Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ACCESSORIES

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Φεβ 2004, 22:12

:D ναι εσύ ήσουν!!!!!! Μαυρο και παρκαρισμένο στην πλατεία!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 16 Φεβ 2004, 20:50

xtrail έγραψε::D ναι εσύ ήσουν!!!!!! Μαυρο και παρκαρισμένο στην πλατεία!!!
Σωστα,κερναω καφεδακι στο "Παραδοσιακο" εκει θα ημουν :D :D (sorry απο τους φιλους που το μετατρεψαμε σε....σημειο συναντησης :) :)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 20 Φεβ 2004, 13:47

Το Νοέμβριο 2003 είχα δει μία ανακοίνωση ότι το πρώτο τρίμηνο 2004 θα έβγαιναν χωμάτινα αμορτισέρ-ελατήρια από την Old Man Emu για Maverick, ψήλωμα 3-4- πόντους και "βελούδινη" συμπεριφορά στο χώμα.
Έχει ακούσει κανέις κάτι νεότερο, ακόμη και από άλλον κατασκευαστή αναρτήσεων?

Μaverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 22 Φεβ 2004, 20:25

Δεν εχω δει κατι,ακουγετε ενδιαφερον,κατι για "σηκωμα"αναρτησης ακουσα για Tribute αλλα...που ειναι??Να ρωτησω τον maverick4wd μιας και βλεπω οτι σερφαρεις κατα αμερικη μερια,μηπως εχεις δει πουθενα σε κανενα maverick τοποθετημενο εργατη εμπρος??? σκεφτομαι να κανω κατι τετοιο αλλα βλεπω δυσκολιες στο χωρο. :?
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 24 Φεβ 2004, 13:18

Κοίτα να δεις, η κατάσταση με τους εργάτες έχει ως εξής:
Δεν έχω βρει πουθενά κάτι έτοιμο για σταθερό εργάτη σε MAV. Άρα, μόνο στην λύση της πατέντας μπορεί να στραφεί κανείς, αλλά με αμφίβολο αισθητικό και λειτουργικό αποτέλεσμα, κυρίως μετά το κόψε-ράψε του προφυλακτήρα. Διατηρώ και κάποιες επιφυλάξεις για την αντοχή της κατασκευής (Φαντάσου να πας να τραβήξεις κάτι και να φύγει το μισό αυτοκίνητο!). Από την άλλη πλευρά, η ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ στην Λεωφ. Πεντέλης έχει φέρει προσθαφαιρούμενους εργάτες. Υπάρχει μία μόνιμα στερεωμένη βάση πάνω στην οποία κουμπώνουμε τον εργάτη μόνο σε ώρα ανάγκης, δηλαδή κουβάλα - ξεκουβάλα κάθε φορά. Σου θυμίζω τέλος ότι σύμφωνα με τον ΚΟΚ, κάθε τι που μεταβάλει τις εξωτερικές διαστάσεις του αυτοκινήτου είναι παράνομο ή θέλει ειδική έγκριση από το Υπουργείο Μεταφορών.

Maverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 24 Φεβ 2004, 15:59

Σωστα και οπως βλεπω σε πιθανη προσπαθεια τοποθετησης ενοχλει μαλλον και η θεση του ψυγειου.Αν κατι γινοταν θα μιλουσανε για μια περιπτωση αντιστοιχη της νεας εκδοσης του Honda HRV που δεν προεξεχει και δειχνει μερος του ολου συνολου.Βεβαια και εγω διατηρω τις επιφυλαξεις μου για την αντοχη μιας τετοιας κατασκευης και με το δεδομενο της μη υπαρξης ξεχωριστου πλαισιου τυπου "Η" που δινει σιγουρα σημεια στηριξης,τα πραγματα τα βλεπω μαλλον σκουρα.Για την ωρα χρησιμοποιω εναν φορητο ηλεκτρικο εργατη με τα γνωστα προβληματα του συνδεσε-ξεσυνδεσε και μαλλον θα μεινω με αυτο. :cry:
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 26 Φεβ 2004, 15:23

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω έναν καλό κοτσαδόρο (σπαστό κατά προτίμιση) σε λογική τιμή. Η τιμή της αντιπροσωπείας είναι περίπου 1.000 ευρώ και την βρίσω αρκετά τσιμπημένη!
Ευχαριστώ

Maverick4wd
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 27 Φεβ 2004, 22:28

Απο κοτσαδόρο δεν ξέρω (εγώ έβαλα ένα Σαββας σταθερό και φτηνό) αλλά θά ήθελα να μάθω αν ξέρετε τι μπορώ να βάλω ανάμεσα στα καθίσματα σαν θήκη.Υπάρχει κάτι σχετικό στην FORD ή κάπου αλλού που να ταιριάζει χωρίς πολλές αλλαγές.Για τα μπροστινά μιλάω που μάλλον θα βολεύει και το χερόφρενο που είναι δεξιά.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 27 Φεβ 2004, 22:38

Κonstantine,το εχω ψαξει και εγω αυτο,δεν βρηκα κατι(πρεπει να ειναι και ομορφο και σωστα τοποθετημενο)Υπαρχει βεβαια μονο στο 3λιτρο το σχετικο αξεσουαρ και ειναι πρακτικο,αλλα δεν ταιριαζει στα δικα μας.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 28 Φεβ 2004, 22:44

Πολλά πράγματα υπάρχουν στην διεύθυνση που έδωσε ο juan.Σου στέλνουν και δωρεάν κατάλογο αλλά θέλει 10λίρες Αγγλίας μεταφορικά.Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά θέμα αριθμού πιστωτικής κάρτας.Το ριψοκινδυνεύεις?
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό juan » 28 Φεβ 2004, 23:03

KONSTANTINOS έγραψε:Πολλά πράγματα υπάρχουν στην διεύθυνση που έδωσε ο juan.Σου στέλνουν και δωρεάν κατάλογο αλλά θέλει 10λίρες Αγγλίας μεταφορικά.Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά θέμα αριθμού πιστωτικής κάρτας.Το ριψοκινδυνεύεις?


Δεν χρειάζεται να δώσεις πιστ.κάρτα. Στείλε απλά ένα e-mail στην επικοινωνία του site και θα σου έρθει εντελώς δωρεάν. Εγω δεν συμπλήρωσα την φόρμα απλά τους ζήτησα να μου το στείλουν και μετά από 1 εβδομάδα μου ήρθε ο κατάλογος στο σπίτι. :P
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 28 Φεβ 2004, 23:38

KONSTANTINOS έγραψε:Πολλά πράγματα υπάρχουν στην διεύθυνση που έδωσε ο juan.Σου στέλνουν και δωρεάν κατάλογο αλλά θέλει 10λίρες Αγγλίας μεταφορικά.Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά θέμα αριθμού πιστωτικής κάρτας.Το ριψοκινδυνεύεις?
Σωστα λεει ο juan,εγω 3 φορες που πηρα πραγματα απο Αμερικη εστειλα πρωτα τα χρηματα μεσω τραπεζας και ολα γιναν κανονικα.Δες και την περιπτωση να χρησιμοποιεις καρτα χρεωστικη (οχι πιστωτικη)στην οποια βαζεις μεσα μονο τα χρηματα που χρειαζονται στην καθε αγορα. :P
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 29 Φεβ 2004, 18:28

Θα ρωτήσω αύριο την τράπεζα και θα δούμε.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

υποβραχιονιο

Δημοσίευσηαπό maverickman » 01 Μαρ 2004, 18:01

KONSTANTINOS έγραψε:Απο κοτσαδόρο δεν ξέρω (εγώ έβαλα ένα Σαββας σταθερό και φτηνό) αλλά θά ήθελα να μάθω αν ξέρετε τι μπορώ να βάλω ανάμεσα στα καθίσματα σαν θήκη.Υπάρχει κάτι σχετικό στην FORD ή κάπου αλλού που να ταιριάζει χωρίς πολλές αλλαγές.Για τα μπροστινά μιλάω που μάλλον θα βολεύει και το χερόφρενο που είναι δεξιά.


Λοιπόν, αυτο που ταιριάζει χωρίς πολλες αλλαγές ειναι απο το tribute αλλα δεν ξερω τιμες.για να το μονταρεις ξεβιδωνεις τα μπουλονια(πισω δεξι του οδηγου και πισω αριστερό του συνοδηγου) το βαζεις τα βιδωνεις - ετοιμος.Πανευκολο.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 01 Μαρ 2004, 19:16

Εγώ πάντως έστειλα στην διεύθυνση (του juan) για τον κατάλογο και περιμένω.Είπες juan μία εβδομάδα?Πως θα περάσει?
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες