Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Honda CR-V - απόψεις για δυνατότητες εκτός

Honda CR-V - απόψεις για δυνατότητες εκτός

Δημοσίευσηαπό juego » 07 Ιούλ 2006, 23:57

Αν έχω καταλάβει καλά οι Ιάπωνες έχουν βελτιώσει κάτι στο σύστημα τετρακίνησης του Honda CR-V. Γνωρίζει κανείς ποιό είναι το αποτέλεσμα; Είναι πιο ικανό τώρα; Και σε σχέση με τα άλλα SUV πού κατατάσσεται;

--------------------------------------------

Σκεφτόμουν να αγοράσω RAV4 αλλά μετά τις "αποκλειστικές αποκαλύψεις" του φόρουμ περι προβλημάτων στην ανάρτηση το ανέβαλα. Και τώρα πάλι ψάξιμο...
juego
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 05 Ιαν 2006, 17:39

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 10 Ιούλ 2006, 00:06

Εχει ελαττωθει ο χρονος εμπλοκης του πισω αξονα.Απ'οτι εχω διαβασει ομως, δεν εχει δυνατοτητα κλειδωματος της τετρακινησης με αποτελεσμα σε καποια δυσκολη κατατασταση να επιδιωξεις σπιναρισμα ωστε να γινει τετρακινητο(μειονεκτημα).
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό juego » 10 Ιούλ 2006, 15:41

tucson2.0lt έγραψε:Εχει ελαττωθει ο χρονος εμπλοκης του πισω αξονα.


Αν είναι έτσι και ο χρόνος εμπλοκής του πίσω άξονα είναι παραπλήσιος των άλλων SUVs τότε μπορούμε να πούμε πχ ότι το CR-V είναι ισάξιο του RAV4 στο οφρόουδινγκ; Διότι μπορεί μεν το RAV4 να κλειδώνει, αλλά το CR-V έχει καλύτερη ανάρτηση για εκτός δρόμου και μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος. Λογικό; :?:
juego
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 05 Ιαν 2006, 17:39

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 11 Ιούλ 2006, 13:10

H τετρακίνηση του crv είναι ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΗ.
Είναι δύσκολο να το λέω, αφού είμαι φανατικος HONDAΚΙΑΣ αλλά είναι η πικρή αλήθεια!
Ας μην μιλήσω για το ΑΧΟΡΤΑΓΟ ΜΟΤΕΡ...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 11 Ιούλ 2006, 13:18

juego έγραψε:Αν είναι έτσι και ο χρόνος εμπλοκής του πίσω άξονα είναι παραπλήσιος των άλλων SUVs τότε μπορούμε να πούμε πχ ότι το CR-V είναι ισάξιο του RAV4 στο οφρόουδινγκ; Διότι μπορεί μεν το RAV4 να κλειδώνει, αλλά το CR-V έχει καλύτερη ανάρτηση για εκτός δρόμου και μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος. Λογικό; :?:


Η τετρακίνηση του CRV είναι τεχνολογια 5ετίας νομίζω.
Ναι η απόσταση από το έδαφος είναι 1 εκ. μεγαλύτερη.
Εκτός τούτου η ανάρτηση του RAV έχει θέμα στην Ελληνική ασφαλτο, όχι εκτός δρόμου.

Με προκάλεσε το CRV πριν πάρω το RAV αλλά μου φάνηκε και λιγο "παλιο"

Δεν το'ξερα για βενζινοφαγάνα ?
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης