Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Προβλημα ρελαντι

Προβλημα ρελαντι

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 07 Μαρ 2005, 18:51

Λοιπον συντροφοι εχω προβλημα με το ρελαντι το οποιο δεν μενει σταθερο αλλα παιζει απο τις 500-1000rpm μετα απο συμβουλη του φιλου gtsit αλλαξα τα μπουζι με champion RN9YCC αντιπαρασιτικα αλλα το προβλημα παραμενει.Υποψιαζομαι το βηματικο του αλλα δεν μου εχει αναψει τo check engine , επισης μετα απο καποιες στροφες που δουλευει το μοτερ και θελω να βαλω νεκρα για να σταματησω πχ σε ενα φαναρι το στροφομετρο κανει ελευθερη πτωση στο μηδεν χωρις ομως να σβηνει ο κινητηρας και χωρις να νοιωθω κομπιασμα οτι σβηνει και επανερχεται μονο του στο γνωστο παιχνιδισμα των 500-1000 στροφων τι αλλο να κανω καμια ιδεα?
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Προβλημα ρελαντι

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 07 Μαρ 2005, 22:43

τσεκαρε βενζινη....φιλτρο..βγαλτο πλύντο...ξαναβάλτο σωστα...αν συνεχίζει μάλλον κάποιος ιασθητήρας....
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Re: Προβλημα ρελαντι

Δημοσίευσηαπό gtsit » 08 Μαρ 2005, 15:20

savourdaman έγραψε:Λοιπον συντροφοι εχω προβλημα με το ρελαντι το οποιο δεν μενει σταθερο αλλα παιζει απο τις 500-1000rpm μετα απο συμβουλη του φιλου gtsit αλλαξα τα μπουζι με champion RN9YCC αντιπαρασιτικα αλλα το προβλημα παραμενει.Υποψιαζομαι το βηματικο του αλλα δεν μου εχει αναψει τo check engine , επισης μετα απο καποιες στροφες που δουλευει το μοτερ και θελω να βαλω νεκρα για να σταματησω πχ σε ενα φαναρι το στροφομετρο κανει ελευθερη πτωση στο μηδεν χωρις ομως να σβηνει ο κινητηρας και χωρις να νοιωθω κομπιασμα οτι σβηνει και επανερχεται μονο του στο γνωστο παιχνιδισμα των 500-1000 στροφων τι αλλο να κανω καμια ιδεα?


Βηματικό μυρίζομαι. Είχα και εγώ πρόβλημα αλλά με κομπιάζματα.
Αρχικά μου το καθαρίσανε αλλά στο τέλος μου το αλλάξανε αφού μου το ξανάκανε και τους πίεσα στην ανιπροσωπεία. Δεν είναι σοβαρό πάντως. Είναι αυτά τα σπαστικά του πρώτου καιρού. Μετά θα σταματήσουν αφού κάνεις μικροαλλαγές και θα ησυχάσεις. Το check engine δεν μου είχε ανάψει ούτε και μένα στην περίπτωση του βηματικού. Μπορεί και αισθητήρας όπως λέει και ο taxideutis αλλά αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχε ανάψει το check engine φαντάζομαι.

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 08 Μαρ 2005, 20:53

Οκ θα τα κοιταξω ολα αυτα συντροφοι σας ευχαριστω :)
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες