Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ

Συντονιστής: SUVord

συχνοτητα εμφανισης βλαβων

Ιμαντας δυναμο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Διαρροες γενικα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τριξιματα στα παραθυρα
10
53%
Συμπλεκτης
5
26%
Σκουριες
4
21%
 
Σύνολο ψήφων : 19

ΜΠΟΡΩ??

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 26 Φεβ 2006, 16:15

Μετάφερέ τα και στις άλλες ενότητες. Δίνεις άδεια να τα μεταφέρω και αλλού?? Εχουν πολύ ενδιαφέρον.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 13 Μαρ 2006, 23:40, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Re: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 26 Φεβ 2006, 21:18

PAPAGN έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Επιτέλους Παναγιώτη άλλαξέτο και σύ και κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ μέσα. Δεν μπορώ να καταλάβω με τόση ταλαιπωρία πως ανέχεστε αυτή την κατάσταση . ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. Επιτέλους μιλήστε. Σε άλλο σάιτ γράφουν για το Φιέστα , έχουν κάτι χάλια φωτό από κατασκουριασμένα και το ανέχονται!!!! μοιρολατρικά. Ελάτε να μαζεφτούμε 100 άνθρωποι να πάμε στα Κεντρικά τους να δείτε πως θα μας υπολογίζουν. Εγώ πήρα καινούργιο για να μην πηγαίνω στα συνεργεία. Με ε'ιχαν κάνει μόνιμο από την πρώτη μέρα. ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ οι άνθρωποι. Δεν έχω την καλύτερη γνώμη για την ΒΕΛΜΑΡ. Ασε η Φορντ Μότορ Ελλας. Δεν είδε καν το αμάξι μου και έτρεξε να απαντήσει και εγγράφως. Τώρα θα τα πούμε στα Δικαστήρια. Πάντως επιτέλους . Πήρες την σωστή απόφαση. Ελπίζω να το κάνουν και οι άλλοι.


Και δε μου λές φιλε Papagn, ωραία και συμφωνώ με όσα λές αλλα τίθεται ένα σοβαρό ερώτημα: ΠΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (SUV ή ΤΖΙΠ) ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΟΣ?
Εχω ξενερωσει αστα....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

θελει πολύ καλό ψαξιμο

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 26 Φεβ 2006, 22:02

Φίλε Παναγιώτη δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι. Πάντως θέλει πολύ , πάρα πολύ καλό ψαξιμο. Το φόρουμ βοηθάει. Εγώ τελικά μέσα από τα φόρουμ είδα ότι κι αλλού για τα Φορντ αναφέρονται προβλήματα σκουριάς. Είδα ένα Φιέστα και τρελάθηκα. Εσύ μπορείς να το πουλήσεις. Το δικό μου ποιός θα το πάρει? Αν ο υποψήφιος αγοραστής το δεί (γιατί θα το σηκώσει σε ράμπα και καλά θα κάνει) θα κόψει πέρα και θα τρέχει. Θα προτιμήσει ένα άλλο χωρίς σκουριά. Δεν είναι κορόϊδο. Ψάξε καλά πάντως . Κι εγώ μόλις αλλάξω τον άξονα και τελειώσουν τα δικαστήρια θα το πουλήσω αμέσως. Ελπίζω εκεί τουλάχιστον (στο να γίνουν νωρίς τα Δικαστήρια) να φερθεί εντάξει η Φορντ. Για να τους ξεφορτωθώ εγώ μιά ώρα αρχίτερα και το ίδιο αυτοί εμένα. Ξέρεις τι είναι να παίρνεις όλο χαρά καινούργιο αυτοκίνητο και να έχει τόσα προβλήματα , να είναι κατασκουριασμένο και από πάνω να σε δουλεύουνε????
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 26 Φεβ 2006, 22:04

Ο κουμππάρος μου που ζεί στην Αμερική μου είπε για την Ford οτι επιρκατεί γενικώς το εξής ρητό:
Ford= Fail Or Return Daily


Αχχχχ
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό panosktm » 26 Φεβ 2006, 22:50

σωστα,το καινουριο το παιρνουμε για εναν μοναχα λογο[επειδη ειναι καινουριο]!
αν θελαμε να υποστουμε τις σκουριες προβλημα με φρενα κ,α τοτε θα αγοραζαμε μεταχειρισμενο.
ουτε εμενα που το εφερα απο γερμανια με τα αλατια δεν εχει τοση σκουρια.
τουλαχιστον αν γινει κατι με το δικο μου θα πω ας προσεχες και ας επαιρνες καινουριο.
εσυ τι πρεπει να πεις φιλε PAPAGN ?
πατα τους στον λαιμο γιατι βρισκουν και τα κανουν!!
jeep cherokee 2,5 crd
ktm exc 450
Άβαταρ μέλους
panosktm
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Μάιος 2005, 14:01
Τοποθεσία: loutraki

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 26 Φεβ 2006, 23:16

Φίλε Πάνο έχεις Δίκιο.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 01 Δεκ 2006, 19:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 27 Φεβ 2006, 00:03

PAPAGN έγραψε:Φίλε Πάνο έχεις Δίκιο. Αυτό κάνω προσπαθώ να αντιδράσω στη λογική του
"Σου τα πήραμε , τώρα σκάσε και κολύμπα".

Παναγιώτη ανς φίλος μου έδωσε κάτι καλύτερο. Αυτό.

Found On the Road Dead


Το προηγούμενο τι σημαίνει απκριβώς γιατί τα Αγγλικά μου δεν είναι και πάρα πολύ καλά?


Αν αποτύχει επέστρεψέ το αυθημερόν !!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 27 Φεβ 2006, 02:59

Α, γι αυτό δεν μου το αλλάζουν!! Γιατί εγώ πήγα στις 10 ημέρες και τους ζήτησα αντικατάσταση. Εχουν δίκιο ρε γμτ. Δέκα ημέρες είναι αυτές. Στράβωσα τις δισκόπλακες (γι αυτές πήγα την 3η ημέρα αλλά πάλι άργησα) , έκανα εκδορές στα τζάμια, πέταξα μία πλαστικοποίηση, και το σκούριασα.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 27 Φεβ 2006, 09:32

PAPAGN έγραψε:Α, γι αυτό δεν μου το αλλάζουν!! Γιατί εγώ πήγα στις 10 ημέρες και τους ζήτησα αντικατάσταση. Εχουν δίκιο ρε γμτ. Δέκα ημέρες είναι αυτές. Στράβωσα τις δισκόπλακες (γι αυτές πήγα την 3η ημέρα αλλά πάλι άργησα) , έκανα εκδορές στα τζάμια, πέταξα μία πλαστικοποίηση, και το σκούριασα.


Εμ, τι να σε κάνω....Δε ηξερες δε ρώταγες? Μόνο την ίδια μερα το αλλαζουν!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό MAV2.3 » 27 Φεβ 2006, 11:20

Παιδειά εγώ αγόρασα πρίν 15 ημέρες το νέο 2,3 luxury και είναι τζάμι και από επάνω και από κάτω :dude: . Τώρα τι θα βγεί στο μέλλον δεν ξέρω αλλά να έχουμε υπόψη μας ότι ότιδήποτε παλιόνει βγάζει προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
MAV2.3
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 13 Φεβ 2006, 19:35
Τοποθεσία: ATH

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 17 Μαρ 2006, 18:56

Εχω ένα mav 2lit με 30500χιλ.
Το ΄πρόβλημα μου είναι ότι όταν περνάω σε χωματόδρομο με "φυτευτές" πέτρες και με λίγα χιλιόμετρα ακούγεται ένας μεταλλικός θόρυβος από το τιμόνι και γίνεται και αντιλιπτός και λίγο στα "χέρια".Στην άσφαλτο τίποτε.Ολα φυσιολογικά.
Στην τοπική αντιπροσωπεία που το είδαν μου είπαν ότι όλα καλά αλλά εμένα δεν μου έχει φύγει η ιδέα.....
Αν σας έχει τίποτε σχετικό????
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 17 Μαρ 2006, 20:27

KONSTANTINOS έγραψε:Εχω ένα mav 2lit με 30500χιλ.
Το ΄πρόβλημα μου είναι ότι όταν περνάω σε χωματόδρομο με "φυτευτές" πέτρες και με λίγα χιλιόμετρα ακούγεται ένας μεταλλικός θόρυβος από το τιμόνι και γίνεται και αντιλιπτός και λίγο στα "χέρια".Στην άσφαλτο τίποτε.Ολα φυσιολογικά.
Στην τοπική αντιπροσωπεία που το είδαν μου είπαν ότι όλα καλά αλλά εμένα δεν μου έχει φύγει η ιδέα.....
Αν σας έχει τίποτε σχετικό????


Konstantine,
Θα πας και θα κοιτάξεις τα μπροστινά ψαλίδια!! Απο εκεί έρχεται ο θόρυβος σιγουρα. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ τον περασμένο μήνα.
Εχουν φαγωθεί η μπίλιες που έρχονται σε επαφή με το όλο σύστημα των αμορτισέρ και του τροχού. Αν είσαι ακόμα στην εγγύηση να πας να το αλλάξεις αμέσως.
Περιμένω νέα σου. Μήν το αφήσεις γιατι είναι επικίνδυνο.....
Για περισσότερες πληροφορίες παρε τηλέφωνο την Βελμάρ Γλυκών Νερών 2111066005. Ζήτα τον Κο Κανέλλη. Αυτός θα σε βοηθήσει μιας και ξέρει την περίπτωσή μου.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό juan » 18 Μαρ 2006, 10:27

Rav4er έγραψε:
KONSTANTINOS έγραψε:Εχω ένα mav 2lit με 30500χιλ.
Το ΄πρόβλημα μου είναι ότι όταν περνάω σε χωματόδρομο με "φυτευτές" πέτρες και με λίγα χιλιόμετρα ακούγεται ένας μεταλλικός θόρυβος από το τιμόνι και γίνεται και αντιλιπτός και λίγο στα "χέρια".Στην άσφαλτο τίποτε.Ολα φυσιολογικά.
Στην τοπική αντιπροσωπεία που το είδαν μου είπαν ότι όλα καλά αλλά εμένα δεν μου έχει φύγει η ιδέα.....
Αν σας έχει τίποτε σχετικό????


Konstantine,
Θα πας και θα κοιτάξεις τα μπροστινά ψαλίδια!! Απο εκεί έρχεται ο θόρυβος σιγουρα. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ τον περασμένο μήνα.
Εχουν φαγωθεί η μπίλιες που έρχονται σε επαφή με το όλο σύστημα των αμορτισέρ και του τροχού. Αν είσαι ακόμα στην εγγύηση να πας να το αλλάξεις αμέσως.
Περιμένω νέα σου. Μήν το αφήσεις γιατι είναι επικίνδυνο.....
Για περισσότερες πληροφορίες παρε τηλέφωνο την Βελμάρ Γλυκών Νερών 2111066005. Ζήτα τον Κο Κανέλλη. Αυτός θα σε βοηθήσει μιας και ξέρει την περίπτωσή μου.


Μπορεί να είναι και το ακρόμπαρο !
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό Lepes » 19 Μαρ 2006, 08:57

juan έγραψε:
Μπορεί να είναι και το ακρόμπαρο !

Τελικα σε μενα μαλλον αυτο ειναι μπηκε ενας φιλος μαστορας και το ακουσε και τρελαθηκε δευτερα μαλλον 8α το σηκωσω να δω και βουρ για συνεργειο.Αυτο ειναι μεσα στην Εγγυηση???
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Α ΓΙ αυτο....

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 19 Μαρ 2006, 13:08

Lepes έγραψε:
juan έγραψε:
Μπορεί να είναι και το ακρόμπαρο !

Τελικα σε μενα μαλλον αυτο ειναι μπηκε ενας φιλος μαστορας και το ακουσε και τρελαθηκε δευτερα μαλλον 8α το σηκωσω να δω και βουρ για συνεργειο.Αυτο ειναι μεσα στην Εγγυηση???


Αν είσαι στα 5 χρόνια απο την ημερομηνία αγοράς τότε θα σου το αλλάξουν. Είναι στην προνομιακή εγγύηση (μετά τα 2χρόνια) όπου αλλάζουν μόνο μηχανικά μέρη.
Οι εγγυήσεις ισχύουν αν κάνεις τα service σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία Ford τουλάχιστον 1 φορά το χρόνο ή κάθε 15.000 χλμ....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες