Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nεο μελος με παλιο ασπρο NIVA

Nεο μελος με παλιο ασπρο NIVA

Δημοσίευσηαπό NIBAKIOC » 03 Αύγ 2004, 12:00

Πολλά τα έτη σας παλιοί τετρακίνητοι, νέο μέλος σας χαιρετάει. Σας ρίχνω ισως μονο στα χρόνια. Πριν από χρόνια έκανα διακοπές στην Κάρπαθο και νοίκιασα ένα.... όχι σουτζούκι, αλλα το μοναδικό και ηρωικό NIVA. (τότε νοίκιαζαν το cabrio Ελληνικής συναρμολόγησης 1600). Από τότε προσηλυτίστηκα. Δεν είναι αυτοκίνητο, είναι θρησκεία! Είμαι λοιπον εδώ και δύο χρόνια ο περήφανος κάτοχος ΑΣΠΡΟΥ ΝΙΒΑ 1,7 (μεταχειρισμένο του 1998) στο οποίο έβαλα υδραυλικό, 205 70 R 15 KUMHO VENTURE και ΚΑΥΑΒΑ. Μου αρέσει τρομερά το παλιό τετράγωνο στύλ του αμαξώματος. Να σας πω την αλήθεια, το καινούργιο στρογγυλεμένο μοντελο που προκειται να κυκλοφορησει είναι κατά τη γνώμη μου αιρετικό και χαλάει ό, τι ωραίο έχει το ΝΙΒΑ. Τι δουλεια εχει η GM με την ΑΒΤΟΒΑ3 ;Τα περισσότερα καινούργια αυτοκίνητα μου μοιάζουν σα σκαλτσουνια νηστήσιμα, μάλλον λογω ηλικίας)

Εχω ψώνιο με το χώμα αλλά χρειάζομαι συντρόφους (και δασκάλους) για λίγο πιό εξτρήμ διαδρομές από ότι έχω κάνει μέχρι τώρα. Το πρόβλημα είναι οτι ζώ στο Ηράκλειο Κρήτης και οι περισσότεροι απο σας είστε στο βορια. Ανεβαίνω ομως Αθήνα αρκετές φορές. Κρήτη κανεις;

Σημειωτεον, ξαναπηγα Καρπαθο φετος. Ο παραδεισος του Νιβάκια. Ημουνα με τις κοντες σχεσεις συνεχεια στο νησι. Μεχρι και οι παπαδες εχουν ΝΙΒΑ εκει. Το βορειο τμημα του εχει 80% χωματόδρομους (αυτο δυστυχως θα αλλαξει συντομα).

Το <<φόρουμ>> σας μου αρέσει πολύ. Εμαθα επιτέλους τη διαφορά μεταξύ μπλοκέ και κάρο καθώς και πολλά άλλα και ελπίζω να μάθω περισσότερα.

χαιρετω και καλο καλοκαιρι
Άβαταρ μέλους
NIBAKIOC
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 02 Αύγ 2004, 14:46

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 03 Αύγ 2004, 12:08

Σύντροφε NIBAKIOC καλοσώρισες στην όμορφη παρέα μας :D :D
Μιας και ανεβαίνεις σχετικά συχνά Αθήνα θα τα πούμε αργά ή γρήγορα και από κοντά. Μείνε συντονισμένος και όλο και κάτι θα κανονίσουμε από Σεπτέμβρη :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες