Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Xronoi Paradosis

Συντονιστής: SUVord

Xronoi Paradosis

Δημοσίευσηαπό V_K » 08 Μαρ 2005, 13:03

Kalos sas vrika an kai episimos den exo mpei ston kosmo tou off-road akoma!

H paragelia tou 2.3 egine stis 18Feb05 k i metafora tou posou stis 22Feb05. Simfona me ton dealer, i paradosi tha ginotan to argotero tin 1Mar05 mia pou tha eprepe na topothetithei to dorean dermatino saloni simfona me tin prosfora tis Ford.

Mexri simera, akoma perimeno xoris na exo mia sygekrimeni imerominia paradosis mia pou o emporos kathos kai i Ford Hellas kremontai apo oti katalava sta empeira -plin omos arga- xeria ton texnikon pou etoimazoun to autokinito.

Esas poso xrono pire i paralavi?
Άβαταρ μέλους
V_K
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Μαρ 2005, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Xronoi Paradosis

Δημοσίευσηαπό juan » 08 Μαρ 2005, 22:58

V_K έγραψε:Kalos sas vrika an kai episimos den exo mpei ston kosmo tou off-road akoma!

H paragelia tou 2.3 egine stis 18Feb05 k i metafora tou posou stis 22Feb05. Simfona me ton dealer, i paradosi tha ginotan to argotero tin 1Mar05 mia pou tha eprepe na topothetithei to dorean dermatino saloni simfona me tin prosfora tis Ford.

Mexri simera, akoma perimeno xoris na exo mia sygekrimeni imerominia paradosis mia pou o emporos kathos kai i Ford Hellas kremontai apo oti katalava sta empeira -plin omos arga- xeria ton texnikon pou etoimazoun to autokinito.

Esas poso xrono pire i paralavi?


Καλα ασε εμένα είναι εκτός συναγωνισμού 6 μήνες !! Η παραγγελία έγινε το Δεκ 02
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Re: Xronoi Paradosis

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 09 Μαρ 2005, 19:12

juan έγραψε:
V_K έγραψε:Kalos sas vrika an kai episimos den exo mpei ston kosmo tou off-road akoma!

H paragelia tou 2.3 egine stis 18Feb05 k i metafora tou posou stis 22Feb05. Simfona me ton dealer, i paradosi tha ginotan to argotero tin 1Mar05 mia pou tha eprepe na topothetithei to dorean dermatino saloni simfona me tin prosfora tis Ford.

Mexri simera, akoma perimeno xoris na exo mia sygekrimeni imerominia paradosis mia pou o emporos kathos kai i Ford Hellas kremontai apo oti katalava sta empeira -plin omos arga- xeria ton texnikon pou etoimazoun to autokinito.

Esas poso xrono pire i paralavi?


Καλα ασε εμένα είναι εκτός συναγωνισμού 6 μήνες !! Η παραγγελία έγινε το Δεκ 02



εγω ημουν λιγο τυχερος ....το 1ο το ειχα παραγγειλει 2ο 2003 και το παρελαβα Πρωταπριλια 2003 σα ψεμα! Το 2ο ομως ηταν το 1ο νομιζω που κυκλοφορησε αιντε το 2ο .......το εκλεισα στις 10 Μαιου 2004 και το ελαβα 13-6-2004!!!!!ενω επισημα κυκλοφορησε στις 15 Ιουλιου 2004...
ενταξει ημουν λιγο τυχερος.......
Τωρα ομως εχω μπλεξει...εκλεισα το νεο Κολτ 1.3 σειριακο στις 3-2-2005 εκανα εξοφληση 5-3-2005 και οι αχρηστοι δεν ξερουν αν το αυτοκινητο εχει ερθει στον Πειραια!!!???!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: Xronoi Paradosis

Δημοσίευσηαπό mavis » 10 Μαρ 2005, 12:36

Kalos sas vrika an kai episimos den exo mpei ston kosmo tou off-road akoma!

H paragelia tou 2.3 egine stis 18Feb05 k i metafora tou posou stis 22Feb05. Simfona me ton dealer, i paradosi tha ginotan to argotero tin 1Mar05 mia pou tha eprepe na topothetithei to dorean dermatino saloni simfona me tin prosfora tis Ford.

Mexri simera, akoma perimeno xoris na exo mia sygekrimeni imerominia paradosis mia pou o emporos kathos kai i Ford Hellas kremontai apo oti katalava sta empeira -plin omos arga- xeria ton texnikon pou etoimazoun to autokinito.

Esas poso xrono pire i paralavi?


Για χαρά σε όλους !!!

Φίλε V_K μην ανυσηχείς !!!!!!! Εσύ τουλάχιστον θα πάρεις το καινούργιο !!!
Υπάρχουν και χειρότερα. Ποιά είναι τα χειρότερα?
Εγώ έχω κλείσει το MAV 2.0 στις 23/2/2005 από Ford Κοντέλλης Πάτρας (το οποίο παρεπιπτόνως ανήκε μέχρι τώρα σε υπάλληλο του Κοντέλλη) και το ΘΑ το πάρω μάλλον την άλλη Πέμπτη (17/3/2005). Πολύ δεν είναι για μιά ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ??
Και όλα αυτά βέβαια αφού κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με τον πωλητή τoυ Κοντέλλη αναγκάστηκα να πάω να βρω τον Διευθυντή του στην Πάτρα και να του βάλω τις φωνές.
Σκέψου λοιπόν ότι αν για μια μεταβίβαση θέλουν 25 μέρες (που σε άλλη περίπτωση χρειάζεται το πολύ 1 μέρα) φαντάσου τι χρόνος απαιτείται για τους έμπειρους - πλην αργούς - τεχνικούς που ετοιμάζουν το αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
mavis
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Φεβ 2005, 12:12
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό gbmav » 10 Μαρ 2005, 18:33

Είναι λίγο άσχετο με την ερώτηση σου. Αλλά λογικά θα γνωρίζεισ να απαντήσεις αφοή πήρες το MAV 2.3 SPORT. Τώρα που κάνουν δώρο το δερμάτινο σαλόνι τι διαφορά έχει από το LEATHER? Μόνο το cruise control, θερμενόμενα καθίσματα και τα ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσμτα? Εννοώ, κατα τα άλλα είναι ολόδιο το SPORT με το LEATHER. Και όταν λένε δώρο το δερμάτινο σαλόνι εννοούν και τιμόνι κλπ?
Γενικώς ένα σχόλιο για την σύγκριση LEATHER kai SPORT θα μου ήταν χρήσιμο πριν πάω στην αντιπροσωπεία.

Υ.Γ.
Την πρώτη φορά που πήγα και ρώτησα για χρόνο παράδοσης μου είπε μια εβδομάδα...Σιγά να μην 8)
Άβαταρ μέλους
gbmav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Μαρ 2005, 18:28
Τοποθεσία: Πυλαία Θεσ/νίκη

Λοιπον..

Δημοσίευσηαπό V_K » 11 Μαρ 2005, 12:13

Η παραλαβη εγινε τελικα την Τεταρτη 9 Μαρτιου.

Το δερματινο σαλονι ηταν δωρο συμφωνα με την προσφορα της Φορντ για το σπορτ. Η ολη "μακρυγωρια" προεκυψε λογω της καθυστερισης των τεχνικων να τοποθετησουν το σαλονι το οποιο ειναι προσφορα της Φορντ Ελλας και μπαινει εδω αφου αφαιρεσουν το υφασματινο σαλονι. Δυστιχως δεν ειναι το ιδιο με το Leather version, το οποιο ερχεται απο Αμερικη με ηλεκτρικα ρυθμιζομενο καθισμα οδηγου και θερμενομενα καθισματα. Η προσφορα περιλαμβανει και δερματινο τιμονι. Αν το αυτοκινητο ειναι στο τελωνειο Ελλαδα, υπολογησε 3 εβδομαδες να εισαι μεσα.

Οσο για την καθυστεριση στην μεταβιβαση μεταχειρισμενου, υπομονη φιλε αν και νομιζω οτι οφειλεται στον πωλητη μια που η μεταβιβαση απο οσο ξερω γινεται στην πολη που διαμενει. Ισως το αργει επειδη δεν παρελαβε αυτος ακομα το δικο του ..
Άβαταρ μέλους
V_K
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Μαρ 2005, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό maverickman » 12 Μαρ 2005, 10:11

εγω μαλλον ειμαι ο πιο τυχεροσ του φοροθμ.το παραγγειλα 28/5/2002 και το παρελλαβα 6/6/2002 9!!!!!!!!!μερες ουτε εγω δεν το περιμενα.Και οπως ακριβως το ηθελα.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gbmav » 15 Μαρ 2005, 09:54

By the way...Για πείτε όσοι παίρνετε τώρα MAV και ειδικά αυτό με το δώρο δερμάτινο σαλόνι...Κάνα δωράκι κάνουν επιπλέον? Είναι ένα ενδιαφέρον θέμα για εμάς τους επίδοξους αγοραστές να πηγαίνουμε διαβασμένοι στις αντιπροσωπείες... 8)
Άβαταρ μέλους
gbmav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Μαρ 2005, 18:28
Τοποθεσία: Πυλαία Θεσ/νίκη


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron