Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

λαστιχα mud για gv 1.6

λαστιχα mud για gv 1.6

Δημοσίευσηαπό mudlover » 30 Ιαν 2008, 11:01

θελω να βαλω λαστιχα mud terrain και θα ήθελα τη συμβουλή οποιου εχει βαλει σε grand vitara 1.6 προηγουμενο μοντελο.Τωρα φοραω bf at 215/70/16 και μου εχουν βγει αστέρια εκτος απο κομματια με πολλη λασπη οπου φυσιολογικα μπουκώνουν. Θα βαλω και ανάρτηση old man emu αλλά δεν εχω καταλήξει για τα λαστιχα.σκεφτομαι για kumho kl 71 215/80/16 αλλά δεν ξερω αν θα βρισκουν γιατι τα δοκίμασα με την αναρτηση της μάνας του και βρίσκουν.
mudlover
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 30 Ιαν 2008, 10:13
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό kinigos » 30 Ιαν 2008, 13:31

Καλήμερα mudlover.Καλώς ήρθες....
Δεν έχω δοκιμάσει mud ακόμη αλλά θα ήθελα λίγες λεπτομέρειες για τα BF at!Τι διαφορά κατάλαβες με τα 215/70/16?Σε έκοψε καθόλου?
Τι εννοώ.Σε σημεία στην άσφαλτο που σε έβγαζε ανετα η 5ή κατέβαζες ταχύτητα?

Οσο για τα mud!!!!!!!
Μου άρεσαν πολύ τα maxxis!
Τα φορούσε φίλος σε Jimny.Πολύ καλά εκτός αλλά κ στον δρόμο δεν κάνουν πολυ θόρυβο.
Νομίζω οτι θα βρίσκει μπροστά όταν θα στρίβεις τους τροχούς τερμα.Θα σε απαντήσουν σιγουρα κάποιοι που έχουν βάλει.
Οπου υπάρχει ένας κατήφορος,
υπάρχει κ ανήφορος.
Άβαταρ μέλους
kinigos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 11 Δεκ 2007, 17:10
Τοποθεσία: Γρεβενά

Δημοσίευσηαπό mudlover » 30 Ιαν 2008, 14:15

Τα φοραω σε δευτερο σετ ζαντες μαμισιες και τα εχω τωρα δευτερο χειμωνα. το καλοκαιρι φοραω της μανας του.Οταν το πασχα ξαναβαλα τα δικα του μετα απο ολο τον περσινο χειμωνα δεν ειδα βελτιωση στο δρομο.Η διαφορα ειναι λιγο στην ευσταθεια αλλα το αμαξι συνολικα μεταμορφωνεται με τα goodrich και νιωθεις πως πραγματικα μπορεις να πας παντου και οντως πας αξιοπρεπεστατα.Eχω παει σε οτι τεραιν μπορεις να φανταστεις και δε χρειαστηκε να με τραβηξουν.Ειδικα στο χιονι με εντυπωσιασαν .Μετα απο κοντα 20000 έχουν αρχίσει να φθειρονται αλλά ειναι νορμαλ γιατι δεν τους εχω φερθει και με τον καλυτερο τροπο.Και στην καταναλωση δεν έχουν καμία διαφορα σε σχέση με τα μαμίσια.Το καλύτερο είναι πως το αυτοκινητο περνά πολυ πιο ανετα απο ανωμαλίες και λακκούβες.
mudlover
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 30 Ιαν 2008, 10:13
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό kinigos » 30 Ιαν 2008, 18:57

Γεια σου ρε φιλε mudlover!
Ευχαριστω πολυ για την ενημέρωση σου.
Σε ενα μηνα περίπου θα γράψω εντυπώσεις!
Οπου υπάρχει ένας κατήφορος,
υπάρχει κ ανήφορος.
Άβαταρ μέλους
kinigos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 11 Δεκ 2007, 17:10
Τοποθεσία: Γρεβενά

Δημοσίευσηαπό tasosberg » 31 Ιαν 2008, 00:29

Φιλε mudlover γεια σου.Εχω τα maxxis εδω και 3 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και εκτος αλλα και σε ασφαλτο με νερα. ειναι καινουρια ακομα αλλα θα δουμε.και τα συγκρινω με τα saxara inca turbo που ειχα και δεν ειχα κανενα προβλημα.το μονο που εκαναν θορυβο και λιγο τρεμουλο στο αυτοκινητο. Τα εχω σε διασταση 205 80 16 ειμαστε και κοντα μπορεις να τα δεις.
Άβαταρ μέλους
tasosberg
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 04 Δεκ 2007, 23:50
Τοποθεσία: artemida attikis

Δημοσίευσηαπό mudlover » 01 Φεβ 2008, 10:03

Φιλε Τασο,
τα λαστιχα τα φορεσες σε vitara η grand vitara ? Τι αναρτηση φοράς?Αν θες στείλε μου το τηλ. σου με mail να επικοινωνήσουμε. Το mail μου είναι farmakeion@gmail.com
mudlover
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 30 Ιαν 2008, 10:13
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tasosberg » 01 Φεβ 2008, 22:38

τα φοραω σε vitara v6 με old man emu σου εχω στειλει το τηλ με mail
Άβαταρ μέλους
tasosberg
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 04 Δεκ 2007, 23:50
Τοποθεσία: artemida attikis


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες