Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ

Συντονιστής: SUVord

συχνοτητα εμφανισης βλαβων

Ιμαντας δυναμο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Διαρροες γενικα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τριξιματα στα παραθυρα
10
53%
Συμπλεκτης
5
26%
Σκουριες
4
21%
 
Σύνολο ψήφων : 19

Δημοσίευσηαπό juan » 01 Νοέμ 2004, 22:13

discoman έγραψε:αν ηθελες μετρησε σε παρακαλω την αποσταση αυτη απο το εδαφος με μετρο και κανε μια ανακοινωση νομιζω ειναι το πιο χαμηλο μερος στοmav


Απόσταση ψαλιδιού (από 15cm στο χαμηλότερο σημείο κοντα στην πίσω ρόδα και φτάνει εως και 22 cm στο ψηλότερο σημείο) και ότο αφορά το καζανάκι της εξάτμισης είναι 21 cm από το έδαφος. :wink: :wink:
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό discoman » 02 Νοέμ 2004, 06:53

Δεν ειναι και ασχημα . :roll: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ :lol: 8) :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό maverick1710 » 02 Νοέμ 2004, 17:03

maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:
maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:Συναδελφοι,
Μολις γυρισα απο Ford Belmar ευχαριστημενος.
Μου αλλαξαν τα παρακατω:
Part No 4130356 Δισκος συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4092334 Πλατω συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4080019 Ταπα
Part No 4080005 Κλιπς Maverick
Part No 4067924 Ρουλεμαν Συμπλεκτη
Part No 3519367 Βαλβολινη
Ολα στην εγγυηση.
Αυτα μου αλλαξαν και φυσικα καμια σχεση ο δισκος με πριν.
Ξεκιναει το αμαξι χωρις ταρακουνηματα και αποτομα (ομαλα).
Τωρα θα δειξει στη πορεια τι θα γινει.
Οσο αφορα το θεμα αναβαθμισης κινητηρα μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι τετοιο. Στο Focus που ειχε βγει κατι σχετικα δεν ειχε την αναλογη επιτυχια.
Οπότε καθομαστε με τα 124 αλογακια και καλα ειμαστε.
Αλλες λεπτομερειες θα αναφερω στη συναντηση σημερα.


Βρηκα τα τιμολογια αγορας απο την δικη μου αλλαγη δισκου.Τα partnumber ειναι τα ιδια!!!


Πότε εκανες την αλλαγή? Εισαι ευχαριστημένος? Σου δημιουργήθηκε ξανά πρόβλημα?


2/2/04
αρκετα ευχαριστημενος.Μεχρι στιγμης ολα καλα (περιπου 20000ΚΜ)


Ποσο κοστησαν ολα αυτα ρε φιλε?
maverick1710
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 22 Ιουν 2004, 16:22
Τοποθεσία: Αγια Παρασκευη, Αθηνα

Δημοσίευσηαπό discoman » 03 Νοέμ 2004, 07:19

ειναι κεφατος γυριζει απο τον βελμοπουλο .....ολα πιο φθηνα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 03 Νοέμ 2004, 10:41

Φιλε DISKOMAN με το χερι στην καρδια ,ποσα χρονια εχεις το Ντισκο και ποσο σου εχει κοστισει?η μαλλον καθε ποτε μπαινεις στο συνεργειο, απαντησε απλα, καθε 2 εβδομαδες καθε 3, μια φορα τον μηνα κτλ.κτλ.

Επειδη δεν θημαμαι αν εχεις αναφερει ποσο καιρο το εχεις θαθελα πραγματικα να μαθω ποσο καιρο το οδηγεις.και τι σου εχει κοστισει μεχρι τωρα?

Α! βαλε τσεκ τεμπ.
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό discoman » 03 Νοέμ 2004, 17:20

ειναι μοντ 95 το πηρα με 54000κμ πρωτο χερι κυπαρισσι με δερμα ολα ηλεκτρικα και υδραυλικα αιrcodition 2000 κυβικα 16 valve τεσσερα δισκοφρενα abs και δεν θυμαμαι τι αλλο .αριστη κατασταση με bookstory kai ola ta service μαμα
    το πηρα και servarismeno εχω κανει 20000 κμ σε 8 μηνες με μια αλλαγη λαδιων συνθετικων και κινουμε απο εθνικη μεχρι τραιλατα και σπασμενα κοματια χωρις προβλημα και χωρις καμμια λυπηση σε τιποτα . αυτο μπορουν να το πουν συναδελφοι που εκδραμαμε μαζι . στα 74000 αποφασισα εγω και οχι αυτο να του κανω ενα μεγαλο service και να αλλαχτουν ολα τα αναλωσιμα αννταλακτικα 450 ευρο δισκο πλατο ρουλεμαν ιμαντες ολοι τεσσερα τακακια βασεις μηχανης φιλτρα 2 μπυκαλακια γρασσο τροφοδοτη λαδιου και 300 ευρο οτιδηποτε υπηρχε σε υγρο πανω στο οχημα μιλαμε για ολα και castol συνθετικα τα πιο ακριβα και 300 ο μαστορας και μια βδομαδα μεσα . ελεχθηκαν και αλλαχτηκαν τα παντα ειναι service πενταετιας .το οχημα δεν εχει παρουσιασει τιποτα ποτε και εχω διαπιστωσει οτι οταν το ταλλαιπωρω σκληρα παει πιο καλα στην ασφαλτο χωρις κλανκ αυτο μου προξενει εντυπωση αλλα ο πνευματικος μου μου απαντησε οτι τα οχηματα αυτα ειναι κατασκευασμενα για τα δυσκολα και ζητουν το χωμα η πολλη ασφαλτος τα καταστρεφει . για αυτο παραπανω απο βδομαδα θελει το χωμα του να στρωσει . να σου πω και κατι και ζημιες να μου βγαλει δεν το αλλαζω με τιποτα γιατι αυτο ειναι μια κατηγορια μονο του και δεν υπαρχει αναντικαταστατο ειναι μοναδικο σε ολα του για μενα και απο εμπειρια ιδιοχρησης πολλων 4 χ4 αυτο με καλυπτει εμενα μονο ελλατωμα το βαρος και το βυθισμα αν δεν το χειριστης καλα . δεν εχω κολλησει ποτε σε λασπη / και με τις ζαντες / μονο σε καβαλημενο βραχο και σε αμμο που εφταιγα εγω λογω χασιματος ορμης . τωρα ψαγνομε για ενα range του 85 για παρεα του disco ελπιζω να σε κατατοπισα .. μην παρεξηγησε που κανω πλακα ειναι το υφασμα τετοιο ,. εγω σεβομαι ολα τα οχηματα 4χ4 αλλα εχω γνωμη και την λεω . το to mav αισθητικα αποδεκτο χωρις εξαρσεις στην σχεδιαση κλασικοσυντηρητικο . αλλα σαν suv amerikaniko απαραδεκτο και ειναι το πιο κουρσατο απο ολα με τις μικροτερες δυνατοτητες για μενα η σειρα ειnai rav xtrail crv kai ola ta alla στην προσπαθεια με ποολα προβληματα και λιγη ικανοτητα παρολα αυτα θα ηθελα να ειχα ενα μαυρο για να πηγαινω στα μπουζουκια στην παραλιακη ειναι πρεστιζατο οχι πιοπολυ απο τοdisco βεβαια με λασπη επανω :lol: και μην ξεχνας ολοι φιλοι σκοπος το βουνο και περι κολοκυθοπιτα ξερεις για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να διαβασεις στην ενοτητα land rover αρθρα μου :lol: 8) :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 03 Νοέμ 2004, 20:08

μηπως ξεχασες φιλε DISCOMAN να προσθεσεις τις διαρροες απο τα σωληνακια των φρενων(εκτος αν τα ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης με μεταλικα) και την μονιμη διαρροη απο το συστημα διευθυνσης(εκτος αν το ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης) και το μη επιδιορθωσιμο κροταλισμα της αλλαγης απο 1η σε 2ρα ταχυτητα,και τις επανηλημενες αλλαγες βασεων μηχανης και τις αλλαγες απο τους λασπωτηρες που σου κοβονται συχνα οταν κανεις πισω στις λασπες!!η το συχνο βουλωμα της αποχετευσης του ερκοντισιον (εκτος αν εχεις αφεραισει τις ταπες των εξωτερικων αποληξεων....και βεβαια δεν σηζητω καν για τα πλαινα ψιλο χαρτινα καπακια που κρυβουν τα καλωδια κατω απο το ταμπλω του τιμονιου η αλλα ψιλα ευπαθη ανταλακτικα που κατα καιρο θελουν αλλαγμα.....
Λεγε φιλε DISCOMAN τι αλλο εχεις κρυψει,,,γιατι εγω το δικο μου DISCO OTAN ΤΟ εσκιζα μου βγαζε πολλες δουλειες!!!!


Και σαν καλο θελητης μπηκα στο τριπακι και μετα απο 11 μηνες πηρα το 4λιτρο( πραγμα που βλεπω πολυ συντομα να κανεις!!!) γιατι οντως το αμαξι αυτο οταν παει παει παντου (εγω ειχα βαλει και μπλοκε πισω και στα 2 DISCO) ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΕ ΑΡΓΑ !!ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ΛΙΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Χωρις να το καταλαβεις θα σου κοστιζει 300ε τον μηνα!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 03 Νοέμ 2004, 21:11

maverick1710 έγραψε:
maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:
maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:Συναδελφοι,
Μολις γυρισα απο Ford Belmar ευχαριστημενος.
Μου αλλαξαν τα παρακατω:
Part No 4130356 Δισκος συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4092334 Πλατω συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4080019 Ταπα
Part No 4080005 Κλιπς Maverick
Part No 4067924 Ρουλεμαν Συμπλεκτη
Part No 3519367 Βαλβολινη
Ολα στην εγγυηση.
Αυτα μου αλλαξαν και φυσικα καμια σχεση ο δισκος με πριν.
Ξεκιναει το αμαξι χωρις ταρακουνηματα και αποτομα (ομαλα).
Τωρα θα δειξει στη πορεια τι θα γινει.
Οσο αφορα το θεμα αναβαθμισης κινητηρα μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι τετοιο. Στο Focus που ειχε βγει κατι σχετικα δεν ειχε την αναλογη επιτυχια.
Οπότε καθομαστε με τα 124 αλογακια και καλα ειμαστε.
Αλλες λεπτομερειες θα αναφερω στη συναντηση σημερα.


Βρηκα τα τιμολογια αγορας απο την δικη μου αλλαγη δισκου.Τα partnumber ειναι τα ιδια!!!


Πότε εκανες την αλλαγή? Εισαι ευχαριστημένος? Σου δημιουργήθηκε ξανά πρόβλημα?


2/2/04
αρκετα ευχαριστημενος.Μεχρι στιγμης ολα καλα (περιπου 20000ΚΜ)


Ποσο κοστησαν ολα αυτα ρε φιλε?

Δεν κοστισε απολυτως τιποτα γιατι ηταν ολα στην εγγυηση...Το πηρα και εφυγα.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό discoman » 04 Νοέμ 2004, 00:38

iperodigos έγραψε:μηπως ξεχασες φιλε DISCOMAN να προσθεσεις τις διαρροες απο τα σωληνακια των φρενων(εκτος αν τα ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης με μεταλικα) και την μονιμη διαρροη απο το συστημα διευθυνσης(εκτος αν το ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης) και το μη επιδιορθωσιμο κροταλισμα της αλλαγης απο 1η σε 2ρα ταχυτητα,και τις επανηλημενες αλλαγες βασεων μηχανης και τις αλλαγες απο τους λασπωτηρες που σου κοβονται συχνα οταν κανεις πισω στις λασπες!!η το συχνο βουλωμα της αποχετευσης του ερκοντισιον (εκτος αν εχεις αφεραισει τις ταπες των εξωτερικων αποληξεων....και βεβαια δεν σηζητω καν για τα πλαινα ψιλο χαρτινα καπακια που κρυβουν τα καλωδια κατω απο το ταμπλω του τιμονιου η αλλα ψιλα ευπαθη ανταλακτικα που κατα καιρο θελουν αλλαγμα.....
Λεγε φιλε DISCOMAN τι αλλο εχεις κρυψει,,,γιατι εγω το δικο μου DISCO OTAN ΤΟ εσκιζα μου βγαζε πολλες δουλειες!!!!


Και σαν καλο θελητης μπηκα στο τριπακι και μετα απο 11 μηνες πηρα το 4λιτρο( πραγμα που βλεπω πολυ συντομα να κανεις!!!) γιατι οντως το αμαξι αυτο οταν παει παει παντου (εγω ειχα βαλει και μπλοκε πισω και στα 2 DISCO) ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΕ ΑΡΓΑ !!ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ΛΙΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Χωρις να το καταλαβεις θα σου κοστιζει 300ε τον μηνα!!!
ξεχασα να σου πω οτι to camel moy ειναι παραγωγης δευτερας [εχουμε ορεξη για δουλεια ]κα οχι παρασκευης κλειστο μαγαζι να φυγουμε απο μεθυσμενο ινδο εργατη ] εινα δε απο γυναικα πρωτο χερι αεροσυνοδο σε παρκινκ στο αλιμο , και παραδοξως η ολα αυτα που λες δεν μου εχουν συμβει η τα φτιαξε ο προηγουμενος ιδικτητης πολυ πιθανον οποτε ειμαι και τυχερος . εξξαλου ενα LR ΟΡΙΟΘΕΤΕΙ τον χωρο του παντα με λαδια και πολυ λασπη μεσα και εξω . τα 300 ευρω που λες τα χαλαω μονο για βενζινη . αλλα και χιλια να ηθελε δεν το δινω ειναι ακριβη γκομενα και της τα χωνω λασπωτηρες τους εβγαλα σκαλοπατια εβγαλα προφυλακτηρα εβγαλα και διαβασε στην ενοτητα LR για το συστημα αυτοματης αποριψης αχρηστων αντικειμενων . παντως καινουριο δεν ειναι και να πηγαινω στον βερμοπουλο για την εγυηηση :twisted: εγω το εχω για διαλυση μεχρι να κοπει στηνμεση αν γινεται δεν βαριεσαι που θα εκτονομαστε. :?: το θεμα ειναι να κανεις το κεφι σου οχι να φοβασαι την γρατζουνια του γειτονα η εχεις 4χ4 η δεν εχεις . :wink: ελεγα να παιρνα ενα LC αλλα ειναι πολυ κυριλε για να κανει τα ιδια για αυτο προτιμω ενα range με την ρουσλανα μεσα :shock: παντως με ενα mav mMAYRO παω και ενα πανταζη με πεγκυ ζηνα :lol: εχεις αναρωτηθει σε ιδια χρηση με αυτη που εκανες στο DISCO ποση ωρα θα αντεχε και τιθα εβγαζε ? και βεβαια αν μετα 20 χρονια θα υπαρχει? ενω εγω θα κανω ραλλθε αντικα και θαθαζηλευεις? :twisted: εμενα φορα μοτερ χοντα εσενα γιαμαχα αμερικανικη :lol: τα ιδια ειναι. :twisted: και το αλλο εμενα γινεται και κουτακια ανψυκτικου αυτο που το πας . :twisted: ειδα καπου οτι εισαι πατρα? αν ναι θα σε βρω καταβαινω συχνα σε συγγενης στην κατω αχαια.
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 04 Νοέμ 2004, 00:48

MaverickLover έγραψε:
maverick1710 έγραψε:
maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:
maverickman έγραψε:
MaverickLover έγραψε:Συναδελφοι,
Μολις γυρισα απο Ford Belmar ευχαριστημενος.
Μου αλλαξαν τα παρακατω:
Part No 4130356 Δισκος συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4092334 Πλατω συμπλεκτη Maverick 2.0
Part No 4080019 Ταπα
Part No 4080005 Κλιπς Maverick
Part No 4067924 Ρουλεμαν Συμπλεκτη
Part No 3519367 Βαλβολινη
Ολα στην εγγυηση.
Αυτα μου αλλαξαν και φυσικα καμια σχεση ο δισκος με πριν.
Ξεκιναει το αμαξι χωρις ταρακουνηματα και αποτομα (ομαλα).
Τωρα θα δειξει στη πορεια τι θα γινει.
Οσο αφορα το θεμα αναβαθμισης κινητηρα μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι τετοιο. Στο Focus που ειχε βγει κατι σχετικα δεν ειχε την αναλογη επιτυχια.
Οπότε καθομαστε με τα 124 αλογακια και καλα ειμαστε.
Αλλες λεπτομερειες θα αναφερω στη συναντηση σημερα.


Βρηκα τα τιμολογια αγορας απο την δικη μου αλλαγη δισκου.Τα partnumber ειναι τα ιδια!!!


Πότε εκανες την αλλαγή? Εισαι ευχαριστημένος? Σου δημιουργήθηκε ξανά πρόβλημα?


2/2/04
αρκετα ευχαριστημενος.Μεχρι στιγμης ολα καλα (περιπου 20000ΚΜ)


Ποσο κοστησαν ολα αυτα ρε φιλε?

Δεν κοστισε απολυτως τιποτα γιατι ηταν ολα στην εγγυηση...Το πηρα και εφυγα.
ειναι κεφατος γυριζει απο τον βερμοπουλο τακανε ολα τσαμπα γ....ω τα service αριστη ποιοτητα δηλαδη παιρνεις καινουριο με 50 χρονια ατοκο και πας service τζαμπα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 04 Νοέμ 2004, 13:05

discoman έγραψε:
iperodigos έγραψε:μηπως ξεχασες φιλε DISCOMAN να προσθεσεις τις διαρροες απο τα σωληνακια των φρενων(εκτος αν τα ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης με μεταλικα) και την μονιμη διαρροη απο το συστημα διευθυνσης(εκτος αν το ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης) και το μη επιδιορθωσιμο κροταλισμα της αλλαγης απο 1η σε 2ρα ταχυτητα,και τις επανηλημενες αλλαγες βασεων μηχανης και τις αλλαγες απο τους λασπωτηρες που σου κοβονται συχνα οταν κανεις πισω στις λασπες!!η το συχνο βουλωμα της αποχετευσης του ερκοντισιον (εκτος αν εχεις αφεραισει τις ταπες των εξωτερικων αποληξεων....και βεβαια δεν σηζητω καν για τα πλαινα ψιλο χαρτινα καπακια που κρυβουν τα καλωδια κατω απο το ταμπλω του τιμονιου η αλλα ψιλα ευπαθη ανταλακτικα που κατα καιρο θελουν αλλαγμα.....
Λεγε φιλε DISCOMAN τι αλλο εχεις κρυψει,,,γιατι εγω το δικο μου DISCO OTAN ΤΟ εσκιζα μου βγαζε πολλες δουλειες!!!!


Και σαν καλο θελητης μπηκα στο τριπακι και μετα απο 11 μηνες πηρα το 4λιτρο( πραγμα που βλεπω πολυ συντομα να κανεις!!!) γιατι οντως το αμαξι αυτο οταν παει παει παντου (εγω ειχα βαλει και μπλοκε πισω και στα 2 DISCO) ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΕ ΑΡΓΑ !!ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ΛΙΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Χωρις να το καταλαβεις θα σου κοστιζει 300ε τον μηνα!!!
ξεχασα να σου πω οτι to camel moy ειναι παραγωγης δευτερας [εχουμε ορεξη για δουλεια ]κα οχι παρασκευης κλειστο μαγαζι να φυγουμε απο μεθυσμενο ινδο εργατη ] εινα δε απο γυναικα πρωτο χερι αεροσυνοδο σε παρκινκ στο αλιμο , και παραδοξως η ολα αυτα που λες δεν μου εχουν συμβει η τα φτιαξε ο προηγουμενος ιδικτητης πολυ πιθανον οποτε ειμαι και τυχερος . εξξαλου ενα LR ΟΡΙΟΘΕΤΕΙ τον χωρο του παντα με λαδια και πολυ λασπη μεσα και εξω . τα 300 ευρω που λες τα χαλαω μονο για βενζινη . αλλα και χιλια να ηθελε δεν το δινω ειναι ακριβη γκομενα και της τα χωνω λασπωτηρες τους εβγαλα σκαλοπατια εβγαλα προφυλακτηρα εβγαλα και διαβασε στην ενοτητα LR για το συστημα αυτοματης αποριψης αχρηστων αντικειμενων . παντως καινουριο δεν ειναι και να πηγαινω στον βερμοπουλο για την εγυηηση :twisted: εγω το εχω για διαλυση μεχρι να κοπει στηνμεση αν γινεται δεν βαριεσαι που θα εκτονομαστε. :?: το θεμα ειναι να κανεις το κεφι σου οχι να φοβασαι την γρατζουνια του γειτονα η εχεις 4χ4 η δεν εχεις . :wink: ελεγα να παιρνα ενα LC αλλα ειναι πολυ κυριλε για να κανει τα ιδια για αυτο προτιμω ενα range με την ρουσλανα μεσα :shock: παντως με ενα mav mMAYRO παω και ενα πανταζη με πεγκυ ζηνα :lol: εχεις αναρωτηθει σε ιδια χρηση με αυτη που εκανες στο DISCO ποση ωρα θα αντεχε και τιθα εβγαζε ? και βεβαια αν μετα 20 χρονια θα υπαρχει? ενω εγω θα κανω ραλλθε αντικα και θαθαζηλευεις? :twisted: εμενα φορα μοτερ χοντα εσενα γιαμαχα αμερικανικη :lol: τα ιδια ειναι. :twisted: και το αλλο εμενα γινεται και κουτακια ανψυκτικου αυτο που το πας . :twisted: ειδα καπου οτι εισαι πατρα? αν ναι θα σε βρω καταβαινω συχνα σε συγγενης στην κατω αχαια.


Ποιπον καταλαβα οτι στην εκθεση στο σχολειο πρεπει να ειχες αριστα!!!!!
ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ....
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό maverick1710 » 04 Νοέμ 2004, 14:46

Ρωτησα σημερα στο συνεργειο μου...ποσο κοστιζει αλλαγη δισκο-πλατο για το 2λιτρο maverick...η απαντηση...500 ευρω...ετσι για να ξερουμε που βαδιζουμε...
maverick1710
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 22 Ιουν 2004, 16:22
Τοποθεσία: Αγια Παρασκευη, Αθηνα

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Νοέμ 2004, 21:55

maverick1710 έγραψε:Ρωτησα σημερα στο συνεργειο μου...ποσο κοστιζει αλλαγη δισκο-πλατο για το 2λιτρο maverick...η απαντηση...500 ευρω...ετσι για να ξερουμε που βαδιζουμε...

πιο ειναι το συνεργειο?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό discoman » 04 Νοέμ 2004, 22:44

maverick1710 έγραψε:Ρωτησα σημερα στο συνεργειο μου...ποσο κοστιζει αλλαγη δισκο-πλατο για το 2λιτρο maverick...η απαντηση...500 ευρω...ετσι για να ξερουμε που βαδιζουμε...
πολυ ακριβα τι θα κανει σασμαν θα κατεβασει .
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 04 Νοέμ 2004, 22:46

iperodigos έγραψε:
discoman έγραψε:
iperodigos έγραψε:μηπως ξεχασες φιλε DISCOMAN να προσθεσεις τις διαρροες απο τα σωληνακια των φρενων(εκτος αν τα ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης με μεταλικα) και την μονιμη διαρροη απο το συστημα διευθυνσης(εκτος αν το ειχε αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης) και το μη επιδιορθωσιμο κροταλισμα της αλλαγης απο 1η σε 2ρα ταχυτητα,και τις επανηλημενες αλλαγες βασεων μηχανης και τις αλλαγες απο τους λασπωτηρες που σου κοβονται συχνα οταν κανεις πισω στις λασπες!!η το συχνο βουλωμα της αποχετευσης του ερκοντισιον (εκτος αν εχεις αφεραισει τις ταπες των εξωτερικων αποληξεων....και βεβαια δεν σηζητω καν για τα πλαινα ψιλο χαρτινα καπακια που κρυβουν τα καλωδια κατω απο το ταμπλω του τιμονιου η αλλα ψιλα ευπαθη ανταλακτικα που κατα καιρο θελουν αλλαγμα.....
Λεγε φιλε DISCOMAN τι αλλο εχεις κρυψει,,,γιατι εγω το δικο μου DISCO OTAN ΤΟ εσκιζα μου βγαζε πολλες δουλειες!!!! λαθος στα θρησκευτικα ημουν καλος στα αλλα αστο


Και σαν καλο θελητης μπηκα στο τριπακι και μετα απο 11 μηνες πηρα το 4λιτρο( πραγμα που βλεπω πολυ συντομα να κανεις!!!) γιατι οντως το αμαξι αυτο οταν παει παει παντου (εγω ειχα βαλει και μπλοκε πισω και στα 2 DISCO) ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΕ ΑΡΓΑ !!ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ΛΙΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Χωρις να το καταλαβεις θα σου κοστιζει 300ε τον μηνα!!!
ξεχασα να σου πω οτι to camel moy ειναι παραγωγης δευτερας [εχουμε ορεξη για δουλεια ]κα οχι παρασκευης κλειστο μαγαζι να φυγουμε απο μεθυσμενο ινδο εργατη ] εινα δε απο γυναικα πρωτο χερι αεροσυνοδο σε παρκινκ στο αλιμο , και παραδοξως η ολα αυτα που λες δεν μου εχουν συμβει η τα φτιαξε ο προηγουμενος ιδικτητης πολυ πιθανον οποτε ειμαι και τυχερος . εξξαλου ενα LR ΟΡΙΟΘΕΤΕΙ τον χωρο του παντα με λαδια και πολυ λασπη μεσα και εξω . τα 300 ευρω που λες τα χαλαω μονο για βενζινη . αλλα και χιλια να ηθελε δεν το δινω ειναι ακριβη γκομενα και της τα χωνω λασπωτηρες τους εβγαλα σκαλοπατια εβγαλα προφυλακτηρα εβγαλα και διαβασε στην ενοτητα LR για το συστημα αυτοματης αποριψης αχρηστων αντικειμενων . παντως καινουριο δεν ειναι και να πηγαινω στον βερμοπουλο για την εγυηηση :twisted: εγω το εχω για διαλυση μεχρι να κοπει στηνμεση αν γινεται δεν βαριεσαι που θα εκτονομαστε. :?: το θεμα ειναι να κανεις το κεφι σου οχι να φοβασαι την γρατζουνια του γειτονα η εχεις 4χ4 η δεν εχεις . :wink: ελεγα να παιρνα ενα LC αλλα ειναι πολυ κυριλε για να κανει τα ιδια για αυτο προτιμω ενα range με την ρουσλανα μεσα :shock: παντως με ενα mav mMAYRO παω και ενα πανταζη με πεγκυ ζηνα :lol: εχεις αναρωτηθει σε ιδια χρηση με αυτη που εκανες στο DISCO ποση ωρα θα αντεχε και τιθα εβγαζε ? και βεβαια αν μετα 20 χρονια θα υπαρχει? ενω εγω θα κανω ραλλθε αντικα και θαθαζηλευεις? :twisted: εμενα φορα μοτερ χοντα εσενα γιαμαχα αμερικανικη :lol: τα ιδια ειναι. :twisted: και το αλλο εμενα γινεται και κουτακια ανψυκτικου αυτο που το πας . :twisted: ειδα καπου οτι εισαι πατρα? αν ναι θα σε βρω καταβαινω συχνα σε συγγενης στην κατω αχαια.


Ποιπον καταλαβα οτι στην εκθεση στο σχολειο πρεπει να ειχες αριστα!!!!!
ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ....
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 38 επισκέπτες

cron