Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pinin-Διάφορα (πρώην:Νέο Pinin, νέος στo off-road)

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Ιούλ 2007, 08:01

pininokio έγραψε:xerei kaneis pos na balo t amaxi mou sto profil mou?

Πας στο προφίλ σου και εκεί κάτω κάτω έχει την θέση. Μικραίνεις την φωτο πολύ (λέει πόσο) και καλό ειναι να μην την ανεβάσεις κατευθείαν από τον σκληρό (νομίζω δεν λειτουργεί) αλλά να το ανεβάσεις πρώτα σε κάποιο site το αρχείο και μετά να δώσεις το λινκ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pininokio » 10 Ιούλ 2007, 21:59

xtrail έγραψε:
pininokio έγραψε:xerei kaneis pos na balo t amaxi mou sto profil mou?

Πας στο προφίλ σου και εκεί κάτω κάτω έχει την θέση. Μικραίνεις την φωτο πολύ (λέει πόσο) και καλό ειναι να μην την ανεβάσεις κατευθείαν από τον σκληρό (νομίζω δεν λειτουργεί) αλλά να το ανεβάσεις πρώτα σε κάποιο site το αρχείο και μετά να δώσεις το λινκ

a ok.tha tiopalepso .thnks xtrail
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό pininokio » 10 Ιούλ 2007, 23:31

nikola poso pigan oi apostates?tous pires etoimous i tous eftiaxes?
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 11 Ιούλ 2007, 13:50

Δεν θυμάμαι καλά. Να πω 300 ευρω?!? Είναι έτοιμοι και θα βρεις εύκολα σε μαγαζια με αξεσουάρ.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό pininokio » 11 Ιούλ 2007, 22:02

NIKOLAS_L200 έγραψε:Δεν θυμάμαι καλά. Να πω 300 ευρω?!? Είναι έτοιμοι και θα βρεις εύκολα σε μαγαζια με αξεσουάρ.

to thema omos einai oti thelo na valo zantes gia cherokee (rock crawler) k an k tairiazoun sta mpoulonia exei allo afalo.opote tha prepei mallon na ftiaxo prosthikes na bgazoun to kare tou cherokee.pantos to kostos einai sxedon idio gyro sta 300 me 350 tha paei.thnks
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό ST-pinin » 16 Ιούλ 2007, 16:45

Pajerinho έγραψε:Σωστός ο ST-Pinin.
Τα πέλματα αυτά είναι κλασσικά για πολλές εταιρίες ελαστικών και απ' όσα γνωρίζω είναι πολύ καλά και τα 2.
Το αριστερά που έχει το ίδιο πέλμα με τα fedima extreme είναι πραγματικά πολύ καλό στη λάσπη. Το δεξιά αν δεν κάνω λάθος είναι σαν τα mud της goodyear και απ' ότι βλέπω παίρνει και καρφάκια για το χιόνι (αν και δύσκολο να τα αξιοποιήσεις έτσι).
Για διάσταση τί σκέφτεσαι? Θα πάρεις και ζάντες για να τα φορέσεις?



Pajerinho αργησα λιγο αλλα θα σου απαντησω. Ζηλευω το αριστερο λαστιχο της φωτογραφιας αλλα μαλλον θα καταληξω στο δεξι,φοβαμαι οτι το πρωτο θα με δυσκολεψει να του βρω 15αρα ζαντα και μπορει να βρισκει στους θολους οταν στριβω γιατι ειναι και πιο φαρδυ.Το αλλο δεν θελει τιποτα μπαινει κατευθειαν.Επισης στις φωτο απο την Ζηρεια με τα αλλα πινιν καποιο μου ειπες οτι μπροστα εχει EMU,που τα βρηκε και εβαλε ο ανθρωπος? απο τι αμαξι ειναι και τα ταιριαξε? εχω απηυδησει με το θεμα του ψηλωματος,πρεπει να βρουμε λυση. :(
Άβαταρ μέλους
ST-pinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 17:58
Τοποθεσία: Ναουσα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 16 Ιούλ 2007, 22:41

ST-pinin έγραψε:Pajerinho αργησα λιγο αλλα θα σου απαντησω. Ζηλευω το αριστερο λαστιχο της φωτογραφιας αλλα μαλλον θα καταληξω στο δεξι,φοβαμαι οτι το πρωτο θα με δυσκολεψει να του βρω 15αρα ζαντα και μπορει να βρισκει στους θολους οταν στριβω γιατι ειναι και πιο φαρδυ.Το αλλο δεν θελει τιποτα μπαινει κατευθειαν.

Γιατί να σου βρίσκει στους θόλους? Για τί διάσταση μιλάς?

ST-pinin έγραψε:Επισης στις φωτο απο την Ζηρεια με τα αλλα πινιν καποιο μου ειπες οτι μπροστα εχει EMU,που τα βρηκε και εβαλε ο ανθρωπος? απο τι αμαξι ειναι και τα ταιριαξε? εχω απηυδησει με το θεμα του ψηλωματος,πρεπει να βρουμε λυση.

Ναι έχει EMU μπρος πίσω. Έχω δει και εδώ στην Πάτρα να κυκλοφορεί ένα με ΕΜU. Νομίζω είναι από RAV4, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Πάντως ενώ η www.x-treme-4x4.gr τα έδινε μέχρι πρόσφατα σαν λύση για ψήλωμα στο Pinin, τώρα δίνει άλλη με Koni και King Spring.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 17 Ιούλ 2007, 23:24

ΦΙΛΕ PAJERINHO ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ...ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ X-TREME ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗ(TURBO) ΓΙΑ ΤΟ JIMNY...KAI TO GV..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗ ΣΕ ΤΖΙΠ.... ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ???ΜΕΤΑ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ??? :?: ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΛEΓΑΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ST PININ.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό ST-pinin » 18 Ιούλ 2007, 15:02

Pajerinho σκέφτομαι πολύ να βαλω το τυπου fedima αλλα επειδή από κατασκευης τα mud λάστιχα βγαίνουν πιο μεγαλα από τις διαστασεις που λενε ότι είναι,λεω ότι θα εχω πρόβλημα με τα 225/70/15 όχι στην οροφη του θολου αλλα όταν θα κόβω το τιμόνι στο τερμα.Εχω 4 ζαντες 15αρες σιδερενιες από Toyota avensis λες να κανουν στο πινιν? σε λιγες μερες θα τις δοκιμασω.Τα EMU που μου ειπες μαλλον ναι, είναι από rav4,αλλα για να μπουν απ οτι μου ειπαν θελει καποια πατεντα στα κατω μπουλονια,ρωτησες τον φιλο που τα εβαλε αν ειχε καποιο προβλημα στην οδήγηση,στις kaber κτλ? Από ελατηρια τι ειχε? Ο χειμώνας έρχεται και πρέπει να ετοιμαστουμε….
Η ζωη ειναι μικρη και τα γουστα πολλα,πρεπει να βιαστουμε!
Άβαταρ μέλους
ST-pinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 17:58
Τοποθεσία: Ναουσα

Δημοσίευσηαπό pininokio » 21 Ιούλ 2007, 17:27

ST-pinin έγραψε:
Pajerinho έγραψε:Σωστός ο ST-Pinin.
Τα πέλματα αυτά είναι κλασσικά για πολλές εταιρίες ελαστικών και απ' όσα γνωρίζω είναι πολύ καλά και τα 2.
Το αριστερά που έχει το ίδιο πέλμα με τα fedima extreme είναι πραγματικά πολύ καλό στη λάσπη. Το δεξιά αν δεν κάνω λάθος είναι σαν τα mud της goodyear και απ' ότι βλέπω παίρνει και καρφάκια για το χιόνι (αν και δύσκολο να τα αξιοποιήσεις έτσι).
Για διάσταση τί σκέφτεσαι? Θα πάρεις και ζάντες για να τα φορέσεις?



Pajerinho αργησα λιγο αλλα θα σου απαντησω. Ζηλευω το αριστερο λαστιχο της φωτογραφιας αλλα μαλλον θα καταληξω στο δεξι,φοβαμαι οτι το πρωτο θα με δυσκολεψει να του βρω 15αρα ζαντα και μπορει να βρισκει στους θολους οταν στριβω γιατι ειναι και πιο φαρδυ.Το αλλο δεν θελει τιποτα μπαινει κατευθειαν.Επισης στις φωτο απο την Ζηρεια με τα αλλα πινιν καποιο μου ειπες οτι μπροστα εχει EMU,που τα βρηκε και εβαλε ο ανθρωπος? απο τι αμαξι ειναι και τα ταιριαξε? εχω απηυδησει με το θεμα του ψηλωματος,πρεπει να βρουμε λυση. :(

ego pantos otan rotisa stin x treme gia psiloma mou proteinan ti lysi gia emu me 900-1000 euro.to thema itan pos den mou eipan oti enai patenta amortiser apo rav4 giati den yparxoun gia pinin k otan epikoinonisa me australia k to ematha tous pire k tous sikose.giati katse re file ego de zitisa patenta k an itan as mou eleges oti ayto tha kaneis na xero k ti odigao dld..sostos?katelixa bi mors k ola kala k poli pio ftina;)
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό pininokio » 23 Ιούλ 2007, 16:02

exei balei kaneis fridakia sta ftera?xerete pou mp;oro na bro?k poso?nomizo i lester einai mia etairia pou fernei all poulaei mono se emporous?
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό ST-pinin » 25 Ιούλ 2007, 22:37

pininokio έγραψε:
ST-pinin έγραψε:
Pajerinho έγραψε:ego pantos otan rotisa stin x treme gia psiloma mou proteinan ti lysi gia emu me 900-1000 euro.to thema itan pos den mou eipan oti enai patenta amortiser apo rav4 giati den yparxoun gia pinin k otan epikoinonisa me australia k to ematha tous pire k tous sikose.giati katse re file ego de zitisa patenta k an itan as mou eleges oti ayto tha kaneis na xero k ti odigao dld..sostos?katelixa bi mors k ola kala k poli pio ftina;)


Στην Bi Mors οπου πηγες εβαλες μανισια σετ αμορτισερ-ελατηρια ή το ψηλωσες? για δωσε λεπτομερειες μπας και βγαλουμε καμια ακρη.
Άβαταρ μέλους
ST-pinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 17:58
Τοποθεσία: Ναουσα

Δημοσίευσηαπό pininokio » 30 Ιούλ 2007, 13:16

ST-pinin έγραψε:
pininokio έγραψε:
ST-pinin έγραψε:
Pajerinho έγραψε:ego pantos otan rotisa stin x treme gia psiloma mou proteinan ti lysi gia emu me 900-1000 euro.to thema itan pos den mou eipan oti enai patenta amortiser apo rav4 giati den yparxoun gia pinin k otan epikoinonisa me australia k to ematha tous pire k tous sikose.giati katse re file ego de zitisa patenta k an itan as mou eleges oti ayto tha kaneis na xero k ti odigao dld..sostos?katelixa bi mors k ola kala k poli pio ftina;)


Στην Bi Mors οπου πηγες εβαλες μανισια σετ αμορτισερ-ελατηρια ή το ψηλωσες? για δωσε λεπτομερειες μπας και βγαλουμε καμια ακρη.



koita stin bi mors esteila ta mimisia amortiser ta mprostina k ta ftiaxane ap tin arxi anebasane tas piatela balane pio xontra pistonia mesa megaliteres diadromes.sta piso ebala monroe adventure me 90 euro k allaxa k ta elathria psilonontas to 5-6 pontous piso k 4 mprosta
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό ST-pinin » 05 Αύγ 2007, 15:04

Μπροστα τι αμορτισερ σου βαλανε και εχεις μεγαλυτερες διαδρομες?Επειδη και εγω μαλλον σε αυτην την λυση θα καταληξω πες μας λιγο τι εταιριας ηταν τα εξαρτηματα που εβαλες για να μην ψαχνουμε και πολυ.Ηδη οι βροχες ξεκινησαν πρεπει να ετοιμαστουμε.
Άβαταρ μέλους
ST-pinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 17:58
Τοποθεσία: Ναουσα

Δημοσίευσηαπό pininokio » 20 Αύγ 2007, 21:25

stin bi-mors ayto pou ekanan itan na kratisoun ti vasi tou amortiser k mesa na to allaxoun olo(pio xontro emvolo k pio makry)etsi exo pio megales diadromes
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες