Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Tο πήρα!

Συντονιστής: SUVord

Tο πήρα!

Δημοσίευσηαπό ssurfer » 11 Απρ 2007, 07:17

TO ΠΗΡΑ!!!!!!
το παρελαβα μ.πεμπτη και εφυγα κατευθειαν για Ανδρο οπου το σπιτι που μεναμε ηταν σε μια κατηφορα κατσικοδρομο(απροβατου),να σας πω την αληθεια το λυπηθηκα λιγο,ημουν και πολυ φορτωμενος(4ενηλικες 2παιδακια και αναλογα μπαγκαζια)μηπως το παρακανα?
καμμια συμβουλη απο κανα παλιο?
εχω δωρεαν σερβις για παντα,ποσο αξιοπιστο μπορει να ειναι?
υπαρχει φωτο του τσεκ τεμπ?
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
Άβαταρ μέλους
ssurfer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 08:59
Τοποθεσία: athina

ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!

Δημοσίευσηαπό ssurfer » 11 Απρ 2007, 12:00

ρε παιδια,καμμια ευχη?
κανα καλο συνεργειο προς β.προαστεια?
Άβαταρ μέλους
ssurfer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 08:59
Τοποθεσία: athina

ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 11 Απρ 2007, 14:42

Καλοτάξιδο και προσοχή στους κατσικόδρομους γιατι εκεί που είναι το κάρτερ και το φίλτρο λαδιού δεν συγχωρούνται λάθη.
Ο Santa σ' έβαλε να ψάχνεις απο τώρα για συνεργείο; Για νάχει να λέει ο απατεώνας!!!
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 11 Απρ 2007, 19:36

Καλορίζικο και καλοτάξιδο...Μην ακούς τον απο πάνω, μονο σε άσφαλτο το πάει, με 22αρες ζάντες και νιτρα (και φιμε τζάμια με τσεκ τεμπ μην ξεχνιώμαστε). Κοντρες στην παραλιακή και δεν συμαζέβεται.. :lol:
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-4891-start-30.html

Το κάρτερ θέλει όντος μια ποδιά για τους κατσικόδρομους 8)
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Δημοσίευσηαπό ssurfer » 12 Απρ 2007, 06:56

Ευχαριστω για τις ευχες και ελπιζω οντως να το ευχαριστηθω και σε βουνο και σε θαλασσα(Κορινθια κυριως).
Υπαρχει φωτο του τσεκ τεμπ(μην κοροιδευεται)?
Ποσο "βαθια" ειναι το καρτερ?
Άβαταρ μέλους
ssurfer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 08:59
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευσηαπό helias » 12 Απρ 2007, 15:45

Καλοτάξιδο , καλορίζικο, καλές βόλτες και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς με την οικογένειά σου. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το αυτοκίνητο είναι θηρίο. Μην το φοβάσαι, με λίγη προσοχή θα σε πάει εκεί που δεν το πιστεύεις. :P
Δεν πρέπει να το υποτιμάς, αλλά και μην το υπερεκτιμάς !!! Το κάρτερ του είναι μπροστά χαμηλά και δεξιά του το φίλτρο λαδιού (το οποίο έχω τρυπήσει μια φορά και τώρα το έχω ήδη τσαλακώσει δεύτερη) συνεπώς η μπροστινή ποδιά και τα ΑΤ λάστιχα, εαν θέλεις να κάνεις ταρζανιές και να δείς όλες τις δυνατότητες του αυτοκινήτου σου χωρίς φόβο, είναι πρώτη προτεραιότητα. :wink:
Βασικά, τώρα στην αρχή, δούλεψέτο λίγο πιο συντηρητικά (μιας και είναι και καινούργιο) και στη συνέχεια βλέπεις :wink: .
Για συνεργείο, είναι πολύ νωρίς ακόμη και εγώ στα Βόρεια μένω αλλά το πηγαίνω στην ΣΤΑΚΟΡ στη Λ.Αθηνών, απ΄όπου και το πήρα!! (είμαι αρκετά ευχαριστημένος)
Έτσι και αλλιώς κάνει Service κάθε 20.000 χλμ !!!!!!!! :P :!: :!: :!: , ή κάθε έτος :cry: , οπότε έχεις καιρό ακόμη χι χι χι :!:
Όσο για έκτακτες επισκέψεις, ούτε που να σου περάσει από το μυαλό, το Μάβερικ δεν παθαίνει τίποτα. Εγώ το έχω 2.5 χρόνια και έχω κάνει τα δυό του service, τίποτε άλλο , Φιλικούς χαιρετισμούς!!!!
Μια προχθεσινή φ/φία, εαν μπορείς μεγένθυνέ την, να δείς πίσω τί λάσπες πέρασε (με τα λάστιχα της μαμάς του ακόμη, τώρα είναι εντελώς καραφλά). Η κόρη μου στο πίσω κάθισμα, ακόμη ζητωκραβγάζει που καταφέραμε και περάσαμε!
:P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 12 Απρ 2007, 22:21

Και απο μένα καλοριζικο και καλοταξιδο.
Να προσέχεις τους Helias και Suvord γιατι είναι κατάσκοποι των Αμερικανών......ειδικά τον Helias που τώρα το έχει γυρίσει και σε βαριές offroad εξορμήσεις με τους BRAT.... :lol: :lol:
Όσο αφορά το αμάξι το μόνο που θα προσέξεις είναι (εκτός απο κάρτερ, αμορτισέρ, πίσω και μπρός ψαλίδια) το δίσκο. Καλό θα είναι να μήν το ζορίζεις σε ανηφόρες τώρα που είναι αρχή φορτωμένος. Ειδικά όταν ξεκινάς απο στάση (σε ανηφόρα). Αν σου μυρίσει κάτι σαν ξεραμένο γρασίδι είναι ο δίσκος σου.....
Σου εύχομαι ολόψυχα να το χαίρεσαι εσύ και η οικογένειά σου.
Είναι ένα αυτοκίνητο που θα σε πάει αν όχι παντού, εκεί που δεν θα μπορείς να φαντασθείς. Όλα βέβαια με μέτρο και σύνεση....

Φιλικά
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 13 Απρ 2007, 02:36

Και απο μένα καλοριζικο και καλοταξιδο.
( Και επειδή το nickname σου μου λέει ότι θα το χώσεις σε παραλίες δείξε μεγάλη προσοχή στη ξανθιά άμμο !!! )
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό ssurfer » 13 Απρ 2007, 10:22

Ευχαριστω για τις ευχες σας.
Μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και για να πω την αληθεια ο κυριοτερος λογος ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο.
Εχω και ενα scenic 1600/02 ,συγκριτικα, σε χωρους λιγο καλ. το ρενο.
Η θεση οδηγησης με χαλαει λιγο(πλευρ.στηριξη)ειμαι και 195εκ και μου λειπουν λιγο τα διαφορα νεα γκατζετακια(εδω απανταει ο santa?)
πριν τοπαρω ειχα μπει σε ολα σχεδον(εκτος απο νεο crv), το καλυτερο μεσα ηταν το antara αλλα κουβας.
Άβαταρ μέλους
ssurfer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 08:59
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευσηαπό Santa » 13 Απρ 2007, 22:55

ssurfer έγραψε:Ευχαριστω για τις ευχες σας.
Μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και για να πω την αληθεια ο κυριοτερος λογος ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο.
Εχω και ενα scenic 1600/02 ,συγκριτικα, σε χωρους λιγο καλ. το ρενο.
Η θεση οδηγησης με χαλαει λιγο(πλευρ.στηριξη)ειμαι και 195εκ και μου λειπουν λιγο τα διαφορα νεα γκατζετακια(εδω απανταει ο santa?)
πριν τοπαρω ειχα μπει σε ολα σχεδον(εκτος απο νεο crv), το καλυτερο μεσα ηταν το antara αλλα κουβας.


Σωστα εδω θα απαντήσω !!! :lol: :lol:
ΕΝΑ ΡΗΜΑΔΙ ΡΟΛΟΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ !!!!
Κουραμπιέδες Αμερικάνοι....
Η λεξη Σπαρτιατικο αρμόζει αρκετα στο Mav.....
Aς ελπίσουμε οτι στο Maverick του 2008 θα έχει και κανένα γκατζετάκι παραπάνω....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mararis » 14 Απρ 2007, 12:29

ssurfer έγραψε:πριν τοπαρω ειχα μπει σε ολα σχεδον(εκτος απο νεο crv), το καλυτερο μεσα ηταν το antara αλλα κουβας.


Ευχές και από εμένα για πολλά και χαρούμενα χιλιόμετρα.

Θα ήθελα την γνώμη σου για το Antara. Τι εννοείς "κουβάς" ;
Εμένα με χαλάει η τετρακίνησή του και λίγο οι χώροι του.
mararis
Άβαταρ μέλους
mararis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 26 Μαρ 2007, 12:19
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό MAYSTRO01 » 15 Απρ 2007, 22:24

Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε ssurfer. Τον Santa να μην τον ακους. Όλοι φίλοι των Αμερικάνων είμαστε με το αυτοκίνητο που πήραμε. Εγώ το έχω 14 μήνες με δωρεάν service για 10 χρόνια και το πάω στον Κοντέλλη στη Νίκαια. Πολύ καλή εξυπηρέτηση αν και μάλλον μου έκαναν πατάτα στο service που έκανα και με άφησε 1 χλμ αφού το πήρα,στο δρόμο(στην Εθνική). Η δικαιολογία ήταν για αστοχία υλικού στο φερμουίτ του χειροφρένου(τα τεχνικά θέματα αν και θα έπρεπε δεν τα ξέρω και πολύ καλά).
Άβαταρ μέλους
MAYSTRO01
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 05 Φεβ 2007, 22:26
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό ssurfer » 16 Απρ 2007, 06:46

Το ανταρα ειναι σχεδον 2τονους και 140αλογα.
Η 1η μερικες φορες δεν μου κουμπωνει και πολυ ευκολα κανα κολπακι?
Καλη εβδομαδα!
Άβαταρ μέλους
ssurfer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 08:59
Τοποθεσία: athina


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες