Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ MAVERICK...?

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 18 Φεβ 2005, 01:43

Επανερχομαι στο φλεγων ζητημα για μας τους 2λιτρους.Μιλησα σημερα παλι με Καρανικολα και μου ειπε οτι ηρθε το κιτ και μπορει να μου το στειλει.Το .....περιεργο ειναι οτι μου ειπε να του τηλ.αυριο για να μου πει την τιμη......γιατι δεν την εχουν βγαλει :roll: :roll: :roll: Για να δουμε τι θα δουμε!!!Θα σας πω συντομα τα νεοτερα.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 18 Φεβ 2005, 01:50

DIABLO PERFORMANCE CHIP,ειναι τσιπακι που βρηκα σε αμερικανικη νομιζω σελιδα,ασχολειτε βασικα με το 3λιτρο αλλα εχει και ενα για 2λιτρα.Δινει λεει 10% επιπλεον ισχυ.Τιμη,νομιζω 264$.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 18 Φεβ 2005, 15:47

Σημερα τελικα εδωσα παραγγελια στον Καρανικολα και θα μου στειλει το τσιπακι.Η τιμη.....ανεβηκε λιγο,ειπε θα μου κανει κατι καλυτερο :twisted: :twisted: :twisted: για να δομε τι θα δουμε!!!!!περιμενω με αγωνια και θα ενημερωσω.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό juan » 19 Φεβ 2005, 07:55

MAVERICKios έγραψε:Σημερα τελικα εδωσα παραγγελια στον Καρανικολα και θα μου στειλει το τσιπακι.Η τιμη.....ανεβηκε λιγο,ειπε θα μου κανει κατι καλυτερο :twisted: :twisted: :twisted: για να δομε τι θα δουμε!!!!!περιμενω με αγωνια και θα ενημερωσω.


Αντε μπράβο για να δούμε κανε την αρχή ....
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 19 Φεβ 2005, 14:48

MAVERICKios έγραψε:Σημερα τελικα εδωσα παραγγελια στον Καρανικολα και θα μου στειλει το τσιπακι.Η τιμη.....ανεβηκε λιγο,ειπε θα μου κανει κατι καλυτερο :twisted: :twisted: :twisted: για να δομε τι θα δουμε!!!!!περιμενω με αγωνια και θα ενημερωσω.


Περιμένουμε με αγωνία !!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 01 Μαρ 2005, 22:43

Μια βδομαδα περιμενω να μου στειλει ο Καρανικολας το κιτ.....αλλα του κακου!!!Ενοχλησα 3-4 φορες,μου ειπε οτι το στελνω και εγω αναγκαστικα.....περιμενω!!Το κακο ειναι οτι δε βλεπω να κατεβαινω και Αθηνα τωρα κοντα και ειδικα καθημερινη ωστε να γινει η δουλεια,γιατι δε βλεπω να μου το στελνει........
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 02 Μαρ 2005, 02:13

MAVERICKios έγραψε:Μια βδομαδα περιμενω να μου στειλει ο Καρανικολας το κιτ.....αλλα του κακου!!!Ενοχλησα 3-4 φορες,μου ειπε οτι το στελνω και εγω αναγκαστικα.....περιμενω!!Το κακο ειναι οτι δε βλεπω να κατεβαινω και Αθηνα τωρα κοντα και ειδικα καθημερινη ωστε να γινει η δουλεια,γιατι δε βλεπω να μου το στελνει........


Μαλλον θα φοβάται να μην του φάει την δουλειά κανένας αλλος. Απο ότι μου είχε πει προσφατα, θελει σχεδόν μια μέρα να κάνει την τοποθέτηση και οτι δεν είναι ευκολη υπόθεση μιας και επεμβαίνει με μικροκολλήσεις στην πλακέτα του αυτοκινήτου... Καποια μυστικά θα έχει λοιπόν και θα φοβάται να τα αποκαλύψει... Υποπτα πράγματα... Απο την αλλη καποιος σωστός επαγγελματίας θα σου το είχε ξεκαθαρίσει απο την αρχή οτι: δεν στελνει πραγματα εκτός έδρας του...παρά να σε έχει στο περίμενε... Εγώ στη θέση σου θα τον εκραζα λιγάκι απο το τηλεφωνο. Πες του οτι περιμένουν και αλλοι να μάθουν απο εσένα τα αποτελέσματα και να βάλουν το περιβόητο κίτ, και θα δείς πως θα στο στείλει...
Δεν είμαι και κοντά του να πάω και να δώ τι καπνό φουμάρει....είμαι 25 χιλιόμετρα μακρυά (Αγια Παρασκευη - Π.Φαληρο), ξέρεις στην Αθήνα πρέπει να αφιερώσεις μια ολόκληρη μέρα για κάτι τέτοιο με την κίνηση και την δουλειά...Φαντάσου εσύ που θα ερχεσαι απο Θεσσαλονίκη....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 03 Μαρ 2005, 16:30

Συμφωνω σε ολα,αλλα με τα λεφτα μου δεν παρακαλω κανενα!!Αν ηθελε ας μου το εστελνε.....εγω δεχθηκα και τα 150 παραπανισια ευρω που μου ζητησε την δευτερη φορα!!!!
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 04 Μαρ 2005, 15:57

Τελικα,τον αποπηρα τον Καρανικολα.....γιατι σημερα το πρωι μου ηρθε το περιβοητο τσιπ-βελτιωσης το οποιο ειναι μια πλακετα με καλωδια που θα συνδεθουν οπου δειχνει το σχεδ/μα που μου εστειλε.Με την πρωτη ευκαιρια σας το στελνω σε φωτο!!!Τοποθετηση....μαλλον την Τριτη.Αντε να δουμε.....(ξεχασα...η τιμη ειναι 531 ευρω και.....15ευρω τα μεταφορικα!)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 04 Μαρ 2005, 20:19

MAVERICKios έγραψε:Τελικα,τον αποπηρα τον Καρανικολα.....γιατι σημερα το πρωι μου ηρθε το περιβοητο τσιπ-βελτιωσης το οποιο ειναι μια πλακετα με καλωδια που θα συνδεθουν οπου δειχνει το σχεδ/μα που μου εστειλε.Με την πρωτη ευκαιρια σας το στελνω σε φωτο!!!Τοποθετηση....μαλλον την Τριτη.Αντε να δουμε.....(ξεχασα...η τιμη ειναι 531 ευρω και.....15ευρω τα μεταφορικα!)



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!
Περιμενω με αγωνία !!!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 08 Μαρ 2005, 16:14

Λοιπον,αφου ανοιξα την ενοτητα αυτη....εχω υποχρεωση και να την κλεισω.Το πειραμα εγινε.Δε βιαζομαι να σας πω τα συμπερασματα μου.Παντως υπαρχει εμφανης διαφορα στην αποδοση,δεν φαινεται να επηρεαζεται η ροπη στα χαμηλα,ειναι πιο γεματο και κεφατο απο τις 4000 και πανω,γενικα νομιζω κανει δουλεια!Για πιο ολοκληρωμενη αποψη, θα το οδηγησω λιγο εκτος και θα σας ενημερωσω παλι.Επισης θα μετρησω καταναλωση να δουμε αν αλλαξε κατι.Σε οτι αφορα την τοποθετηση,ειναι απλη.Γινεται παραλληλη συνδεση στα καλωδια του εγκεφαλου,θελει λιγο προσοχη στις συνδεσεις και λιγο μονωση με σιλικονη κατα της υγρασιας.Οποτε,καντε λιγο υπομονη και θα σας πω τι....λεει σε θεματα αξιοπιστιας και για τη σχεση κοστους-αποδοσης.(θα σας στειλω και φωτο....μολις τα καταφερω,γιατι ειμαι και λιγο.....computerασχετος!!)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 08 Μαρ 2005, 21:54

MAVERICKios έγραψε:Λοιπον,αφου ανοιξα την ενοτητα αυτη....εχω υποχρεωση και να την κλεισω.Το πειραμα εγινε.Δε βιαζομαι να σας πω τα συμπερασματα μου.Παντως υπαρχει εμφανης διαφορα στην αποδοση,δεν φαινεται να επηρεαζεται η ροπη στα χαμηλα,ειναι πιο γεματο και κεφατο απο τις 4000 και πανω,γενικα νομιζω κανει δουλεια!Για πιο ολοκληρωμενη αποψη, θα το οδηγησω λιγο εκτος και θα σας ενημερωσω παλι.Επισης θα μετρησω καταναλωση να δουμε αν αλλαξε κατι.Σε οτι αφορα την τοποθετηση,ειναι απλη.Γινεται παραλληλη συνδεση στα καλωδια του εγκεφαλου,θελει λιγο προσοχη στις συνδεσεις και λιγο μονωση με σιλικονη κατα της υγρασιας.Οποτε,καντε λιγο υπομονη και θα σας πω τι....λεει σε θεματα αξιοπιστιας και για τη σχεση κοστους-αποδοσης.(θα σας στειλω και φωτο....μολις τα καταφερω,γιατι ειμαι και λιγο.....computerασχετος!!)


Καλα παμε δηλαδη. Για να δουμε και τα test drive... Μολις μας δωσεις το OK θα κανουμε τον καρανικόλα πλουσιο !!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό juan » 08 Μαρ 2005, 22:44

MaverickLover έγραψε:
MAVERICKios έγραψε:Λοιπον,αφου ανοιξα την ενοτητα αυτη....εχω υποχρεωση και να την κλεισω.Το πειραμα εγινε.Δε βιαζομαι να σας πω τα συμπερασματα μου.Παντως υπαρχει εμφανης διαφορα στην αποδοση,δεν φαινεται να επηρεαζεται η ροπη στα χαμηλα,ειναι πιο γεματο και κεφατο απο τις 4000 και πανω,γενικα νομιζω κανει δουλεια!Για πιο ολοκληρωμενη αποψη, θα το οδηγησω λιγο εκτος και θα σας ενημερωσω παλι.Επισης θα μετρησω καταναλωση να δουμε αν αλλαξε κατι.Σε οτι αφορα την τοποθετηση,ειναι απλη.Γινεται παραλληλη συνδεση στα καλωδια του εγκεφαλου,θελει λιγο προσοχη στις συνδεσεις και λιγο μονωση με σιλικονη κατα της υγρασιας.Οποτε,καντε λιγο υπομονη και θα σας πω τι....λεει σε θεματα αξιοπιστιας και για τη σχεση κοστους-αποδοσης.(θα σας στειλω και φωτο....μολις τα καταφερω,γιατι ειμαι και λιγο.....computerασχετος!!)


Καλα παμε δηλαδη. Για να δουμε και τα test drive... Μολις μας δωσεις το OK θα κανουμε τον καρανικόλα πλουσιο !!!!



Το θέμα μας νομίζω είναι να βοηθήσει στην ροπή στις χαμηλές
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 11 Μαρ 2005, 00:04

Στις χαμηλες δεν αλλαζει κατι δραματικα,ουτε ζεστη ουτε κρυο! Διαφορα βλεπεις οπως ειπα απο 3500 και πανω και ειδικοτερα διαπιστωνεις εντονη διαφορα στην εκκινηση απο σταση οπου η 1η ειναι αρκετα δυνατοτερη πλεον.Παντως.....η αυξηση ιπποδυναμης ειναι τετοια που συνηθιζεται.....γρηγορα!! Αυτη ειναι βεβαια η δικη μου αποψη!...
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 11 Μαρ 2005, 00:08

Αυτος ειναι ο παραλληλος εγκεφαλος που συνδεεται στο ΜΑ.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες