Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ενισχυμενος Συμπλεκτης-Δισκο-Πλατω...;

Συντονιστής: SUVord

Ενισχυμενος Συμπλεκτης-Δισκο-Πλατω...;

Δημοσίευσηαπό patrinos » 14 Φεβ 2006, 02:28

Εχει μηπως ασχοληθει κανεις με τοποθετηση ενισχυμενου συστηματος δισκο-πλατω;Γιατι αν και εξορμω τακτικα στην αγρια φυση...το Mav 2.3 που εχω...δεν πολυσυμφωνει.Ο συμπλεκτης μυριζει αρκετα ευκολα.Ενω να πω οτι 5 μηνες μετα την αγορά του,στην Ελαφονησο και σε προσπαθεια αποκολλησης...το πακετο δισκος-πλατω εγινε σαν καρβουνισμενη μπριζολα...και ταλαιπωρια που δεν περιγραφεται.Τελικα αλλαξα ολο το συστημα 700 ευρωπουλα...απο την τσεπη μου...Λεω τωρα μηπως και καποιος εχει ασχοληθει με το θεμα,γιατι πολυ μου μυριζει η δουλεια...
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Ενισχυμενος Συμπλεκτης-Δισκο-Πλατω...;

Δημοσίευσηαπό Lepes » 20 Φεβ 2006, 19:24

Θα μαθω και θα σου πω γιατι εχω το ιδιο προβλημα!!! και απο τοτε που τον εκαψα και εγω ψαχτηκα και μου ειπανε για εναν αμερικανικο (300 ευρω παρακαλω) αλλα ειναι λιγο πιο σκληρος απο μαμα.
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ενισχυμενος Συμπλεκτης-Δισκο-Πλατω...;

Δημοσίευσηαπό patrinos » 22 Φεβ 2006, 08:52

Lepes έγραψε:Θα μαθω και θα σου πω γιατι εχω το ιδιο προβλημα!!! και απο τοτε που τον εκαψα και εγω ψαχτηκα και μου ειπανε για εναν αμερικανικο (300 ευρω παρακαλω) αλλα ειναι λιγο πιο σκληρος απο μαμα.

ok...αν βρεις κατι πες μου γιατι ενδιαφερομαι και εγω να το αλλαξω...
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ενισχυμενος Συμπλεκτης-Δισκο-Πλατω...;

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 22 Φεβ 2006, 11:11

patrinos έγραψε:Εχει μηπως ασχοληθει κανεις με τοποθετηση ενισχυμενου συστηματος δισκο-πλατω;Γιατι αν και εξορμω τακτικα στην αγρια φυση...το Mav 2.3 που εχω...δεν πολυσυμφωνει.Ο συμπλεκτης μυριζει αρκετα ευκολα.Ενω να πω οτι 5 μηνες μετα την αγορά του,στην Ελαφονησο και σε προσπαθεια αποκολλησης...το πακετο δισκος-πλατω εγινε σαν καρβουνισμενη μπριζολα...και ταλαιπωρια που δεν περιγραφεται.Τελικα αλλαξα ολο το συστημα 700 ευρωπουλα...απο την τσεπη μου...Λεω τωρα μηπως και καποιος εχει ασχοληθει με το θεμα,γιατι πολυ μου μυριζει η δουλεια...


Κακώς τα πληρωσες απο τη τσέπη σου σε κάλυπτε η εγγύηση.
Εγώ τα έχω αλλάξει ΔΥΟ φορές ήδη στα 27000 χλμ. χωρίς να μου πουν κουβέντα. Το αμάξι το έχω απο τον Γενάρη του 2004. (mav 2.0) επειδή σκορτσάριζε στο ξεκίνημα και όταν το ζόριζα μύριζε είπαν οτι ήταν αστοχία υλικού απο τη μάνα του.... Μάλλον όταν μου τελειώσει η εγγύηση θα βάλω κανα ενισχυμένο....Γιαυτό περιμένω και εγώ νέα σας...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 29 Οκτ 2006, 19:20

Εχουμε κανένα νέο από το "μέτωπο" του συμπλέκτη?
Σήμερα που είχα 5 άτομα μέσα και πήγα να κάνω όπισθεν σε μία ανηφόρα με αρκετή κλίση το mav άρχισε την πορεία του μέ μερικά σκορτσαρίσματα και μετά συνέχισε κανονικά.Επειδή μέχρι στιγμής τον έχω "καπνίση" και στην θάλασσα από ελξη σκάφους και σε περσινά χιόνια μήπως ήρθε ο καιρός για αλλαγή?
Και αν ναι τότε τι βάζουμε?
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό juan » 03 Νοέμ 2006, 23:51

KONSTANTINOS έγραψε:Εχουμε κανένα νέο από το "μέτωπο" του συμπλέκτη?
Σήμερα που είχα 5 άτομα μέσα και πήγα να κάνω όπισθεν σε μία ανηφόρα με αρκετή κλίση το mav άρχισε την πορεία του μέ μερικά σκορτσαρίσματα και μετά συνέχισε κανονικά.Επειδή μέχρι στιγμής τον έχω "καπνίση" και στην θάλασσα από ελξη σκάφους και σε περσινά χιόνια μήπως ήρθε ο καιρός για αλλαγή?
Και αν ναι τότε τι βάζουμε?


Περιμένουμε να μας πείτε . ΌΛοι μας το εχουμε ανάγκη
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες

cron