Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

t3 syncro.Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???????

Δημοσίευσηαπό mytilini » 29 Ιουν 2009, 13:13

Καλοτάξειδο.Πιές του το αίμα,αντέχει.Ενα δωράκι για τα συγχαρήκια: www.seikel.de
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hellenic_vanagon » 29 Ιουν 2009, 13:47

mytilini έγραψε:Καλοτάξειδο.Πιές του το αίμα,αντέχει.Ενα δωράκι για τα συγχαρήκια: www.seikel.de


Aπό Τ3 ;
To πλήρωμα μιας μη επανδρωμένης αποστολής...
Άβαταρ μέλους
hellenic_vanagon
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009, 16:56

Δημοσίευσηαπό giokal » 29 Ιουν 2009, 14:41

δεν ηξερα τα περι αναρτησης...σιγουρα το να εχεις και το μπροστα ειναι μεγαλη υποθεση αλλα οταν εχεις να επιλεξεις αναμεαα σε γεματα σαπισματα αυτοκινητα με δυο μπλοκε και σε ενα που δεν εχει σκουρια πουθενα και φρεσκοβαμμενο αλλα με ενα...τι κανεις?η κοντη του νομιζω οτι ειναι στον μεσο ορο κοντα στου l300 αλλα οταν εσυ εχεις τετοια ροπη τι να την κανεις την πιο κοντη?εγω ομως θα την ηθελα πιο κοντη με τα 14 κιλα ροπης.εχεις καποιο diesel moterνα προτεινεις?σκεφτομαι για το 1.9tdi vw.το αυτοκινητο αγοραστηκε αποκλειστικα για χωμα ,και ασφαλτο μεχρι να φτασεις στο χωμα?
Άβαταρ μέλους
giokal
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009, 23:41

Δημοσίευσηαπό hellenic_vanagon » 29 Ιουν 2009, 14:49

giokal έγραψε:δεν ηξερα τα περι αναρτησης...σιγουρα το να εχεις και το μπροστα ειναι μεγαλη υποθεση αλλα οταν εχεις να επιλεξεις αναμεαα σε γεματα σαπισματα αυτοκινητα με δυο μπλοκε και σε ενα που δεν εχει σκουρια πουθενα και φρεσκοβαμμενο αλλα με ενα...τι κανεις?η κοντη του νομιζω οτι ειναι στον μεσο ορο κοντα στου l300 αλλα οταν εσυ εχεις τετοια ροπη τι να την κανεις την πιο κοντη?εγω ομως θα την ηθελα πιο κοντη με τα 14 κιλα ροπης.εχεις καποιο diesel moterνα προτεινεις?σκεφτομαι για το 1.9tdi vw.το αυτοκινητο αγοραστηκε αποκλειστικα για χωμα ,και ασφαλτο μεχρι να φτασεις στο χωμα?


Mπαίνει πολύ εύκολα και φθηνά και το εμπρός μπλοκέ με απλή αλλαγή όλου του μπροστινού group, δηλ. διαφορικό-svc. Προσοχή θέλει στα δόντια του διαφορικού να έχουν την ίδια πυκνότητα γιατί αλλιώς αλλάζει η σχέση μετάδοσης!

Από diesel δυστυχώς δεν έχω ιδέα!


:?
To πλήρωμα μιας μη επανδρωμένης αποστολής...
Άβαταρ μέλους
hellenic_vanagon
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009, 16:56

Δημοσίευσηαπό mytilini » 29 Ιουν 2009, 17:06

Αμα βρείτε μπροστινό μπλοκέ (γνήσιο της VW) από VW Syncro εμένα να μου τρυπήσετε τη μύτη... Αδελφέ μεγάλη προσοχή: το κιβώτιο και το Syncro είναι πατέντα της διάσημης ZF (στρατιωτικού τύπου, δουλεύει με σφήνες λαδιού) όπερ σημαίνει ότι στην Ελλάδα ελάχιστοι γνωρίζουν να το "κουρδίζουν". Μερικοί βρίσκονται στον Κεραμεικό απέναντι από του "Σαρακάκη" και ασχολούνται με το αντικείμενο, εάν αυτό χρειαστεί.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hellenic_vanagon » 29 Ιουν 2009, 20:41

mytilini έγραψε:Αμα βρείτε μπροστινό μπλοκέ (γνήσιο της VW) από VW Syncro εμένα να μου τρυπήσετε τη μύτη... Αδελφέ μεγάλη προσοχή: το κιβώτιο και το Syncro είναι πατέντα της διάσημης ZF (στρατιωτικού τύπου, δουλεύει με σφήνες λαδιού) όπερ σημαίνει ότι στην Ελλάδα ελάχιστοι γνωρίζουν να το "κουρδίζουν". Μερικοί βρίσκονται στον Κεραμεικό απέναντι από του "Σαρακάκη" και ασχολούνται με το αντικείμενο, εάν αυτό χρειαστεί.


Φίλε μου, το συγκεκριμένο σύστημα, (μιλάμε για το Τ3), είναι πατέντα της
Αγγλικής Ferguson, κατασκευή της Αυστριακής STEYER PUCH, υπάρχει στο
εμπόριο εύκολα, χρησιμοποιεί την υποδομή που υπάρχει για το πίσω μπλοκέ και δεν χρειάζεται κανενός είδους κούρδισμα η ρύθμιση!

Μπορεί κανείς να κάνει και ανταλλαγή με το απλό group που έχει, η ακόμα, και με λίγη δουλειά μηχανουργείου, να φτιάξει το απλό έχοντας βέβαια τα απαραίτητα λίγα εξαρτήματα που απαιτούνται, γιατί το "καβούκι" του απλού είναι ήδη έτοιμο να τα δεχτεί.

Σου μιλάω εκ πείρας γιατί το έχω κάνει!


:D
To πλήρωμα μιας μη επανδρωμένης αποστολής...
Άβαταρ μέλους
hellenic_vanagon
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009, 16:56

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron