Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αναρτησεις Ironman για Niva

Αναρτησεις Ironman για Niva

Δημοσίευσηαπό fatman » 18 Φεβ 2004, 08:40

Υποτιθεται οτι αυτο το post θα το εστελνα το καλοκαιρι που πρωτοτοποθετησαμε το σετακι της ironman στον ΚοΖαΚο του ξαδερφου.
Ελεγα να συνοδεψω το post με φωτογραφιες απο την διαδικασια τοποθετησης αλλα τελικα θα σας μεταφερω τις εντυπωσεις μου μονο.
Το κιτ δινει στο Niva περιπου +4,+4.5 cm.
Τα καλο ειναι οτι και τα απορτισερ ειναι αντιστοιχα μακρυτερα, για να μην τερματιζουνε στη εκταση.
Μεχρι να ερθει το σετ , ο κ. Γιαννης (Τετρακινηση) πρεπει να ειχε βαρεθει να με βλεπει(που ειναι ηρθε??-και κατι τετοια), αλλα τελικα αντεξε και δεν με εβρισε!!
Και οχι μονο αυτο αλλα και ενα προβλημα που ανεκηψε με τα αμορτισερ, με καλυψε απολυτα.
Καμια φορα οσο πιο ανυπομονα περιμενεις κατι, τοσο πιο πατατα μπορει να σου βγει.
Οποιος σκεφτεται να βελτιωση σωστα την αναρτηση του - Τετρακινηση-IRONMAN.
Το αυτοκινητο δεν εχει χασει ουτε το ελαχιστο απο την ανεση του, τα αμορτισερ εχουν τις καταληλες αποσβεσεις και ειναι ενα 4χ4 που ευχαριστιεσαι να το οδηγεις και στην ασφαλτο αλλα και στον πιο κακοτραχαλο δρομο "αερα"
Κατι αλλες πατεντουλες που εχουμε κανει θα παρουσιαστουν καποια αλλη στιγμη.
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό tazmania » 18 Φεβ 2004, 21:06

Καλά όλα αυτά αλλά το κόστος είναι λίγο τσουχτερό και ο Gi;annhw δεν τα προωθεί πλέον διότι έχει προβλήματα με την αντιπροσωπεία.

Όμως, φέρνει μια καινούργια σειρά από την αυστραλέζικη Dobinson. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Την Παρασκευή τα βάζω και τα δοκιμάζω το Σαββατοκύριακο. Από την Δευτέρα θα έχετε νέα.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό padelis » 18 Φεβ 2004, 22:24

ένας φίλος ΝΙΒΑΚΙΑΣ απο την αυστραλία μου μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τα old man emu, με nitro, τα βρήκα εδω με 600euro περίπου, τι λέτε για αυτά; ξέρει κανένας;
Άβαταρ μέλους
padelis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Φεβ 2004, 19:20
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 19 Φεβ 2004, 10:26

padelis έγραψε:ένας φίλος ΝΙΒΑΚΙΑΣ απο την αυστραλία μου μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τα old man emu, με nitro, τα βρήκα εδω με 600euro περίπου, τι λέτε για αυτά; ξέρει κανένας;

Τα OME είναι κορυφαία, όσοι τα έχουν βάλει ξέρουν. Η τιμή που αναφέρεις (600€) είναι για αμορτισέρ+ελατήρια υποθέτω ??
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό forester » 19 Φεβ 2004, 22:57

tazmania έγραψε:Καλά όλα αυτά αλλά το κόστος είναι λίγο τσουχτερό και ο Gi;annhw δεν τα προωθεί πλέον διότι έχει προβλήματα με την αντιπροσωπεία.

Όμως, φέρνει μια καινούργια σειρά από την αυστραλέζικη Dobinson. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Την Παρασκευή τα βάζω και τα δοκιμάζω το Σαββατοκύριακο. Από την Δευτέρα θα έχετε νέα.


Μπα!
με καινούριες μπουκαλίτσες στο Καρπενήσι?????
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Φεβ 2004, 05:47

forester έγραψε:
tazmania έγραψε:Καλά όλα αυτά αλλά το κόστος είναι λίγο τσουχτερό και ο Gi;annhw δεν τα προωθεί πλέον διότι έχει προβλήματα με την αντιπροσωπεία.

Όμως, φέρνει μια καινούργια σειρά από την αυστραλέζικη Dobinson. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Την Παρασκευή τα βάζω και τα δοκιμάζω το Σαββατοκύριακο. Από την Δευτέρα θα έχετε νέα.


Μπα!
με καινούριες μπουκαλίτσες στο Καρπενήσι?????


Κατι τετοιο φημολογειται!!!! :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Φεβ 2004, 09:44

Κύριοι, είμαι ένας πανευτυχείς κάτοχος Niva που κάθετε πάνω σε ένα σετ αναρτήσεων Dobinson. Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι δεν έχει σχέση με το αμάξι που είχα πριν :shock:

Για την εκτός δρόμου συμπεριφορά θα έχετε περισσότερα από την Δευτέρα.

Να ευχαριστήσω των Γιάννη και τον Κώστα από την Τετρακίνηση, για τις πληροφορίες και τον κόπο τους 9ξέρουν αυτοί) και τον Vitarakia για την τοποθέτηση.

ΥΓ Ρε Μάκη, σίγουρα μου έδωσες το δικό μου Niva ή μου κάνετε πλάκα όλοι :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό dista » 20 Φεβ 2004, 10:00

Άντε καλορίζικη η ανάρτηση :D Γλυτώσανε και οι δρόμοι απο το όργωμα που έκανες με τα μπροστινά ψαλίδια και τον προφυλακτήρα :evil:
Για να δούμε και τη συνέχεια τώρα :shock:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 20 Φεβ 2004, 10:36

tazmania έγραψε:Κύριοι, είμαι ένας πανευτυχείς κάτοχος Niva που κάθετε πάνω σε ένα σετ αναρτήσεων Dobinson. Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι δεν έχει σχέση με το αμάξι που είχα πριν :shock:

Για την εκτός δρόμου συμπεριφορά θα έχετε περισσότερα από την Δευτέρα.

Να ευχαριστήσω των Γιάννη και τον Κώστα από την Τετρακίνηση, για τις πληροφορίες και τον κόπο τους 9ξέρουν αυτοί) και τον Vitarakia για την τοποθέτηση.

ΥΓ Ρε Μάκη, σίγουρα μου έδωσες το δικό μου Niva ή μου κάνετε πλάκα όλοι :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Με γεια, καλοτάξιδο και περιμένουμε εναγωνίως εντυπώσεις :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό blackchris » 20 Φεβ 2004, 10:59

Καλορίζικα καλοτάξιδα, αν και ο Μάκης μου είπε οτι στο έχει αλλάξει με Vitara μόνο το κουβούκλιο άφησε Niva για να μην σε εκθέσει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Φεβ 2004, 15:09

blackchris έγραψε:Καλορίζικα καλοτάξιδα, αν και ο Μάκης μου είπε οτι στο έχει αλλάξει με Vitara μόνο το κουβούκλιο άφησε Niva για να μην σε εκθέσει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Τελικά το Baleno είναι ωραίο αμάξι ... για ν' ακουμπάς τον καφέ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και να μην το ξεχάσω, σύρε πάρε το από το μαγαζί γιατί πιάνει τον χώρο :twisted: :twisted: :twisted
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 20 Φεβ 2004, 15:48

tazmania έγραψε:
blackchris έγραψε:Καλορίζικα καλοτάξιδα, αν και ο Μάκης μου είπε οτι στο έχει αλλάξει με Vitara μόνο το κουβούκλιο άφησε Niva για να μην σε εκθέσει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Τελικά το Baleno είναι ωραίο αμάξι ... για ν' ακουμπάς τον καφέ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και να μην το ξεχάσω, σύρε πάρε το από το μαγαζί γιατί πιάνει τον χώρο :twisted: :twisted: :twisted


Το Baleno ? Δεν σου έχω πει να μην ασχολείσαι με τον άμαχο πληθυσμό ?
Αλήθεια με τον καφέ σου έφαγες και τοστ ? Που το έψησες ? Σε ρώσικη τοστιέρα ?????
ΟΥχουουουουουουουουουουυουουυο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό VITARAKIAS » 20 Φεβ 2004, 20:57

tazmania έγραψε:Κύριοι, είμαι ένας πανευτυχείς κάτοχος Niva που κάθετε πάνω σε ένα σετ αναρτήσεων Dobinson. Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι δεν έχει σχέση με το αμάξι που είχα πριν :shock:

Για την εκτός δρόμου συμπεριφορά θα έχετε περισσότερα από την Δευτέρα.

Να ευχαριστήσω των Γιάννη και τον Κώστα από την Τετρακίνηση, για τις πληροφορίες και τον κόπο τους 9ξέρουν αυτοί) και τον Vitarakia για την τοποθέτηση.

ΥΓ Ρε Μάκη, σίγουρα μου έδωσες το δικό μου Niva ή μου κάνετε πλάκα όλοι :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΟΧΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΠΛΟΣ ΤΟ ΝΙVA SOY APO TA TOΣΑ VITARA ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ :D :D
Άβαταρ μέλους
VITARAKIAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2003, 15:54
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Φεβ 2004, 21:00

Μακη ευγε φιλαρακο! :wink: Ποιος τον πιανει τον ΤΑΖΜΑΝΙΑ αυριο!!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό padelis » 21 Φεβ 2004, 20:43

φίλε ΤΑΖΜΑΝΙΑ καλοτάξιδα τα καινούργια! περιμένω τις εντυπώσεις για να προχωρήσω και εγω σε αντικατάσταση.
Άβαταρ μέλους
padelis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Φεβ 2004, 19:20
Τοποθεσία: athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες