Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Υδραυλικό τιμόνι ή γαλλικό ατέρμωνα ?

Δημοσίευσηαπό firelord » 21 Ιαν 2005, 09:58

cliff έγραψε:Το υδραυλικό έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση. Άπαιχτο. Αν ξαναγόραζα το Νίβα θα το έπαιρνα μόνο με υδραυλικό και τίποτε άλλο. Και είναι και της ZF...


πράγματι, είναι πολύ αξιόπιστη λύση και πολύ στιβαρή.
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό steve » 21 Ιαν 2005, 11:30

Nαι αλλα κοστιζει αρκετα ρε γαμωτο ...και αν παρεις το niva γυμνο μονο με υδραυλικο κοστίζει πιο πολύ από το hawk που εχει και καποια accesories πανω ....
(Μα τοσο χαλια είναι πια ο ατερμωνας )
steve
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 14:08
Τοποθεσία: βριλήσσια

Δημοσίευσηαπό salagata » 22 Ιαν 2005, 14:28

Φίλε κοτσιδάκια έχω το ρουλεμανάτο Ζ του τιμονιού. Το τοποθέτησα πριν 1,5 χρονο ή 30.000 χλμ περίπου. όντως ελαφρώνει το τιμόνι κατά 15% περίπου. Δεν το έβαλα σε συνεργείο Λαντα και μετά όταν έκανα σέρβις σε εξουσιοδοτημένο μου είπαν ότι δεν έχει την ίδια αντοχή με το ρώσικο.
Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω πρόβλημα.
επέιδή έχω οδηγήσει νιβα με υδραυλικό τιμόνι, θεωρώ ότι είναι πολύ καλό ως προς την αίσθηση. Δεν γνωρίζω περί αξιοπιστίας. Η δική μου γνώμη πάντως είναι πως όσο πιο απλό τόσο πιο καλό.
salagata
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 13:30

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 23 Ιαν 2005, 00:03

Μετά απο δύο Niva με ατέρμονα οδήγησα και ένα με υδραυλικό τιμόνι....κόντεψα να φύγω στην πρώτη στροφή.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Ιαν 2005, 02:20

taxideytis έγραψε:Μετά απο δύο Niva με ατέρμονα οδήγησα και ένα με υδραυλικό τιμόνι....κόντεψα να φύγω στην πρώτη στροφή.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Να σκίσεις το δίπλωμά σου και να μην ξανακαβαλήσεις αυτοκίνητο :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 23 Ιαν 2005, 15:57

salagata έγραψε:Φίλε κοτσιδάκια έχω το ρουλεμανάτο Ζ του τιμονιού. Το τοποθέτησα πριν 1,5 χρονο ή 30.000 χλμ περίπου. όντως ελαφρώνει το τιμόνι κατά 15% περίπου. Δεν το έβαλα σε συνεργείο Λαντα και μετά όταν έκανα σέρβις σε εξουσιοδοτημένο μου είπαν ότι δεν έχει την ίδια αντοχή με το ρώσικο.
Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω πρόβλημα.
επέιδή έχω οδηγήσει νιβα με υδραυλικό τιμόνι, θεωρώ ότι είναι πολύ καλό ως προς την αίσθηση. Δεν γνωρίζω περί αξιοπιστίας. Η δική μου γνώμη πάντως είναι πως όσο πιο απλό τόσο πιο καλό.


σε καταλαβα salagata και εγω περιπου της ιδιας αποψης ειμαι.
Αλλα ειναι φυσικα και τι πρωτερεοτητες βαζει ο καθε ενας.Εγω π.χ. το πηρα καθαρα για off road χρηση, μιας και με ενα καθαροαιμο απολαμβανεις στα μεγιστα το hobby σου.Ενω αμα κυκλοφορεις μεσα στην πολη ενταξη το χρειαζεσαι οποσδηποτε το υδραυλικο για να κανεις ξεκουραστη τη δουλεια σου. :D
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 23 Ιαν 2005, 23:00

Να σκίσεις το δίπλωμά σου και να μην ξανακαβαλήσεις αυτοκίνητο


και ομως βρήκα λύση.....φίλος με pazzero μου προμήθευσε εκείνο το εργαλείο που βιδώνει στο τιμόνι, εκείνο ντε που εχουν οι φορτηγατζήδες...και παω με το ενα χέρι.....οχι το διπλωμα δεν το σχίζω.... :twisted:
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό firelord » 24 Ιαν 2005, 21:06

taxideytis έγραψε:
Να σκίσεις το δίπλωμά σου και να μην ξανακαβαλήσεις αυτοκίνητο


και ομως βρήκα λύση.....φίλος με pazzero μου προμήθευσε εκείνο το εργαλείο που βιδώνει στο τιμόνι, εκείνο ντε που εχουν οι φορτηγατζήδες...και παω με το ενα χέρι.....οχι το διπλωμα δεν το σχίζω.... :twisted:


γνωστός και ως ΤΕΜΠΕΛΗΣ!

ντασβρυντανυα σύντροφε!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες