Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ

ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ

Δημοσίευσηαπό gtsit » 12 Δεκ 2005, 16:57

Βλέποντας το NIVA μου να στάζει παραφλού τουλάχιστον μέχρι να ανοίξει ο θερμοστάτης διαπίστωσα διαρροή στο ψυγείο και ειδικότερα στην ένωση μεταξύ του πλαστικού μέρους στην αριστερή πλευρά του ψυγείου και του ίδιου του ψυγείου. Αρχικά νόμιζα πως έχανε από κάτω αλλά απλώς έγλυφε εκεί.
Χωρίς κανένα πρόβλημα έγινε άμεση αντικατάσταση με καινούργιο λόγω εγγύησης από την αντιπροσωπεία. Έχω κάνει 30.400 χλμ. Το θέμα είναι το εξής. Σας έχει ξανατύχει??? Και αν ναι υπάρχουν καλύτερα από το μαμά aftermarket ψυγεία για το NIVA πχ VALEO ή κάτι αντίστοιχο ώστε να ελαχιστοποιηθούν οι πιθανότητες να ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο?? Η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο ψυγείο είχε φάει ζόρι αφού κάποια στιγμή είχε βουτήξει στο βούρκο για τα καλά. Οι κυψέλες του είχαν βουλώσει και τα βεντυλατέρ χτυπούσαν υπερωρίες μέχρι να πλυθεί.
Το κακό επίσης είναι πως όταν είδα το παραφλού να τρέχει έβγαλα την ποδιά για να δω ακριβώς τι γίνεται. Δεν υπολόγισα καλά όμως. Νόμιζα ότι υπήρχαν και άλλες βίδες που συγκρατούσαν την ποδιά με αποτέλεσμα αυτή να μου έρθει κατακέφαλα βγάζοντας την τελευταία βίδα χωρίς να το ξέρω με τα ευνόητα αποτελέσματα.......... :clubbed: :? :? :P :P
Δεν πειράζει όμως όσο ψάχνω μαθαίνω......... :wink:
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες