Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ?!

Συντονιστής: SUVord

CHEK TEMP???

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ
2
33%
ΟΧΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ
4
67%
 
Σύνολο ψήφων : 6

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 16 Ιουν 2005, 10:25

[Δηλαδη με συμφέρει (περα απο το οικονομικο) να αλλαξω το Mav2.0 που αγορασα καινούργιο αρχες 2004 και εχω κανει τωρα 19,000 χλμ με το καινούργιο Mav2,3 ?
Απο το 2,0 (περα απο το προβλημα του αδυνατου κινητηρα) δεν εχω κανένα αλλο πρόβλημα.... Τι προτείνεις...?[/quote]

Περί ορέξεως, ουδείς λόγος. Ο καθένας κανονίζει μόνος του τα της τσέπης του. Από καθαρά προσωπική άποψη, θα το έβλεπα το θέμα ψυχρά οικονομικά. Τι πληρώνω και τι παίρνω. Ο καθένας μας όμως αποτιμά με διαφορετικό τρόπο τις βελτιώσεις στο 2.3. Επί παραδείγματι, κάποιος μπορεί να πει ότι εφόσον το 2.3 έχει καλύτερη παθητική ασφάλεια από το 2.0 (και τώρα έχει και 6 αερόσακους), θα το αγοράσει ανεξάρτητα από το κόστος της ανταλλαγής. Άλλος, θα σου πει για το μοτέρ, άλλος για το κιβώτιο και ούτω καθ΄ εξής. Για κάποιους άλλους, όλα αυτά δεν αποτιμώνται ως σημαντικά ή τουλάχιστον μπορεί να ζήσει και χωρίς αυτά. Όλες οι απόψεις είναι αποδεκτές και κυρίως σεβαστές. Και αυτού που αγοράζει το νέο και αυτού που μένει στο παλιό.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 16 Ιουν 2005, 11:10

Lepes έγραψε:Τελικα μας εχουνε κανει καταναλοτικα ....... .Εχουμε καινουργια αμαξια μας αρεσουν αλλα εμεις εκει θελουμε κατι αλλο..το πηρα αποφαση εγω κραταω το 2λιτρο μου και σε 4 χρονια θα σκεφτω παλι τη να παρω :)


Να σου πω και εγω το ιδιο θα κανω δεν εχεις και αδικο.
Το πολυ πολυ σε 3-4 χρονακια να αγορασω το καινουργιο Mav (αν βγει κατι νεοτερο μεχρι τοτε).
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό juan » 16 Ιουν 2005, 20:09

MaverickLover έγραψε:
Lepes έγραψε:Τελικα μας εχουνε κανει καταναλοτικα ....... .Εχουμε καινουργια αμαξια μας αρεσουν αλλα εμεις εκει θελουμε κατι αλλο..το πηρα αποφαση εγω κραταω το 2λιτρο μου και σε 4 χρονια θα σκεφτω παλι τη να παρω :)


Να σου πω και εγω το ιδιο θα κανω δεν εχεις και αδικο.
Το πολυ πολυ σε 3-4 χρονακια να αγορασω το καινουργιο Mav (αν βγει κατι νεοτερο μεχρι τοτε).
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ.....


Δίνω ψήφο εμπιστοσύνης :P

Συμφωνω με τους συναδέλφους !!
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες