Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

pajero vs land cruiser

N

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 07 Δεκ 2010, 10:32

Ενω εσυ προσκοπακι Μελιοπουλεεε απο τη βεροια !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: N

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 08 Δεκ 2010, 09:44

SHADOW200 έγραψε:Ενω εσυ προσκοπακι Μελιοπουλεεε απο τη βεροια !!!


??????????????????????????? :?:
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό BILLLAND » 21 Δεκ 2010, 21:45

chrisPinin1.8 έγραψε:Tα χέρια μου πιάνουν αρκετά αλλά από αντιπροσωπία land rover δεν υπάρχει στα Ιωάννινα η ποιο κοντινή είναι στην Πάτρα.Την καλύτερη υποστήριξη την έχει η ΤΟΥΟΤΑ και τα ακριβότερα ανταλλακτικά η mitsubishi-honda-Σαρακακης.Τώρα όμως έχει σταματήσει να εισάγεται το pajero.
Για την αξιοπιστία του Land Rover υπάρχει ένα ταξίδι-τεστ μακράς διαρκείας το the world off road αν δούμε τι έχει βγάλει το L.R. τότε σίγουρα θα πούμε οτι δεν είναι αξιόπιστο, τα πρώτα 100.000 χλμ τα έχουν σε πινάκα με όλες τις βλαβες.http://www.theworldoffroad.com/theworldoffroad/detail.php?topic_id=823
Mετα τις 100.000χλμ κώλυσε ο κινητήρας μετά κώλυσε το τουμπο μετά ο μηχανισμός πίσω πόρτας μετά κάποια βαλβίδα EGR.




Να σου θυμίσω ότι το αυτοκίνητο του ΑΚΗ ήταν ειδική κατασκευή .
Όσο για τον κινητήρα του έκαναν μ@λ@κία στην Μαλαισία σε συνεργείο έκτο land rover ... .επίσης το καύσιμα σε ορισμένες χώρες ήταν λίαν επιεικώς ΜΑΖΟΥΤ ...
Τώρα για το κόστος του σέρβις εγώ έχω το 4.4 DISCOVERY 3 HSE G4 βενζίνη. Το σέρβις μου κοστίζει 95 ευρώ λάδια με φίλτρο και γενικα σε σχέσει με τα γιαπωνέζικα είναι μακράν πιο φθηνά. κατανάλωση στην εθνική έχω 13 με 15 λίτρα με 140-160χλμ.

Για εκτός δρόμου είναι μακράν το κορυφαίο και το λέω αυτό γιατί έχω καεί από το Land Cruiser ...
στον δρόμο είναι λιμουζίνα και χωράει όλο το σπίτι μέσα.
BILLLAND
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 17 Μάιος 2006, 23:32
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ. ΒΟΙΩΤΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό themis » 27 Δεκ 2010, 18:01

landcruiserJ120 έγραψε:φιλε μου θελεις αυτοκινητο να πηγαινεις παντου παρε το land και θα το ευχαριστηθεις
ρωτα και εμενα , θες βουνο πας βουνο θες λασπη θες καλοκαιρι διακοπες με την οικογενεια και να περνεις τα παντα μαζι σου και αξιοπιστο και δεν φοβασαι μην κολησεις πουθενα.
σερβις σε πολυ πολυ καλες τιμες εγω το εχω ευχαριστηθει απολυτα και απο καταναλωση τπτ για το diesel γιατι βενζινη τζζζζζζζ καιει πολυ .
οτι θες ρωτα με ειμαι στην διαθεση σου


(Και δε φοβασε μην κολησεις πουθενα) ......Bαρια κουβεντα......
Άβαταρ μέλους
themis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 21:55
Τοποθεσία: iliupoli

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες