Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΟ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ MAV

Συντονιστής: SUVord

ΤΟ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ MAV

Δημοσίευσηαπό juan » 03 Μάιος 2004, 21:52

Για να δούμε ποιό είναι το πιό δημοφιλές χρώμα για το Maverick

To δικό μου είναι Μαύρο (τι προτότυπο !!)
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 04 Μάιος 2004, 10:05

Ναι, σιγά τις πολλές επιλογές που δίνει ....

Και εγώ το έχω στο κλασσικό μαύρο. Νομίζω οτι αυτό είναι το χρώμα που του ταιριάζει περισσότερο.
Ένα απο τα λάθη που έχει κάνει η Ford είναι οτι δεν βγάζει το χρώμα αυτό σε μεταλλικό.

Το αμέσως επόμενο πιο αγαπημένο μου χρώμα είναι το κυπαρισσί

Το χειρότερο -για μένα πάντα- χρώμα είναι το ασημί.

Βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά.
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Σαν τα ματια της κορης μου

Δημοσίευσηαπό Lepes » 04 Μάιος 2004, 14:14

Εμενα ειναι κυπαρισσί σαν τα ματια της κορης μου...
μου αρεσει και το μαυρο και το σκουρο μπλε ,γενικα ειμαι των σκουρων χρωματων.. :blob8:
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

.

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 04 Μάιος 2004, 21:19

Μα φυσικά και είναι μαύρο με ανοιχτόχρωμο εσωτερικό.Τι άλλο μπορούσε να είναι μετά από το ατέλειωτο χρωματολόγιο της FORD.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 05 Μάιος 2004, 10:20

Κυπαρισσί έξω και μπέζ ανοιχτό με δέρμα μέσα.
Παίζει επίσης και ο συνδυασμός σκούρο μπροντώ έξω και μπεζ δέρμα μέσα.
Αυτοί οι συνδυασμοί νομίζω ότι δίνουν κύρος στο αυτοκίνητο και είναι ξεκούραστοι στο μάτι. Η επιλογή του μαύρου εσωτερικού, σκοτεινιάζει πολύ το αυτοκίνητο, άσε που το καλοκαίρι είναι σαν να μπαίνεις μέσα σε ψησταριά, αγκαλιά με τα κάρβουνα! (είχα μαύρο δέρμα σε προηγούμενο αυτοκίνητο). Μια επιπλέον σωστή κίνηση, είναι να βάλεις φυμέ μεμβράνες (την μεσαία διαβάθμιση γιατί αν το κάνεις πίσσα, δεν βλέπεις την τύφλα σου το βράδυ). Κρατάς δροσερό το εσωτερικό και κυρίως προστατεύεις ταμπλό - καθίσματα από τον ήλιο. Η καλύτερη ποιότητα που έχω βρει μέχρι σήμερα, είναι μακράν της LLUMAR.

Maverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό maverickman » 05 Μάιος 2004, 17:51

απο μικρος ειχα ονειρο ενα τζιπακι κυπαρισσι με μπεζ δερματινο σαλονικ & ηλιοροφη.Το πραγματοποιησα περσι τον Ιουνιο
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 05 Μάιος 2004, 22:21

Μαυρο εξω-μπεζ μεσα,ενας συνδιασμος που θα επελεγα σε πολλα αυτοκινητα.Παντως οι αμερικανοι εχουν περισσοτερες επιλογες....ακομη και κιτρινο :? :? :?
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 06 Μάιος 2004, 01:26

Το δικό μου το Maverick είναι το πιό όμορφο απο όλα τα δικά σας ...Έχω επιλέξει το πιό σπάνιο χρώμα... Μάυρο με μπεζ δερμάτινο σαλόνι...

:dude:
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 06 Μάιος 2004, 01:29

Α ξέχασα.... προχθές με περάσανε για όχημα της αντιτρομοκρατικής.... Έχω σκουρυνει ελαφρώς και τα τζάμια με μεβράνες ....
:P
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 06 Μάιος 2004, 09:14

Η αλήθεια είναι οτι επειδή το αυτοκίνητο έχει μεγάλες γυάλινες επιφάνειες και στον πολύ ήλιο ψήνεσαι λες και είσαι μέσα σε γάστρα ...

Αν βάλεις μεμβράνες στα τζάμια η διαφορά είναι πάρα πολύ αισθητή. Και νομίζω οτι σε συνδιασμό με το ανοιχτόχρωμο εσωτερικό (μπέζ δέρμα έχω κι εγώ...) τα πράγματα γίνονται υποφερτά.

Φίλε Mav4wd αν δεν έχεις βάλει ακόμα μεμβράνες δές και αυτές της 3Μ που έχω βάλει και εγώ. Ενώ η LLumar δίνει 6 χρόνια εγγύηση μόνο για την καλή εφαρμογή (και όχι για το ξεθώριασμα) η 3Μ σου δίνει ισόβια εγγύηση και για καλή εφαρμογή και για ξεθώριασμα.
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό juan » 06 Μάιος 2004, 13:05

Mav_Shatz έγραψε:Η αλήθεια είναι οτι επειδή το αυτοκίνητο έχει μεγάλες γυάλινες επιφάνειες και στον πολύ ήλιο ψήνεσαι λες και είσαι μέσα σε γάστρα ...

Αν βάλεις μεμβράνες στα τζάμια η διαφορά είναι πάρα πολύ αισθητή. Και νομίζω οτι σε συνδιασμό με το ανοιχτόχρωμο εσωτερικό (μπέζ δέρμα έχω κι εγώ...) τα πράγματα γίνονται υποφερτά..


Συμφωνώ απόλυτα το ίδιο έχω κάνει και εγω με εξαίρεση το μπροστινό τζάμι (μπαρμπρίζ)

Mav_Shatz έγραψε:Φίλε Mav4wd αν δεν έχεις βάλει ακόμα μεμβράνες δές και αυτές της 3Μ που έχω βάλει και εγώ. Ενώ η LLumar δίνει 6 χρόνια εγγύηση μόνο για την καλή εφαρμογή (και όχι για το ξεθώριασμα) η 3Μ σου δίνει ισόβια εγγύηση και για καλή εφαρμογή και για ξεθώριασμα.


Εγω τις έβαλα στην LLumar από τον Δεκέμβριο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 06 Μάιος 2004, 13:19

Φίλε Mav_Shatz πουσ έβαλεσ τις μεμβράνες 3Μ γιατί ακούγεται ενδιαφέρον? Μήπως ξέρεις επίσης αν η 3Μ δίνει ειδική μεμβράνη για το παρμπρίζ (σχεδόν διάφανη) γιατί η LLUMAR την κατήργησε και δεν λεέι καθόλου να βάλεις σκούρα, έστω και την μεσαία διαβάθμιση.

Θενκς
Maverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 06 Μάιος 2004, 14:19

Σε ένα μαγαζί στην Κατεχάκη. Μόλις στρίβεις απο Μεσογείων, μπαίνεις Κατεχάκη είναι αν θυμάμαι καλά στο δεύτερο τετράγωνο επι της Κατεχάκη (μετά την BP)

240 € μετά απο έκπτωση γιατί τα βάλαμε σε 2 αυτοκίνητα μαζί με έναν φίλο μου. Η κανονική τιμή είναι 270 €

Για μπροστά έχει μια μεμβράνη διαφανή με ειδική επίστρωση για απορρόφηση της ακτινοβολίας, αλλα εγώ δεν την έβαλα.
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 10 Μάιος 2004, 11:04

Το δικό μου είναι επίσης κυπαρισσί με μπεζ εσωτερικό αν και η πρώτη επιλογή μου ήταν το μαύρο αλλά μόλις έμαθα ότι δεν είναι μεταλλικό τότε αποφάσισα το κυπαρισσί.
Ήθελα να ρωτήσω τους φίλους για τις μεμβράνες αν κάνουν καλύτερη την διαβίωση σε ταξίδι και αν ναι ποιές είναι οι πιο καλές. Ρώτησα για τις LLUMAR και μου είπαν για 250€ εκτός από το μπροστινό τζάμι.
Όσο για τις 3Μ δεν έχω ρωτήσει και δεν τις έχω δει πουθενά μέχρι στιγμής.
Είναι καλύτερο να βάλω μεσαίες στα μπροστινά παράθυρα και λίγο πιο σκούρες στα πίσω? ή μεσαίες σε όλα ?
Ευχαριστώ...
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 10 Μάιος 2004, 23:20

ANDREAS2003 έγραψε:Το δικό μου είναι επίσης κυπαρισσί με μπεζ εσωτερικό αν και η πρώτη επιλογή μου ήταν το μαύρο αλλά μόλις έμαθα ότι δεν είναι μεταλλικό τότε αποφάσισα το κυπαρισσί.
Ήθελα να ρωτήσω τους φίλους για τις μεμβράνες αν κάνουν καλύτερη την διαβίωση σε ταξίδι και αν ναι ποιές είναι οι πιο καλές. Ρώτησα για τις LLUMAR και μου είπαν για 250€ εκτός από το μπροστινό τζάμι.
Όσο για τις 3Μ δεν έχω ρωτήσει και δεν τις έχω δει πουθενά μέχρι στιγμής.
Είναι καλύτερο να βάλω μεσαίες στα μπροστινά παράθυρα και λίγο πιο σκούρες στα πίσω? ή μεσαίες σε όλα ?
Ευχαριστώ...


Ανδρεα,
Επειδη εχω βαλει μεμβρανες σου προετινω το εξης:
Όχι σκουρες ουτε μεσαιες! Να βαλεις στα πισω και πλαινα τζαμια 35% (ετσι το μετρανε), εκτος απο το μπροστινο παρμπριζ που θα πρεπει απαραιτητα να ειναι πιο Light, ενα κλικ πιο κατω ειναι καλα. Μην βαλεις μπροστα τα ιδια με ολα σου τα τζαμια γιατι ειναι πολυ ωραια την ημερα αλλα την νυχτα .... δεν βλεπεις και πολυ καλα. Το αυτοκινητο με τον συνδιασμο που σου λεω δειχνει παρα πολυ όμορφο. Την νυχτα δεν φαινεσαι σχεδον καθολου απεξω και την μερα απλα σε βλεπουν αλλα στο φιμε...

Εγω τα εβαλα στην Connoly (ή αλλιως Autostop) στον Γερακα Αττικης, είναι το επισημο εργοστασιο όλων των αντιπροσωπειων στην Ελλαδα που βαζει δερματινα μεμβρανες και συναφη... Τα τηλεφωνα τους ειναι 2106615206 - 2106615215 - 2106615225 και διευθυνση Γερακα 80.

Εχω μεινει ευχαριστημενος πολυ με τις μεμβρανες που μου εβαλαν αν και δεν ξερω τι μαρκα ειναι, με πηγαν συστημενο. Μου κοστισε 260 περιπου ευρω.
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες