Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ

Συντονιστής: SUVord

συχνοτητα εμφανισης βλαβων

Ιμαντας δυναμο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Διαρροες γενικα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τριξιματα στα παραθυρα
10
53%
Συμπλεκτης
5
26%
Σκουριες
4
21%
 
Σύνολο ψήφων : 19

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 25 Δεκ 2004, 22:33

larrymav έγραψε:
MaverickLover έγραψε:ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ MAVERAKΗΔΕΣ KAI MH, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ OFFROAD !!! :P :P :P


ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΣΗΣ. MAVERICK ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ



Καλώς ήρθεις στην παρέα μας. Χρόνια σου πολλά και συγχαρητήρια για τη επιλογή σου να παρεις ένα απο τα καλύτερα suv!!
Τί θα πάρεις 3,0lt, 2.3lt, 3.0lt και απο πού?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό larrymav » 26 Δεκ 2004, 11:22

MaverickLover έγραψε:
larrymav έγραψε:
MaverickLover έγραψε:ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ MAVERAKΗΔΕΣ KAI MH, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ OFFROAD !!! :P :P :P


ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΣΗΣ. MAVERICK ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ



Καλώς ήρθεις στην παρέα μας. Χρόνια σου πολλά και συγχαρητήρια για τη επιλογή σου να παρεις ένα απο τα καλύτερα suv!!
Τί θα πάρεις 3,0lt, 2.3lt, 3.0lt και απο πού?


Πήρα το 2.3 full extra από Κοντέλλη. Πείτε καμιά γνώμη για το μοντέλο?
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 26 Δεκ 2004, 13:09

larrymav έγραψε:
MaverickLover έγραψε:
larrymav έγραψε:
MaverickLover έγραψε:ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ MAVERAKΗΔΕΣ KAI MH, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ OFFROAD !!! :P :P :P


ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΣΗΣ. MAVERICK ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ



Καλώς ήρθεις στην παρέα μας. Χρόνια σου πολλά και συγχαρητήρια για τη επιλογή σου να παρεις ένα απο τα καλύτερα suv!!
Τί θα πάρεις 3,0lt, 2.3lt, 3.0lt και απο πού?


Πήρα το 2.3 full extra από Κοντέλλη. Πείτε καμιά γνώμη για το μοντέλο?


Ριξε μια ματιά στις ενότητες του Forum Ford, θα βρεις σημαντικά πραγματα σχετικά για το νέο σου αυτοκίνητο. Θα σου απαντησουν και οι αλλοι συνάδελφοι οι οποίοι μάλλον λείπουν σε διακοπές χριστουγεννιάτικες.... μονο εγώ έμεινα εδω.....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 28 Δεκ 2004, 15:34

Πήρα το 2.3 full extra από Κοντέλλη. Πείτε καμιά γνώμη για το μοντέλο?[/quote]

Πολύ καλή επιλογή. Και 'γω από το 2.0 πήγα στο 2.3.
Όταν το πάρεις και κάνεις τα πρώτα 1.000 χλμ, θέλω να μας γράψεις αν παρατηρείς τα εξής:
1. Όταν είναι κρύο το πρωί, η δευτέρα μπαίνει με δυσκολία (ή άλλη ταχύτητα)?
2. Σε απότομες εγκάρσιες ανωμαλίες του δρόμου, τα φώτα τρέμουν?
3. Ακούς τριγμούς από τα πλαίσια των εμπρός παραθύρων?
Αυτά είναι τα μόνα "προβλήματα" που έχει παρουσιάσει μέχρι σήμερα (8.000 χλμ).
Επίσης, μην σε παραξενέψουν τα ακόλουθα (είναι φυσιολογικά):
1. Τα φρένα μέχρι να στρώσουν μπορεί περιστασικά να σφυρίζουν στην πορεία.
2. Η ανάρτηση στα σαμαράκια είναι σχετικά ξερή και με γρήγορο πέρασμα χτυπάει η μπροστινή. Το ίδιο και όταν κατεβαίνεις απότομα τα πεζοδρόμια.
3. Σε κακό χωματόδρομο χτυπάει η κολώνα του τιμονιού.
Κατά τα λοιπά, σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά ταξίδια εντός και εκτός δρόμου. Συμβουλή: Στην Αθήνα και στην κίνηση ταλαιπωρείται. Μην "σπας" την πρώτη ταχύτητα.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό juan » 29 Δεκ 2004, 01:16

larrymav έγραψε:ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΣΗΣ. MAVERICK ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ


Welcome Larrymav μείνε συντονισμένος και θα διαβάσεις απιστευτες λεπτομέρειες για το καμάρι μας

Εδω πάντως που έκανες την ερώτηση είναι λογικό να μάθεις μόνο τα μειονεκτήματα λόγο του τίτλου της θεματικής ενότητας.

Χρονια πολλά σε όλους
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό larrymav » 29 Δεκ 2004, 08:33

maverick4wd έγραψε:Πήρα το 2.3 full extra από Κοντέλλη. Πείτε καμιά γνώμη για το μοντέλο?


Πολύ καλή επιλογή. Και 'γω από το 2.0 πήγα στο 2.3.
Όταν το πάρεις και κάνεις τα πρώτα 1.000 χλμ, θέλω να μας γράψεις αν παρατηρείς τα εξής:
1. Όταν είναι κρύο το πρωί, η δευτέρα μπαίνει με δυσκολία (ή άλλη ταχύτητα)?
2. Σε απότομες εγκάρσιες ανωμαλίες του δρόμου, τα φώτα τρέμουν?
3. Ακούς τριγμούς από τα πλαίσια των εμπρός παραθύρων?
Αυτά είναι τα μόνα "προβλήματα" που έχει παρουσιάσει μέχρι σήμερα (8.000 χλμ).
Επίσης, μην σε παραξενέψουν τα ακόλουθα (είναι φυσιολογικά):
1. Τα φρένα μέχρι να στρώσουν μπορεί περιστασικά να σφυρίζουν στην πορεία.
2. Η ανάρτηση στα σαμαράκια είναι σχετικά ξερή και με γρήγορο πέρασμα χτυπάει η μπροστινή. Το ίδιο και όταν κατεβαίνεις απότομα τα πεζοδρόμια.
3. Σε κακό χωματόδρομο χτυπάει η κολώνα του τιμονιού.
Κατά τα λοιπά, σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά ταξίδια εντός και εκτός δρόμου. Συμβουλή: Στην Αθήνα και στην κίνηση ταλαιπωρείται. Μην "σπας" την πρώτη ταχύτητα.[/quote]

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αντε και να μπεί ο χρόνος να το δοκιμάσω κι από χέρι :o
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό larrymav » 29 Δεκ 2004, 08:35

Καλώς σας βρήκα όλους και Καλή η Νέα Χρονιά.
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 29 Δεκ 2004, 10:55

larrymav έγραψε:
maverick4wd έγραψε:Πήρα το 2.3 full extra από Κοντέλλη. Πείτε καμιά γνώμη για το μοντέλο?


Πολύ καλή επιλογή. Και 'γω από το 2.0 πήγα στο 2.3.
Όταν το πάρεις και κάνεις τα πρώτα 1.000 χλμ, θέλω να μας γράψεις αν παρατηρείς τα εξής:
1. Όταν είναι κρύο το πρωί, η δευτέρα μπαίνει με δυσκολία (ή άλλη ταχύτητα)?
2. Σε απότομες εγκάρσιες ανωμαλίες του δρόμου, τα φώτα τρέμουν?
3. Ακούς τριγμούς από τα πλαίσια των εμπρός παραθύρων?
Αυτά είναι τα μόνα "προβλήματα" που έχει παρουσιάσει μέχρι σήμερα (8.000 χλμ).
Επίσης, μην σε παραξενέψουν τα ακόλουθα (είναι φυσιολογικά):
1. Τα φρένα μέχρι να στρώσουν μπορεί περιστασικά να σφυρίζουν στην πορεία.
2. Η ανάρτηση στα σαμαράκια είναι σχετικά ξερή και με γρήγορο πέρασμα χτυπάει η μπροστινή. Το ίδιο και όταν κατεβαίνεις απότομα τα πεζοδρόμια.
3. Σε κακό χωματόδρομο χτυπάει η κολώνα του τιμονιού.
Κατά τα λοιπά, σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά ταξίδια εντός και εκτός δρόμου. Συμβουλή: Στην Αθήνα και στην κίνηση ταλαιπωρείται. Μην "σπας" την πρώτη ταχύτητα.


Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αντε και να μπεί ο χρόνος να το δοκιμάσω κι από χέρι :o[/quote]

Χρονια πολλα!!!
1)τα φρενα στο δικο μου ποτε δεν σφυριξαν.
2)δεν ειναι ξερη η αναρτηση αλλα η μπαρα στηριξης κοπαναει η οποια δεν ηπυρχε στο προηγουμενο
3)επισης,,,,,,,,αλλα την νιωθεις στο τιμονι
τα φωτα τρεμουν πολυ οχι λιγο,,,παντα, και δεν διορθωνεται...οπως επισης και το τριξιμο στα παραθηρα......
κατα τα αλλα......ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ SUV μεχρι 35.000ευρω......με ανταγωνιστη μονο το ΦΟΡΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΡΕΝΤΟ....
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 29 Δεκ 2004, 23:16

Γεια χαρα και χρονια πολλα σε ολους!!Τελικα απο αυτα που ακουγοντε,σχετικα με τους....τριγμους μηπως επιβεβαιωνουν τον ....πιο ασφαλτινο χαρακτηρα του νεου ΜΑ??? Το κιβωτιο ταχυτητων,οσο αφορα την αισθηση και το κουμπωμα,τελικα δεν εχει βελτιωθει??
Παντως,θα συμφωνησω με την αποψη οτι ειναι οντως μια πολυ καλη επιλογη στην κατηγορια για τα χρηματα του,ειδικα για το 3λιτρο.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 30 Δεκ 2004, 10:47

MAVERICKios έγραψε:Γεια χαρα και χρονια πολλα σε ολους!!Τελικα απο αυτα που ακουγοντε,σχετικα με τους....τριγμους μηπως επιβεβαιωνουν τον ....πιο ασφαλτινο χαρακτηρα του νεου ΜΑ??? Το κιβωτιο ταχυτητων,οσο αφορα την αισθηση και το κουμπωμα,τελικα δεν εχει βελτιωθει??
Παντως,θα συμφωνησω με την αποψη οτι ειναι οντως μια πολυ καλη επιλογη στην κατηγορια για τα χρηματα του,ειδικα για το 3λιτρο.



Και αν το χλιδεψεις και λιγο!!!!ενα απο τα πιο ομορφα στην αγορα!!!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 30 Δεκ 2004, 23:43

Μιας και το αναφερεις....περι χλιδης,το εχω δει μαυρο-χαμηλωμενο(ελατηρια H-R)-και με μεγαλυτερες ζαντες και λαστιχα χαμηλου προφιλ.Εντυπωσιακο,αν και τελειως εξω απο τα νερα του ως....ασφαλτινο!!
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 31 Δεκ 2004, 12:12

MAVERICKios έγραψε:Μιας και το αναφερεις....περι χλιδης,το εχω δει μαυρο-χαμηλωμενο(ελατηρια H-R)-και με μεγαλυτερες ζαντες και λαστιχα χαμηλου προφιλ.Εντυπωσιακο,αν και τελειως εξω απο τα νερα του ως....ασφαλτινο!!


Που? εδω? Ελλαδα? η στο Ιντερνετ?
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 31 Δεκ 2004, 21:40

Στο ιντερνετ,αν το βρω παλι,γιατι δεν το εχω κρατησει,θα στειλω φωτο.Με την ευκαιρεια να ευχηθω σε ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ :D :D :D :D :D :D :D
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

radiocd 6006 - προβλημα στο ρελαντι. -ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 22 Ιαν 2005, 10:00

:evil: ...αρχισαν τα οργανα ειναι η πρωτη σκεψη που διαπερνα το μυαλο μου,αλλα προσπαθω να το αντιμετωπισω με ψυχραιμια.....λοιπον:

radiocd 6006(εξαδισκο) δωρο :roll: απο τον πωλητη γιατι του αρεσε η φατσα μου...(και γιατι του πηρα και ενα fusion μαζι)
Το προβλημα ειναι στο cd που μολισ παρει δισκο απο την αποθηκη ακουγετε σαν να σερνεται ο δισκος πανω σε καποια επιφανεια
Αληθεια το ξερετε οτι εχει εγγυηση μονο :evil: ενα χρονο (γιατι μου το περασαν αυτοι και δεν το φορουσε το αυτοκινητο απο το εργοστασιο) και οτι service δεν υπαρχει γιατι απλουστατα αυτη η μαρκα(βέξον - μέξον) φυσικα δεν υπαρχει στην ελλαδα "-Οποτε παιδια?" ρωτησα στο service της ford και μου απαντησαν μονολεκτικα "Αλλαγη"
τι λενε ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

Χθες, αλλο τουτο παλι, δουλευε κανονικα, παρκαρω, οταν πηγα να το ξαναπαρω, δεν μπορουσε να κρατησει ρελαντι.δουλευε κανονικα απλα κρατουσα ρελαντι με το γκαζι (κατι οχι ιδαιτερα ευκολο) γυρναω με τα χιλια ζορια σπιτι αφου μου εσβησε πανω απο τριαντα φορες,το αφηνω κατω απο το σπιτι μου και σε μια ωρα λες και δεν εγινε τιποτε.
Ακουω γνωμες και προτασεις....
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 23 Ιαν 2005, 01:23

Σημερα,εντελως τυχαια,ηθελα να αναφερθω και εγω στο θεμα του ρελαντι....αλλα με προλαβες.Λοιπον σε μενα παρατηρω εντονες αυξομειωσεις,νομιζεις οτι παει να σβησει αλλα αυτο εγινε μονο μια φορα χωρις συνεχεια.Οταν κινησε ειδικα με κακοια σετικα μεγαλη ταχυτητα και σταματησεις αποτομα και βαλεις "νεκρα" οι στροφες αργουνε να ερθουν σε κανονικο επιπεδο κατι που ειναι πολυ ενοχλητικο.Αυτο βεβαια το φαινομενο το εχω παρατηρησει και σε αλλα γερμανικα μονο αυτοκινητα,κρατανε τις στροφες ψηλα,ακομα και σε αλλαγες ταχυτητων οπως 3η-4η κτλ.Το ιδιο προβλημα παντως το εχω και με ενα focus,το οποιο λυθηκε αφου αλλαξανε κατι.(δεν θυμαμαι τι)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες