Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γνώμες για αγορά GPS Navigation

Συντονιστής: SUVord

Γνώμες για αγορά GPS Navigation

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 17 Σεπ 2004, 14:15

Αγαπητοί φίλοι, αρκετό καιρό τώρα τρώγομαι για να βάλω Navigation στο Maverick μου.

Επειδή προς το παρόν τα οικονομικά δεν μου επιτρέπουν την αγορά ενός High End On board Navigation συστήματος, αποφάσισα τελικώς να καταφύγω στην λύση ενός φορητού Handheld.

Οι προτάσεις που υπάρχουν στον τομέα αυτό, οι οποίες περιλαμβάνουν τους χάρτες της Αθήνας, Θεσσαλονίκης είναι μόνο 2:
Το ένα είναι το γνωστό MLS Navigator πάνω σε ένα Compaq IpaQ 1940 (ο οποίος περιλαμβάνει επιπλέον τους χάρτες του Βόλου και της Πάτρας) και το άλλο είναι το Destinator 3 πάνω σε ένα Mio 168 (Το οποίο περιλαμβάνει επιπλέον το επαρχιακό και εθνικό οδικό δίκτυο)
Οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες (800 με 1000 €).

Έχετε κάποια άποψη επι του θέματος ή κάποιον γνωστό που έχει αγοράσει κάτι αντίστοιχο για να μας πεί ποιο απο τα δύο συστήματα είναι καλύτερο ?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν το κατάστημα στο οποίο βάλατε το check temp εμπορεύεται τέτοια πράγματα για να ρωτήσω και σε αυτούς.

Σας ευχαριστώ πολύ
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Re: Γνώμες για αγορά GPS Navigation

Δημοσίευσηαπό maverickman » 20 Σεπ 2004, 11:12

Mav_Shatz έγραψε:Αγαπητοί φίλοι, αρκετό καιρό τώρα τρώγομαι για να βάλω Navigation στο Maverick μου.

Επειδή προς το παρόν τα οικονομικά δεν μου επιτρέπουν την αγορά ενός High End On board Navigation συστήματος, αποφάσισα τελικώς να καταφύγω στην λύση ενός φορητού Handheld.

Οι προτάσεις που υπάρχουν στον τομέα αυτό, οι οποίες περιλαμβάνουν τους χάρτες της Αθήνας, Θεσσαλονίκης είναι μόνο 2:
Το ένα είναι το γνωστό MLS Navigator πάνω σε ένα Compaq IpaQ 1940 (ο οποίος περιλαμβάνει επιπλέον τους χάρτες του Βόλου και της Πάτρας) και το άλλο είναι το Destinator 3 πάνω σε ένα Mio 168 (Το οποίο περιλαμβάνει επιπλέον το επαρχιακό και εθνικό οδικό δίκτυο)
Οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες (800 με 1000 €).

Έχετε κάποια άποψη επι του θέματος ή κάποιον γνωστό που έχει αγοράσει κάτι αντίστοιχο για να μας πεί ποιο απο τα δύο συστήματα είναι καλύτερο ?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν το κατάστημα στο οποίο βάλατε το check temp εμπορεύεται τέτοια πράγματα για να ρωτήσω και σε αυτούς.

Σας ευχαριστώ πολύ


Το ΙQ3600 της gramin το είδες?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 21 Σεπ 2004, 19:22

δεν ειμαι απολυτως σιγουρος αλλα εκει που βαζουν το τσεκ τεμπ βαζουν επισης το μοναδικο χαι ον μποαρντ ναβιγκεισιον της μπλαουπουνκτ το τραβελ παιλοτ!! (εθνικο δυκτιο,Αθηνα,Πειραιας.)το μοναδικο προς το παρον αλλα βεβαια την τιμη θα την μαθετε στο 210.6208707
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 22 Σεπ 2004, 09:39

Λοιπον ρωτησα και εμαθα,,,,,,τιμες καταλογου,,,,,που σημαινει εκπτωση αναλογα το αυτοκινητο και την επιλογη θεσης τοποθετησης,,,,
999ευρω το απλο μηχανημα που μιαζει με ραδιοσιντι κατευθυνει με ενδειξη βελους και φωνη και δειχνει τα παντα ακομη και με ταχυδρομικο κωδικα ,,,,,1999ευρω το αντιστιχο με οθονη!

εγω εχω βαλει το μοντελο που εχει και ντι βι ντι,και εμ πι θρι,και σιντι,και ναβιγκεισιον, με ηχο ντιτγινταλ σαραουντ τυπου χομ σινεμα αξιας καταλογου 3699ευρω.
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό Lepes » 22 Σεπ 2004, 10:50

iperodigos έγραψε:εγω εχω βαλει το μοντελο που εχει και ντι βι ντι,και εμ πι θρι,και σιντι,και ναβιγκεισιον, με ηχο ντιτγινταλ σαραουντ τυπου χομ σινεμα αξιας καταλογυ 3699ευρω.

Ε τοτε εσυ πρεπει να εισουνα στο ποταμι πριν 2 βδομαδες σε περασα απο αριστερα μεσα σε καταραμενη κινηση(πρασινο MAV) και ειμασταν κολλημενοι και εγω χαζεβα το zuper-touper συστημα σου :D
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 30 Δεκ 2004, 23:54

Για να μην ανοιξω νεο θεμα,να ρωτησω σχετικα με αγορα GPS, σκεφτομαι να αντικαταστησω ενα παλιο Magellan.Το διλημμα μου ειναι αν τα Garmin ειναι καλυτερα σε βαθμο που να το προτιμησω απο ενα παλι Magellan??? Mιλαω παντα για φορητα με δυνατοτητα τοποθετησης εξωτερ.κεραιας και δυνατοτητα συνδεσης με PC.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 39 επισκέπτες