Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Maverick

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό zimmerclip » 16 Ιουν 2005, 10:54

Στα πόσα χλμ στρώνεται; Να χρησιμοποιώ καλύτερα το cruise control ή όχι;
Άβαταρ μέλους
zimmerclip
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Ιουν 2005, 19:07
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτη

Δημοσίευσηαπό Lepes » 16 Ιουν 2005, 11:17

zimmerclip έγραψε:Στα πόσα χλμ στρώνεται; Να χρησιμοποιώ καλύτερα το cruise control ή όχι;

Για το 1ο δεν ξερω γιατι το εγω το πηρα used ;) αλλα για το cruise control ειδικα σε μεγαλους εθνικους δρομους ενα εχω να πω "ΤΕΛΕΙΟ" εσυ εχεις μονο το τιμονι και ειναι αρκετα πιο ξεκουραστα τα χλμ :)
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό zimmerclip » 21 Ιουν 2005, 08:56

Μόλις ήρθε το μωρο μου και περιμενω πινακιδες. Μου έκαναν δώρο από τη Ford διαιρουμενο κοτσαδόρο. Πρέπει να δηλωθεί στο μηχανολογικό; Ξέρει κανείς λεπτομέρειες; Πρέπει να τον βγάζω όταν δεν τον χρησιμοποιώ; Αν με τρακάρει κανείς απο πίσω τίθεται θέμα κοτσαδόρου;
Άβαταρ μέλους
zimmerclip
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Ιουν 2005, 19:07
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρήτη

Δημοσίευσηαπό Lepes » 23 Σεπ 2005, 09:16

Καλημερα κατα 80% σε λιγες μερες θα παψω να ειμαι κατοχος mav και θα γινω κατοχος cherokee 2,4 η αποφαση εχει παρθει και η αλλαγη γινεται γιατι θελω ενα πιο καλο 4χ4 για τις ανωμαλιες του BRAT χωρις ομως να χασω της ανεσης που εχω με το ΜΑV.Θα το δωσω γυρω στα 20.000 με 21.0000(2002 μοντ,full extra αλλα χωρις ηλιοροφη) καλα το δινω???
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 23 Σεπ 2005, 11:56

zimmerclip έγραψε:Μόλις ήρθε το μωρο μου και περιμενω πινακιδες. Μου έκαναν δώρο από τη Ford διαιρουμενο κοτσαδόρο. Πρέπει να δηλωθεί στο μηχανολογικό; Ξέρει κανείς λεπτομέρειες; Πρέπει να τον βγάζω όταν δεν τον χρησιμοποιώ; Αν με τρακάρει κανείς απο πίσω τίθεται θέμα κοτσαδόρου;


καλορίζικο, καλοτάξιδο και καλολάσπωτο!

σύμφωνα με τη νομοθεσία ο κοτσαδόρος φέρεται μόνον επί ρυμουλκήσει

απαιτείται δε αναγραφή (νομίζω) στην άδεια περί της δυνατότητητας ρυμουλκήσεως συρόμενου, συνοδεία της αντίστοιχης μηχανολογικής εκθέσεως της ρυμούλκας, αλλά και πάλι ισχύει το πρώτο

σε περίπτωση ατυχήματος μπορεί να δημιουργηθεί ζήτημα με την ασφαλιστική σου εταιρία
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 24 Οκτ 2005, 17:07

Έχουν περάσει 12 ημέρες από τότε που γράφτηκε το τελευταίο post στο forum. Ή βαρεθήκαμε ή δεν έχουμε πλεόν προβλήματα με τα ΜΑΒ. Άντε να αρχίσουν οι βροχές, τα χιόνια και οι εξορμίσεις, μπας και ξαναζεσταθούν οι συζητήσεις. Έρχεται το τριήμερο και πιστεύω ότι πολλοί από μας θα εκδράμουν, οπότε θα έχουμε θέματα. Προσωπικά κανονίζω εξόρμηση στα Βαρδούσια και με την ευκαιρία θα δοκιμάσω και τα ΤΟΥΟ στο χώμα και αν βρέξει και στην λάσπη. Δεν έχουμε νέα και από τον φίλο μας τον Lepes. Τι έγινε, έδωσε το αυτοκίνητό του? Πήρε τον τσέροκα? Πως του φαίνεται τώρα που είναι πιο στενάχωρα, το πορτ μπαγκάζ μικρότερο και στις στροφές βάρκα-γιαλό? Απαραίτητες θυσίες που σε αποζημιώνουν βεβαίως με τις εκτός δρόμου δυνατότητες του τζιπ. Όπως σωστά είπε, το ΜΑΒ είναι το καλύτερο SUV αλλά ο τσέροκας είναι τζιπ και άμα θέλεις τζιπ, η επιλογή του είναι από τις ποιο καλές σε σχέση κόστος/δυνατότητες. Δηλαδή όταν είχαμε το ΜΑΒ σε 2.0 και 124 αλόγατα δεν ήμασταν πιο αργοί? Ας λένε οι άλλοι ότι το 3.7 είναι το σωστό μοτέρ. Είναι, αλλά πίνει σα σφουγγάρι και οι καιροί είναι δύσκολοι. Με 3.7 έχω κάνει πολλές εκτος δρόμου βόλτες, εκεί που το ΜΑΒ σίγουρα δεν έβγαινε. Το έχω οδηγήσει και πιέσει. Στο δρόμο όμως είναι πιο άνετο το ΜΑΒ. Είναι και πιο ευρύχωρο. Περιμένουμε λοιπόν νέα του και του ευχόμαστε καλορίζικο και καλοτάξιδο. Αν βάλει και ένα σετ ελατήρια-αμορτισέρ της old man, θα πετάει στα ουράνια.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 24 Οκτ 2005, 20:30

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ βαρεθηκαμε η σταματησαν τα προβληματα...αλλα εχουμε γραψει σχεδον τα παντα..πραγματικα σχεδον τα παντα....τωρα μενει να ερθει το καινουργιο και να αρχισουμε να ζωγραφιζουμε παλι!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 25 Οκτ 2005, 00:54

Δεν βαρεθηκαμε. Απλα όπως λέει και ο iperodigos τα έχουμε γράψει όλα....
Πιστεύω όπως και οι αλλοι συνάδελφοι έτσι και εγώ μπαίνουμε καθημερινά στο forum και διαβάζουμε.....
Να σας αναφέρω την τελευταία δουλίτσα που έκανα στο mav μου έτσι για να μή λέτε οτι τα προβλήματα μας τελείωσαν:
Το Σαββατοκύριακο ξήλωσα την ταπετσαρία (καλυμα) της πόρτας του οδηγού και γράσαρα τον σιδηρόδρομο που κινείται το τζάμι. Μού είχε σπάσει τα νεύρα στο σφύριγμα-τρίξημο μόλις το ανέβαζα..
Τώρα όλα μια χαρά...

Χαιρετισμούς σε όλους τους συναδέλφους...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 03 Νοέμ 2005, 14:59

πουλαω το 1 απο τα 2 Μαβερικ ...το μοντελο 2003 Απριλιος 60.000χλμ 3λιτρο με φιμε τιβι ντιβιντι παρκινγκ κοντρολ,τσεκ τεμπ,8 λαστιχα 4 ολτερεν και 4 καλοκαιρινα,αυτοματες κλειδαριες και ανοιγοκλειμα παραθυρων,και σουπερ φωτα τυπου ξενον ασπρα, μονο 26.500 και με διακανονισμο, και ουτε του παπα!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό Lepes » 20 Δεκ 2005, 08:18

Maverick Rulessss Λοιπον αλλη μια εμπειρια με mav που θα σας αρεσει ;)
To μονο που χρειαζεσαι ειναι φρυδια και καλη παρεα(να σε τραβαει στα δυσκολα :lol: :lol: :lol: :lol: ) και ιδου η ομορφια
Εικόνα
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό juan » 20 Δεκ 2005, 08:59

Πάρα πολύ καλό !!

Πες μας και άλλες εμπειρίες από την έξοδο ... Τελικά σε ξεκόλλησαν εύκολα !!

Ο συμπλέκτης πως πάει ? :P :P :P
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό Lepes » 20 Δεκ 2005, 09:20

Λοιπον 1 μετρο διπλα ειχε κομματι που η εξοδος θα ηταν περιπατος αλλα θελανε οι φιλοι μου να περασω απο τα δυσκολα!!
Η αληθεια ειναι οτι το Jimmny το παλεψε 2-3 φορες μεχρι να με βγαλει :) και ακομα ο δισκος δεν εχει παρουσιαση καποιο προβλημα :O:O .Δυσκολευτηκα αρκετα σε αυτο το κομματι :( γιατι και οι 4 τροχοι σπινιαραν οι μπροστα στο σκαλοπατι και οι πισω στις πετρες !!! Αλλα ειπαμε με λιγη βοηθεια το mav κανει θαυματα...
Ευχομαι να ξαναπαμε αυτη τη βολτα μεσα στον Ιανουαριο....γιατι η διαδρομη μεσα σε ποταμι ειναι SUPER!!!!.Α και κατι βασικο εμεινα σε εκεινο το σημειο αρκετη ωρα .. και οπως βλεπεις η σταθμη ειναι αρκετα κοντα στις πορτες...στεγανοτητα 100%
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό takhs » 20 Δεκ 2005, 17:43

δεν ηθελες το cherokee για να μη εχεις κανενα αναγκη και το κυριοτερο να μη εχεις το δουλεμα του Nicksi . :twisted: Αλλα νεος με το Freelander να περασει αερας και εσυ να πνιγεσαι ? αυτο που το εχεις ?
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 21 Δεκ 2005, 00:02

Με συγχωρείς κι όλας φίλε Lepes αλλά τα θέλει ο μώλος σου !!!! :evil: :evil: ( Τον κουμπάρο που τον έχεις κρυμμένο ??? )
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Lepes » 21 Δεκ 2005, 08:38

Δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα ;) γιατι απλα ξερω τις δυνατοτητες του αυτοκινητου μου :) Οσο για το οτι περασε to freelander απλα να τονισω οτι περασε απο αλλο σημειο...
Οσο για το chekokee φιλε Τακη επρεπε να βαλω το χερι βαθια στη τσεπη και θα προτιμουσα ενα Lc μοντελο 98-99 αμα θες να τα ακουσεις παλιομηχανοβιε αμερικανε!!!
Μπριζολα ο κουμπαρος μου δυστηχως δουλευε :( και δεν μπορεσε να ερθει...
Αλλα ετσι ειναι ο κοσμος ...εχετε δει πολλα Maverick στα βουνα και στα ποταμια ρεεεεεεεε Αντι για να πειτε μπραβο στο Suvακι μου μου τη λετε κι’ολας.Και στη τελικη το Cherokee σου δεν ειναι τοσο ανετο οσο το Mav μου :p :p :p
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες