Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinos » 09 Δεκ 2007, 13:29

Γεια χαρα.Ειμαι σε αναζητηση ενος τζιπ(-οειδους)αυτο τον καιρο.Ισως καποιοι να εχετε δει ηδη οτι ενδιαφερομαι και για το Terios II αλλά δεν το κρυβω οτι το Grand Vitara 1.6 3d ειναι κι αυτο στις επιλογες μου λογω ΚΑΙ των κοντων σχεσεων,εμπνεοντας μου περισσοτερη εμπιστοσυνη στα δυσκολα.Το θεμα ειναι οτι εχω και φαμίλια.Οι τρεις γυναικες μου λοιπον εχουν και απαιτησεις αλλά και cargo αναγκες.Οσο για χωρο αποσκευων δεν εχω κανενα προβλημα γιατι θα τοποθετησω μπαγκαζιερα οροφης οπότε εκει καλα παμε.Ομως εσωτερικα με ενδιαφερει.Μετακινουμαι συχνα πυκνα και εκδραμω οικογενειακως και θελω να ρωτησω...Πισω το GV το 3d εχει χωρους για τρια...-ΤΡΙΑ λεω-άτομα; Γιατι οκ για τωρα που ειναι 2 οι κορες εχει καλως.Καθισματακια χωρανε.Ομως αν σε κανα δυο χρονακια ερθει κι αλλο μελος στην φαμίλια δεν θελω να το δωσω το GV...Θελω να το κρατησω αλλά να εχει και χωρους για τρεις.Ισως και το θεμα χωροι να ειναι αυτο που με κανει να κολλαω στο Terios σε σχεση με το GV.Γιατι αλλιως θα εψαχνα κι ενα GV 3d μεταχειρισμενο να γλυτωσω και χρημα να εχω και κατι που το γουσταρω αλλά και που θα μου εμπνεει σιγουρια με τα "κοντα" εαν χρειαστει...
Μη μου πειτε για 5θυρο γιατι δεν θελω δίλιτρο...ΔΕΝ ΘΕΛΩ.
Ευχαριστω :wink:
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 09 Δεκ 2007, 17:20

patrinos έγραψε:Γεια χαρα.Ειμαι σε αναζητηση ενος τζιπ(-οειδους)αυτο τον καιρο.Ισως καποιοι να εχετε δει ηδη οτι ενδιαφερομαι και για το Terios II αλλά δεν το κρυβω οτι το Grand Vitara 1.6 3d ειναι κι αυτο στις επιλογες μου λογω ΚΑΙ των κοντων σχεσεων,εμπνεοντας μου περισσοτερη εμπιστοσυνη στα δυσκολα.Το θεμα ειναι οτι εχω και φαμίλια.Οι τρεις γυναικες μου λοιπον εχουν και απαιτησεις αλλά και cargo αναγκες.Οσο για χωρο αποσκευων δεν εχω κανενα προβλημα γιατι θα τοποθετησω μπαγκαζιερα οροφης οπότε εκει καλα παμε.Ομως εσωτερικα με ενδιαφερει.Μετακινουμαι συχνα πυκνα και εκδραμω οικογενειακως και θελω να ρωτησω...Πισω το GV το 3d εχει χωρους για τρια...-ΤΡΙΑ λεω-άτομα; Γιατι οκ για τωρα που ειναι 2 οι κορες εχει καλως.Καθισματακια χωρανε.Ομως αν σε κανα δυο χρονακια ερθει κι αλλο μελος στην φαμίλια δεν θελω να το δωσω το GV...Θελω να το κρατησω αλλά να εχει και χωρους για τρεις.Ισως και το θεμα χωροι να ειναι αυτο που με κανει να κολλαω στο Terios σε σχεση με το GV.Γιατι αλλιως θα εψαχνα κι ενα GV 3d μεταχειρισμενο να γλυτωσω και χρημα να εχω και κατι που το γουσταρω αλλά και που θα μου εμπνεει σιγουρια με τα "κοντα" εαν χρειαστει...
Μη μου πειτε για 5θυρο γιατι δεν θελω δίλιτρο...ΔΕΝ ΘΕΛΩ.
Ευχαριστω :wink:


Φιλε μου καλησπέρα , το 3θυρο βενζινη δεν εχει κοντες σχεσεις.
Ειχε βγει μια εκδοση 3θυρη αν θυμαμαι καλα που ειχε κοντες αλλα ηταν πετρελαιο.
Λογικα αφου εισαι Πατρα δεν εχεις προβλημα με το πετρελαιο αλλα ρωτα την αντιπροσωπεια αν βγαινει ακομα.
Κατα τα αλλα για χωρους κτλ δεν ξερω γιατι εχω το 5θυρο , πηγαινε καμια βολτα ομως απο την αντιπροσωπεια να το δεις και να αποφασισεις αν σου κάνει.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Re: Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό mikeSGV » 10 Δεκ 2007, 08:51

Αν εννοείς το 3d προηγούμενο μοντέλο το έχω και με το τριών μηνών μωρό που έχουμε δεν χωρά τίποτα , αναγκάζομαι να ρίχνω το ένα κάθισμα για να ψίλοβολευτώ και αυτό με πολλά ζόρια για σχάρα οροφής δεν το σκέφτομαι βάλε βγάλε στέλνει και την κατανάλωση στα ύψη άστο καλύτερα .
Όσο ζω μαθαίνω
mikeSGV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2006, 12:10
Τοποθεσία: athina

Re: Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinos » 13 Δεκ 2007, 16:20

Πηγα και το ειδα απο κοντα...Αποοτελεσμα;...........Σκεφτομαι να παρω το 5d...Το 3θυρο δεν με εξυπηρετει και δεν χωρα την φαμίλια...Οπότε παμε γιάλλα :)
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 13 Δεκ 2007, 16:59

patrinos έγραψε:Πηγα και το ειδα απο κοντα...Αποοτελεσμα;...........Σκεφτομαι να παρω το 5d...Το 3θυρο δεν με εξυπηρετει και δεν χωρα την φαμίλια...Οπότε παμε γιάλλα :)


αν πάρεις το 5θυρο γιατί δεν το παίρνεις και πετρέλαιο όπως ο gmak που είναι και συντοπίτης σου και είναι κατευχαριστημένος , τόσο από απόδοση όσο και κατανάλωση;
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Re: Grand Vitara 3θυρο και ΧΩΡΟΙ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinos » 13 Δεκ 2007, 18:31

grandjohn έγραψε:
patrinos έγραψε:Πηγα και το ειδα απο κοντα...Αποοτελεσμα;...........Σκεφτομαι να παρω το 5d...Το 3θυρο δεν με εξυπηρετει και δεν χωρα την φαμίλια...Οπότε παμε γιάλλα :)


αν πάρεις το 5θυρο γιατί δεν το παίρνεις και πετρέλαιο όπως ο gmak που είναι και συντοπίτης σου και είναι κατευχαριστημένος , τόσο από απόδοση όσο και κατανάλωση;

Tο σκεφτομαι κι αυτο...αλλά ειναι κανα 6 χηνες παραπανω... :evil: Δεν το απορριπτω τελειως ομως αν και εχω μια επιφυλαξη για το κεφαλαιο "νοθευμενο πετρελαιο και επιπτωσεις στον κινητηρα"... :oops:
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες