Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά Maveric 2.3 Sport

Συντονιστής: SUVord

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό larrymav » 26 Μαρ 2006, 17:13

Μάλιστα... Δραματική μετάβαση λοιπόν μετά το Μαβ. Έ λοιπόν λίγο πρίν κλείσω το Μαβ05 ήμουν μεταξύ Μαβ, Σορεντο και Σπορτατζ. Τελικά όπως είπες και εσύ φοβήθηκα το ΚΙΑ (ίσως είναι ουτοπία) και πήγα στο ΜΑΒ. Ελπίζω να μην το μετανιώσω....
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 26 Μαρ 2006, 17:24

larrymav έγραψε:Μάλιστα... Δραματική μετάβαση λοιπόν μετά το Μαβ. Έ λοιπόν λίγο πρίν κλείσω το Μαβ05 ήμουν μεταξύ Μαβ, Σορεντο και Σπορτατζ. Τελικά όπως είπες και εσύ φοβήθηκα το ΚΙΑ (ίσως είναι ουτοπία) και πήγα στο ΜΑΒ. Ελπίζω να μην το μετανιώσω....


Ελπίζω και εγώ να μην το μετανιώσεις και σου εύχομαι καλά χιλιόμετρα με το mav.
Η απόφασή μου είναι καλά μελετημένη μιας και δεν θα ήθελα να πέσω θύμα μιας εμπορικής πολιτικής οποιασδήποτε μεγαλοεταιρείας που πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό SUVord » 27 Μαρ 2006, 16:19

Θεωρώ οτι το πράγμα κάπου πάει να ξεφύγει.
Σιγά-σιγά απο τα γραφόμενα,όποιος παρήγγειλλε καινούριο Maverick θα τρέμει αν έκανε ή όχι τη σωστή επιλογή.
Οποιοδήποτε αυτοκίνητο μπορεί στη πορεία να αποδειχτεί "πατάτα" για πολλούς και διάφορους λόγους.
Μια πατάτα όμως, ποτέ δεν κρίνει το τσουβάλι.
Προς καθησύχανση καινούριων στην οικογένεια των MAVERICK παραθέτω την ταπεινή μου εμπειρία μετα απο δύο χρόνια με το τριλιτρο.
Εχω κάνει πάνω απο 40000χλμ σε παντός είδους δρόμους και "δρόμους", μέχρι και σε αγώνες το τρέχω!!!
Μοναδικό και επαναλαμβάνω,μοναδικό θέμα που προέκυψε ήταν με το ρουλεμάν του τεντωτήρα του ιμάντα κι αυτό λόγω των νερών με ταχύτητα που έπρεπε να περάσω.Κάνει λίγο θόρυβο και θα αλλαχθεί στο επόμενο σέρβις.
Δεν το θεωρώ λιγότερο ή περισσότερο αξιόπιστο απο κάποιο άλλο αντίστοιχο αυτοκίνητο.
Ολα είναι θέμα οδηγού και απο κει και πέρα θέμα γούστου.
Τελειώνοντας να προσθέσω οτι αν σε κάτι υπερτερεί ένα αυτοκίνητο θα υστερεί σε κάτι άλλο οπότε εδώ μπαίνει και η προσωπική προτίμηση του καθενός.
Επίγνωση του τι οδηγούμε είναι το σημαντικώτερο και όχι τι μάρκα είναι.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό helias » 27 Μαρ 2006, 18:36

Φίλε Αrgkras, σε καλωσορίζω και σου εύχομαι να χαρείς το αυτοκίνητό σου με υγεία και χαρά Όλες οι σκέψεις σου, καθώς και η απόφασή σου είναι σωστές. Πιστεύω ότι θα καλύψει όλες τις ανάγκες σου ( και της συζύγου σου). Κάτι μου θυμίζουν οι προβληματισμοί σου..... μήπως τα έγραψα εγώ πριν κάνα χρόνο.... :o ; Αρχές του 2005 πούλησα το AUDI A4 1.6, για να βρεθώ στη σημερινή ευχάριστη θέση να σου καταθέσω τις απόψεις μου.Βέβαια εκτός από τα περισσότερα άλογα στο AUDI εσύ έχεις και ένα παιδί περισσότερο. (Σου εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου).
Σε προηγούμενες καταχωρήσεις μου, θα διαβάσεις την άποψή μου για το ΜΑΒ. Σε πολούς φάνηκαν Υπερβολές, για το λόγο αυτό δεν θα ξαναναφέρω άλλες εμπειρίες μου. Μόνος σου θα ανακαλύψεις τις χάρες του, αλλά και τα μειονεκτήματά του σε σχέση με το προηγούμενο αυτοκίνητό σου. Για το δεύτερο, θέλω να μοιραστώ μαζί σου ορισμένες επισημάνσεις μου. Άριστη η οδική συμπεριφορά του AUDI, όταν οδήγησα το ΜΑΒ διαπίστωσα ότι έχει εφάμιλλη ποιότητα κύλησης , πλήν όμως πάνω από τα 130 αισθάνομαι μια μικρή ανάδραση, κάτι σαν ελαφρύ τρέμολο, μη φανταστείς κάτι σπουδαίο. Παρόμοια αίσθηση μου έδωσαν και άλλα SUV που οδήγησα, X-TRAIAL, SANTA FE. Ταξιδεύει ήσυχα εως τον κόφτη, χωρίς μεγάλες κλίσεις, μην περιμένεις όμως το βεντουζάρισμα στο δρόμο που αισθανόσουν στο AUDI πάνω από τα 150. Τέλος μόνος σου θα είδες την διαφορά στον εξοπλισμό και το φινίρισμα του εσωτερικού του. Μέχρι εδώ όμως οι υποχωρήσεις, αυτά θα τα συνηθίσεις, από δω και εμπρός καλώς ήρθες στον κόσμο των SUV !!!!!! :P Μην το φοβηθείς, βάλτο παντού όπου πιστεύεις ότι δεν θα κτυπήσει από κάτω και αυτό θα ανταπεξέλθει. Θα εντυπωσιαστείς από τον τρόπο που περνά τα "δύσκολα". Ποτέ όμως μην πιστέψεις ότι πήρες καθαρόαιμο Off-road. Απ΄ότι ακούω προσοχή στο δίσκο, μην το ζορίσεις. Η διασκέδασή σου είναι σίγουρη, δεν ξέρω όμως τι θα πεί η οικογένεια, (η γυναίκα μου και τα παιδιά μου όταν βλέπουν χώμα ή χιόνι φωνάζουν, μπαμπά όχιιιιιιιιιιι πάλι.)
Για το "Δωρεάν " service, δεν γνωρίζω να σου απαντήσω, έχω κάποιες αμφιβολίες, μήπως είναι κόλπο να μας έχει μόνιμο πελάτη κάποιο συνεργείο ;;; Εμένα πάντως δεν μου έχουν υποσχεθεί κάτι τέτοιο, που όμως ακούγεται τέλειο. Περιμένω εμπειρίες σου.
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό helias » 27 Μαρ 2006, 19:01

Φίλε Rav4er, επικροτώ την επιλογή σου, όσο για το "'όνομα" δεν πρέπει να σε ανησυχεί, η Hundai είναι Ο.Κ. Πιστεύω ότι σωστά έπραξες. Καλύτεροι χώροι, πιό καλός κινητήρας και αφού το οικονομικό δεν σε σταματά ..... πάνω του......και καλές βόλτες. Για Nick name σου προτείνω το Santa fun. :wink:

Φίλε SUVord, συμφωνώ απόλυτα με τα όσα γράφεις. Μου άρεσε αυτό με τις πατάτες, αν και πιστεύω ότι σχετικά με το αυτοκίνητο, όλα διορθώνονται με πολύ υπομονή και καλή διάθεση.
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 27 Μαρ 2006, 20:06

helias έγραψε:Φίλε Rav4er, επικροτώ την επιλογή σου, όσο για το "'όνομα" δεν πρέπει να σε ανησυχεί, η Hundai είναι Ο.Κ. Πιστεύω ότι σωστά έπραξες. Καλύτεροι χώροι, πιό καλός κινητήρας και αφού το οικονομικό δεν σε σταματά ..... πάνω του......και καλές βόλτες. Για Nick name σου προτείνω το Santa fun. :wink:

Φίλε SUVord, συμφωνώ απόλυτα με τα όσα γράφεις. Μου άρεσε αυτό με τις πατάτες, αν και πιστεύω ότι σχετικά με το αυτοκίνητο, όλα διορθώνονται με πολύ υπομονή και καλή διάθεση.


Σε ευχαριστώ!!!
Το καινούργιο μου όνομα θα το ανακοινώσω μόλις τα κανονίσω με τον συντονιστή του Forum.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 27 Μαρ 2006, 20:09

SUVord έγραψε:Θεωρώ οτι το πράγμα κάπου πάει να ξεφύγει.
Σιγά-σιγά απο τα γραφόμενα,όποιος παρήγγειλλε καινούριο Maverick θα τρέμει αν έκανε ή όχι τη σωστή επιλογή.
Οποιοδήποτε αυτοκίνητο μπορεί στη πορεία να αποδειχτεί "πατάτα" για πολλούς και διάφορους λόγους.
Μια πατάτα όμως, ποτέ δεν κρίνει το τσουβάλι.
Προς καθησύχανση καινούριων στην οικογένεια των MAVERICK παραθέτω την ταπεινή μου εμπειρία μετα απο δύο χρόνια με το τριλιτρο.
Εχω κάνει πάνω απο 40000χλμ σε παντός είδους δρόμους και "δρόμους", μέχρι και σε αγώνες το τρέχω!!!
Μοναδικό και επαναλαμβάνω,μοναδικό θέμα που προέκυψε ήταν με το ρουλεμάν του τεντωτήρα του ιμάντα κι αυτό λόγω των νερών με ταχύτητα που έπρεπε να περάσω.Κάνει λίγο θόρυβο και θα αλλαχθεί στο επόμενο σέρβις.
Δεν το θεωρώ λιγότερο ή περισσότερο αξιόπιστο απο κάποιο άλλο αντίστοιχο αυτοκίνητο.
Ολα είναι θέμα οδηγού και απο κει και πέρα θέμα γούστου.
Τελειώνοντας να προσθέσω οτι αν σε κάτι υπερτερεί ένα αυτοκίνητο θα υστερεί σε κάτι άλλο οπότε εδώ μπαίνει και η προσωπική προτίμηση του καθενός.
Επίγνωση του τι οδηγούμε είναι το σημαντικώτερο και όχι τι μάρκα είναι.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!


Σωστός!!!!
8)
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό argkras » 28 Μαρ 2006, 00:03

Ευχαριστω όλους σας για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις επί του φλέγοντος θέματος, όπως είναι και για τον καθένα που πρόκειται να πάρει νέο "joy machine".
Συμφωνώ για το καλάμι και την ΤΟΥΟΤΑ, όπως και για την άποψη για το τσουβάλι και τις ...πατάτες.
Το ζήτημα είναι να χαιρόμαστε τα ευρουλάκια που δίνουμε και να μην το μετανιώνουμε.
Οσο για το ΣαντεΦε, η αλήθεια είναι ότι δεν το πήρα χαμπάρι, και για να ομολογήσω είμαι και λίγο θύμα της "δεισιδαιμονίας" για τα κορεάτικα. (Τότε να δεις γέλια φίλε Rav4er αν έλεγα ότι πούλησα τη Γερμανίδα για τα μάτια της Κορεάτισας - χωρίς παρεξήγηση έτσι?)
Νά στε καλά...
Άβαταρ μέλους
argkras
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006, 01:29
Τοποθεσία: Athina

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 28 Μαρ 2006, 00:09

argkras έγραψε:Ευχαριστω όλους σας για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις επί του φλέγοντος θέματος, όπως είναι και για τον καθένα που πρόκειται να πάρει νέο "joy machine".
Συμφωνώ για το καλάμι και την ΤΟΥΟΤΑ, όπως και για την άποψη για το τσουβάλι και τις ...πατάτες.
Το ζήτημα είναι να χαιρόμαστε τα ευρουλάκια που δίνουμε και να μην το μετανιώνουμε.
Οσο για το ΣαντεΦε, η αλήθεια είναι ότι δεν το πήρα χαμπάρι, και για να ομολογήσω είμαι και λίγο θύμα της "δεισιδαιμονίας" για τα κορεάτικα. (Τότε να δεις γέλια φίλε Rav4er αν έλεγα ότι πούλησα τη Γερμανίδα για τα μάτια της Κορεάτισας - χωρίς παρεξήγηση έτσι?)
Νά στε καλά...


Η Κορεάτισσα φαίνεται ποιό βιτσιόζα..... :twisted: :twisted:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό SUVord » 28 Μαρ 2006, 11:42

[/quote]

Η Κορεάτισσα φαίνεται ποιό βιτσιόζα..... :twisted: :twisted:[/quote]


Αρα καλά έκανα και δεν τη διάλεξα, γιατι μιας και τάχω τα χρονάκια μου
θα με είχε στείλει στο Ωνάσσειο, κι αν με προλαβαίνανε.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 28 Μαρ 2006, 16:26

SUVord έγραψε:


Η Κορεάτισσα φαίνεται ποιό βιτσιόζα..... :twisted: :twisted:[/quote]


Αρα καλά έκανα και δεν τη διάλεξα, γιατι μιας και τάχω τα χρονάκια μου
θα με είχε στείλει στο Ωνάσσειο, κι αν με προλαβαίνανε.[/quote]


:roll: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Υποψηφιος Μαβερικ 2,3

Δημοσίευσηαπό jbil » 30 Μαρ 2006, 20:40

SUVord έγραψε:Θεωρώ οτι το πράγμα κάπου πάει να ξεφύγει.
Σιγά-σιγά απο τα γραφόμενα,όποιος παρήγγειλλε καινούριο Maverick θα τρέμει αν έκανε ή όχι τη σωστή επιλογή.
Οποιοδήποτε αυτοκίνητο μπορεί στη πορεία να αποδειχτεί "πατάτα" για πολλούς και διάφορους λόγους.
Μια πατάτα όμως, ποτέ δεν κρίνει το τσουβάλι.
Προς καθησύχανση καινούριων στην οικογένεια των MAVERICK παραθέτω την ταπεινή μου εμπειρία μετα απο δύο χρόνια με το τριλιτρο.
Εχω κάνει πάνω απο 40000χλμ σε παντός είδους δρόμους και "δρόμους", μέχρι και σε αγώνες το τρέχω!!!
Μοναδικό και επαναλαμβάνω,μοναδικό θέμα που προέκυψε ήταν με το ρουλεμάν του τεντωτήρα του ιμάντα κι αυτό λόγω των νερών με ταχύτητα που έπρεπε να περάσω.Κάνει λίγο θόρυβο και θα αλλαχθεί στο επόμενο σέρβις.
Δεν το θεωρώ λιγότερο ή περισσότερο αξιόπιστο απο κάποιο άλλο
αντίστοιχο αυτοκίνητο.
Ολα είναι θέμα οδηγού και απο κει και πέρα θέμα γούστου.
Τελειώνοντας να προσθέσω οτι αν σε κάτι υπερτερεί ένα αυτοκίνητο θα υστερεί σε κάτι άλλο οπότε εδώ μπαίνει και η προσωπική προτίμηση του καθενός.
Επίγνωση του τι οδηγούμε είναι το σημαντικώτερο και όχι τι μάρκα είναι.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!


Μπράβο ρε SUVord , γιατί κάθε φορά που οδηγώ το 3λιτρο μου, λέω ,μια χαρα είναι το αμάξι . Και κάθε φορά που μπαίνω στο forum ψιλοφοβάμαι όταν θα ξαναοδηγήσω ,μήπως το ένα και μήπως το άλλο. Σεβαστές όλες οι απόψεις και χρήσιμες ίσως .Αλλα μην το γενικευουμε ......αλλιώς θα μας χάσετε από πελάτες....
Άβαταρ μέλους
jbil
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 07 Ιαν 2006, 23:09

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες