Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή με Pinin

Δημοσίευσηαπό pentraks » 22 Σεπ 2006, 11:21

Φυσικά και να έρθεις φίλε, δεν είμαστε κανένα κλειστό Lobby φαντάζομαι και οι λοιποί συμφωνούν σε αυτό!!!

Οσο αφορά την "παρέα" μας στα pininia πιστευω οτι θα ήταν καλλίτερα να το αφήσουμε ελευθερο. Σε κάθε περίπτωση η "παρέα" να μη μας περιορίζει στις κινήσεις μας.... you know what i mean ε?
Imagination is more important than knowledge
Άβαταρ μέλους
pentraks
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 28 Ιουν 2006, 08:36

Δημοσίευσηαπό PININΠΟΡΕΙΕΣ » 04 Οκτ 2006, 08:30

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ.ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΑΝ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΟ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΑΖΙ.
Άβαταρ μέλους
PININΠΟΡΕΙΕΣ
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 28 Σεπ 2006, 11:44

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 04 Οκτ 2006, 09:12

Καλώς τον!
Φτιάχνουμε δυνατή παρέα λοιπόν. Αν μετράω καλά είμαστε 7 Pinin ως τώρα και ένα Sorento (που παλιά ήταν Pinin και αυτό αλλά έτρωγε πολύ και πάχυνε :lol: )
Όσον αφορά για το αν θα φέρουμε γυναίκες, οικογένεια ή φίλους, συμφωνώ με τον pentraks ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει, αρκεί να υπάρχει διάθεση για "περιπέτεια" από όλους.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 05 Οκτ 2006, 18:25

Είδατε μήπως το http://www.4x4ekdromes.gr/symposio/index.html
Ίσως είναι ενδιαφέρον να το συνδυάσετε και να κάνετε ομαδική (και δυναμική) εμφάνιση.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό pajino » 09 Οκτ 2006, 11:20

Παίδες είμαι μέσα !!! Περιμένω λεπτομέρειες !!!! Για πάμε , για πάμε.....
pajino
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 12:23
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 09 Οκτ 2006, 14:35

tasos953 έγραψε:Είδατε μήπως το http://www.4x4ekdromes.gr/symposio/index.html
Ίσως είναι ενδιαφέρον να το συνδυάσετε και να κάνετε ομαδική (και δυναμική) εμφάνιση....

Χμμμμ.... 4κίνητο συμπόσιο! Ενδιαφέρον ακούγεται. Αμα το ξέραμε νωρίτερα θα κανονίζαμε σίγουρα για εκεί. Τώρα όμως έχουμε ξεσηκωθεί όλοι για Κορινθία και δε νομίζω ότι είναι εύκολο ν' αλλάξουμε προορισμό.

pajino έγραψε:Παίδες είμαι μέσα !!! Περιμένω λεπτομέρειες !!!! Για πάμε , για πάμε.....

Καλώς τον πατριώτη!!!
Έτσι, να δώσει και η Πάτρα δυναμικό παρόν....
Που μένεις ? Εγώ Σύνορα, κοντά στο ΚΕΤΧ.
Το τουτου μου είναι ένα μπλέ με την πινακίδα στη ρεζέρβα, μπορεί να το έχει πάρει το μάτι σου.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό pajino » 12 Οκτ 2006, 18:50

[Καλώς τον πατριώτη!!!
Έτσι, να δώσει και η Πάτρα δυναμικό παρόν....
Που μένεις ? Εγώ Σύνορα, κοντά στο ΚΕΤΧ.
Το τουτου μου είναι ένα μπλέ με την πινακίδα στη ρεζέρβα, μπορεί να το έχει πάρει το μάτι σου.[/quote]

Γειά σου φίλε να΄σαι καλά, νομίζω το χω δει το ΄μωρο΄ σου κάπου κοντά στο 409 αν δεν κάνω λάθος και το θυμάμαι από την πινακίδα στην ρεζέρβα γιατί η δικιά που είναι μεγάλη καλύπτει το μισό πίσω φανάρι . :(
Εγώ μένω απ΄την άλλη μεριά Έξω Αγυιά αλλά τα πρωινά το χω στην εθνική οδό στην δουλειά μου.
Ευκαιρία να τα πούμε αν θες στείλε e-mail : pajino@gmail.com
pajino
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 12:23
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό pajino » 12 Οκτ 2006, 18:53

[Καλώς τον πατριώτη!!!
Έτσι, να δώσει και η Πάτρα δυναμικό παρόν....
Που μένεις ? Εγώ Σύνορα, κοντά στο ΚΕΤΧ.
Το τουτου μου είναι ένα μπλέ με την πινακίδα στη ρεζέρβα, μπορεί να το έχει πάρει το μάτι σου.[/quote]

Γειά σου φίλε να΄σαι καλά, νομίζω το χω δει το ΄μωρο΄ σου κάπου κοντά στο 409 αν δεν κάνω λάθος και το θυμάμαι από την πινακίδα στην ρεζέρβα γιατί η δικιά που είναι μεγάλη καλύπτει το μισό πίσω φανάρι . :(
Εγώ μένω απ΄την άλλη μεριά Έξω Αγυιά αλλά τα πρωινά το χω στην εθνική οδό στην δουλειά μου.
Ευκαιρία να τα πούμε αν θες στείλε e-mail : pajino@gmail.com
pajino
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 12:23
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 12 Οκτ 2006, 23:12

pajino έγραψε:Γειά σου φίλε να΄σαι καλά, νομίζω το χω δει το ΄μωρο΄ σου κάπου κοντά στο 409 αν δεν κάνω λάθος και το θυμάμαι από την πινακίδα στην ρεζέρβα γιατί η δικιά που είναι μεγάλη καλύπτει το μισό πίσω φανάρι . :(
Εγώ μένω απ΄την άλλη μεριά Έξω Αγυιά αλλά τα πρωινά το χω στην εθνική οδό στην δουλειά μου.
Ευκαιρία να τα πούμε αν θες στείλε e-mail : pajino@gmail.com

Ναι, περνάω κάθε μέρα από εκεί για να βγω στην περιμετρική.
Θα χαρώ να γνωριστούμε και να τα πούμε. Νομίζω ότι και εγώ έχω δει το δικό σου ¨μωρό" αλλά για να μη μονοπωλούμε το θέμα σου στέλνω email καλύτερα. Να βρεθούμε πάντως να πούμε και για την εκδρομή και να κανονίσουμε να πάμε παρέα :wink:
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 13 Οκτ 2006, 14:27

Βρε παιδια τελικα απο που θα ξεκινησουμε και που θα καταληξουμε?
Εσεις που εισαστε πιο κοντα σε αυτα τα μερη και εχετε ξαναπαει ποιος ειναι ο καλυτερος δρομος για μενα απο Καλαματα?
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 13 Οκτ 2006, 16:13

panayiotis έγραψε:Βρε παιδια τελικα απο που θα ξεκινησουμε και που θα καταληξουμε?
Εσεις που εισαστε πιο κοντα σε αυτα τα μερη και εχετε ξαναπαει ποιος ειναι ο καλυτερος δρομος για μενα απο Καλαματα?

Έχει δίκιο ο panayiotis. Καλό είναι να οριστικοποιηθεί το πρόγραμμα και να κλείσουμε και κανά δωμάτιο γιατί περνάνε οι μέρες.
Η δική μου πρόταση είναι να βρεθούμε στο Δερβένι κατά τις 10-10:30 (Σάββατο 4 Νοεμβρίου) και από εκεί ν' ανέβουμε παρέα την άσφαλτο μέχρι την Γκούρα. Οι αθηναίοι βέβαια μπορούν να βρεθούν νωρίτερα και να έρθουν παρέα στην εθνική.
Από την Γκούρα ξεκινάμε τα ωραία με διαδρομή που θα μας ανεβάσει στο οροπέδιο της Ζήρειας, θα πάμε ψηλά μέχρι τα 1600μ (περίπου) και θα καταλήξουμε στη λίμνη Δασίου για πικ νικ και "παιχνίδι". Η διαδρομή είναι κάπου στα 30χλμ χώμα. Από τη λίμνη Δασίου είναι κοντά τα Τρίκαλα όπου όσοι ενδιαφερόμαστε μπορούμε να μείνουμε το βράδυ. Οι υπόλοιποι βγαίνουν Ξυλόκαστρο και επιστροφή.
Για όσους θα μείνουν την Κυριακή μπορούμε να πάμε από άσφαλτο μέχρι τη λίμνη Δόξα και από εκεί να βγούμε Ζαρούχλα. Κάπου στα 20-25χλμ χώμα (και λάσπη) μέσα σε πυκνό δάσος!! Μετά φαγητό στη Ζαρούχλα ή ακόμα καλύτερα στη λίμνη Τσιβλού και από εκεί βγαίνουμε Ακράτα στην εθνική και επιστροφή στα σπίτια μας.
Τί λέτε??

PS1 Ξέρει κανείς κανένα καλό δωμάτιο, να είναι και σε λογική τιμή? Λίγο που κοίταξα στο net ( http://www.e-ziria.gr/ ) μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένα. Θα κλείσουμε ομαδικά ή ο καθένας ανεξάρτητα?
PS2 panayioti το http://www.viamichelin.com/ για Γκούρα βγάζει μέσω Νεμέας. Το destinator τί σου βγάζει?
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 13 Οκτ 2006, 16:18

PS3 Έχει κανείς χάρτες της Ανάβασης? Μη χαθούμε κιόλας :roll:
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 13 Οκτ 2006, 16:57

Pajerinho έγραψε:PS3 Έχει κανείς χάρτες της Ανάβασης? Μη χαθούμε κιόλας :roll:

Απο χαρτες να φανε και οι κοτες,εχω ολους της Αναβασης και GREECE 13 και TopoMaps.
για Γκούρα βγάζει μέσω Νεμέας. Το destinator τί σου βγάζει?

Τωρα θα το κοιταξω...
Παντως εγω παιδια δεν δεσμευομαι για 2 ημερες,εχω και το παιδι με τη γυναικα.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 13 Οκτ 2006, 17:18

panayiotis έγραψε:Απο χαρτες να φανε και οι κοτες,εχω ολους της Αναβασης και GREECE 13 και TopoMaps.

Ωραίος!!!!!!
panayiotis έγραψε:Παντως εγω παιδια δεν δεσμευομαι για 2 ημερες,εχω και το παιδι με τη γυναικα.

Γενικά η διαδρομή του Σαββάτου είναι ο βασικός στόχος.
Από εκεί και πέρα αν κάποιοι κάτσουν και Κυριακή βλέπουμε.....
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 16 Οκτ 2006, 20:02

Μιας και το pinin ειναι παρελθον(οχι ξεχασμενο ομως ) και θα με δειτε με το sorento στην εκδρομη παρτε μια φωτο απο περισυ στον Ταυγετο.
Μπορει να το πουλησα το αυτοκινητο αλλα η μουρη του ειναι απο τις πιο ομορφες αυτοκινητου πιστευω.
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από panayiotis και 17 Οκτ 2006, 14:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες