Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NEO DVD για το LC

NEO DVD για το LC

Δημοσίευσηαπό Levanter » 30 Σεπ 2006, 11:26

Διάβασα τις προσπάθειες που έκαναν κάποιοι από εσάς για το σύστημα πλοήγησης στο νέο Land Cruiser.
Πρόσφατα (Μάρτιο) απέκτησα το δικό μου το οποίο είναι το μοντέλο με τα φούλ εξτρα και φυσικά μια και ζω σε νησί πήρα το πετρέλαιο.
Αυτή τη στιγμή έχω 3 τζιπ (Suzuki Jimny, Toyota RAV 3πορτο, και το LC). Ένα από τα αυτοκίνητα που είχα πριν ήταν και το HILUX 4X4 diesel.
Η χρήση που έκανα και κάνω στα οχήματα μπορεί να θεωρηθεί σκληρή έως πολύ σκληρή λόγω δουλειάς.
Τα σχόλια είναι άχρηστα και περιττά σχετικά με τις ικανότητες και την αξιοπιστία του LC!
Περιττό επίσης είναι να σας πω και να σας περιγράψω τα συναισθήματα όταν με να απλό σφύριγμα του intercooler στις 1.500 στροφές ισοπεδώνει τα πάντα στο διάβα του!
Μόνο παράπονο το σύστημα πλοήγησης…. Πήρα λοιπόν και μίλησα όπως και άλλοι με την κυρία με το περίεργο «ρο» ( σαν Γερμανίδα ακούγεται). Με ενημέρωσε λοιπόν ότι περιμένουν το νέο DVD στις αρχές του 2007!!! Άντε και το πιστέψαμε…δεν καταλαβαίνω όμως γιατί θα πρέπει να το πληρώσουμε σαν αξεσουάρ όπως μου είπε την στιγμή που κανονικά θα έπρεπε να είναι μέσα. Δεν είναι τα 200-300 ευρώ …αλλά η άνιση μεταχείριση εμάς σε σχέση με τους άλλους Ευρωπαίους και στο ότι στο κάτω κάτω το αναγράφουν και στα δεδομένα του αυτοκινήτου!!!
Αν κάποιος έχει κάποια νεότερη πληροφόρηση σχετικά με το θέμα , ευπρόσδεκτη!
Άβαταρ μέλους
Levanter
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 27 Φεβ 2005, 12:37
Τοποθεσία: NAXOS

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 09 Οκτ 2006, 07:06

Καλημέρα και καλορίζικο το lc

Το dvd το περιμένω από το 2004 είπαν αρχικά για το 2005 αλλά το άλλαξαν σε 2006 :evil:
Ένας κολλητός το περιμένει από το 2003 .

Και να κυκλοφορήσει θα είναι σχετικά άχρηστο γιατί δεν θα υπάρχουν αναβάθμισης :roll:
Εδώ εταιρίες που αναβαθμίζουν κάθε 3 μήνες και πάλι υπάρχουν μεγάλα κενά

Η καλύτερη λύση για μένα και αυτή που υλοποιώ τώρα είναι η τοποθέτηση έξτρα car pc
Με το πρόγραμμα toponavigator και destinetor εάν ώμος κίνησε στο νησί δεν νομίζω να το χρειάζεσαι
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47

Δημοσίευσηαπό Levanter » 14 Οκτ 2006, 11:58

Καλημέρα και σε σένα αγαπητέ φίλε,

Είπα μια και το αυτοκίνητο το επιτρέπει να αρχίσω σιγα σιγά τις εκδρομές αρχίζοντας φέτος από Κρήτη. Τελικά θα ακολουθήσω την συμβουλή σου! Έχω ήδη ένα PDF και ενας φιλος μου έστειλε ένα πρόγραμμα με το όνομα destinator?!
Περιμένω και μια κεραία blue tooth οπότε μέχρι να κάνουν κάτι της ΤΟΥΟΤΑ μάλλον έτσι θα την βγάλω.! Κρίμα όμως γιατί στη Γερμανία όπου ένας φίλος έχει LC ίδιο με το δικό μου και κάναμε μαζί μια εκδρομή ήταν καταπληκτικό το πώς δούλευε και τα στοιχεία που σου έδινε!!! Τι χάρτες ,τι εστιατόρια, βενζινάδικα όλα στην θέση που τα έδειχνε με απόκλιση λίγων μέτρων μόνο!!! Δεν το έχω δει ακόμα το πρόγραμμα πως δουλεύει αλλά ελπίζω να μπορούμε να κάνουμε update από το internet!!!
Φιλικούς χαιρετισμούς
Άβαταρ μέλους
Levanter
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 27 Φεβ 2005, 12:37
Τοποθεσία: NAXOS

Δημοσίευσηαπό J-LAND » 23 Οκτ 2006, 06:58

Το destinetor δεν θα το βρεις χρήσιμο για χωματόδρομους θα πρέπει να δεις και το pathway
Με χάρτες της ανάβασης http://www.mountains.gr/digital.php?c=7
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
Άβαταρ μέλους
J-LAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 25 Οκτ 2004, 06:47


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες