Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό nivatank » 05 Μάιος 2005, 10:49

Niva 1.7mpi. 2000km. Πάτρα-Καρδίτσα και επιστροφή με το Niva. Τελικά δε μπορώ να καταλάβω τι μαγικό έχουν κάνει αυτοί οι Ρώσοι. Παρόλο τους κάποιους κραδασμούς και το θόρυβο, παρόλο τις μικρές επιταχύνσεις όχι μόνο πήγα εγώ και η γυναίκα μου ανετότατα αλλά πέτυχα και πολλή καλή μέση ωριαία ταχύτητα (μάλλον μέτρησε η καλή ροπή αφού η διαδρομή περιλαμβάνει πολύ βουνό). Παρατήρησα επίσης ότι τα καθίσματα του είναι πολύ άνετα. Επίσης εκπληκτικό και το aircondition που βάζει η αντιπροσωπεία.
Έχω κάνει άπειρες φορές αυτό το ταξίδι με ένα Audi Α4 και ομολογώ ότι ο Ρώσος στάθηκε επαξιότατα. Είδες τι είναι να έχεις διαστημική τεχνολογία και να είσαι ο μόνος που καταφέρνει ακόμα να στέλνει διαστημόπλοια στο διεθνή διαστημικό σταθμό!!
Άβαταρ μέλους
nivatank
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 21 Φεβ 2005, 15:05
Τοποθεσία: Πάτρα

Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό niva13 » 05 Μάιος 2005, 13:20

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΕΥΘΙΓΡΑΜΜΙΣΗ ΣΤΟΝ ΑΞΟΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Re: Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό vagelis » 05 Μάιος 2005, 15:47

nivatank έγραψε:Niva 1.7mpi. 2000km. Πάτρα-Καρδίτσα και επιστροφή με το Niva. Τελικά δε μπορώ να καταλάβω τι μαγικό έχουν κάνει αυτοί οι Ρώσοι. Παρόλο τους κάποιους κραδασμούς και το θόρυβο, παρόλο τις μικρές επιταχύνσεις όχι μόνο πήγα εγώ και η γυναίκα μου ανετότατα αλλά πέτυχα και πολλή καλή μέση ωριαία ταχύτητα (μάλλον μέτρησε η καλή ροπή αφού η διαδρομή περιλαμβάνει πολύ βουνό). Παρατήρησα επίσης ότι τα καθίσματα του είναι πολύ άνετα. Επίσης εκπληκτικό και το aircondition που βάζει η αντιπροσωπεία.
Έχω κάνει άπειρες φορές αυτό το ταξίδι με ένα Audi Α4 και ομολογώ ότι ο Ρώσος στάθηκε επαξιότατα. Είδες τι είναι να έχεις διαστημική τεχνολογία και να είσαι ο μόνος που καταφέρνει ακόμα να στέλνει διαστημόπλοια στο διεθνή διαστημικό σταθμό!!


Αντε και του χρονου Τρικαλα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 05 Μάιος 2005, 23:27

κακίες ....10 χρόνια niva(2) kai 460.000 xlm....και δεύτερο αυτοκίνητο......niva tank μην ακους κανένα απο δω μέσα.....απλα δνε πάνε τα ρώσικα...
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Re: Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 06 Μάιος 2005, 07:53

vagelis έγραψε:Αντε και του χρονου Τρικαλα.

Όξωωωω ρεεεεεεεεεεεεεε :bricks: :rock: :phear: :phear: :phear:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: Πρώτο μεγάλο ταξίδι με το Niva.

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Μάιος 2005, 19:16

nivatank έγραψε:Niva 1.7mpi. 2000km. Πάτρα-Καρδίτσα και επιστροφή με το Niva. Τελικά δε μπορώ να καταλάβω τι μαγικό έχουν κάνει αυτοί οι Ρώσοι. Παρόλο τους κάποιους κραδασμούς και το θόρυβο, παρόλο τις μικρές επιταχύνσεις όχι μόνο πήγα εγώ και η γυναίκα μου ανετότατα αλλά πέτυχα και πολλή καλή μέση ωριαία ταχύτητα (μάλλον μέτρησε η καλή ροπή αφού η διαδρομή περιλαμβάνει πολύ βουνό). Παρατήρησα επίσης ότι τα καθίσματα του είναι πολύ άνετα. Επίσης εκπληκτικό και το aircondition που βάζει η αντιπροσωπεία.
Έχω κάνει άπειρες φορές αυτό το ταξίδι με ένα Audi Α4 και ομολογώ ότι ο Ρώσος στάθηκε επαξιότατα. Είδες τι είναι να έχεις διαστημική τεχνολογία και να είσαι ο μόνος που καταφέρνει ακόμα να στέλνει διαστημόπλοια στο διεθνή διαστημικό σταθμό!!


Μπράβο φίλε !!!! Αν φτάσεις και Έβρο με το Niva να σηκώσουμε σημαία στην Ακρόπολη :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 07 Μάιος 2005, 21:08

οκ....σήκωσέ την....έκανα και Έβρο, και Γαλλία(Μέχρι Μπορντώ), και Ιταλία, και Άλπεις...άλλο;
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 07 Μάιος 2005, 21:16

Μόσχα - Βλαδιβοστόκ παίζει;
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Μάιος 2005, 23:01

tasos953 έγραψε:Μόσχα - Βλαδιβοστόκ παίζει;


Με την ευκαιρία να θυμίσω στοίχο από μεγάλο Έλλην ποιητή

"... Βλαδιβοστόκ, Βλαδιβοστόκ μαυρίζει η ψυχή μου
Έτσι που σε κατάντησαν, ο Γκορμπατσόφ κι ο Γιέλτσινκ
Γ@μ@ το σπίτι σας γ@μ@ κολο-Αμερικάνοι."


:twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 08 Μάιος 2005, 23:58

taxideytis έγραψε:οκ....σήκωσέ την....έκανα και Έβρο, και Γαλλία(Μέχρι Μπορντώ), και Ιταλία, και Άλπεις...άλλο;


Ναι και αν δεν χτύπαγε το ξυπνητήρι τώρα θα ήσουν και στην σελήνη :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 08 Μάιος 2005, 23:59

tazmania έγραψε:
tasos953 έγραψε:Μόσχα - Βλαδιβοστόκ παίζει;


Με την ευκαιρία να θυμίσω στοίχο από μεγάλο Έλλην ποιητή

"... Βλαδιβοστόκ, Βλαδιβοστόκ μαυρίζει η ψυχή μου
Έτσι που σε κατάντησαν, ο Γκορμπατσόφ κι ο Γιέλτσινκ
Γ@μ@ το σπίτι σας γ@μ@ κολο-Αμερικάνοι."


:twisted: :twisted: :twisted:


Σίγουρα μικρός έπεσες απο την κούνια :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

παίρνετε εργαλεία

Δημοσίευσηαπό gatsinik » 09 Μάιος 2005, 18:15

Γεια .
Σε μεγάλα ταξίδια παίρνετε εργαλεία μαζί εκτός αυτά που έχει το ΝΙVA ;
ίσως και κάποιο ανταλλακτικό ;
Άβαταρ μέλους
gatsinik
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 23 Απρ 2005, 23:28
Τοποθεσία: Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 09 Μάιος 2005, 20:19

Καλο ειναι να παιρνεις και τα απαραιτητα μαζι οπως κανω και εγω ποτε δεν ξερεις ποτε πρεπει να ξεκολησεις ενα vitara :lol: :lol: :lol: Παντως περα απο την πλακα καλο εινα να εχεις παντα μαζι σου μια σειρα απο κλειδια κανενα συρμα τιποτα κατασαβιδια και οπωσδηποτε ασφαλειες ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει και που θα εισαι οταν θα σου τυχει αλλα επειδη οι αλλοι συντροφοι ειναι πιο εμπειροι καλυτερα να μας πουν και αυτοι την γνωμη τους :)
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xristost » 09 Μάιος 2005, 21:01

Συμφονω μετους συτροφους οτι σε ενα μακρι ταξιδι εκτος απο τα απαρετητα ,θα πρεπει να εχουμαι και κατι παραπανο.Εναν ιμαντα δυναμο,ασθαλειες,συρμα η' νταιρμπιτ,σετ πληρες απο εργαλεια,(οταν θα το χρειαστης το περιεργο κλειδι δα εισαι στη μεση του πουθενα)ιμαντα ρυμουλησης,(αυτο για τα βιταρα) :twisted:!!!!!! και ενα αδιαβροχο. Τωρα εγω εχω παντα και ενα σετ απο μπουζι,ενα φιλτρο βενζηνας, ενα 4λιτρο νερο,και απο πρχτες ενα κεντικο μπεκ :shock: :shock: (ποτε δεν ξερεις τι βενζηνη βαζεις) και ειναι απο το μονο που σβηνει ο κηνητηρας του νιβα!!
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 10 Μάιος 2005, 07:23

Συνηθως παιρνεις και ενα LR μαζι παρεα για τα δυσκολα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες