Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΕΟ GV!

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 16 Δεκ 2007, 21:06

χαχαχαχαχαχα!!!το μεσημερι πηγα κατω στο γκαραζ να τις τοποθετησω για να βγαλω φωτο για τον kinigo γιατι κατι ελεγε οτι στο δικο του gv μπαινουν εμπρος.ητανε και η κοπελα μου μαζι και κρατησε χρονο.40"για την ακριβεια να την βγαλω απο το κουτι και να την δεσω.αλλα επειδη δεν ειμουνα σε χιονι αλλα σε μπετο γιαυτο λεω 1'.καλο ειναι οτι αγοραζεις να το κανεις πρακτικη προτου το χρειαστεις.ςτσι και εγω ποτε δεν εχει χρειαστει να τοποθετησω αλυσιδες αλλα τις εχω κανει πρακτικη.οπως και τους ιμαντες και τα φτυαρια.εχω και φωτο απο τις αλυσιδες μου φορεμενες στη θ. ενοτητα του kinigos για τα Α/Τ ελαστικα.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό kfanis » 16 Δεκ 2007, 22:13

KON.GV1,6 έγραψε:καλο ειναι οτι αγοραζεις να το κανεις πρακτικη προτου το χρειαστεις


Σωστός!
Και εγώ την Παρασκευή το μεσημέρι μόλις τις αγόρασα τις δοκίμασα σε ενα δρόμο πίσω απο την δουλειά μου που είμουνα παρκαρισμένος.
Πόσοι άραγε να περάσανε και να είπανε: Καλά τι μ@&*%@ς είναι αυτός που βάζει αλυσίδες μέσα στη βροχή; :lol: :lol:
Αλλά όπως λένε οι πρόσκοποι: Έσω έτοιμος!!!
Ο κουμπάρος μου με το Jimny στις φωτο απο την εκδρομή π.χ. είχε πάρει κάτι αλυσίδες αλλά δεν τις είχε περάσει ποτέ στο αυτοκίνητο!
OME ανάρτηση, Α/Τ λάστιχο σου λέει σιγά μην τις χρειαστώ, αλλά έλα όμως που με τόσο χιόνι τις χρειάστηκε!
Είπα να μήν τον βοηθήσω αλλά ας έχει χάρη που ήταν μπροστά μου και αν δεν τον βοηθούσα δεν θα προχωρούσα και εγώ! :lol: :lol:

Φάνης
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό GK » 17 Δεκ 2007, 08:04

Ενας απο τους λογους που αγορασα το GV πριν περιπου ενα χρονο ηταν και για να μην ξαναβαλω αλυσιδες. ειμαι βλεπετε φανατικος του σκι αλλα και των off road περιπλανησεων. περυσι στα λιγα χιονια που ειχαμε δεν αντιομετωπισα κανενα προβλημα. σημειωτεον με τα μαμισια ελαστικα. οπου δυσκολεθτηκε την εβγαλα καθαρη με κοντα. τωρα ακουω για αλυσιδεσ και ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ!!!!!!! :smoke: :smoke: :shaking: :shaking: :shaking: ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ?????? ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΤ ΕΛΑΣΤΙΚΑ???
περιμενω τις αποψεις σας
ευχαριστω πολυ????
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 17 Δεκ 2007, 09:35

ναι φιλαρα GK.ειναι απαραιτητες εστω και αν ανεβεις μια φορα στο βουνο με χιονι.διοτι η προσωπικη ασφαλεια και η ασφαλεια των αγαπημενων σου ανθρωπων κατα την διαρκεια μιας χειμερινης εξορμησης ειναι ανεκτιμητης αξιας.ενω η ρημαδα η αλυσιδα κοστιζει απο 40-300 ευρω.δενθελω να βαλω φωτος απο τζηπ μεσα σε χαντακια....γιατι μετα θα ξεσπασει αλλη διαμαχη για το ποιο τζηπ ειναι αξιοπιστο και ποιο δεν ειναι.τοσο @α@αρες ειμαστε μερικες φορες.αμ δεν φταιει το τζηπ γιατι εχει στανταρ δυνατοτητες.ΠΑΝΤΑ φταιει ο χειριστης-οδηγος.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 17 Δεκ 2007, 21:04

Γεια σου φιλε Φανη
Ευχαριστω για το ROLEXaki
Aνταποδιδω με φωτο απο τον Παρνωνα το Π-Σ-Κ.Εφτασα 200μ. πριν την καρυφη, στη Μ.Τουρλα, με τα μαμισια παπα και αν δεν με εκοβε ενα L.CRUISER που κολλησε θα ειχα φτασει.Οι ταπεινες μου αλυσιδουλες των 55 ευρω ομως με πηγαν επανω. :roll:
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό kfanis » 17 Δεκ 2007, 22:19

Μπράβο ρε φίλε Kaliakouda!
Ωραία πράγματα!
Εγώ με τις αλυσίδες είπαμε! Έκανα το εξωφρενικό! :shock:
Είναι απο αυτά που στη βαράει ώρες-ώρες και λές βρε δεν .........! Θα τις πάρω!
Το Cruiser άνευ αλυσιδούλας????

Φάνης
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 18 Δεκ 2007, 21:45

Και καλα εκανες αμα τις γουσταρες!
Ολη η ομαδα ανεβαιναμε χωρις αλυσιδες,αλλα οταν κολλησε το L.C.,αρχισε και εσκαβε βαθεια το χιονι.Ηταν αδυνατον να περασω με τα ασφαλτινα και χωρις αλυσιδες πλεον.
Παντως το G.V. μας ειναι τερατακι.Τα κοντα του το κανουν πραγματικο τζιπ!Aποφασισα να τα κρατησω για φετος τα λαστιχα,γιατι το εχω 2 μηνες και τα λυπαμαι να τα παροπλισω.
Εν αναγκη ειπαμε.Βαζουμε και αλυσιδες
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό kfanis » 18 Δεκ 2007, 23:27

kaliakouda έγραψε:Παντως το G.V. μας ειναι τερατακι.Τα κοντα του το κανουν πραγματικο τζιπ!


Και εγώ αυτό διαπιστώνω φίλε μου με μεγάλη ευχαρίστηση!
Τώρα τελευαία όλο και περισσότεροι (κυρίως φίλοι μου) ξαφνιάζονται με το πόσο καλό είναι!!

kaliakouda έγραψε:Aποφασισα να τα κρατησω για φετος τα λαστιχα,γιατι το εχω 2 μηνες και τα λυπαμαι να τα παροπλισω.
Εν αναγκη ειπαμε.Βαζουμε και αλυσιδες


Άν και φαντάζομαι οτι σε λίγα σημεία θα χρειαστούμε αλυσίδες και εγώ το ίδιο σκέφτομαι! Αγορασμένο τον Σεπτέμβιο το δικό μου, λέω ας τα λιώσω φέτος και του χρόνου που θα έχουμε φαντάζομαι και περισσότερες επιλογές στην διάστασή μας, παίρνουν δρόμο!

Φάνης
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 19 Δεκ 2007, 00:28

Πολυ σωστα.Οχι να μας πιασει τον κ..ο η yokohama.Aκου εκει 800ευρω!ασε,θα βγαλουν και οι αλλοι
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 19 Δεκ 2007, 09:54

παιδες σκεφτηκατε να αγορασετε 16" ζαντες?εγω πιστευω η καλυτερη λυση απο την στιγμη που μπορεις να βρεις ελαστικα και το πηγαινεις και εκτος δρομου.στην ασφαλτο δεν θα διμιουργησει προβλημα αλλα στο χωμα θα ειναι καλυτερη η αντιδραση του ελαστικου λογω μελαγυτερου προφιλ.σας το αναφερω γιατι το εχω δει σε νεο gv 1,6 εδω στην Ελευσινα.16"ζαντα και ενα Α/Τ....694 η bf.αν το ξαναδω θα το βγαλω φωτο.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 19 Δεκ 2007, 17:00

Γεια σας.Στη πορτα του οδηγου εχει συγκεκριμενες διαστασεις και στην 16'.Νομιζω 215/70/16 και αλλη μια.Το βραδυ που θα γυρισω θα το κοιταξω.Φοβαμαι οτι λογω της μονιμης τετρακινησης,παλι εχουμε περιορισμους.Εαν μπορουσαμε καποιο 205/80/16 θα κερδιζαμε και υψος.Εγω παντως δεν το ρισκαρω να κανω ζημια στη μεταδοση.
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό kfanis » 19 Δεκ 2007, 17:29

Δεν ξέρω, αλλά λίγο που έχω ψάξει το θέμα, είναι ψιλοαπελπισία ακόμα!
Ίσως πιο μετά βρίσκουμε αυτά που ψάχνουμε πιο εύκολα. (?)
Ελπίζω!
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό dreadvas » 19 Δεκ 2007, 19:09

kfanis έγραψε:
KON.GV1,6 έγραψε:καλο ειναι οτι αγοραζεις να το κανεις πρακτικη προτου το χρειαστεις


Σωστός!
Και εγώ την Παρασκευή το μεσημέρι μόλις τις αγόρασα τις δοκίμασα σε ενα δρόμο πίσω απο την δουλειά μου που είμουνα παρκαρισμένος.
Πόσοι άραγε να περάσανε και να είπανε: Καλά τι μ@&*%@ς είναι αυτός που βάζει αλυσίδες μέσα στη βροχή; :lol: :lol:
Αλλά όπως λένε οι πρόσκοποι: Έσω έτοιμος!!!
Ο κουμπάρος μου με το Jimny στις φωτο απο την εκδρομή π.χ. είχε πάρει κάτι αλυσίδες αλλά δεν τις είχε περάσει ποτέ στο αυτοκίνητο!
OME ανάρτηση, Α/Τ λάστιχο σου λέει σιγά μην τις χρειαστώ, αλλά έλα όμως που με τόσο χιόνι τις χρειάστηκε!
Είπα να μήν τον βοηθήσω αλλά ας έχει χάρη που ήταν μπροστά μου και αν δεν τον βοηθούσα δεν θα προχωρούσα και εγώ! :lol: :lol:

Φάνης



Ας εχει χαρη που πηγαινα μπροστα αλλιως το πολυ πολυ να εφτανες μεχρι την Παυλιανη για κανενα παϊδακι :alright:
Άβαταρ μέλους
dreadvas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2007, 09:39

Δημοσίευσηαπό kfanis » 19 Δεκ 2007, 20:08

Ώπα! Καλώς τον κουμπάρο!
Ρε σύ ακόμα αλυσίδες θα έβαζες αμα δεν είμουνα εγώ!
Και θα γύρναγες πίσω με κρυοπαγήματα στα δάχτυλα και θα είχες γίνει μπλέ :brilsmurf: απο το κρύο!
:tongue3: :tongue5: :tongue1:
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 19 Δεκ 2007, 22:07

kaliakouda έγραψε:Γεια σας.Στη πορτα του οδηγου εχει συγκεκριμενες διαστασεις και στην 16'.Νομιζω 215/70/16 και αλλη μια.Το βραδυ που θα γυρισω θα το κοιταξω.Φοβαμαι οτι λογω της μονιμης τετρακινησης,παλι εχουμε περιορισμους.Εαν μπορουσαμε καποιο 205/80/16 θα κερδιζαμε και υψος.Εγω παντως δεν το ρισκαρω να κανω ζημια στη μεταδοση.

τι ειδους ζημια?αν εχεις ολα τα ελαστικα στο τζηπ στην ιδια διασταση ποιο το προβλημα?205/80/16.μια χαρα μου ακουγεται.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες