Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

PLEASE HELP - PANIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 01 Δεκ 2004, 13:13

firelord έγραψε:Doctor my doctor!
σκέφτομαι να αλλάξω ανεμιστηράκια και να βάλω κάτι πιο εξελιγμένο (και αθόρυβο, τα παρόντα και υπάρχοντα μοιάζουν ηχητικά σαν Χάρριερ που προσγειώνεται...)

Κι εγώ τα ίδια έχω και είναι τέλεια 8)
α) Στο βουνό: διώχνει τα πουλιά και τρομάζει κυνηγούς :razz:
β) Στην πόλη: στα φανάρια όταν ξεκινήσει το βεντιλατέρ σε προσέχουν όλοι :!: και ιδιαίτερα οι μηχανόβιοι :lol:
γ) Στο σπίτι: "Αγάπη μου ήρθα, είναι στρωμένο το τραπέζι ?" (Ο "άλλος" φεύγει πάντα στην ώρα του)
δ) Στο camping: Ξυπνήστε ΟΛΟΙ ... εμείς φτάσαμε :lol:
ε) Στο convoy: Ως σκούπα, ο μπροστινός σου δεν κουράζεται να κυτάει στον καθρέπτη και να στραβολαιμιάζει :?
στ) Στον πεζόδρομο: Στην πάντα όλοι, περνάει το μαχητικό ... 8)
...
...
(θες κι άλλα :wink: :?: )

firelord έγραψε:Μήπως θα ήταν καλή ευκαιρία να αλλάξω και καλωδίωση?
Ναι αλλαγή και πέταμα :D


firelord έγραψε:ΥΓ Για το φακελάκι πάρτε με τηλ!
Μια στιγμή, να σου στείλω τον τραπεζικό λογαριασμό :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 03 Δεκ 2004, 23:34

xristost έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Αυτοί οι καθρέφτες είναι πολύ σπαστικοί, το καλοκαίρι δε μπορείς να ταξιδέψεις με πάνω από 100 :evil: :evil:
Έχω βάλει από Fiat Fiorino αλλά χρειάστηκε να φάω με τον τροχό τη φωλιά για να μπορέσει ο καθρέφτης να προσαρμοστεί στο Niva (πάντως ο δεξιός δεν έρχεται στα ίσια με τίποτα), αλλά τουλάχιστον δεν έχουν πρόβλημα με τον αέρα.
Άμα βρει κανείς καμία λύση στο πρόβλημα ας μας πει και εμάς, οι μεγάλοι καθρέφτες είναι απαραίτητοι στο Niva (ειδικά στην όπισθεν) γιατί οι μικροί είναι για τα πανηγύρια.
Φιλε 'Metalaxe' εχω βαλει τουσ καθρεφτες απο το φορτηγακι της toyota hai ace την κλουβα. ειναι μεσεου μεγεθους και πανοραμικοι.βλεπω απο την σκαρα μου μεχρι και τους τροχους μου. πες μου πως θα σου στηλω τις φωτο να τους δεις. :wink:


ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ? ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ?

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό xristost » 04 Δεκ 2004, 17:57

Φιλε GEORGE ! τους εχω παρει απ΄τον ΙΑΠΩΝΑ μαγαζι με αξεσουαρ αυτοκ. ειναι στα κυπαρισια (θεση) Λ.χασιας στο Ιλυον.Κατεβενοντας απο Χασια προς Αγ. Αναργηρους δεξια. κοστος αν θυμαμαι καλα 27ευρω. απο το TOYOTA HAI-ACE την κλουβα -85 -87 μοντ. Θελει να φτιαχτουν καποια λαμακια για να τεριαξουν.Ειδικα ο δεξιος για το φιλιστινι αν εχει το δικο σου. :wink:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό NIBAKIOC » 22 Φεβ 2005, 23:29

Metalaxe έγραψε:Αυτοί οι καθρέφτες είναι πολύ σπαστικοί, το καλοκαίρι δε μπορείς να ταξιδέψεις με πάνω από 100 :evil: :evil:
Έχω βάλει από Fiat Fiorino αλλά χρειάστηκε να φάω με τον τροχό τη φωλιά για να μπορέσει ο καθρέφτης να προσαρμοστεί στο Niva (πάντως ο δεξιός δεν έρχεται στα ίσια με τίποτα), αλλά τουλάχιστον δεν έχουν πρόβλημα με τον αέρα.
Άμα βρει κανείς καμία λύση στο πρόβλημα ας μας πει και εμάς, οι μεγάλοι καθρέφτες είναι απαραίτητοι στο Niva (ειδικά στην όπισθεν) γιατί οι μικροί είναι για τα πανηγύρια.



Ακόμα και αυτοί οι καθρεύτες με τη βίδα που σφίγγεις έχουν πρόβλημα με τον αέρα.
Εχουν βγεί καινούργιοι καθρεύτες για Νήβα. Είναι ρυθμιζόμενοι από μέσα. Δεν τους έχω δοκιμάσει αλλα τους έχει ο Ρηγόπουλος: Ιερά οδός 67, τηλ:
210 34 26 153

Είναι νομίζω ακριβοί (αν θυμάμαι καλά 120 ευρω αλλά μπορει να κάνω και λάθος) αλλά μάλλον δεν εχουν το πρόβλημα με τον αέρα.
Άβαταρ μέλους
NIBAKIOC
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 02 Αύγ 2004, 14:46

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Φεβ 2005, 10:56

Ευχαριστώ σύντροφε, θα το κοιτάξω :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό NIBAKIOC » 23 Φεβ 2005, 11:23

Ταβάρητς Πριεζιντέντ,

Οταν το κοιτάξεις, πές μας κι' εμάς αν αξίζουν να βάλουμε.
Σπασήμπα.
Άβαταρ μέλους
NIBAKIOC
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 02 Αύγ 2004, 14:46

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες