Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΖΕΣΤΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ & ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 09 Ιουν 2004, 20:53

Αγαπητέ κιόμως ναι! 22 λίτρα! Πήρα το μαβ. πέρισυ τον Απρίλιο και έχω κάνει 33456χλμ! στο ταξίδι 14-15 στην πόλη 20-22.Αν είμαι ευχαριστημένος---πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και πιστεψέ με αν θες,την Παρασκευή παίρνω το καινούργιο!!!!!!θα ΣΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΉΣΩ ΟΜΩς ΓΙΑΤΙ το ήδη- ας πούμε παλιό- το δινω στον κουνιάδο μου,μόνο 30.000ευρώ με tv- dvd-navigator-phone-parking control-chek temp και δεκαπλό dvd-cd chainger-που μου κόστισαν 8.000ευρώ,(αγορά αυτοκινήτου προ έκπτωσης-41.000ευρώ παρακαλώ!!!!!!!!μαύρο-μέσα έξω-3λιτρο!
είναι αυτό που λέμε- αν ξανά αγόραζα πάλι maverick θα αγόραζα!!!!!!!!!!!!και αυτό έκανα!!!!!!!!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 09 Ιουν 2004, 22:01

iperodigos έγραψε:Αγαπητέ κιόμως ναι! 22 λίτρα! Πήρα το μαβ. πέρισυ τον Απρίλιο και έχω κάνει 33456χλμ! στο ταξίδι 14-15 στην πόλη 20-22.Αν είμαι ευχαριστημένος---πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και πιστεψέ με αν θες,την Παρασκευή παίρνω το καινούργιο!!!!!!θα ΣΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΉΣΩ ΟΜΩς ΓΙΑΤΙ το ήδη- ας πούμε παλιό- το δινω στον κουνιάδο μου,μόνο 30.000ευρώ με tv- dvd-navigator-phone-parking control-chek temp και δεκαπλό dvd-cd chainger-που μου κόστισαν 8.000ευρώ,(αγορά αυτοκινήτου προ έκπτωσης-41.000ευρώ παρακαλώ!!!!!!!!μαύρο-μέσα έξω-3λιτρο!
είναι αυτό που λέμε- αν ξανά αγόραζα πάλι maverick θα αγόραζα!!!!!!!!!!!!και αυτό έκανα!!!!!!!!!!!


Εχω κανονισει και εγω ανταλλαγη το 2,0λτ που πηρα φετος το γεναρη με το νεο 3,0λτ. Γιαυτο σε ρωταγα. Τωρα που σε βλεπω ενθουσιασμενο μου δωσες θαρρος να προχωρησω στην ανταλλαγη.
Το σαββατο κανω και εγω τεστ drive και το κλεινω με ευνοικοτατους ορους ανταλλαγης απο τον αντιπροσωπο μου που τους εχω ηδη σπασει τα νευρα με την ανυπομονησια μου τους τελευταιους 2 μηνες. Μηπως εγινα και εγω πορωμενος !!!! Γιατι οχι αλλωστε αμαξαρα ειναι το 2,0λτ φανταζομαι το 3,0λτ !!!
Σε ευχαριστω για την συμβουλη και ευχομαι με το καλο και καλοταξιδο!! :P
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΖΕΣΤΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ & ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό juan » 09 Ιουν 2004, 23:23

iperodigos έγραψε:Χουαν καλημέρα ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΒΕΡΙΚΑΑΑΔΕΣ,Το σύστημα λέγεται τσεκ τεμπ, εχει επιφάνεια 1,5εκ επί 3εκ και κάνει τα εξής μοναδικά α)αλέρτ πάγου στον δρόμο,έλενγχο της θερμοκρασίας του αιρκοντίσιον,προβολή έσω-έξω θερμοκρασίας! Τοποθετείται σε 1 ώρα και ταιριαζει τέλεια στην θέση των κερμάτων κάτω από το ραδιοσιντί. Κόστος 130ευρώ!! τηλ.ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ Ν ΕΡΥΘΡΑΙΑ 6208707.
ΣΗΜΕΊΩΣΗ η κατανάλωση στο δικό μου Μάβερικ είναι πάντα 20 22 λίτρα εντός (έχω 3λιτρο) και δεν κατάφερα ποτέ να κάνω πάνω από 240χλμ εντός ΑΘΗΝΑΣ.


Γεια σου iperodige ,

Καταρχιν Ευχαριστούμε για την ενημέρωση . Μάλλον λίγο δύσκολο αλλάξω αυτο που έχω αφου μου δίνει περίπου τις ίδιες και επιπλεον δυνατότητες....

Θα περάσω όμως να το δώ ...
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 10 Ιουν 2004, 00:01

Oποιος,παιδια αντικαταστησει τελικα το παλιο με το καινουριο ΜΑ ας μας λεει,αν θελει και την τιμη πωλησης του μεταχειρισμενου,να δουμε που βαδιζουμε!!Εγω παντως μετα απο πολυ σκεψη και επειδη ειμαι και της λογικης να εχουμε λιγο απο ολα,με τα χρηματα που θα εβαζα προτιμησα μια Transalp-ηταν η σειρα να αλλαξουμε μηχανη!Αυτοκινητο θα αλλαζα μονο αν επερνα κατι πραγματικα διαφορετικο και νομιζω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει στην περιπτωση μας...sorry...
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 10 Ιουν 2004, 01:22

MAVERICKios έγραψε:Oποιος,παιδια αντικαταστησει τελικα το παλιο με το καινουριο ΜΑ ας μας λεει,αν θελει και την τιμη πωλησης του μεταχειρισμενου,να δουμε που βαδιζουμε!!Εγω παντως μετα απο πολυ σκεψη και επειδη ειμαι και της λογικης να εχουμε λιγο απο ολα,με τα χρηματα που θα εβαζα προτιμησα μια Transalp-ηταν η σειρα να αλλαξουμε μηχανη!Αυτοκινητο θα αλλαζα μονο αν επερνα κατι πραγματικα διαφορετικο και νομιζω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει στην περιπτωση μας...sorry...

Συναδελφε ,
Περι ορεξεως ο καθένας μπορει να κανει οτι νομιζει.
Ο αλλος θα επαιρνε σκαφος, ο αλλος θα επαιρνε δευτερο αυτοκινητο ο αλλος οικοπεδο κλπ.
Εγω σας εχω ξαναναφερει και σε αλλη ενοτητα οτι ειμαι ο μοναδικος ισως στο forum που εχει παρει το αυτοκινητο φετος και νοιωθει πολυ κοροιδο μεσα σε 4 μηνες να αλλαξει η FORD μοντελο. Τα χρηματα πωλησης του <μεταχειρισμενου> 2,0λτ θα ειναι 30.000ευρω 4,500 χλμ. με full εξτρα δερματινα κλπ. Το αμαξι το ειχα κλεισει τον Δεκεμβρη πριν την αυξηση και το κοστος αγορας του ηταν 31.790 με το κλειδι στο χερι! Και τωρα μενει να αποφασισω μεχρι την παρασκευη 11/06, που θα εμφανιστουν στις εκθεσεις, ποιο mav θα παρω σαν αλλαγη το 2,3λτ ή το 3,0λτ. Μαλλον το δευτερο.... η διαφορα της ανταλλαγης ειναι συμφερουσα. Αν το ειχα παρει μεσα στο 2003 θα συμφωουσα μαζι σου γιατι τα λεφτα της ανταλλαγης θα ηταν πολυ περισσοτερα. Α και κατι αλλο τα 2.0lt πουληθηκαν στη Ford οποτε και η προσφορα που εκαναν απο τον περασμενο μηνα εληξε....
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 10 Ιουν 2004, 14:31

Συμφωνω μαζι σου,παντα κανουμε αυτο που νομιζουμε πως βολευει στον καθενα μας καλυτερα :P :P :P η Ford παντως αφου ξεπουλησε κανει χρυσες δουλειες,το ιδιο κανει τωρα και με το Focus
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Re: ΖΕΣΤΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ & ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό Lepes » 10 Ιουν 2004, 14:59

juan έγραψε:Καταρχιν Ευχαριστούμε για την ενημέρωση . Μάλλον λίγο δύσκολο αλλάξω αυτο που έχω αφου μου δίνει περίπου τις ίδιες και επιπλεον δυνατότητες....

Θα περάσω όμως να το δώ ...

Juan απο που το εβαλες κοντα στη περιοχη μας και ποσο, γιατι κατι εχω ακουσει για εναν στη Ν.Ιωνια..
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΖΕΣΤΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ & ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό juan » 10 Ιουν 2004, 18:12

Lepes έγραψε:
juan έγραψε:Καταρχιν Ευχαριστούμε για την ενημέρωση . Μάλλον λίγο δύσκολο αλλάξω αυτο που έχω αφου μου δίνει περίπου τις ίδιες και επιπλεον δυνατότητες....

Θα περάσω όμως να το δώ ...

Juan απο που το εβαλες κοντα στη περιοχη μας και ποσο, γιατι κατι εχω ακουσει για εναν στη Ν.Ιωνια..


Το αγόρασα από site και μου το έστειλαν με courier. H τοποθέτηση έγινε από την FORD Autolink εκαι δηλαδή που πήρα το MAV και κάνω και τα service.
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

ΝΕΟ MAVERICK 2005 μέσα στο 2004!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 10 Ιουν 2004, 20:01

MAVERIKADES ΗΡΘΕ ΝΑΙ ΝΑΙ ΗΡΘΕ!!! αλλα πρώτα καλησπερα και ξέχασα να σας αναφέρω οτι το τσεκ-τεμπ μέσω 2 κουμπιών ορίζει την θερμοκρασία που θέλουμε να έχουμε στην καμπίνα,δηλ.πατάς 22,5 πχ και όταν η θερμοκρασία κατέβει στους 22,5 βαθμούς τότε διακόπτει την λειτουργία του ac! και όταν ανέβει τότε το ξαναανάβει!!!Ηδη στην φόρντ στον Πειραιά ρώτησαν και για τα Φοκους ΑΡ ΕΣ ΕΠΕΙΔΉ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΚΛΙΜΑ. Νομίζεις ότι είναι εργοστασιακό όργανο όπως οποιαδήποτε άλλη οθόνη στο ταμπλό!
Ηρθε!!!είναι το νέο της ημέρας!!!!!Το νέο MAVERICK ήρθε!!!!!!!!!!!!!τα εμπρος φώτα ειναι καταπληκτικά,τα πίσω προς μεγάλη απορία μου ίδια με τα παλιά?! Δυστηχώς τα λάστιχα είναι και στο νέο 3λιτρο 215-70-16,κατά τα άλλα,όχι τόσο καλά όργανα (πιο μικρά) ωραία όμως η αίσθηση των καθισμάτων,τέρμα οι πλαινοί αερόσακοι,πλέον οροφής,και καλός ο επιλογέας κάτω των ταχυτήτων,όχι όμως κάτι το σούπερ,σε γενικές γραμμες μικροδιαφορές εντός,και καταλαβένεις ότι είναι νέο μόνο αν το δεις από μπροστά,γιατί πίσω ο διαφορετικός προφυλακτήρας δεν γίνεται κατανοητός διότι τα φώτα είναι ίδια με τα παλιά!!!!!!! Νεότερα μόλις το οδηγήσω μάλλον από Δευτέρα!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: ΖΕΣΤΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ & ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Ιουν 2004, 18:41

iperodigos έγραψε:Χουαν καλημέρα ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΒΕΡΙΚΑΑΑΔΕΣ,Το σύστημα λέγεται τσεκ τεμπ, εχει επιφάνεια 1,5εκ επί 3εκ και κάνει τα εξής μοναδικά α)αλέρτ πάγου στον δρόμο,έλενγχο της θερμοκρασίας του αιρκοντίσιον,προβολή έσω-έξω θερμοκρασίας! Τοποθετείται σε 1 ώρα και ταιριαζει τέλεια στην θέση των κερμάτων κάτω από το ραδιοσιντί. Κόστος 130ευρώ!! τηλ.ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ Ν ΕΡΥΘΡΑΙΑ 6208707.
ΣΗΜΕΊΩΣΗ η κατανάλωση στο δικό μου Μάβερικ είναι πάντα 20 22 λίτρα εντός (έχω 3λιτρο) και δεν κατάφερα ποτέ να κάνω πάνω από 240χλμ εντός ΑΘΗΝΑΣ.

Υπαρχει αντιπροσωπια εδω Θεσσαλονικη?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες