλά και ντόπια (made in Greece). :D :wink:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Μαρ 2007, 08:26

για ψαλιδια κοιτα στον καρατζιο, φτιαχνει και δικα του, αντιγραφη καποιον μοντελων

μπορει να μην ειναι roll design με μπλε το επανω και νικελ το κατω αλλα εαν σου στραβωσει απο κανα τουμπιδι, την αλλη μερα στο στελνει ταχυδρομικα, και η τιμη τους προσγειωμενη.

εγω αυτα φοραω με elka
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 01 Μαρ 2007, 10:05

Ρε Mike, αφου σου ειπα οτι ειναι θεμα κ!@#$@!ς και μονο, για να μην μπουμε στην διαδικασια να συγκρινουμε τι χρειαζεται και τι οχι και ποσο χρεισημοποιει ο καθενας αυτο που εχει. Οσον αφορα το θεμα της αποσβεσης σιγουρα ειναι πιο σωστη μεθοδος, αλλα ενα τετοιο μηχανακι πιστευω θα το κρατησω σιγουρα τεσσερα χρονια, τωρα να χασω και 2-3 χιλιαρικα επειδη εβαλα αυτα που γουσταρα μεσα σε 4 χρονια δεν νομιζω οτι ειναι και κατι τραγικο, με τη δικη μου λογικη και τσεπη ετσι, για να μην παρεξηγηθω.Σιγουρα 3 χιλιαρικα ειναι λεφτα αλλα τα 4 χρονια κ@!#@!ς κοστιζουν πολυ πιο πολυ.
Και εξαλου να βαλω ψαλιδια - αναρτηση κρατοντας την ιδια αναρτηση με πριν θα γλυτωσω τι?? 500-600$ (στο περιπου ειναι μην το σχολιασετε γιατι θα βγει ο καθενας τωρα και θα λεει οχι εγω εδωσα τοσα, και το αλλο εχει λιγο παραπανω διαφορα και δεν θα τελειωσουμε ποτε)και θα λεω οτι δεν πηρα αυτο που ηθελα
Παμε παλι απο την αρχη ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΩ, τι θα εκανες στη θεση μου?(το δεν θα τα επαιρνα δεν μετραει, ξερω τι κουφαλα εισαι και οτι αυτο θα ελεγες) :D
Ευχαριστω και παλι...
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό argoatv » 07 Μαρ 2007, 15:13

αν φενεται η αξια κατω απο 30$ περναει τελωνιο

αλιωσ τελωνιο κανονικα

ραπτορ 08 ακομα και η yamaha δε το ξερει ακομα πολυ εκ των εσω η πληρωφορια

ομως δε βαζω χερι στη φωτια απλα τους ρωτησα στη europe και δε ξερανε
Άβαταρ μέλους
argoatv
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 13 Δεκ 2006, 15:10
Τοποθεσία: attiki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες