Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά Maveric 2.3 Sport

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό juan » 13 Φεβ 2006, 23:36

Η αλήθεια είναι ότι λίγες ημέρες πριν παραλάβω το δικό μου κάποιος γνωστός παρέλαβε το δικό του το οποίο πράγματι είχε σκουριές. Μετά από πολλή φασαρία του έδωσαν άλλο....

Εγω πήγα ''ψιλιασμένος'' και πριν το παραλάβψ έσκειψα να δω ... Δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα..
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Re: Φιλε Ιγκορ μη χτυπιέσαι

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 13 Φεβ 2006, 23:38

Είμαι και εγώ από τους μη ευχαριστημένους από το MAV 2/03 παρόλο που δεν έχω τα προβλήματα του PAPAGN. Πρόβλημα υπήρχε με την εγγύηση και με τα χιλιόμετρα που έπρεπε να κάνεις το πρώτο service. Πιστεύω ότι θα ξεπεραστεί όχι με πολύ νόμιμο τρόπο βέβαια άλλωστε όλα στην Ελλάδα είναι νόμιμα. Είχα αναφέρει και σε άλλο post για την ποιότητα κατασκευής γενικά αλλά και για την μεταπωλητική του αξία όπως επίσης και για την αντιμετώπιση από την εδώ εταιρεία με τις αλλεπάληλες εκπτώσεις που ουσιαστικά εμάς τους παλαιούς αγοραστές μας καταδικάζουν να το πωλήσουμε μισοτιμής.. Δεν ξέρω αν θα ξαναγοράσω ποτέ ξανά FORD παρόλο που έχω και ένα KA 9 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα...
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Re: Φιλε Ιγκορ μη χτυπιέσαι

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 14 Φεβ 2006, 05:20

ANDREAS2003 έγραψε:Είμαι και εγώ από τους μη ευχαριστημένους από το MAV 2/03 παρόλο που δεν έχω τα προβλήματα του PAPAGN. Πρόβλημα υπήρχε με την εγγύηση και με τα χιλιόμετρα που έπρεπε να κάνεις το πρώτο service. Πιστεύω ότι θα ξεπεραστεί όχι με πολύ νόμιμο τρόπο βέβαια άλλωστε όλα στην Ελλάδα είναι νόμιμα. Είχα αναφέρει και σε άλλο post για την ποιότητα κατασκευής γενικά αλλά και για την μεταπωλητική του αξία όπως επίσης και για την αντιμετώπιση από την εδώ εταιρεία με τις αλλεπάληλες εκπτώσεις που ουσιαστικά εμάς τους παλαιούς αγοραστές μας καταδικάζουν να το πωλήσουμε μισοτιμής.. Δεν ξέρω αν θα ξαναγοράσω ποτέ ξανά FORD παρόλο που έχω και ένα KA 9 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα...


ΕΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕ ΜΟΤΕΡ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ...
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Αγαπητοί φίλοι,

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 14 Φεβ 2006, 07:29

Φίλε Παναγιώτη , χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητό σου. Δεν χαίρομαι με την άποψη που έχεις ότι πρέπει να πάω και παρακαλώντας. Ε , όχι. Δεν μου πάει. Αυτά για τους ραγιάδες.Στο θέμα πάλι. Δεν χαίρομαι με το ότι το αμάξι σου έχει σκουριές και ησύχασες που σου είπαν ότι δεν είναι τίποτα , καθώς επίσης και με το ότι έχουν το πρόβλημα κι άλλοι. Ετσι είπαν και σε μένα. "Τόσα αμάξια έχουμε δώσει , όλα έτσι είναι, αλλά μόνο εσείς έχετε πρόβλημα. Επιφανειακή σκουριά είναι". Δυστυχώς γι αυτούς δεν ησύχασα. Ξερεις κάτι το ότι η πλειοψηφία δεν μιλάει δεν σημαίνει ότι έχει πάντα δίκιο! κάποτε όλοι έλεγαν ότι η γή είναι επίπεδη και μόνο ο Γαλιλαίος έλεγε ότι είναι στρογγυλή. Μακρυά από μένα τα δίκια της πλειοψηφίας οι οποίες είναι σχετικές κατά περίσταση καθώς και το ότι καταφέρθηκα κατά εθνοτήτων.Διάβασε καλύτερα τα όσα αναφέρω παραπάνω.
Αν διαβάσεις παρακάτω τον φίλο juan θα δείς ότι και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 15 Σεπ 2006, 20:24, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Φίλε Αντρέα

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 14 Φεβ 2006, 07:44

Οι εκπτώσεις δεν είναι τυχαίες. Πάντως αν κανείς θέλει να τ αγοράσει πείτε του να ΣΚΥΨΕΙ από κάτω. Οπως έκανε ο juan . Ηταν όμως ενημερωμένος και κοίταξε. Αυτό κάνω κι εγώ δεν τους αποτρέπω τους λέω απλά να το ψάξουν καλά . Πολύ καλά.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 08 Μαρ 2006, 01:40, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Φίλε Αντρέα

Δημοσίευσηαπό larrymav » 14 Φεβ 2006, 09:03

"Οσο για τον αν θα ξαναπάρω φόρντ? Π Ο Τ Ε."

Μπορεί να έχεις δίκιο φίλε PAPAGN αλλά πρόσεχε και τα Sorento. Ένας γνωστός έφαγε με τη μούρη ολη την άσφαλτο προχτές μιας και έσπασε η μπροστινή ανάρτηση στο δρόμο. Ευτυχώς δεν έτρεχε και δεν ήταν κανένας μπροστά του !!! Το μάζεψε με γερανό....
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Γεια σου larrymav

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 14 Φεβ 2006, 09:57

Δεν ξέρω για το Sorento. Μπορεί να το είχε διαλύσει. Εγώ δεν πρόλαβα να κυκλοφορήσω. Ετσι το πήρα. Με προβλήματα. Δεν κυκλοφορω σε βουνά. Μια φορά πήγα να αναίβω μια απότομη ανηφορα και μύριζε καμένα λάδια. Είναι γεγονός ότι το Σορέντο μ άρεσε πολύ πιο πολύ εξωτερικά.Εχει πολύκαλύτερα χαρακτηριστικά εκτός πόλης αλλά καίει πάρα πολύ και δεν έχει και τελική. Εγώ δεν το πήρα για τα βουνά. Πιο πολύ στον δρόμο κυκλοφορώ. Κι εκτός δρόμου πολύ λίγο στις διακοπές κι ένα 15ήμερο τον χειμώνα στην Ηπειρο. Πάντα σε ήπιους δρόμους.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Γεια σου larrymav

Δημοσίευσηαπό larrymav » 14 Φεβ 2006, 20:57

Μα γι' αυτό είναι φτιαγμένα τα αμάξια μας. Τα εξτριμ είναι για άλα σασσί. Είναι εφελής όποιος πέρνει Μαβερικ ή άλλο του είδους για τα βουνά και τα χώματα. Αν μη τι άλλο θα έχει προβλήματα μικρά ή μεγάλα. Πάντως ο φίλος με το Σορέντο δεν έκανε (απ΄οτι ξέρω) και τίποτα ιδιαίτερο με το αμάξι... Μάλλον ελλατωματική ανάρτηση...
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Γεια σου larrymav

Δημοσίευσηαπό jbil » 15 Φεβ 2006, 10:19

Παιδία ο φίλος papagn έχει κάποιο δίκιο γιατι και εγώ οταν παρήγγειλα το μαβ τέλος του 2005 μου είπανε ότι είστε τυχερός γιατί θα έχετε 5 χρόνια εγγύηση,ενω από 1/1/2006 το μόνο φορντ που θα έχει 2 χρόνια εγγύηση θα είναι το μαβ. Τότε δεν σκέφτηκα κάτι περίεργο ,τώρα μετά απ αυτά σκέφτομαι ότι ίσως τους κόστιζαν πολύ οι βλάβες....
Παντως αν είναι να αγοράσει κανένας μαβ να ζητησει να του κάνουν δώρο τους αισθητηρες παρκαρίσματος που έχουν ψηφιακές ενδείξεις πανω στο καθρεφτάκι του οδηγού(που για την περίσταση στό αλλάζουν και σου βάζουν μεγαλύτερο).Πραγματικά πολυ ωραίο και χρήσιμο.

Για iperodigo : ξέρεις κάτι για τα 250 που είπες και ποιο και πότε έρχεται?
Άβαταρ μέλους
jbil
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 07 Ιαν 2006, 23:09

Re: Αγαπητοί φίλοι,

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 15 Φεβ 2006, 10:41

PAPAGN έγραψε:Φίλε Παναγιώτη , χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητό σου. Δεν χαίρομαι με την άποψη που έχεις ότι πρέπει να πάω και παρακαλώντας. Ε , όχι. Δεν μου πάει. Αυτά για τους ραγιάδες. Τώρα αν είσαι Ελληνας ,Ορθόδοξος και άλλα πρόβλημά σου.Στο θέμα πάλι.Τους κυνηγάω δεν με κυνηγάνε! Δεν χαίρομαι με το ότι το αμάξι σου έχει σκουριές και ησύχασες που σου είπαν ότι δεν είναι τίποτα , καθώς επίσης και με το ότι έχουν το πρόβλημα κι άλλοι. Ετσι είπαν και σε μένα. "Τόσα αμάξια έχουμε δώσει , όλα έτσι είναι, αλλά μόνο εσείς έχετε πρόβλημα. Επιφανειακή σκουριά είναι". Δυστυχώς γι αυτούς δεν ησύχασα. Ξερεις κάτι το ότι η πλειοψηφία δεν μιλάει δεν σημαίνει ότι έχει πάντα δίκιο! κάποτε όλοι έλεγαν ότι η γή είναι επίπεδη και μόνο ο Γαλιλαίος έλεγε ότι είναι στρογγυλή. Μακρυά από μένα τα δίκια της πλειοψηφίας οι οποίες είναι σχετικές κατά περίσταση καθώς και το ότι καταφέρθηκα κατά εθνοτήτων.Διάβασε καλύτερα τα όσα αναφέρω παραπάνω.
Αν διαβάσεις στα γενικά θέματα 150 άνθρωποι έχουν διαβάσει την δημοσίευση και κάποιοι με συγχαίρουν για τις προσπάθειες που κάνω.Αν διαβάσεις παρακάτω τον φίλο juan θα δείς ότι και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα.Για την ακρίβεια όλοι οι καινούργιοι ιδιοκτήτες που πήραν αυτοκίνητο με τις προσφορές που ΤΟΥΣ ΚΑΛΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΦΟΡΝΤ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ή να επικοινωνήσουν μαζί μου για να τους πω τι να κάνουνε. Με μηδαμινό κόστος μπορούν να κάνουν πραγματογνωμοσύνη , εξώδικα και καταγγελία στο Υπουργείο. Και μπορούμε επίσης να πάμε και σε ομαδικές αγωγές. Επίσης οι νέοι ιδιοκτήτες μπορούν να ασκήσουν και ποινικές διώξεις για εξαπάτηση αν έχουν προβλήματα που η εταιρεία γνώριζε και παρ όλα αυτά τους πάσαρε τα αμάξια.Ως καταναλωτές έχουμε δύναμη και μας προστατεύει ο ΝΟΜΟΣ. Αν είμαστε ενωμένοι ακόμα καλύτερα.
Επίσης πολύ ηττοπάθεια εκφράζεις. Σε πληροφορώ ότι την δίκη θα την κερδίσω 99% και θα δημοσιεύσω την απόφαση στις εφημερίδες και σ αυτή την σελίδα. Ακόμη κι αν 1% χάσω πάλι κερδισμένος θα είμαι γιατί δεν πήγα σκυμένος και χωρίς πόλεμο. Αλλά κι έτσι ακόμα κι αν εγώ χάσω 1.500 ευρώ που θα μπορούσα να τα χάσω σε μια μέρα στο χρηματιστήριο ή αλλού πιστεύεις ότι δεν είμαι κερδισμένος? Οταν 1 ξέρει ένα μυστικό το ξέρουν 1, όταν δύο ξέρουν ενα μυστικό το ξέρουν 11, όταν τρείς ξέρουν ένα μυστικό το ξέρουν 111111... όλοι. Μόνο εδώ μέσα έχουν διαβάσει τα όσα δημοσιεύω 150 άνθρωποι, άλλοι 10 στο Υπουργείο, άλλοι 50 στην δουλειά μου άλλοι 20 φίλοι μου, ο δικηγόρος,ο , ο , ο ..... Ποιός κέρδισε?Κι έχω και την ηθική ικανοποίηση ότι θα πληρώσω κάποια χρήματα αλλά θα προστατεύσω πολλούς άλλους.


Επειδή σε βλέπω πολύ φορτσάτο και πολύ εκνευρισμένο με την όλη ιστορια της Φόρντ δεν μένει παρα να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα στον δικαστικό αγώνα που ξεκινάς... Σου προτείνω οτι μπορείς να δημοσιέυσεις και κάποιες γνωστοποιήσεις σε περιοδικά αυτοκινήτων και εφημερίδες για να έχεις μεγαλύτερη αναταπόκριση και να δημιουργήσεις έτσι μεγαλύτερο σούσουρο.
Τώρα εφόσον το έχεις λάβει υπόψιν σου σε πληροφορώ οτι τα χρήματα που θα πληρώσεις μακάρι να είναι μόνο 1500 ευρω για δικηγόρους κλπ. Το χρόνο που θα σπαταλήσεις για όλα αυτά δεν θα τον πληρωθείς?. Ο χρόνος είναι χρήμα αγαπητε μου.....
Καλή τύχη....
Παντα φιλικά.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Αγαπητοί φίλοι,

Δημοσίευσηαπό TLG » 15 Φεβ 2006, 18:12

MaverickLover έγραψε:Τώρα εφόσον το έχεις λάβει υπόψιν σου σε πληροφορώ οτι τα χρήματα που θα πληρώσεις μακάρι να είναι μόνο 1500 ευρω για δικηγόρους κλπ. Το χρόνο που θα σπαταλήσεις για όλα αυτά δεν θα τον πληρωθείς?. Ο χρόνος είναι χρήμα αγαπητε μου.....
Καλή τύχη....
Παντα φιλικά.


Ναι , αλλα και τι να κανουμε ρε παιδια ?? να κατσουμε και να δεχομαστε τη μοιρα μας απρακτοι?? Να πεφτουμε δηλαδη συνεχεια στην παγιδα του "συστηματος" ??
Εγω πιστευω οτι κατι θα βγει απ'ολη αυτη την ιστορια και οπως στο κατω κατω ειπε ο PAPAGN,δεν θα "πεσει" χωρις να εχει δωσει τη μαχη του ...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Re: Αγαπητοί φίλοι,

Δημοσίευσηαπό magic » 15 Φεβ 2006, 22:33

ρε GKONTE ...τι τους εκανες εδω??? Αυτοι σκοτωνονται!!!
Μηπως το αλλο σου nickname ειναι "ΔΙΧΟΝΟΙΑ" ???
:)
Δεν παμε πουθενα .... Ελα !!!
http://magiakos.p7.com
Άβαταρ μέλους
magic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2004, 15:32
Τοποθεσία: Αθηνα

Ευχαριστώ όλους.Μαβερικλαβερ δες παρακάτω τι πλήρωσε η Φορντ

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 16 Φεβ 2006, 11:28

Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για την συμπαράσταση παιδιά. Και σένα Παναγιώτη Mavericklover κι ας είσαι απαισιόδοξος κι ας μου την σπάει και το ψευδώνυμο σου.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 06 Μαρ 2006, 16:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 16 Φεβ 2006, 13:05

Αλλαξέ το.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 06 Μαρ 2006, 17:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 18 Φεβ 2006, 03:43

NEO MABERIK ΠΟΥ ΤΟ 2.3 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΜΕ 250 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕ 3.5 ΛΙΤΡΑ ΕΞΑΚΥΛΙΝΔΡΟ ΜΕ 270-280 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟ 2007 ΤΕΛΟΣ Η ΑΡΧΕΣ ΤΟ 2008!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες