Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

... ΠΑΛΙ βοηθητικό κιβώτιο σε Pajero '89 2,6 lt!!!!

... ΠΑΛΙ βοηθητικό κιβώτιο σε Pajero '89 2,6 lt!!!!

Δημοσίευσηαπό panmal » 27 Νοέμ 2006, 13:43

Δεύτερη φορά σε ένα χρόνο!!! Το πρώτο στο Αττικό και το δεύτερο τώρα, στο διήμερο αγώνα της Πάτρας.
Η χρήση είναι: κοντά (4L) και τάπα γκάζι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα με εξαίρεση τα ασφάλτινα κομμάτια περισσότερο του 1 km όπου σταματάω και αλλάζω σε μακριά (4Η) και αυτό γιατί μου είπαν στη πρώτη αλλαγή ότι στην άσφαλτο ζορίζεται ακόμα περισσότερο.
Η επιλογή το να μην δουλέψω έτσι στον αγώνα δεν υφίσταται, αλλά αν βγάζει συνέχεια πρόβλημα το βοηθητικό κάθε 2 - 3 αγώνες τότε .....@#$#%%%$&$%#@..... :evil: :evil: :( :(
Έχει ξανακούσει κανείς για το πρόβλημα; Μήπως προκαλείται από κάτι άλλο;
Υπάρχει γιατρικό;
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 27 Νοέμ 2006, 13:53

Δέν θέλω να το παίξω, φωστήρας και παντογνώστης, αλλά αυτό πού έμαθα πρώτα απ'όλα για την τετρακίνηση, είναι ότι όταν βάζουμε το 4L, η ταχύτητα του οχήματος δεν πρέπει τα ξεπερνά τα 40-50 km. Μήπως λοιπόν το "γιατρικό" είναι να μήν πηγαίνεις τάπα με τα "αργά"?
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό panmal » 27 Νοέμ 2006, 14:07

SKARTOS έγραψε:Δέν θέλω να το παίξω, φωστήρας και παντογνώστης, αλλά αυτό πού έμαθα πρώτα απ'όλα για την τετρακίνηση, είναι ότι όταν βάζουμε το 4L, η ταχύτητα του οχήματος δεν πρέπει τα ξεπερνά τα 40-50 km. Μήπως λοιπόν το "γιατρικό" είναι να μήν πηγαίνεις τάπα με τα "αργά"?


Από συζητήσεις με άλλους συναγωνιζόμενους εχθές στη πόλη σου, φοβάμαι ότι αυτό είναι μάλλον αλήθεια σε αυτοκίνητα σαν το δικό μου χωρίς κεντρικό διαφορικό. :(
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες