Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

Συντονιστής: SUVord

ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 27 Φεβ 2004, 06:29

Θα ήθελα να αναφέρω το θέμα του περιμετρικού συναγερμού.Στο δικό μου το maverick δεν ανάβουν τα φλάς και προφανός δεν ενεργοποιείται ο συναγερμός.Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί από την εταιρία.Τελικά θέλει να ενεργοποιηθεί από την ford και αν ναι γιατί δεν το έκαναν.Αυτό ισχύει και για κάμποσα άλλα maverick που αγοράστηκαν από το καλοκαίρι και μετά.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Re: ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 27 Φεβ 2004, 14:52

KONSTANTINOS έγραψε:Θα ήθελα να αναφέρω το θέμα του περιμετρικού συναγερμού.Στο δικό μου το maverick δεν ανάβουν τα φλάς και προφανός δεν ενεργοποιείται ο συναγερμός.Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί από την εταιρία.Τελικά θέλει να ενεργοποιηθεί από την ford και αν ναι γιατί δεν το έκαναν.Αυτό ισχύει και για κάμποσα άλλα maverick που αγοράστηκαν από το καλοκαίρι και μετά.


ΤΗΛΕΧΕΙΡΗΣΤΗΡΙΑ ΕΧΕΙΣ?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 27 Φεβ 2004, 22:15

Φυσικά και υπάρχουν.Το ένα όμως δεν δουλεύει και μου είπαν ότι δεν είναι συνχρονισμένο και θέλει προγραμματισμό.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 27 Φεβ 2004, 23:03

KONSTANTINOS έγραψε:Φυσικά και υπάρχουν.Το ένα όμως δεν δουλεύει και μου είπαν ότι δεν είναι συνχρονισμένο και θέλει προγραμματισμό.
Πιθανοτατα να ισχιει και αυτο,αν και ακουγεται λιγο περιεργο!!Μπορεις να το δεις στο σερβις,οπου παντα εχεις την ευκαιρεια να συγκρινεις το δικο σου με καποιο αλλο,για να καταλαβουν το προβλημα σου,γιατι συνηθως δεν καταλαβαινουν τι θελεις!!!!
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverickman » 28 Φεβ 2004, 06:46

Κάτι άλλο.Στην παραγγελια του αυτοκινήτου αναφερεται κάπιοιου είδος συναγερμός?
Αν ναι πηγαινε κατ ευθειαν στην αντιπροσωπία.

Μου φαινεται ομως περίεργο γιατι τα δικα μου χειρηστηρια ηταν εμφανως σφραφισμενα απο το εργοστασιο σε κατι μυστήρια σακουλακια Υποψιαζομαι μαμουνιά.
Ακομη και να μην αναφερεται στην παραγκελια ομως, πουλησε τους τρελα οτι "ειπατε για συναγερμό" η "στο φυλαδιο αναφερεται ξεκαθαρα". Και αν σου πουν "Αστο για το σερβις" πιστεψε με οταν φτασεις εκει ολοι θα κοιτουν το ταβανι και στο τελος ή θα πληρωσεις για να γινει η δουλεια σου (στην καλυτερη των περιπτωσεων) ή απλα δεν θα κάνεις την δουλεια σου.

8) Τωρα που ειναι ζεστο.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 28 Φεβ 2004, 22:35

Το ότι υπάρχει περιμέτρικός συναγερμός είναι και στα χαρτιά και στην κουβέντα αλλά περιμένω την Δευτέρα να πάω στην FORD γιατί κάποιος μου είπε ότι δεν είναι ενεργοποιημένος από το εργοστάσιο!!!!!!!!!!!!
Τι να πώ.Δεν ξέρω.Θα δούμε.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 01 Μαρ 2004, 19:31

Παιδιά κρατηθείτε.Το Maverick έχει φυσικά περιμετρικό συναγερμό αλλά δεν ήταν ενεργοποιημένος από την εταιρία.Για την ενεργοποίηση βάλανε το φίς κάτω από το τιμόνι και μετά από 1 λεπτό (μπήκανε σε κάποιο μενού) τον ενεργοποίησαν.Δύσκολο θα μου πείτε.ΟΧΙ.Αλλά γιατί η εταιρία δεν ενημέρωσε τους ιδιοκτήτες από την αρχή.Εγώ στην προκειμένη περίπτωση το είχα από τέλος Σεπτεμβρίου.
Αρα σε όποιο maverick δεν ανάβουν τα φλάς με το πάτημα του τηλεκοντρόλ να πάει να τον ενεργοποιήσουν.ΑΥΤΑ.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 01 Μαρ 2004, 21:55

Λοιπόν, αυτό το κόλπο με το φις κάτω από το τιμόνι, είναι πολύ καλό! Ουσιαστικά δουλεύει plug and play με το μηχάνημα του συνεργείου. Εμένα μου είχαν κάνει download όλο το ιστορικό από τότε που το πήρα (που λέει ο λόγος: μας είπατε κύριε ότι το στρώσατε νορμάλ αλλά εδώ άλλα γράφει!). Σε site με escape accessories έχω δει κιτ με CD και φις που προγραμματίζεις εγκέφαλο και ότι άλλο θές από το αυτοκίνητο, μετράει καταναλώσεις στροφές, κρατάει αρχείο με βλάβες σε Η/Υ και άλλα. Το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις? Το site το έχει δώσει ο juan σε κάποιο παλαιότερο μήνυμά του

Maverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό juan » 01 Μαρ 2004, 22:15

maverick4wd έγραψε:Λοιπόν, αυτό το κόλπο με το φις κάτω από το τιμόνι, είναι πολύ καλό! Ουσιαστικά δουλεύει plug and play με το μηχάνημα του συνεργείου. Εμένα μου είχαν κάνει download όλο το ιστορικό από τότε που το πήρα (που λέει ο λόγος: μας είπατε κύριε ότι το στρώσατε νορμάλ αλλά εδώ άλλα γράφει!). Σε site με escape accessories έχω δει κιτ με CD και φις που προγραμματίζεις εγκέφαλο και ότι άλλο θές από το αυτοκίνητο, μετράει καταναλώσεις στροφές, κρατάει αρχείο με βλάβες σε Η/Υ και άλλα. Το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις? Το site το έχει δώσει ο juan σε κάποιο παλαιότερο μήνυμά του

Maverick4wd


http://www.escape-central.com


Α με την ευκαιρία δείτε το νεο site της FORD HELLAS
www.ford.gr
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 03 Μαρ 2004, 22:13

Μπράβο ανανέωση η FORD.Πάνε καλά οι πωλήσεις!!!!!!
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

clubing

Δημοσίευσηαπό juan » 03 Μαρ 2004, 23:01

Λοιπόν σήμερα κατάλαβα ότι κάτω από ορισμένες συνθήκες το MAV γίνεται και club - Disco. :roll:

Εξηγούμαι : Σήμερα καθώς περίμενα στο αυτοκίνητο για να σχολάσει η γυναίκα μου από την δουλειά δοκίμασα να κλειδώσω από μέσα με το κουμπί που είναι στην πόρτα του οδηγού διαπίστωσα μετά από μερικά δευτερόλεπτα τα φώτα στο σαλόνι να αναβοσβήνουν ανάλογα με το ρυθμό που ματακινόμουν μέσα στο αυτοκίντο :lol: :lol: :lol:

Προφανώς είχε ενεργοποποιηθεί ο αισθητήρας του συναγερμού.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ? Με την πρώτη ευκαιρία θα ρωτήσω τη Ford.........
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Re: clubing

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Μαρ 2004, 06:21

juan έγραψε:Λοιπόν σήμερα κατάλαβα ότι κάτω από ορισμένες συνθήκες το MAV γίνεται και club - Disco. :roll:

Εξηγούμαι : Σήμερα καθώς περίμενα στο αυτοκίνητο για να σχολάσει η γυναίκα μου από την δουλειά δοκίμασα να κλειδώσω από μέσα με το κουμπί που είναι στην πόρτα του οδηγού διαπίστωσα μετά από μερικά δευτερόλεπτα τα φώτα στο σαλόνι να αναβοσβήνουν ανάλογα με το ρυθμό που ματακινόμουν μέσα στο αυτοκίντο :lol: :lol: :lol:

Προφανώς είχε ενεργοποποιηθεί ο αισθητήρας του συναγερμού.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ? Με την πρώτη ευκαιρία θα ρωτήσω τη Ford.........

εχεις ογκομετρικο συναγερμο και ποιον?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 04 Μαρ 2004, 15:49

Απο την μάνα του δεν έχει ογκομετρικό συναγερμό.Αρα κάτι άλλο θα είχε γίνει.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό juan » 04 Μαρ 2004, 20:17

KONSTANTINOS έγραψε:Απο την μάνα του δεν έχει ογκομετρικό συναγερμό.Αρα κάτι άλλο θα είχε γίνει.


Το δοκίμασε κανένας να το κάνει ?

Τέλος πάντον το Σάββατο θα πάω στη Ford και θα σας πω ........
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Μαρ 2004, 20:58

juan έγραψε:
KONSTANTINOS έγραψε:Απο την μάνα του δεν έχει ογκομετρικό συναγερμό.Αρα κάτι άλλο θα είχε γίνει.


Το δοκίμασε κανένας να το κάνει ?

Τέλος πάντον το Σάββατο θα πάω στη Ford και θα σας πω ........


Μήπως δεν είχε κλεισει καλα η πορτα σου ?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες