Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑ NIVA 1,7I CLUB

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑ NIVA 1,7I CLUB

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 11 Μάιος 2004, 16:59

ΤΕΚΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΟΠΙΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΩ. ENΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΙVΑ CLUB 1,7i 1996 ΤΟ ΕΧΕΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΧΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΒΓΑΖΕΙ; ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ,ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ,ΗΛΕΚ/ΚΑ, ΠΑΡΑΘΥΡΑ.ΤI ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ, ΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ
ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ; ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ . ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ. :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 11 Μάιος 2004, 22:09

Πάτερ μου :evil: :evil: αφού σε καλωσορίσω στην παρέα μας, θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ. Μια καλή τιμή για το μοντέλο που αναφέρεις είναι περί τα 5,000 - 6,000 €. Τώρα, για το τι πρέπει να ελέγξεις, θα έλεγα οτι εκτός από σκουριές και τρακάρισμα δεν υπάρχει τίποτα συγκεκριμένο που να θέλει έλεγχο εκτός από τα συνηθισμένα (διαρροές στον κινητήρα & στα διαφορικά, φρένα, ηλεκτρικά κλπ.) και ίσως από τα καθίσματα, τα οποία συνήθως δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση λόγω κατασκευής.
Άντε με το καλό και να σε δούμε σε καμιά βόλτα :wink: :wink:

Επίσης, φιλική παράκληση να προσπαθήσεις να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί κουράζουν :( :(
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 13 Μάιος 2004, 18:09

Τεκναν μου καλησπέρα. Την ευλογία μου να έχετε εσείς και τα αγριοκάτσικα σας( NIVA). λοιπόν αρχηγέ Metalaxe μου το ζητάει 5,000€ και το παζαρεύω για ποιο κάτω. όσον αφορά τα ανταλλακτικά κατά τη πείρα τη δική σου και όλης της ομάδας NIVA κοστίζουν πολυ;και πόσο;( στο περίπου).Όλα αυτά τα ρωτάω και γίνομαι κουραστικός γιατί θα το πάρω μόνο για τη ψώρα μου να σκαρφαλώνω στα βουνά (και έχει κάτι διαδρομές η ΔΡΑΜΑ κάτσε καλά), και επειδή είμαι παντρεμένος με τρία παιδία και πεθερά δεν περισσεύουν για να είμαι συνεχεία στα συνεργεία.
ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ. papakalogeros
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 13 Μάιος 2004, 20:03

Φίλε PAPAKALOGEROS, δεν γίνεσαι κουραστικός μην στεναχωριέσαι :wink: :wink:
Νομίζω οτι 5,000€ είναι πολύ καλή τιμή αν είναι σε καλή κατάσταση. Τα ανταλλακτικά του είναι πάμφθηνα (ίσως τα φθηνότερα της αγοράς), όπως και η συντήρησή του, οπότε μην ανησυχείς για το κόστος.
Επίσης, οι βλάβες που βγάζει είναι συνήθως μικροπράγματα που σπανίως θα σε αφήσουν ή θα είναι σοβαρές.
Περιμένουμε να μάθουμε νεώτερα :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 15 Μάιος 2004, 16:26

Να με παλιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Την ευλογια μου τεκνα,λοιπον το οχημα εχει 100.000 χιλ και εχει απο της 68.000 αλαγμενο δισκο πλατω και τον ιανουαριο που μασ περασε εβαλε μπαταρια ξερας φορτησης.Στο βιβλιο σερβις ολα ειναι στα απαιτουμενα χιλ 5-6000.Επισης στης αρχες ειχε προβλημα στο ρευμα με τη μπαταρια και εβαλε πιο μεγαλη.Τα 100.000 ειναι πολλα; απο το 1996 που το πηρε ( ηταν κυνηγος) μονο 2 χρονια το πηγε σε βουνο ολα τα υπολοιπα χιλ τα εκανε σε ασφαλτο,υπαρχη περιπτωση να βγαλει καταλυτη,λαμδα,τιποτα διαφορικα κτλπ; Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειστε μαγοι αλλα ομως ειστε κατοχοι τετοιον 4χ4 με πολλες γνωσεις και εμπειρειες , μελη του Off-Road Forum LADA μοναδικοι στο χωρο και πιστευω η νονοι του σλογκαν <<ειναι lada δε σπαει δε χαλαει>>.
ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ. papakalogeros
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 16 Μάιος 2004, 07:51

Σεβάσμιε πάτερ, οι ομοϊδεάτες σας με τα Ρώσικα κατασκευάσματα που συχνάζουν στο forum αυτό, αυτό έχουν αποδείξει ακριβώς το αντίθετο, και σκέφτονται να τυπώσουν και αυτοκόλλητα που θα γράφουν:
"Και όμως σπάει!!!" (κατά το "και όμως κινήται"...)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Μάιος 2004, 21:09

xontros έγραψε:Σεβάσμιε πάτερ, οι ομοϊδεάτες σας με τα Ρώσικα κατασκευάσματα που συχνάζουν στο forum αυτό, αυτό έχουν αποδείξει ακριβώς το αντίθετο, και σκέφτονται να τυπώσουν και αυτοκόλλητα που θα γράφουν:
"Και όμως σπάει!!!" (κατά το "και όμως κινήται"...)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Σίγουρα σπάει , Μιχάλη μου, αλλά όχι σαν το Vitara :twisted: :twisted:

Σεβασμιότατε, ο άσπονδος φίλος xontros, αναφέρεται σ' εμένα και τις ζημιές που έχω προξενήσει στο πολυαγαπημένο μου όχημα. Σίγουρα σπάει, λοιπόν, αλλά το πόσο εύκολα εξαρτάτε από την χρήση που του κάνεις. Για παράδειγμα, εγώ έχω ένα 1.7 mpi με 35.000 χιλ. Έχω πάθει τα εξής: Σπασμένος μπιλιοφόρος κεντρικού, έφυγε η φούσκα και έμεινε χωρίς γράσα, κολλημένος μπιλιοφόρος κεντρικού από τον ίδιο λόγο, σπασμένο μπροστά διαφορικό και σπασμένη βάση αμορτισέρ (από ζόρισμα πάνω σε αγώνα) και όλα αυτά σε μια αγωνιστική χρονιά. Πριν την εμπλοκή μου στους αγώνας, δεν είχα πάθει καμία ζημιά, παρά την σχετικά σκληρή χρήση που του έκανα σε εκδρομές κλπ.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Μάιος 2004, 11:23

tazmania έγραψε:Σίγουρα σπάει , Μιχάλη μου, αλλά όχι σαν το Vitara :twisted: :twisted:

Αυτό είναι αλήθεια, το Vitara σπάει με πιο πολύ στυλ :twisted: :twisted: :twisted: (και συνήθως συνεχίζει να κινήται...).
Το άσχημο είναι ότι εσύ, ο αρχηγός σας και εγώ, έχουμε αρχίσει να συνηθίζουμε τα σπασίματα και να γελάμε με βλάβες που θα έκαναν άλλους να πρασινίσουν :roll:
Π.χ. 1 φούσκα-αριστερό ημιαξόνιο, 2 δεξιά ημιαξόνια, 2 χωνιά διαφορικού, 3 σταυρούς πίσω άξονα, 3 σετ αναρτήσεων (το καλύτερο είναι εχθρός του καλού...), σε ένα χρόνο από τότε που γνώρισα τους φίλους μου εδώ, και χωρίς αγώνα. :roll:
Αλήθεια σεβάσμιε πατέρα, έχετ κάποια ευχή για τους σταυρούς πίσω άξονα :?:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Μάιος 2004, 12:12

xontros έγραψε:Το άσχημο είναι ότι εσύ, ο αρχηγός σας και εγώ, έχουμε αρχίσει να συνηθίζουμε τα σπασίματα και να γελάμε με βλάβες που θα έκαναν άλλους να πρασινίσουν :roll:

Ναι ρε γαμώτο, η φάση είναι οτι πριν άκουγα για τέτοιες βλάβες και τρελλαινόμουν, ενώ τώρα μου φαίνονται φυσιολογικές :evil: :evil:
Άμα το "κουστούμι" δεν περάσει τα 250€ είναι ψιλοπράγματα :? :?
Ρε που καταντήσαμε, να πεις οτι το φυσάμε κιόλας το παραδάκι να πω πάει στο καλό :D :D :D :D :D
Για να απαντήσω και στο φίλο PAPAKALOGEROS, τα 100,000 χιλιόμετρα δεν είναι πρόβλημα ούτε για τον καταλύτη ούτε για τα διαφορικά, οπότε μην ανησυχείς και φυσικά μην επηρεάζεσαι από αυτά που γράφει ο σύντροφος tazmania, δεν αναφέρεται σε νορμάλ (καθόλου θα έλεγα) εκτός δρόμου οδήγηση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 17 Μάιος 2004, 15:24

Την ευχη αφησε τη σε εμενα ταπεινο μου τεκνο,εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις NIVA για να σε δει και ο θεος :P :twisted:
ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ. papakalogeros
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 18 Μάιος 2004, 00:04

Χεχεχε, το είχα καταλάβει ότι έχεις πολύ χιούμορ :!: :!: :!:
Άκου να πάρω Ν__Α, ούτε να το γράψω δε μπορώ :twisted: :twisted: :twisted: Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις :?:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 18 Μάιος 2004, 10:06

βρε τεκνον μη λες μεγαλα λογια γιατι στη επομενη σου εξοδο στο βουνο θα μεινης και τοτε θα τηλ το Metalaxe για να σε τραβηξει :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: αλλα επειδη ειναι καλο παιδι (οπως ολοι σας ) θα ερθει να σε τραβηξη, εγω παντος δεν θα ερχομουνα για να σκεφτοσουν καλυτερα τη αναγκαια πλεον νεα αγορα σου NIVAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! :razz: :razz: :razz: :evil: :evil: :evil: :-x :-x :-x :-x :-x :-x .Και να ξερεις οτι σαν ανθρωπος του θεου με ακουει!!!!!!!!!!!!! :P :razz: :P :razz: :P :razz: χα χα χα χα χα . να προσεχεις.......... :evil: :evil: :evil: Banzai! Banzai!!! !! Banzai!!! Banzai!!! :-x :-x :-x :-x .
ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ. papakalogeros
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 18 Μάιος 2004, 11:55

Ωχχχ, πάω γρήγορα και κοινωνήσω :beer: , γιατί ο PAPAKALOGEROS :pimp: μάλλον έχει τα μέσα :roll: :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 19 Μάιος 2004, 13:04

xontros έγραψε:Ωχχχ, πάω γρήγορα και κοινωνήσω :beer: , γιατί ο PAPAKALOGEROS :pimp: μάλλον έχει τα μέσα :roll: :roll:

Όχι παίζουμε :evil: :evil: :evil:
Και μετά θα γράψεις 100 φορές "Δεν θα ξανακοροϊδέψω τα NIVA" για να σου δωθεί άφεση αμαρτιών :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό PAPAKALOGEROS » 19 Μάιος 2004, 17:37

Αμαρτωλο τεκνον xontros ξεκινα γρηγορα τη τιμωρια σου "Δεν θα ξανακοροϊδέψω τα NIVA" και θα μας τη παρουσισης στο φορουμ. και μη γελας γιατι σε βλεπωωωωωωω !!!!!!!!!,Νομος απαραβαβατος η καθε προταση( μετανια δηλαδη) θα εχει απο ολα τα χρωματα της γραμματοσειρας και απο ολους τους γραφικους τυπους. :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :( :( :( .Τωρα οσο για τη ποινη σου σκεψου οτι<< η νυκτα ειναι μεγαλη και κρυβη πολλες εκπληξεις>>. :backinmyday: :backinmyday: :backinmyday: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P [/code]
ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ. papakalogeros
Άβαταρ μέλους
PAPAKALOGEROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004, 16:11
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες