Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ειναι αργο, τι να κανω ??

Δημοσίευσηαπό sirros » 26 Μαρ 2009, 19:32

το κιτ αυτο το φορουσαν αρκετα αμαξια στη Γαλλια οπου ημουν προσφατα και ειδα το κιτ εκει σε pagero kai se land cruises 120
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Μαρ 2009, 08:35

γνωριζουμε κανεναν που εχει βαλει κατι αναλογο ?

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό sirros » 27 Μαρ 2009, 10:48

συνομιλησα μαζι τους στα απτεστα Γαλλικα που γνωριζω και μου ειπαν οτι δεν εχουν κανενα προβλημα μεχρι τωρα (μπορει να μου ελεγαν και για κανα μετεοριτη και να μην καταλαβαινα )

αλλα τα ειδα σε δραση και ηταν αλλου και αυτα και τα LC 120.

ηχος πιο εντονος (κροταλισμα) και περισοτερη μαυριλα.
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό Bandit » 01 Απρ 2009, 21:07

Δεν θα έχεις κανένα πρβλημα... Και αν θέλεις και λίγο παραπάνω θα χρειαστέις να αλλάξεις απο τον εγκέφαλό σου το Overboost limit... Δηλαδή αν έχεις όργανο να μετράς boost τότε δες που αρχίζει νακ κρεμάει ο κινητήρας σου ας πούμε στα 0,8Β τότε μπορείς να πας και σε έναν προγραμματιστή να σου ανεβάσει το όριο σε 1Β ή 1,1Β ... Πάντα με το κουτάκι απο κάποια απο τις ετιαρείες... Αν και συνήθως και αυτά ανεβάζουν τη πίεση του τούρμπο αλλά περισσότερο ανεβάζουν τα πετρέλαια...

Η Adonis είνια η ΠΙΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ με εμπλοκή σε ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΡΙΣΙ ΝΤΑΚΑΡ... Βέβαια είναι ΕΙΔΙΚΗ στα ΤΟΥΟΤΑ και ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΙΤΣΟΥ.... Απο την άλλη έχουν τεράστια εμπειρία στο χώρο αεπομένως απο όλα τα προηγούμενα σιτε νομίζω ότι είναι η καλλίτερη επιλογή... Άλλα που μπροείς να κάνεις είναι να να καταργήσεις την EGT και να προσθέσεις κια INTERCOOLER μεγαλύτερο... Επίσης μπορείς να ανέβεις ένα δύο νούμερα τουρμπίνας ρουλεμανάτης.... Αλλά πλέον έχουμε ξεφύγει... Εγώ θα έκανα μέχρι και το ΙΝΤΕΡΚΟΥΛΕΡ... Για ακόμη μεγαλύτερη ροπή λόγο κρυότερου αέρα..
Άβαταρ μέλους
Bandit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 19:53

Re: ειναι αργο, τι να κανω ??

Δημοσίευσηαπό nektarios 90 » 13 Ιουν 2014, 10:16

Πρωτον πρεπει να έχει πολλά άλογα και μεγάλο κυβισμο και να το πας συνεργειο μην εχει προβλημα με την μηχανη να την αλλάξεις
nektarios 90
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 12 Ιουν 2014, 13:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες