Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ετοιμος για Αγορά?????....Ισως!!!!

Συντονιστής: SUVord

Re: Ετοιμος για Αγορά?????....Ισως!!!!

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 04 Μαρ 2005, 20:22

Levanter έγραψε:
TLG έγραψε:
Levanter έγραψε:Τώρα έχουμε ένα Jimny ένα RAV τρίπορτο 2004 .....




Και δε σου φτανουν αυτα ???? :shock: :D :D :D

Στα σοβαρα τωρα αν θες κατι αντιστοιχο με το Hilux τοτε πρεπει να κοιταξεις αλλου .... Vitara Wagon , GV , Pinin 2.0GDI η αν θελεις κατι ποιο χλιδατο και δεν σε ενδιαφερει καθολου η καταναλωση Sorento ή Cherokee..



Να σου εξηγήσω: Φυσικά και δεν συγκρίνω το Hilux με το SUV και φυσικά δεν θα συζητούσα για ένα δεύτερο SUV εφόσον και οι απαιτήσεις μου για Off road διαδρομές παρέμεναν αυξημένες. Τώρα για τα αυτοκίνητα που έχω ήδη ...το RAV είναι δώρο στην γυναίκα μου άρα πάει το ένα... το Jimny του πατέρα μου, εγώ είχα την μπέμπα και το HILUX, την μπέμπα την έδωσα και τώρα έχω κανονίσει και για το φορτηγό... :razz: αυτά....
Τώρα τι με γοητεύει στο Μαβερικ και τι με τρομάζει από την εμπειρία που απόκτησα διαβάζοντας πάντα προσεκτικά όλα αυτά που έχουν γραφτεί σχετικά με το Μαβερικ σε αυτο το φόρουμ.
Πρώτα απόλα να παραδεχτώ ότι βρήκα απαντήσεις και στοιχεία εδώ απο ανθρώπους που είναι ΟΔΗΓΟΙ (βλέπω τα χιλιόμετρα που κάνουν!)και σίγουρα γνωρίζουν σε μεγάλο βαθμό τις δυνατότητες τις δικές τους αλλά και του αυτοκινήτου τους!!! Ορισμένοι δε είδα ότι είναι και καλά καταρτισμένοι σε πολλά τεχνικά ζητήματα. Γιαυτό και διαβάζω πολύ προσεκτικά τι γράφουν.
Εχουμε και λέμε λοιπόν τα υπέρ!
Γερή κατασκευή, δυνατή μηχανή, πολλά εχτρα ιδικά για το τρίλιτρο που θέλω, πολύ καλές εκτός δρόμου δυνατότητες για SUV, αρκετά καλή ποιότητα συναρμολόγησης, άφθονοι χώροι για την οικογένεια και τον σκύλο :wink: συνεργείο στα πόδια μας,(σημαντικότατο αυτό), 5 χρόνια εγγύηση,ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ τιμή,καλή μεταπώληση.
Τι με τρομάζει:
Τακτικές αναφορές αστάθειας στο σύστημα διεύθυνσης στην περιοχή των 120 και 140. Κραδασμοί και τριξήματα στην κρεμαγιέρα σε επιτόπου στροφές, παράθυρα που τρίζουν, βαλβίδες που δίνουν σήματα προβλήματος αναίτια ή οχι, και CD που ψιλοχαλάνε και προβολείς που τρεμοπαίζουν στις λακούβες. Το πιο σημαντικό όμως είναι μια δυσκολία που παρατηρώ στην βοήθεια από την κεντρική αντιπροσωπεία για σωστή τεχνική κάλυψη. Με λίγα λόγια βλέπω ότι ο πράγοντας τύχη στο να μην σου κάτση κανένα κελεπούρι σε σχέση με αλλα αυτοκίνητα είναι αυξημένος. Εχουμε αλλάξει εως τώρα ακτιβώς 11 αυτοκίνητα (εκτός της μηχανές) η μόνη φορά που αντιμετώπισα προβλήματα ήταν με το LAND ROVER defender που είχα (κρίμα το όνομα)!
Στην επόμενη επίσκευψη του κου. Σακκελαρόπουλου στην Νάξο θα τον ενημερώσω για την ύπαρξη του φόρουμ και ελπίζω να βάλει κανέναν να ρίχνει μια ματιά που και πού...Καλό θα κάνει παρά κακό νομίζω :wink:
Τέλος ελπίζω καλοί μου φίλοι να έχω την τύχη με το μέρος μου όταν θα πάρω σε λίγο καιρό το ασημένιο τρίλιτρο!!!
Τις ευχές μου σε όλους σας για υγεία και καλούς ασφαλείς δρόμους και διαδρομές :P


Καλοριζικο και καλές βόλτες.
Να τους πιέσεις να σου κάνουν και κανένα δωράκι. Πχ αισθητήρες παρκαρίσματος (σημαντικό), κανα radiocd της προκοπής, κανένα μασπιεδάκι στις πόρτες ή ότι αλλο νομίζεις οτι του λείπει. Παντα απο τη Ford.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες