Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δισκόπλακες και τέλος το τρέμουλο!

Συντονιστής: SUVord

Δισκόπλακες και τέλος το τρέμουλο!

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 04 Ιουν 2007, 20:53

2108083100 ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ........ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΜΠΡΕΜΠΟ ΣΤΟ ΜΑΒΕΡΙΚ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.....
(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100...ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΝΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΡΕΜΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100 ΜΕ 300-350 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ!!!)
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό helias » 05 Ιουν 2007, 07:51

Πριν αλλάξεις τις δισκόπλακες πέρνα από το γιατρό να δείς εαν εχεις πάρκινσον. Εγώ τις άλλαξα τρείς φορές και τώρα με ένα χάπι την ημέρα οι δισκόπλακες είναι Ο.Κ. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Επιστήμονας ο μαστρο Γιάννης!!
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Re: ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 05 Ιουν 2007, 19:07

helias έγραψε:Πριν αλλάξεις τις δισκόπλακες πέρνα από το γιατρό να δείς εαν εχεις πάρκινσον. Εγώ τις άλλαξα τρείς φορές και τώρα με ένα χάπι την ημέρα οι δισκόπλακες είναι Ο.Κ. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Επιστήμονας ο μαστρο Γιάννης!!


Ηλία ένα ένα μας τα βγάζεις!!! 8) ..... τα προβλήματα! :D :D

Μπράβο?? Τρεις φορές άλλαξες δισκόπλακες???!!!! Κι εκεί πρώτος?? :D :D
Αν θέλεις να κάνεις καταγγελία πάρε στο τηλ 1520. :D :D

Από την άλλη είσαι τυχεράκιας. Τρείς φορές ήπιες τσάμπα καφέ στο συνεργείο!!!! :D :D

Δεν μους λές??? Τίποτε άλλο??? Κανένα ψαλίδι?? Κανένα αμορτισέρ??? Κανένα δίσκο -πλατώ???? Τίποτε??? Δεν μπορεί!! 8) 8)

Εδώ εγώ που το έχω σχεδόν ακίνητο .... και τις δισκοπλακές μου άλλαξα.... και το αμορτισέρ μου άλλαξα..... και 3 φορές για το κόλλημα της πεταλούδας γκαζιού πήγα ... και τον άξονα άλλαξα ..... και τα λάστιχα άλλαξα... :shock:

Εσύ τόσο ανώδυνα την έχεις βγάλει? Δεν μπορεί!! :D :D


Ελα!!! Πες τα όλα!!!! :D :D


Αν είσαι σωστός σκάναρε το βιβλίο του σέρβις και δημοσίευσέ το!!! :D :D




:D
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό karanti » 05 Ιουν 2007, 21:30

PAPAGN έγραψε: Ηλία ένα ένα μας τα βγάζεις!!! 8) ..... τα προβλήματα! :D :D
Μπράβο?? Τρεις φορές άλλαξες δισκόπλακες???!!!! Κι εκεί πρώτος?? :D :D
.......
Δεν μους λές??? Τίποτε άλλο??? Κανένα ψαλίδι?? Κανένα αμορτισέρ??? Κανένα δίσκο -πλατώ???? Τίποτε??? Δεν μπορεί!! 8) 8)
Εδώ εγώ που το έχω σχεδόν ακίνητο .... και τις δισκοπλακές μου άλλαξα.... και το αμορτισέρ μου άλλαξα..... και 3 φορές για το κόλλημα της πεταλούδας γκαζιού πήγα ... και τον άξονα άλλαξα ..... και τα λάστιχα άλλαξα... :shock:
Εσύ τόσο ανώδυνα την έχεις βγάλει? Δεν μπορεί!! :D :D
Ελα!!! Πες τα όλα!!!! :D :D
.........


βρε PAPAGN,
εχεις την συμπαθεια μου (και των υπολοιπων πιστευω), αλλα μερικες φορες ξεπερνας καθε οριο και φτανεις στην εμπαθεια.
αν τα προβληματα των mav ειναι τοσα πολλα οσα θα ηθελες, δεν θα υπηρχε mav που να κυκλοφορει στον δρομο. ολα θα ηταν μεσα στα συνεργεια.
αντιθετα τα περισσοτερα απο αυτα κυκλοφορουν απροβληματιστα και πολλα απο αυτα κινουνται αξιοπρεπως σε πολυ αντιξοες συνθηκες.
μερικα συμμετεχουν και σε αγωνες μαζι με καθαροαιμα του ειδους και μαλιστα με καλες επιδοσεις.
αν διαβασες την απαντηση του Ηλια στο φορουμ των 4Τ ισως να καταλαβες κατι....
για παραδειγμα, κυκλοφορουν στην Ελλαδα περι τα 10.000 maverick και δεν νομιζω οτι η αντιπροσωπεια εχει εισαγει 40.000 ψαλιδια και αμορτισερ για να τα αλλαξει, ενω αλλη γνωστη εταιρεια αλλαξε σε ΟΛΑ τα αυτοκινητα που εισηγαγε την πισω αναρτηση.
αλλαξε λιγο το στυλ σου γιατι αρχιζεις να χανεις σταδιακα ολη την συμπαθεια μου (μας ?).
συμπαραστεκομαστε στο προβλημα σου, αλλα οσο γενικευεις χανεις το δικιο σου (στο 'χω ξαναγραψει...).
οσοι σε διαβαζουν δεν ειναι χαζοι, εχουν και την δικη τους αποψη...
και παλι καλη τυχη.
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Re: ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό FLAKA » 05 Ιουν 2007, 21:52

(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100...ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΝΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΡΕΜΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100 ΜΕ 300-350 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ!!!)[/quote]



Η τιμή που αναφέρεις φίλε μου περιλαμβάνει και τοποθέτηση...?
Άβαταρ μέλους
FLAKA
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 29 Μαρ 2006, 15:31

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 05 Ιουν 2007, 22:44

karanti έγραψε:
βρε PAPAGN,
εχεις την συμπαθεια μου (και των υπολοιπων πιστευω), αλλα μερικες φορες ξεπερνας καθε οριο και φτανεις στην εμπαθεια.
αν τα προβληματα των mav ειναι τοσα πολλα οσα θα ηθελες, δεν θα υπηρχε mav που να κυκλοφορει στον δρομο. ολα θα ηταν μεσα στα συνεργεια.
αντιθετα τα περισσοτερα απο αυτα κυκλοφορουν απροβληματιστα και πολλα απο αυτα κινουνται αξιοπρεπως σε πολυ αντιξοες συνθηκες.
μερικα συμμετεχουν και σε αγωνες μαζι με καθαροαιμα του ειδους και μαλιστα με καλες επιδοσεις.
αν διαβασες την απαντηση του Ηλια στο φορουμ των 4Τ ισως να καταλαβες κατι....
για παραδειγμα, κυκλοφορουν στην Ελλαδα περι τα 10.000 maverick και δεν νομιζω οτι η αντιπροσωπεια εχει εισαγει 40.000 ψαλιδια και αμορτισερ για να τα αλλαξει, ενω αλλη γνωστη εταιρεια αλλαξε σε ΟΛΑ τα αυτοκινητα που εισηγαγε την πισω αναρτηση.
αλλαξε λιγο το στυλ σου γιατι αρχιζεις να χανεις σταδιακα ολη την συμπαθεια μου (μας ?).
συμπαραστεκομαστε στο προβλημα σου, αλλα οσο γενικευεις χανεις το δικιο σου (στο 'χω ξαναγραψει...).
οσοι σε διαβαζουν δεν ειναι χαζοι, εχουν και την δικη τους αποψη...
και παλι καλη τυχη.



Φίλε Karanti απ αυτά που διάβασες παραπάνω και ποστάρεις κατάλαβες κάποια αντιπαράθεση με τον Ηλία????!!!! :?:
Ελπίζω όχι! Kατάλαβες ελπίζω ότι τα παραπάνω είναι πείραγμα στον Ηλία τον οποίο πηγαίνω για το χιούμορ του και χαίρομαι να διαβάζω αυτά που γράφει. Γι αυτό δεν του την βγήκα στους 4Τ (που γράφει για δεκάδες χιλιάδες Μάβερικ) :D :D

Αν και όσον αφορά άξονα, λάστιχα, πεταλούδα, δισκόπλακες είναι πραγματικότητα. Αν θέλεις σου κατεβάζω τιμολόγια και το βιβλίο του σέρβις.(εκτός από ψαλίδι και δίσκο που εγώ δεν είχα αλλά έχω διαβάσει άλλους). Οπως είναι πραγματικότητα ότι δεν υπάρχει αυτοκίνητο που να με έχει τόσο πολύ ταλαιπωρίσει με τα συνεργεία. Και μάλιστα ολοκαίνουργιο.


Για .... ψάξε καλύτερα το θέμα με τις δισκόπλακες σε παρακαλώ.

Για δες πόσο καιρό σέρνεται σ αυτό εδώ και σε άλλα φόρουμ. Το έχει ανοίξει ο υπεροδηγός σ αυτό το φόρουμ πριν καν αγοράσω εγώ το Μάβερικ..... και μέχρι αυτή την στιγμή αν δεις και σε άλλο φόρουμ βγαίνει κάποιος πριν μερικές ημέρες και κάνει αναφορά σε στραβές δισκόπλακες.

Για ψάξτο καλύτερα γιατί είπαμε στα φόρουμ μπαίνει 1 στους χίλιους. Αρα να το πολλαπλασιάζεις και ανάλογα.
Κι όσον αφορά την συγκεκριμένη υπόθεση ας την να καταλήξει και μετά θα βγάλεις τα συμπεράσματα. Περίμενε!
Δεν έκλεισε το θέμα!!!!!!! Είμαστε σε αναμονή αποφάσεων και ερευνών.


Φίλε Karanti εμένα δεν μ ενδιαφέρουν οι άλλες εταιρείες. Αν ήμουν πελάτης τους και είχα τέτοια προβλήματα το ίδιο θα έκανα. Και θα το έφθανα μέχρι το τέλος. Δεν μου ξανάτυχε μέχρι τώρα και γι αυτο δεν το έκανα.

Ειλικρινά πάντως αν θέλεις είτε εσύ είτε άλλος φίλος δώστε μας μια ένορκη μαρτυρία (σ έναν συμβολαιογράφο της γειτονιάς σου με δικά μου έξοδα) ότι το αυτοκίνητό σου (σας) είναι πεντακάθαρο, τζάμι και λάμπει. Αν θέλεις - αν και δεν χρειάζεται- σου κάνω με δικά μου έξοδα και πραγματογνωμοσύνη στο αμάξι σου. Θα έχεις και επίσημο χαρτί άμα το πουλήσεις :D :D Περιμένω π.μ.


Μην επαναλαμβάνουμε όμως τα ίδια σ αυτό το τόπικ. Δεν έχει νόημα. Εδώ είναι για τις δισκόπλακες.

Μιά πλάκα έκανα στον Ηλία. Επειδή όμως με τσίγκλισες μ αυτό που λες παραπάνω για τους 4Τ θα μπω αμέσως τώρα να τα πούμε ένα χεράκι με τον Ηλία! :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 05 Ιουν 2007, 23:03

Μπήκα και δεν είδα να έχει γράψει κάτι καινούργιο ο φίλος μου ο Ηλίας :D :D :D :D

ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΛΑ........ εκτός απ αυτό με τις "δεκάδες χιλιάδες Μάβερικ".

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι νόμιζα ότι στην περιοχή μου κυκλοφορούν εκατοντάδες!!!
Ομως........
Ηλία δεν πιστεύω να είσαι εσύ που πηγαινοέρχεσαι γύρω από το σπίτι μου πάνω κάτω για να μου σπάσεις τα νεύρα??? ? :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D

Είμαστε και γείτονες ...... :wink:
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό karanti » 06 Ιουν 2007, 08:29

PAPAGN έγραψε: Μην επαναλαμβάνουμε όμως τα ίδια σ αυτό το τόπικ. Δεν έχει νόημα. Εδώ είναι για τις δισκόπλακες.


φιλε PAPAGN,
αυτος που επαναλαμβανεται δεν ειμαι εγω, αλλα εσυ.
πραγματικα αυτο το topic ειναι για δισκοπλακες και εσυ αναφερεσαι σε ψαλιδια, μαχαιρια κλπ.
συμφωνω, εχεις δικιο σε ολα οσα αφορουν το δικο σου αυτοκινητο και ευχομαι ολοψυχα να διακαιωθεις (-ειτε).
αλλα με το να βγαινεις και να επαναλαμβανεσαι, χωρις να δινεις περισσοτερα στοιχεια για το "συνολικο" προβλημα των maverick ή της ford δεν κερδιζεις τιποτε.
κατι τετοιο σας εγραψε και καποιος αλλος στο forum των 4Τ, ή κανω λαθος?
δωσε τα περιβοητα στοιχεια που εχεις να τελειωνεις (-ουμε)....
προσωπικα στο δικο μου mav δεν ειχα κανενα απο το προβληματα που αναφερεις (φτου, φτου, φτουουου...).
τωρα αν θελεις να μου το περασεις απο πραγματογνομωνα, με δικα σου εξοδα, οπως μου γραφεις, ειμαι στη διαθεση σου.
αλλα προσεχε, δεν στο πουλαω, το θελω. 8)
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Δημοσίευσηαπό karanti » 06 Ιουν 2007, 08:40

PAPAGN έγραψε: ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΛΑ........ εκτός απ αυτό με τις "δεκάδες χιλιάδες Μάβερικ".
Πάντως τώρα που το σκέφτομαι νόμιζα ότι στην περιοχή μου κυκλοφορούν εκατοντάδες!!!

συμφωνα με τα στοιχεια του Υπ.Συγκοινωνιων το 2006 πουληθηκαν πανω απο 1.500 maverick.
απο το 2001 μεχρι σημερα πρεπει να εχουν πουληθει στην Ελλαδα πανω απο 10.000 και σ' ολο τον κοσμο περι το 1.000.000.
τωρα για το αν στον 1 δυσαρεστημενο κατοχο mav που εχει προσβαση στο δικτυο, αντιστοιχουν με 1.000 που δεν εχουν, νομιζω οτι αυτο ειναι αυθαιρετο συμπερασμα.
για παραδειγμα, οπως εχει γραφτει απο εσας, ο mhtseas με το που διαπιστωσε τα προβληματα του δικου του, μπηκε αμεσως σε φορουμ και τα διατυπωσε, ετσι δεν ειναι?
οι υπολοιποι 999 που του αντιστοιχουν, πως δεν βρισκουν αυτη την διεξοδο?
τελειωνοντας, ξαναλεω, δεν ειμαι υποστηρικτης της οποιας ford.
αλλα δεν ειναι σωστο να γενικευουμε προβληματα για τα οποια δεν εχουμε στοιχεια....
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Δημοσίευσηαπό mhtseas » 06 Ιουν 2007, 10:38

karanti έγραψε:τωρα για το αν στον 1 δυσαρεστημενο κατοχο mav που εχει προσβαση στο δικτυο, αντιστοιχουν με 1.000 που δεν εχουν, νομιζω οτι αυτο ειναι αυθαιρετο συμπερασμα.
για παραδειγμα, οπως εχει γραφτει απο εσας, ο mhtseas με το που διαπιστωσε τα προβληματα του δικου του, μπηκε αμεσως σε φορουμ και τα διατυπωσε, ετσι δεν ειναι?
οι υπολοιποι 999 που του αντιστοιχουν, πως δεν βρισκουν αυτη την διεξοδο?
τελειωνοντας, ξαναλεω, δεν ειμαι υποστηρικτης της οποιας ford.
αλλα δεν ειναι σωστο να γενικευουμε προβληματα για τα οποια δεν εχουμε στοιχεια....


Φίλε karanti οι φωτογραφίες μιλάνε απο μόνες τους. Μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις.Το πρόβλημα το γνωρίζουν και οι πέτρες, σύντομα και στις προσεχείς εφημερίδες.
Εσύ τα ξαναείπαμε κάνε πως δεν βλέπεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8)
Μήπως ενοχλείσαι ;Μήπως δεν σου αρέσουν αυτά που λέγονται εδώ μέσα;
Γιατί άραγε; Ξέρεις τί λένε γιαυτόν που έχει την μύγα ;
Άραγε ποιός γενικεύει το ζήτημα αναφερόμενος σε άλλες εταιρίες ;
Εμείς ΣΑΠΑΚΙ απο την ford αγοράσαμε και χ.............για τις άλλες. :evil:
Πρέπει να γνωρίζεις ότι δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να έχουν πρόσβαση στο internet για πολλούς και διάφορους λόγους΄
Αλλά ίσως και να γνωρίζεις ότι οι καταγγελίες , εξώδικα, αγωγές στην ford ίσως είναι βουνό. Εάν όπως λές δεν τα γνωρίζεις και δεν είσαι άνθρωπος της ford τί περιμένεις να σου βγάλει Ντελάλη και να σου πεί περάστε να δείτε τί γίνεται; Δεν το νομίζω;
Τώρα το έαν έχουμε στοιχεία ή όχι θα το δείς σύντομα.
Μήπως έχεις πρόσβαση και στα έγγραφά μας ;Λέω μήπως ; :shock:
Μήπως γίναμε πολλοί οι τρελοί ; :oops:

Υ.Γ Όσο κάποιοι υποβαθμίζουν το ζήτημα και ξέρουν ποιοι είναι αυτοί, κάνουν τα πράγματα δυσκολότερα γιαυτούς γιατί σε λίγο δεν θα μπορούν να μαζέψουν τα αμάζευτα. :wink: :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
mhtseas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2006, 00:42

Δημοσίευσηαπό karanti » 06 Ιουν 2007, 11:50

mhtseas έγραψε:Φίλε karanti οι φωτογραφίες μιλάνε απο μόνες τους. Μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις.Το πρόβλημα το γνωρίζουν και οι πέτρες, σύντομα και στις προσεχείς εφημερίδες.

συμφωνω απολυτα για το προβλημα σας και ευχομαι την καλυτερη λυση του.
ομως ετσι οπως συμπεριφερεστε, κανετε σαν τον φορεα του aids που θελει να κολλησει και αλλους....
δεν ειναι ολα τα mav σαν το δικο σας.
συμφωνοι υπαρχουν και αλλα, αλλα οχι, ολα δεν ειναι ετσι.
τουλαχιστον το δικο μου και αλλα 2-3 που εχω δει ο ιδιος με τα ματια μου. (σας εχω στειλει και φωτογραφια του δικου μου).

mhtseas έγραψε: Μήπως ενοχλείσαι ;Μήπως δεν σου αρέσουν αυτά που λέγονται εδώ μέσα;
Γιατί άραγε; Ξέρεις τί λένε γιαυτόν που έχει την μύγα ;

δεν εχω κανενα συμφερον, αλλα γιατι δεν μπορω να εκφραζω την αποψη μου?
αυτη ειναι η δημοκρατια που επιθυμεις?

mhtseas έγραψε:Άραγε ποιός γενικεύει το ζήτημα αναφερόμενος σε άλλες εταιρίες ;
Εμείς ΣΑΠΑΚΙ απο την ford αγοράσαμε και χ.............για τις άλλες. :evil:

συμφωνω απολυτα, αλλα δεν ειναι κακο να μαθαινεις τι γινεται γυρω σου....

mhtseas έγραψε:Αλλά ίσως και να γνωρίζεις ότι οι καταγγελίες , εξώδικα, αγωγές στην ford ίσως είναι βουνό. Εάν όπως λές δεν τα γνωρίζεις και δεν είσαι άνθρωπος της ford τί περιμένεις να σου βγάλει Ντελάλη και να σου πεί περάστε να δείτε τί γίνεται; Δεν το νομίζω;
Τώρα το έαν έχουμε στοιχεία ή όχι θα το δείς σύντομα.
Μήπως έχεις πρόσβαση και στα έγγραφά μας ;Λέω μήπως ; :shock:
Μήπως γίναμε πολλοί οι τρελοί ; :oops:

Υ.Γ Όσο κάποιοι υποβαθμίζουν το ζήτημα και ξέρουν ποιοι είναι αυτοί, κάνουν τα πράγματα δυσκολότερα γιαυτούς γιατί σε λίγο δεν θα μπορούν να μαζέψουν τα αμάζευτα. :wink: :wink: :wink: :wink:


στοιχεια ακουω και στοιχεια δεν βλεπω ενα χρονο τωρα.....
οσο συνεχιζεις ετσι, γινεσαι γραφικος και χανεις το δικιο σου.
ρωτας:Μήπως γίναμε πολλοί οι τρελοί ;(αφηνω εξω το χαρακτηρισμο)
μονο τρεις εχω δει τον τελευταιο καιρο στο διαφορα φορουμ.
η υπολοιπη στρατια που κρυβεται?
το ζητημα δεν το υποβαθμιζει κανενας, εσεις προσπαθειτε να το "αναβαθμισετε" σε ζητημα που αφορα ολα τα προϊοντα της ford για τα τελευταια 50 χρονια (απο το pinto μεχρι το fiesta...).
αλλα ετσι, το μονο που καταφερνετε ειναι να δινετε αλλοθι στην ford για τα προϊοντα της, που ετσι (και για τοσα χρονια) ειναι αποδεκτα απο το αγοραστικο κοινο....
νομιζω οτι δεν σας συμφερει αυτο.
ρωτηστε και τον δικηγορο σας.
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 06 Ιουν 2007, 13:41

karanti έγραψε:ρωτηστε και τον δικηγορο σας.


Μπορεί να είναι δικηγοράκος των 800 ευρώ το μήνα....ή υπαληλάκος όπως πολύ ωραία έθεσε....χαχαχαχαχαχα, αυτές οι εκφράσεις είναι φοβερές. Δείχνει τον άνθρωπο πως σκέφτεται.

Ρε mhtsea είπα να μην ξανα ασχοληθώ μαζί σου γιατί το έχεις κάνει τάμα στην Παναγιά της Τήνου να μας κάνεις να παραδεχτούμε πως τα αμάξια μας είναι χρέπια, αλλά δεν πάει άλλο. Μακάρι να βγάλεις φράγκα απο την υπόθεση σου αλλά οι γενικολογίες αυτές που κάνετε που "αντιπροσωπεύεται" άλλους 10000 και καλα, είναι απίστευτες...Σταματήστε το, ωραία μας ενημερώσατε για το πρόβλημα σας αλλά μέχρι εκεί. Καταντάει γελίο. Δεν έχεις κανένα λόγο να μας πείσεις για τίποτα ούτε να μας αποδείξεις τί είναι τα αυτοκίνητα μας. Το ξέρουμε πολύ καλά εμείς που τα έχουμε και τα κυκλοφορούμε γιατί δεν μας το έχει απαγορέψει κανένας πραγματογνώμονας. Άλλαξε θέμα, ασχολήσου με κάτι άλλο, και μην προσπαθείς να διδάξεις κανέναν γιατί αυτό πας να κάνεις.

Papagn κι εσύ άτυχος στάθηκες, έκανες αποχή απο το φόρουμ, επέστρεψες μόλις βρήκες τον συμπολεμιστή σου, τώρα κάντε μας κι ένα μαθηματάκι για τα χρέπια μας και το πόσο χάλια είναι. Καταγγελά αμέσως στο 69696969 και ζητήστε την Παλόμα.

Α και θέλω να κάνω μια καταγγελία για το αγωνιστηκό μας στη ford, βρήκα μυρμηγκάκια κάτω απο το πίσω διαφορικό όπως επίσης και έντομα στο παρμπρίζ, δεν επιτρέπονται αυτά τα πράγματα... :lol: :lol: :lol:

BUGGER OFF
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Re: ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 06 Ιουν 2007, 14:11

FLAKA έγραψε:(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100...ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΝΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΡΕΜΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 8083100 ΜΕ 300-350 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ!!!)




Η τιμή που αναφέρεις φίλε μου περιλαμβάνει και τοποθέτηση...?[/quote]

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΝΑΙ. ΟΛΑ ΜΑΖΙ 350ΕΥΡΩ ..ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΤΡΕΜΟΥΛΑ...
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 06 Ιουν 2007, 14:18

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΞΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΜΑΒ ΤΩΝ 3.0ΛΙΤΡΩΝ ΔΗ,
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΝ...

ΤΑ ΜΑΒΕΡΙΨΚ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟΚΑΡΟΝΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ.......ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΙΔΟΝΤΕ ΣΕ ΚΑΚΑ ΧΑΛΙΑ...

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΣΑ ΕΝΑ ΒΟΛΒΟ ΕΞΣΙ 90...3.2...ΕΠΤΑΘΕΣΙΟ.....ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΕ 22.10.06...
ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ (ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ) ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕ 5.000ΕΚΠΤΩΣΗ ΩΣ ΣΤΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!! ΚΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ 2007!!!

ΜΗΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΒΕΡΙΚ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΜΕ 6.000 ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΒΕΡΙΚ 12 ΜΗΝΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΠΟΘΗΚΗ Η ΣΤΟ ΥΠΑΙΘΡΟ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΕΤΕ ΓΙΑ ΜΗΝΟΣ ???

Ε??? ΜΗΠΩΣ???
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ

Δημοσίευσηαπό helias » 06 Ιουν 2007, 16:23

PAPAGN έγραψε:
helias έγραψε:Πριν αλλάξεις τις δισκόπλακες πέρνα από το γιατρό να δείς εαν εχεις πάρκινσον. Εγώ τις άλλαξα τρείς φορές και τώρα με ένα χάπι την ημέρα οι δισκόπλακες είναι Ο.Κ. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Επιστήμονας ο μαστρο Γιάννης!!


Ηλία ένα ένα μας τα βγάζεις!!! 8) ..... τα προβλήματα! :D :D

Μπράβο?? Τρεις φορές άλλαξες δισκόπλακες???!!!! Κι εκεί πρώτος?? :D :D
Αν θέλεις να κάνεις καταγγελία πάρε στο τηλ 1520. :D :D

Από την άλλη είσαι τυχεράκιας. Τρείς φορές ήπιες τσάμπα καφέ στο συνεργείο!!!! :D :D

Δεν μους λές??? Τίποτε άλλο??? Κανένα ψαλίδι?? Κανένα αμορτισέρ??? Κανένα δίσκο -πλατώ???? Τίποτε??? Δεν μπορεί!! 8) 8)

Εδώ εγώ που το έχω σχεδόν ακίνητο .... και τις δισκοπλακές μου άλλαξα.... και το αμορτισέρ μου άλλαξα..... και 3 φορές για το κόλλημα της πεταλούδας γκαζιού πήγα ... και τον άξονα άλλαξα ..... και τα λάστιχα άλλαξα... :shock:

Εσύ τόσο ανώδυνα την έχεις βγάλει? Δεν μπορεί!! :D :D


Ελα!!! Πες τα όλα!!!! :D :D


Αν είσαι σωστός σκάναρε το βιβλίο του σέρβις και δημοσίευσέ το!!! :D :D




:D


ΟΧΙ ΜΗΗΗΗΗΗ ΜΗΗΗΗΗ βαράς άλλο όόόόόχιιιιιιιι , θα τα πώ ναι ναι θα τα πώ όλα μή ......

είναι αλήθεια δεν μου έχει βγάλει καμιά βλάβη από τον Ιανουάριο του 2005 μέχρι και σήμερα!!!! και επειδή δεν φοβάμαι το μάτι, σας προκαλώ να το ματιάξετε!!!!!
Δεν παθαίνει τίποτα , είναι σκυλί μαύρο (με μπέζ καθίσματα)!!!!

Δισκόπλακες δεν έχω αλλάξει, γιατί δεν χρειάζεται, αλλά μου άρεσε η σκέψη του πάρκινσον με το τρέμουλο του τικμονιού.
Έχω αλλάξει μόνο εξωτερικές τσιμούχες στις πόρτες γιατί οι καινούργιες είναι πιο ωραίες και στρογγυλές και ήταν μέσα στην εγγύηση!
Ούτε λάστιχα δεν άλλαξα που είναι καραφλά, γιατί τα λεφτά τα έδωσα και πήρα μηχανή (αχ η άτιμη μου πήρε τα μαλλιά)! :P
ααααα του έχω αλλάξει και τα φώτα, το ξέχασα, βέβαια όχι όπως οι suvord kai panian χι χι :wink:

Σοβαρά τώρα πιστεύω ότι δεν πρέπει να αντιδικούμε σ΄αυτό το Forum, γιατί θα το πώ άλλη μια φορά "ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ" και πρέπει να τους συμπαραστεκόμαστε με οποιοδήποτε τίμημα!!!! :cry:

Κάπου είχα διαβάσει για τα δεκάδες χιλιάδες αυτοκίνητα που είχαν πουληθεί (ίσως παγκοσμίως) και γιαυτό το έγραψα.

Σκάνερ καρντιά μου ντεν έκω, αλλά φωτό αν τές απ΄το κουνητό έκω!!
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες