Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξιόπιστη η τετρακίνηση του νεο μαβ.???????

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό discoman » 10 Νοέμ 2004, 20:40

Αν διαβαζεις αυτοτριτη θα τρελαθεις .
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό juan » 10 Νοέμ 2004, 23:36

discoman έγραψε:TO MAVΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αντιγραφη στο ονομα RAV-MAV ουτε ενα ονομα καινουριο δεν βγαλατε .


Θα αρχίσω να δαγκώνω με αυτά που ακούω

RAV - MAV -ΓΑΒ-ΓΑΒ -ΓΑΒ

:alien: :alien: :alien:
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό discoman » 11 Νοέμ 2004, 06:51

νιαου :twisted:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό mavlover » 13 Νοέμ 2004, 23:04

Παιδιά έχω να κάνω μια ερώτηση. Το αγαπημενο μου MAVERICK τώρα πια που χειμωνιασε είναι στο γκαραζ μου. Καθε λοιπόν πρωι που το βάζω μπροστα και μένει κανα 5λεπτο με αναμμένη μηχανή βλέπω μετα στο πάτωμα του γκαράζ σε συγκεκριμένο μέρος νερά. Μετά διαπίστωσα ότι προέρχονται από μια τρύπουλα που έχει το καζανάκι εξατμισης. Πρέπει να αρχισώ να ανησυχώ????
ΥΠΟΨΗΝ: aircondition κλειστό και μεγάλη διαφορα θερμοκρασίας μεσα και έξω από το γκαράζ..!!!!!!
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 15 Νοέμ 2004, 19:51

mavlover έγραψε:Παιδιά έχω να κάνω μια ερώτηση. Το αγαπημενο μου MAVERICK τώρα πια που χειμωνιασε είναι στο γκαραζ μου. Καθε λοιπόν πρωι που το βάζω μπροστα και μένει κανα 5λεπτο με αναμμένη μηχανή βλέπω μετα στο πάτωμα του γκαράζ σε συγκεκριμένο μέρος νερά. Μετά διαπίστωσα ότι προέρχονται από μια τρύπουλα που έχει το καζανάκι εξατμισης. Πρέπει να αρχισώ να ανησυχώ????
ΥΠΟΨΗΝ: aircondition κλειστό και μεγάλη διαφορα θερμοκρασίας μεσα και έξω από το γκαράζ..!!!!!!



ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ
ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΔΡΑΤΜΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΥΓΡΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΤΑΝ Η ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΚΡΥΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ ΤΟΤΕ Η ΠΙΕΣΗ ΤΩΝ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ.
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό maverickman » 15 Νοέμ 2004, 23:19

iperodigos έγραψε:
mavlover έγραψε:Παιδιά έχω να κάνω μια ερώτηση. Το αγαπημενο μου MAVERICK τώρα πια που χειμωνιασε είναι στο γκαραζ μου. Καθε λοιπόν πρωι που το βάζω μπροστα και μένει κανα 5λεπτο με αναμμένη μηχανή βλέπω μετα στο πάτωμα του γκαράζ σε συγκεκριμένο μέρος νερά. Μετά διαπίστωσα ότι προέρχονται από μια τρύπουλα που έχει το καζανάκι εξατμισης. Πρέπει να αρχισώ να ανησυχώ????
ΥΠΟΨΗΝ: aircondition κλειστό και μεγάλη διαφορα θερμοκρασίας μεσα και έξω από το γκαράζ..!!!!!!



ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ
ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΔΡΑΤΜΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΥΓΡΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΤΑΝ Η ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΚΡΥΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ ΤΟΤΕ Η ΠΙΕΣΗ ΤΩΝ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ.


Υπαρχει μια μικρη τρυπα στο πισω μερος του καζανιου της εξατμισης.Βρισκεται για να μην κρατα υγρασιες η εξατμηση οταν σβησει ο κινητηρας.μην ανησυχεις!!! :)
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 16 Φεβ 2005, 01:39

Το θεμα το εχουμε συζυτησει πολλες φορες,αλλα αν μπορει καποιος να μου πει τελικα κατι.Το νεο ΜΑ οταν κινειτε σε ευθεια ειναι μπροστοκινητο.Σωστα???Οταν στριβει χωρις να χανει προσφυση ειναι 4κινητο??? ή το νεο συστημα ανιχνευοντας 200 φ.το sec το κανει 4χ4 μονο αν διαπιστωσει ολισθηση??
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 16 Φεβ 2005, 12:42

MAVERICKios έγραψε:Το θεμα το εχουμε συζυτησει πολλες φορες,αλλα αν μπορει καποιος να μου πει τελικα κατι.Το νεο ΜΑ οταν κινειτε σε ευθεια ειναι μπροστοκινητο.Σωστα???Οταν στριβει χωρις να χανει προσφυση ειναι 4κινητο??? ή το νεο συστημα ανιχνευοντας 200 φ.το sec το κανει 4χ4 μονο αν διαπιστωσει ολισθηση??


προσθιοκινητο παντα αλλα ταχιστα 4χ4 ακομη και στις στροφες,και με μεγαλη ταχυτητααα!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες