Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σκέψεις για αγορά GV

Σκέψεις για αγορά GV

Δημοσίευσηαπό teris3 » 22 Μάιος 2007, 22:55

Καλησπέρα παιδιά,
σκέφτομαι για νέο 3θυρο GV και θα ήθελα λίγο τα φώτα σας...

Επειδή μέχρι τώρα οδηγάω sport αμάξια, πώς συμπεριφέρεται το GV στις στροφές? Αυτή η περίφημη "κλίση" που ακούω ότι έχουν τα τζιπάκια στις στροφές ισχύσει και για το Vitara, δηλαδή θα στρήβω με 80χ/ω και θα φοβάμαι? :?

Οσον αφορά την off road πλευρά, το μόνο που θα έχω να αντιμετωπίσω είναι ΛΑΣΠΕΣ....πώς συμπεριφέρεται το GV στις λασπώδεις διαδρομές?

Επίσης βλέπω πολλά νέα και ολοκαίνουργια GV χωρίς το Multimedia System και μου φαίνεται περίεργο...Μήπως οι ίδιοι οι κάτοχοι λένε όχι και η αντιπροσωπεία τους αντιπροτείνει άλλα δώρα??

Τέλος μπορώ να παραγγείλω το 3θυρο με δερμάτινα καθίσματα και xenon από το εργοστάσιο???Θα τα θελα οπωσδήποτε...

Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα....
Άβαταρ μέλους
teris3
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Μάιος 2007, 22:48

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 24 Μάιος 2007, 23:37

φιλε μου το GV ΔΕΝ ειναι γαι λασπες ΜΟΝΟ ,για λασπακια και χωμα ειναι σχεδον ολα τα υπολοιπα -βλεπε RAV4 -CRV -TERIOS κτλ ,δευτερον εξαρταται ποια στροφη θα παρεις με 80χιλ ,προσωπικα και με 140χιλ εχω παρει στροφη και μαλιστα με το παλιο GV μοντελο 2003 5θυρο το οποιο εχει πισω κινηση(πολυ δυσκολη σε στροφες σε ολισθηρους δρομους ) και δεν ειχα κανενα προβλημα ,επισης κλισεις λογω ψηλου κεντρου βαρος θα εχεις αλλα μη φανταστεις κατι τρομερο,φισικα δεν ειναι gt τωρα για το 3θυρο με δερματινα μπορεις ανετα απο τον ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ αλλα αν θελεις φωτα xenon θα σου προτεινα να τα βαλεις απ εξω απο αξεσουαρ ,παρε και εσυ ενα GRAND VITARA ελα στην παρεα μας και δεν θα θελεις να ξαναοδηγησεις μικρο επιβατικο οκ?
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες