Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

PROJECT GRAND VITARA 2.0cc

PROJECT GRAND VITARA 2.0cc

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 02 Απρ 2004, 23:32

ΒΡΕ SUZUKAΚΗΔΕΣ ΤΙ ΑΠΡΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??? :( :( :( ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΥΤΙΛΙΕΣ...... :wink: :wink: ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ GRAND.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,OLD MAN EMU +30mm ΜΕ ΕΡΓΑΤΗ Η' ΤΟ ΚΙΤ THΣ CALMINI ΓΙΑ ΕXTREME ΣΗΚΩΜΑ.....ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟ VITARA ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΦΙΛΗ"ΤΟΥΡΚΙΑ.ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ GRAND VITARA 5ΘΥΡΟ.ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ VITARA EXOYN ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΜΠΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ,ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ 5ΘΥΡΟ GRAND?????ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ,ΜΑΣ ΠΑΤΗΣΑΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: PROJECT GRAND VITARA 2.0cc

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Απρ 2004, 08:37

nikglock17 έγραψε:ΒΡΕ SUZUKAΚΗΔΕΣ ΤΙ ΑΠΡΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??? :( :( :( ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΥΤΙΛΙΕΣ...... :wink: :wink: ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ GRAND.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,OLD MAN EMU +30mm ΜΕ ΕΡΓΑΤΗ Η' ΤΟ ΚΙΤ THΣ CALMINI ΓΙΑ ΕXTREME ΣΗΚΩΜΑ.....ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟ VITARA ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΦΙΛΗ"ΤΟΥΡΚΙΑ.ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ GRAND VITARA 5ΘΥΡΟ.ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ VITARA EXOYN ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΜΠΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ,ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ 5ΘΥΡΟ GRAND?????ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ,ΜΑΣ ΠΑΤΗΣΑΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

Θα δεις στο SUPERSPORT στον αγώνα του Εβρου ένα 5θυρο GV με OLD MAN EMU BODY LIFT και εργάτη.
Εσπασε βέβαια μπροστινό διαφορικό αλλά κατά γενική ομολογία πάει καλά.Σκέψου του αφού δεις τον αγώνα.
Αν θες να σε φέρω σε επαφή μαζί του
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 03 Απρ 2004, 09:29

ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ SUPERSPORT???AN MΠΟΡΕΙΣ,ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Απρ 2004, 11:06

nikglock17 έγραψε:ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ SUPERSPORT???AN MΠΟΡΕΙΣ,ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Δυστηχώς το SUPERSPORT το έδειξε απροειδοποίητα μάλλον τη Πέμπτη.Πιστεύω όμως ότι θα κάνει επαναλήψεις.Μόλις μάθω θα σας ενημερώσω.
Καλό θα ήταν όλοι πάντως να στέλναμε ένα email στο info@supersport.gr για να δείξουμε το ενδιαφέρον που υπάρχει για το 4χ4.
Ετσι ίσως πιέσουμε για να έχει τα δικαιώματα και του χρόνου και να βλέπουμε και λίγο 4χ4 στη τηλεόραση.
Ας βάλουμε όλοι ένα χεράκι.
Στείλτε ένα email που να ρωτάτε πότε θα δείξει τον αγώνα
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Απρ 2004, 13:52

Στο SEVEN X σήμερα θα δείξει λίγο Έβρο.Είστε τυχεροί.Εμεις δε πιάνουμε δυστηχώς ούτε δορυφορικά.Απ ότι έμαθα στις ειδήσεις των μεγάλων καναλιών αναφέρθηκε.Αληθεύει?
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 20:48

Χρήστο την Μ. Τρίτη που θα είμαι πρωί στην δουλειά, αν βρω τον υπεύθυνο του αρχείου θα κάνω απο μια κόπια για τους φίλους. :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Απρ 2004, 21:21

blackchris έγραψε:Χρήστο την Μ. Τρίτη που θα είμαι πρωί στην δουλειά, αν βρω τον υπεύθυνο του αρχείου θα κάνω απο μια κόπια για τους φίλους. :wink:

Μονο αν προσκυνήσουν τον αυτοκράτορα ε????????
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 22:25

Ικανή και αναγκαία συνθήκη!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: PROJECT GRAND VITARA 2.0cc

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Απρ 2004, 19:50

nikglock17 έγραψε:ΒΡΕ SUZUKAΚΗΔΕΣ ΤΙ ΑΠΡΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??? :( :( :( ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΥΤΙΛΙΕΣ...... :wink: :wink: ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ GRAND.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,OLD MAN EMU +30mm ΜΕ ΕΡΓΑΤΗ Η' ΤΟ ΚΙΤ THΣ CALMINI ΓΙΑ ΕXTREME ΣΗΚΩΜΑ.....ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΤΟ VITARA ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΙΤ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΦΙΛΗ"ΤΟΥΡΚΙΑ.ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ GRAND VITARA 5ΘΥΡΟ.ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ VITARA EXOYN ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΜΠΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ,ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ 5ΘΥΡΟ GRAND?????ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ,ΜΑΣ ΠΑΤΗΣΑΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.


Σήμερα είχα την τύχη να συνοδηγήσω στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Απλά καταπληκτικό στο καταυρόχθισμα των εμποδίων :shock: :shock: Θέλει προσοχή στην γρήγορη οδήγηση. Γενικά άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 04 Απρ 2004, 21:59

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΚΙΤ ΓΙΑ ΤΟ GRAND.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΣ CALMINI.Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΗΣ ΚΩ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΥΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ OLD MAN EMU,BODY LIFT KAI ΕΡΓΑΤΗΣ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ Μ/Τ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 04 Απρ 2004, 22:01

Φϊλε Nikglock17,
Tο μπροστινό διαφορικό του GV είναι σίγουρα αλουμινένιο, και πρέπει να είναι γκρι χρώμα. Εάν δεν είναι, πες το μου αμέσως να πάω να αγοράσω :!:
Τα απλά Vitara δεν φοράνε την ίδια ανάρτηση με τα GV. Παρότι αμορτισέρ και ελατήρια ταιριάζουν, έχουν αρκετή διαφορά στο βάρος (μέχρι και 200 κιλά - ανάλογα με την έκδοση), άρα χρειάζονται και διαφορετικά ελατήρια. Γι'αυτό Calmini και OME δίνουν διαφορετικούς κωδικούς για το GV.
Κατά την ταπεινή μου άποψη όμως, μην τρελλαίνεσαι από την αρχή με τις αναρτήσεις, εκτός εάν δεν είσαι ευχαριστημένος με την απόδοσης της μαμίσιας. Για μένα είναι πιο σημαντικό να έχεις όσο το δυνατόν μεγαλύτερα (ψηλότερα) λάστιχα M/T (τον χειμώνα βέβαια)... Και ανάλογα με το τί λάστιχο θα θέλεις να φορέσεις, τότε θα πρέπει να προχωρήσεις σε ανάλογες μετατροπές :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 04 Απρ 2004, 22:26

ΦΙΛΕ Xontre ΟΙ ΜΑΜΙΣΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΨΗΛΩΜΑ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΑ,ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΜΙΣΙΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ,ΥΨΟΥΣ ΚΛΠ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 225/70/16.ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΣΤΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΑΛΥΣΙΔΕΣ,ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 04 Απρ 2004, 22:46

Κρίμα για το διαφορικό, πολύ θα ήθελα ένα σιδερένιο μπροστά :roll: Μη με παρεξηγείς, τά ίδια ήθελα και εγώ στην αρχή, αλλά στην πορεία ανακάλυψα ότι οι 3-5 πόντοι στην ανάρτηση δεν βοηθάνε σε 30 πόντους λάσπη με Α/Τ λάστιχα :oops:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 06 Απρ 2004, 00:25

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΑ Α/Τ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ ΚΟΙΝΩΣ ΣΕ ΕΧΤRΕΜΕ ΕΔΑΦΟΣ(ΛΑΣΠΗ ΚΛΠ).ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΔΡΟΜΟ ΥΠΟΧΩΡΗΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΛΟΓΩ ΛΑΣΠΗΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό max » 06 Απρ 2004, 21:18

Φίλε nickglock17

Ακριβός την ιδία μετατροπή με OLDMAN και 225/70/16 έχω εγώ στο GV 2000cc.
Η συμπεριφορά του αυτοκινήτου άλλαξε ραγδαία προς το καλύτερο ακόμα και στην υψηλές ταχύτητες στην άσφαλτο !!!

Στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Εάν θες μπορείς να δεις το δικό μου. Ο φίλος xontros το έχει δει.
Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες

cron