Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νiva turbo

Νiva turbo

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 13 Ιουν 2005, 18:01

Οχι συντροφοι δεν του εβαλα τουρμπινα για να πιασω 200 αλογα απλα αλλαξα δισκο πλατω στην αντιπροσωπεια οπου οι φιλοι μας για αλλη μια φορα ηταν εξυπηρετικοτατοι και τους ευχαριστω πολυ.Το ολο turbo ομως που εγραψα κολαει στο γεγονος του οτι ενω το κιβωτιο βελτιωθηκε ταμαλα ακουγεται ενα σφυριγμα σαν τουρμπινα απο την μεταδοση και δεν ξερω τι ειναι.Ο φιλος και συντρροφος Χρηστος μου ειπε οτι μαλλον προερχεται απο το ρουλεμαν και μπορει να στρωσει με τον καιρο δεν με ενοχλει ουτως η αλλως αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι μην και μεινω πουθενα σε κανενα βουνο και ψαχνομαι μετα.Συντροφοι να ανησυχω η οχι?
Περα απο αυτο θελω να ευχαριστησω και τον Χρηστο ο οποιος αφιερωσε και αρκετο χρονο την Κυριακη για να βαλουμε την πλαφονιερα στον Γιουρι ο οποιος τωρα εχει περισσοτερο φως.Αν τον δειτε παντως (τον Χρηστο)ρωτηστε τον για την στραντζα του ειναι απιστευτη και σχετικα φθηνη αλλα κανει θαυματα πιστευω.
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Re: Νiva turbo

Δημοσίευσηαπό tazmania » 13 Ιουν 2005, 18:35

savourdaman έγραψε:Οχι συντροφοι δεν του εβαλα τουρμπινα για να πιασω 200 αλογα απλα αλλαξα δισκο πλατω στην αντιπροσωπεια οπου οι φιλοι μας για αλλη μια φορα ηταν εξυπηρετικοτατοι και τους ευχαριστω πολυ.Το ολο turbo ομως που εγραψα κολαει στο γεγονος του οτι ενω το κιβωτιο βελτιωθηκε ταμαλα ακουγεται ενα σφυριγμα σαν τουρμπινα απο την μεταδοση και δεν ξερω τι ειναι.Ο φιλος και συντρροφος Χρηστος μου ειπε οτι μαλλον προερχεται απο το ρουλεμαν και μπορει να στρωσει με τον καιρο δεν με ενοχλει ουτως η αλλως αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι μην και μεινω πουθενα σε κανενα βουνο και ψαχνομαι μετα.Συντροφοι να ανησυχω η οχι?
Περα απο αυτο θελω να ευχαριστησω και τον Χρηστο ο οποιος αφιερωσε και αρκετο χρονο την Κυριακη για να βαλουμε την πλαφονιερα στον Γιουρι ο οποιος τωρα εχει περισσοτερο φως.Αν τον δειτε παντως (τον Χρηστο)ρωτηστε τον για την στραντζα του ειναι απιστευτη και σχετικα φθηνη αλλα κανει θαυματα πιστευω.


Το ρουλεμάν του δίσκου πρέπει να είναι αλλά έπρεπε να στο αλλάξουν. Δεν το έκαναν;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 13 Ιουν 2005, 22:52

Το ρουλεμάν του δίσκου πρέπει να είναι αλλά έπρεπε να στο αλλάξουν. Δεν το έκαναν;


αυτά κάνουν εκεί...αλλάζουν δίσκο πλατώ και τσιγκουνευονται ένα τοσο δα ρουλεμανάκι....και μετά ...φτού και απο την αρχή............ :razz:
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό teroulas » 14 Ιουν 2005, 07:38

:shock:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Ιουν 2005, 14:55

Οχι συντροφοι αλλαξανε και το ρουλεμαν αλλα δεν ξερω τι φταιει :?
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Ιουν 2005, 15:58

αυτά κάνουν εκεί...αλλάζουν δίσκο πλατώ και τσιγκουνευονται ένα τοσο δα ρουλεμανάκι....και μετά ...φτού και απο την αρχή............ :razz:[/quote]


Ε οχι δα και τσιγκουνευονται ελεος πια :shock: Οι ανθρωποι τους οποιους θεωρω και πολυ καλους μου φιλους οχι μονο με εξυπηρετουν αλλα κανουν και το παραπανω απο οσο χρειαζεται.Προφανως εχεις καιρο να πας απο την αντιπροσωπεια οποτε δεν γνωριζεις πως εχουν τα πραγματα ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

Ευχαριστω.
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gtsit » 15 Ιουν 2005, 17:15

taxideutis έγραψε:αυτά κάνουν εκεί...αλλάζουν δίσκο πλατώ και τσιγκουνευονται ένα τοσο δα ρουλεμανάκι....και μετά ...φτού και απο την αρχή............ :razz:


Τσιγγουνεύονται????? Από πότε τσιγκουνεύεται κάποιος όταν σου αλλάζει δίσκο - πλατό ρουλεμάν, ΤΣΑΜΠΑ. Νέο σετ γραναζιών για το σασμάν, ΤΣΑΜΠΑ. Είμαι βέβαια στην εγγύηση αλλά το σετ γραναζιών αλλάχτηκε προληπτικά ενώ ο δίσκος ήταν στα τελειώματα 23.000χλμ. Χαλαρά μπορούσε να θεωρηθεί ότι τον έφαγα με δική μου υπαιτιότητα. Κατέβασμα ελαφρά, αντλίας βενζίνης ΤΣΑΜΠΑ. Ζυγοστάθμιση αξόνων ΤΣΑΜΠΑ.
Δυναμό BOSCH ΤΣΑΜΠΑ.
Και τέλος δεν ξέρω τι κάνανε τα παιδιά αλλά το αμάξι σταμάτησε να μυρίζει βενζίνη. Επίσης οι λεβιέδες τρέμουν πολύ λιγότερο και είναι αθόρυβοι.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΣΑΜΠΑ. ΠΩ ΠΩΩΩΩΩ ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΔΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ

Στην τελική ποιό είναι το πρόβλημα με την αντιπροσωπεία??? Κάνει καλή δουλειά τον τελευταίο ειδικά καιρό, και το λέμε.

Στην τελική άμα υπάρχει κάποιο πρόβλημα το συζητάμε. Κάποιοι άλλοι αντί να απαντήσουν στο πρόβλημα για παράδειγμα, προτείνουν κατευθείαν τον Κωνσταντόπουλο συνεχώς.
Διαφημιστική καμπάνια καταντήσαμε.....
Και προς θεού δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον άνθρωπο, και καλή δουλειά κάνει και το ξέρω. Απλώς όπως κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με τον Λεωνίδα και μπράβο τους, κάποιοι άλλοι βρήκαν ανταπόκριση μετά απο συναντήσεις (όπου είμασταν όλοι αν θυμάστε αρχικά) από την αντιπροσωπεία.
Είπαμε η ζωντανή διαφήμιση είναι η καλύτερη.
Αυτά.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Ιουν 2005, 19:41

Φίλε gtsit, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό όπως και τον taxideutis.

Δεν τίθεται θέμα τσιγκουνιάς, διότι το ρουλεμάν πάει σετ με τον δίσκο κι έτσι κι αλλιώς έχει μικρό κόστος. Μπορεί να το θεωρήσουμε παράληψη και ίσως σοβαρή, εάν δεν αλλάχτηκε αλλά όχι τσιγκουνιά. Γιώργο, νομίζω ότι όλοι εδώ μέσα, βοηθάνε στον βαθμό που μπορούν και γνωρίζουν και δεν τίθεται θέμα γκρίζας διαφήμισης ή δυσφήμησης για κανέναν, παρά μόνο θέμα εμπειριών στον ένα ή στον άλλο μηχανικό ή αντιπροσωπεία.

Ας κρατήσουμε τους τόνους χαμηλά και ν' αποφεύγουμε τις υπερβολές. Όλοι έχουμε ένα κοινό στόχο και μια κοινή αγάπη :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 15 Ιουν 2005, 21:51

ναι έχω πολύ καιρό να πάω απο την αντιπροσωπεία...1. αφου δεν μου φτιάχνανε αυτά που ήθελα...2. οι τιμές είναι αντιπροσωπείας 3. Δέν μου φτιάχνανε ούτε αυτά που έπρεπε....4. Πρέπει να κλείσω ραντεβού πολύ καιρό πρίν....5.και άλλα πολλά τι να γράφω τώρα.......βαριέμαι...αλλά εσείς καλά κάνετε και πάτε....πόσα χιλιόμετρα είπατε κάνατε τον τελευταίο χρόνο;
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό gtsit » 15 Ιουν 2005, 22:13

tazmania έγραψε:Φίλε gtsit, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό όπως και τον taxideutis.

Δεν τίθεται θέμα τσιγκουνιάς, διότι το ρουλεμάν πάει σετ με τον δίσκο κι έτσι κι αλλιώς έχει μικρό κόστος. Μπορεί να το θεωρήσουμε παράληψη και ίσως σοβαρή, εάν δεν αλλάχτηκε αλλά όχι τσιγκουνιά. Γιώργο, νομίζω ότι όλοι εδώ μέσα, βοηθάνε στον βαθμό που μπορούν και γνωρίζουν και δεν τίθεται θέμα γκρίζας διαφήμισης ή δυσφήμησης για κανέναν, παρά μόνο θέμα εμπειριών στον ένα ή στον άλλο μηχανικό ή αντιπροσωπεία.

Ας κρατήσουμε τους τόνους χαμηλά και ν' αποφεύγουμε τις υπερβολές. Όλοι έχουμε ένα κοινό στόχο και μια κοινή αγάπη :wink:


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μην το παίρνεις όμως προσωπικά. Δεν το είπα με πρόθεση να θίξω κανέναν. Έτσι και αλλιώς πάνω από όλα είναι η κοινή μας αγάπη όπως λες και εσύ, και οφείλω να ομολογήσω ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν συμβάλλει τα μέγιστα για αυτήν. Απλώς εστιάζω στο όταν ας πούμε κάποιος ρωτάει για κάποιο πρόβλημα, θέλει να μάθει γι αυτό. Καλό είναι που προτείνετε και κάποιον που ξέρει το αμάξι πολύ καλά.
Να μην μένουμε όμως μόνο σε αυτό. Πολύς κόσμος εδώ μέσα έχει γνώσεις και καλό είναι να τις μοιραζόμαστε. Όσο για την αντιπροσωπεία μόνο ως θετικό σημάδι μπορώ να χαρακτηρίσω την αφυπνισή της.
Φίλε taxideuti έχω κάνει περίπου 20000 τον τελευταίο χρόνο.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Ιουν 2005, 23:10

Γιώργο, εάν το έπαιρνα προσωπικά δεν θα ήμουν τόσο ήρεμος :wink: και ούτε νομίζω ότι αυτό που είπες με αφορά, αφού ξέρω ότι όσο μπορώ βοηθάω. Απλά, καλό θα ήταν να μην "τρωγόμαστε" μεταξύ μας οι σύντροφοι :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 16 Ιουν 2005, 09:27

gtsit έγραψε:Στην τελική ποιό είναι το πρόβλημα με την αντιπροσωπεία??? Κάνει καλή δουλειά τον τελευταίο ειδικά καιρό, και το λέμε.

Στην τελική άμα υπάρχει κάποιο πρόβλημα το συζητάμε. Κάποιοι άλλοι αντί να απαντήσουν στο πρόβλημα για παράδειγμα, προτείνουν κατευθείαν τον Κωνσταντόπουλο συνεχώς.
Διαφημιστική καμπάνια καταντήσαμε.....
Και προς θεού δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον άνθρωπο, και καλή δουλειά κάνει και το ξέρω. Απλώς όπως κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με τον Λεωνίδα και μπράβο τους, κάποιοι άλλοι βρήκαν ανταπόκριση μετά απο συναντήσεις (όπου είμασταν όλοι αν θυμάστε αρχικά) από την αντιπροσωπεία.
Είπαμε η ζωντανή διαφήμιση είναι η καλύτερη.
Αυτά.

Σύντροφε Γιώργο,

όπως κι εσύ αναφέρεις η αντιπροσωπεία κάνει καλή δουλειά (συμπληρώνω: ΜΟΝΟ) τον τελευταίο καιρό, ο Λεωνίδας έκανε και κάνει καλή δουλειά από τότε που τον γνωρίζω (1992) :P

Πέρυσι αναγκάστηκα να αλλάξω δίσκο στο Niva μου στην Lada Hellas και μετά αναγκάστηκα να πάω στον Λεωνίδα για να συμαζέψω τις εκκρεμότητες που άφησαν :!: (πιστεύεις ότι έμεινα ευχαριστημένος ?)
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 16 Ιουν 2005, 10:12

Σύντροφοι, το γεγονός οτι τελευταία η αντιπροσωπεία κάνει καλή δουλειά μόνο θετικό μπορεί να είναι για όλους μας (ειδικά αυτούς που τους καλύπτει η εγγύηση) και μπράβο τους.
Από κει και πέρα, υπάρχουν μερικές σταθερές αξίες όπως ο "Γιατρός" που έχουν μεγάλη και ανεκτίμητη προσφορά στο χώρο και καλό είναι να λέγονται/προτείνονται/αναγνωρίζονται, ειδικά σε καινούργιους φίλους που πιθανόν να μη γνωρίζουν.
Όσον αφορά το θέμα της διαφήμισης, είναι απόλυτα θεμιτό και δε βλέπω κάτι το μεμπτό πάνω σ' αυτό (ήθελα να' ξερα ποιός με κάρφωσε για τις μετοχές που έχω στο Λεωνίδα :evil: :evil: )....
Μακάρι η αντιπροσωπεία να συνεχίσει την καλή δουλειά και να πραγματοποιήσουν τις υποσχέσεις που μας έδωσαν στην πρώτη συνάντηση... :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό gtsit » 16 Ιουν 2005, 10:25

Dr.Format έγραψε:Σύντροφε Γιώργο,

όπως κι εσύ αναφέρεις η αντιπροσωπεία κάνει καλή δουλειά (συμπληρώνω: ΜΟΝΟ) τον τελευταίο καιρό, ο Λεωνίδας έκανε και κάνει καλή δουλειά από τότε που τον γνωρίζω (1992) :P

Πέρυσι αναγκάστηκα να αλλάξω δίσκο στο Niva μου στην Lada Hellas και μετά αναγκάστηκα να πάω στον Λεωνίδα για να συμαζέψω τις εκκρεμότητες που άφησαν :!: (πιστεύεις ότι έμεινα ευχαριστημένος ?)


Θα μπορούσες να μας πεις τι είδους εκκρεμότητες ή παραλήψεις ήταν αυτές? Από καθαρό ενδιαφέρον ρωτάω.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό gtsit » 16 Ιουν 2005, 10:29

Metalaxe έγραψε:Σύντροφοι, το γεγονός οτι τελευταία η αντιπροσωπεία κάνει καλή δουλειά μόνο θετικό μπορεί να είναι για όλους μας (ειδικά αυτούς που τους καλύπτει η εγγύηση) και μπράβο τους.
Από κει και πέρα, υπάρχουν μερικές σταθερές αξίες όπως ο "Γιατρός" που έχουν μεγάλη και ανεκτίμητη προσφορά στο χώρο και καλό είναι να λέγονται/προτείνονται/αναγνωρίζονται, ειδικά σε καινούργιους φίλους που πιθανόν να μη γνωρίζουν.
Όσον αφορά το θέμα της διαφήμισης, είναι απόλυτα θεμιτό και δε βλέπω κάτι το μεμπτό πάνω σ' αυτό (ήθελα να' ξερα ποιός με κάρφωσε για τις μετοχές που έχω στο Λεωνίδα :evil: :evil: )....
Μακάρι η αντιπροσωπεία να συνεχίσει την καλή δουλειά και να πραγματοποιήσουν τις υποσχέσεις που μας έδωσαν στην πρώτη συνάντηση... :wink:


Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά τονίζω πως θα ήταν καλύτερα μαζί με την προτασή μας για συγκεκριμένο συνεργείο να αναλύουμε λίγο και το πρόβλημα. Η γνώση είναι δύναμη. Εφόσον την μοιραζόμαστε μόνο θετικά μπορεί να έχει αυτό.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες

cron