Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 19 Μάιος 2007, 01:35

διαβαζω συνεχεια ΓΙΑ ΤΟ GRAND VITARA <<παρτε πετρελαιο οχι βενζινα γιατι τα παραπανω λεφτα που θα δωσεις θα τα κερδισεις απο καυσιμα>>,αυτοι που το λενε αυτο η΄δεν ξερουν απλα μαθηματικα η΄νομιζουν οτι απευθυνονται σε κατοικους της ΟΥΓΚΑΝΤΑΣ ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ -συμφωνα με τον κατασκευαστη ο πετρελαιοκινητος κινητηρας καιει 7,7 και ο βενζινοκινητηρας 9,2,ας πουμε οτι εχουν διαφορα 2λ ανα 100χιλιομετρα ΔΗΛ ΣΤΑ 50.000χιλ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙς περιπου 1000ευρω παραπανω και δεν καταλαβαινω πως και ποτε θα παρεις πισω τα χρηματα σου οταν το GRAND VITARA πετρελαιο εχει 35.800 το τελειως απλο και με κουραστικο θορυβο -ασχετα το τι λενε -ενω το βενζινοκινητο ανετο αξιοπιστο σχεδον αθορυβο και πλουσιο σε εξοπλησμο στοιχιζει 33.000ευρω
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 02:06

STEVE1970 έγραψε:διαβαζω συνεχεια ΓΙΑ ΤΟ GRAND VITARA <<παρτε πετρελαιο οχι βενζινα γιατι τα παραπανω λεφτα που θα δωσεις θα τα κερδισεις απο καυσιμα>>,αυτοι που το λενε αυτο η΄δεν ξερουν απλα μαθηματικα η΄νομιζουν οτι απευθυνονται σε κατοικους της ΟΥΓΚΑΝΤΑΣ ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ -συμφωνα με τον κατασκευαστη ο πετρελαιοκινητος κινητηρας καιει 7,7 και ο βενζινοκινητηρας 9,2,ας πουμε οτι εχουν διαφορα 2λ ανα 100χιλιομετρα ΔΗΛ ΣΤΑ 50.000χιλ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙς περιπου 1000ευρω παραπανω και δεν καταλαβαινω πως και ποτε θα παρεις πισω τα χρηματα σου οταν το GRAND VITARA πετρελαιο εχει 35.800 το τελειως απλο και με κουραστικο θορυβο -ασχετα το τι λενε -ενω το βενζινοκινητο ανετο αξιοπιστο σχεδον αθορυβο και πλουσιο σε εξοπλησμο στοιχιζει 33.000ευρω


καταρχας απο οτι καταλαβαινω δεν εχεις ουτε το ενα ουτε το αλλο...προφανως θα αποκτησεις την βενζινα και με καποιο τροπο να δικαιολογησεις την επιλογη σου..προφανως δεν εχεις διαβασει κανενα ποστ και αυτο το κρινω και απο τα τις προηγουμενες ερωτησεις σου περι offroad δυνατοτητες...

το 9/100 στην βενζινα ειναι μυθος..υπολογισε πανω απο 11και με ζορι πανω απο 12-13....αντιθετως στο πετρελαιο το οποιο εχω υπολογισε maxium 9/100 με χρηση offroad που παω εγω....εχω δει και 7,9/100...φιλου μου με πετρελαιο του καιει σχεδον 8/100...στην πραξη και σε παραπεμπω σε προσφατο σχετικο αρθρο το 4x4magazine, εχουμε 46% αποκλιση απο την βενζινα....και δεν σταματαει εδω..

εγω θα ξεκινησω να παω πατρα αθηνα με πεμπτη ταχυτητα και ξεκουραστα σε ολη τη διαδρομη αφου η ροπη του πετρελαιου ειναι διπλασια σχεδον τις βενζινας, ενω η βενζινα θα ανεβοκατεβαζει ταχυτητες στα προσπερασματα...
για ποια αξιοπιστια μιλας εναντι του πετρελαιου?? :( :( ας σοβαρευτουμε λιγο....
σαφως εχει τον χαρακτηριστικο ηχο χωρις ομως να ειναι εκνευριστικος και κουραστικος..ιδιως σε ταξιδι ειναι μια χαρα...
για την ροπη?βολτα στα βουνα? απαιχτο σε σχεση με την βενζινα

και αφου εθεσες οικονομικο θεμα να σου πω και το τελευταιο

τελη κυκλοφοριας 168 εναντι 350 αν δεν κανω λαθος και μειωμενες ασφαλειες συναμα....

οσο για τις εκτος δρομου δυνατοτητες...με μια τετραδα καλα λαστιχα και ποδιες το μοναδικο εμποδιο που θα σταματησει το vitara παντα σε λογικα πλαισια ειναι ο οδηγος του...

οσο για την ουγκαντα..εδω ειμαστε για να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε...δεν μπορω να καταλαβω αυτο το υφος...
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 19 Μάιος 2007, 16:24

φιλε μου καλε να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα
το αυτοκινητο μου ειναι το GV 2Λ μοντελο 2003 και ναι θελω να αγορασω το καινουργιο και ειμαι στο δηλημα -βενζινη η΄πετρελαιο,ωραια? η απαντηση σου δεν με καλυπτει γιατι εγω δεν μιλησα ουτε για ροπη ουτε για εκτος δρομου ,μιλησα για το πως και ποτε θα αποσβεσης τα λεφτα τα παραπανω που δινεις για το πετρελαιο και προφανως συμφωνεις μαζι μου συμφωνα με τις τιμες που δινεις οτι οταν θα το πουλησεις (πχ μετα απο 120.000χιλιομ )τοτε θα αρχιζει να φαινεται η αποσβεση και δεν ειναι κερδος τα 150ευρω το χρονο απο τα τελη κυκλοφοριας,και μιλησα και για θορυβο που κατα καποιον τροπο συμφωνεις η΄εστω δεν διαφωνεις απολυτα μαζι μου .Τωρα αν εσυ δοκομαζεις τα τζιπ στην ανεση και την ροπη που εχουν στο δρομο αθηνων -πατρας με πεμπτη τοτε εγω και εσυ βλεπουμε απο τελειως διαφορετικη ματια τα τζιπ,συμβουλη μου παρε μια mercendes -υπαρχει και σε πετρελαιο- επισης δεν λες οτι στο πετρελαιο δεν υπαρχει ΕSP ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΗΛΙΟΡΟΦΗ CRUISE CONTROL ΗΛΕΚΤΡ.ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΙΣΩ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΞΥΛΟΥ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΛΕΝΧΟΥ ΠΡΟΣΦΥΣΗΣ -και τελος για την ΟΥΓΚΑΝΤΑ φυσικα και δεν αναφερομε σε κανενα απο τα παιδια του forum αν βγηκε κατι τετοιο ζηταω συγνωμη ,αναφερομε στα εντυπα τα οποια τα περισσοτερα εξυπηρετουν συγκεκριμενα συμφεροντα εταιριων
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 17:16

STEVE1970 έγραψε:φιλε μου καλε να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα
το αυτοκινητο μου ειναι το GV 2Λ μοντελο 2003 και ναι θελω να αγορασω το καινουργιο και ειμαι στο δηλημα -βενζινη η΄πετρελαιο,ωραια? η απαντηση σου δεν με καλυπτει γιατι εγω δεν μιλησα ουτε για ροπη ουτε για εκτος δρομου ,μιλησα για το πως και ποτε θα αποσβεσης τα λεφτα τα παραπανω που δινεις για το πετρελαιο και προφανως συμφωνεις μαζι μου συμφωνα με τις τιμες που δινεις οτι οταν θα το πουλησεις (πχ μετα απο 120.000χιλιομ )τοτε θα αρχιζει να φαινεται η αποσβεση και δεν ειναι κερδος τα 150ευρω το χρονο απο τα τελη κυκλοφοριας,και μιλησα και για θορυβο που κατα καποιον τροπο συμφωνεις η΄εστω δεν διαφωνεις απολυτα μαζι μου .Τωρα αν εσυ δοκομαζεις τα τζιπ στην ανεση και την ροπη που εχουν στο δρομο αθηνων -πατρας με πεμπτη τοτε εγω και εσυ βλεπουμε απο τελειως διαφορετικη ματια τα τζιπ,συμβουλη μου παρε μια mercendes -υπαρχει και σε πετρελαιο- επισης δεν λες οτι στο πετρελαιο δεν υπαρχει ΕSP ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΗΛΙΟΡΟΦΗ CRUISE CONTROL ΗΛΕΚΤΡ.ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΙΣΩ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΞΥΛΟΥ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΛΕΝΧΟΥ ΠΡΟΣΦΥΣΗΣ -και τελος για την ΟΥΓΚΑΝΤΑ φυσικα και δεν αναφερομε σε κανενα απο τα παιδια του forum αν βγηκε κατι τετοιο ζηταω συγνωμη ,αναφερομε στα εντυπα τα οποια τα περισσοτερα εξυπηρετουν συγκεκριμενα συμφεροντα εταιριων



το τζιπ θεωρω οτι το βλεπω απο την σωστη σκοπια...και ανεση για εθνικη οδο και offroad δυνατοτητες σε βουνο-θαλασσα οπου το παω...τωρα αν ο δικο σου σκοπος ειναι διαφορετικος παω πασο....

το 46% αποκλιση δεν σου λεει τιποτα??τι περιμενεις 100%? να καιει νερο? δεν νομιζω
εκει που εχεις δικιο αλλα ευτυχως δεν ισχυει σε μενα ειναι οτι το δικο μου σε σχεση με του σφακιανακη εχει ολα αυτα που εσυ νομιζεις οτι δεν εχει πλην της ηλιοροφης...και αυτο γιατι το εχω φερει απο γερμανια...και για να σε προλαβω οτι που να τρεχω και ολα τα υπολοιπα να σου πω οτι αν πας στην auto profit θα το βρεις πληρως εξοπλισμενο και με xenon φωτα και με την επιλογη του cyberstation η οχι

το οτι δεν μιλησες για ροπη ουτε για εκτος δρομου τοτε θεωρω οτι λαθος κριτηρια εχεις για το συγκεκριμενο αμαξι....οσο για την τιμη στην autoprofit h διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη μεταξυ βενζινα και πετρελαιου

επαναλαμβανω ομως οτι 46% αποκλιση ειναι σοβαρη διαφορα

προσωπικα και ταπεινα θεωρω οτι αν εχεις την δυνατοτητα να παρεις πετρελαιο λογω πολης, παρτο....θεωρω οτι οι περισσοτεροι απο εδω αυτο θα σου προτεινουν..

οι επιλογες δικες σου...
το γεγονος ομως οτι κλεινεις δικαια-αδικα σε καποιο απο τα δυο δεν σημαινει οτι αφοριζεις το αλλο ειτε αυτο λεγετε βενζινα ειτε πετρελαιο
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 19 Μάιος 2007, 17:24

ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ -ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΟ -ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΡΙ 35.000€,ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ,ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟ auto profit
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 17:46

STEVE1970 έγραψε:ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ -ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΟ -ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΡΙ 35.000€,ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ,ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟ auto profit



ισως εγω να μην το εγραψα καλα...δεν λεω οτι το βενζινικινητο ειναι κακο..απλα το πετρελαιο ειναι καλυτερο...με 35000 στην προφιτ αγοραζεις παπαδες....
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό Johnkokk » 19 Μάιος 2007, 17:57

Κι εγώ πάντως σε τζιπ θα πρότεινα πετρέλαιο.Επαναλαμβάνω αν πρόκειται να του γίνει off-road χρήση, διότι αν είναι μόνο για εθνική και πατημένο χωματόδρομο είναι λάθος η επιλογή τέτοιου αυτ/του.Εκεί παει κανείς και με επιβατικά κανονικά.

Μια ερώτηση στο gmak.Η εγγύηση σου καλύπτει την τρόμπα πετρελαίου που είναι πανάκριβη και ευαίσθητη σε περίπτωση κακού πετρελαίου ? Αν οχι, είναι ο μόνος λόγος για να μην πάρει κάποιος off-road όχημα σε πετρέλαιο.
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 14 Απρ 2007, 15:43
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρητη

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 18:03

Johnkokk έγραψε:Κι εγώ πάντως σε τζιπ θα πρότεινα πετρέλαιο.Επαναλαμβάνω αν πρόκειται να του γίνει off-road χρήση, διότι αν είναι μόνο για εθνική και πατημένο χωματόδρομο είναι λάθος η επιλογή τέτοιου αυτ/του.Εκεί παει κανείς και με επιβατικά κανονικά.

Μια ερώτηση στο gmak.Η εγγύηση σου καλύπτει την τρόμπα πετρελαίου που είναι πανάκριβη και ευαίσθητη σε περίπτωση κακού πετρελαίου ? Αν οχι, είναι ο μόνος λόγος για να μην πάρει κάποιος off-road όχημα σε πετρέλαιο.


δεν το ξερω, αν δεν κανω λαθος ομως ...διοτι δεν ειμαι τεχνικος και μπορει να λεω μ...κιες..(οτι εχω ακουσει)το δικο μου δεν εχει τρομπα αλλα συστημα αμεσου ψεκασμου(common rail) που σημαινει οτι κατι τετοιο δεν ισχυει....για τα μπεκ ισως...αλλα δεν το εχω ψαξει....σε γενικες γραμμες ομως θελει προσοχη το πετρελαιο....εγω βαζω σε επωνυμα πρατηρια και στην ενωση που εχουν τα ταξι στην πατρα
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 19 Μάιος 2007, 18:32

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΤ-ΤΗΛΕΦΩΝΑ ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΚΤΛ?
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 18:37

STEVE1970 έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΤ-ΤΗΛΕΦΩΝΑ ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΚΤΛ?



Ιστιοσελιδα νομιζω εχει "πεσει"...ομως εδω στο φορουμ γραφει ο φιλος suzukakias που προσφατα το πηρε απο προφιτ...αυτος θα μπορουσε να σε κατατοπισει καλυτερα...αν θελεις στειλε του πμ....ειναι καλο παιδι και θα σε ενημερωσει...αν παλι δεν θες 11888 θα σου δωσει τηλ και θα σε ενημερωσουν τηλεφωνικα...ζητησε τους να σου στειλουν με φαξ το ενημερωτικο φυλλαδιο...απο οτι ξερω απο τον σουζουκακια το πηρε με ΔΟΚ πινακιδες(αφου δεν μπορουσε να βγαλει πινακιδες αθηνα) και εβγαλε πινακιδες πατρα


οσο για εγγυηση ισχυει κανονικοτατα οπως και η δικια μου που ειναι απο γερμανια
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό STEVE1970 » 19 Μάιος 2007, 18:40

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ
Άβαταρ μέλους
STEVE1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007, 15:59
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 19 Μάιος 2007, 18:51

STEVE1970 έγραψε:Τωρα αν εσυ δοκομαζεις τα τζιπ στην ανεση και την ροπη που εχουν στο δρομο αθηνων -πατρας με πεμπτη τοτε εγω και εσυ βλεπουμε απο τελειως διαφορετικη ματια τα τζιπ,συμβουλη μου παρε μια mercendes -υπαρχει και σε πετρελαιο-

Εδώ κάνεις λάθος. Δεν το έχει για να πηγαίνει Αθήνα - Πάτρα ο άνθρωπος.
Μακάρι να πήγαιναν και οι υπόλοιποι τα GV τους εκεί που το πάει ο gmak..... :wink:
Για το καθαρά οικονομικό κομμάτι του ερωτήματος "βενζίνη ή πετρέλαιο" δε βάζεις στο λογαριασμό σου και την αξία μεταπώλησης.
Ναι το πετρέλαιο είναι σημαντικά ακριβότερο, ναι θέλεις πολλές χιλιάδες χλμ για να καλυφθεί η διαφορά, αλλά όταν θα έρθει η ώρα να το πουλήσεις θα πιάσει πολύ καλύτερα λεφτά.
Η γνώμη μου είναι ότι αν έχεις τα παραπάνω λεφτά, πάρε πετρέλαιο που είναι και καλύτερο εκτός δρόμου και δε θα το μετανιώσεις.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 19 Μάιος 2007, 19:09

Pajerinho έγραψε:
STEVE1970 έγραψε:Τωρα αν εσυ δοκομαζεις τα τζιπ στην ανεση και την ροπη που εχουν στο δρομο αθηνων -πατρας με πεμπτη τοτε εγω και εσυ βλεπουμε απο τελειως διαφορετικη ματια τα τζιπ,συμβουλη μου παρε μια mercendes -υπαρχει και σε πετρελαιο-

Εδώ κάνεις λάθος. Δεν το έχει για να πηγαίνει Αθήνα - Πάτρα ο άνθρωπος.
Μακάρι να πήγαιναν και οι υπόλοιποι τα GV τους εκεί που το πάει ο gmak..... :wink:
Για το καθαρά οικονομικό κομμάτι του ερωτήματος "βενζίνη ή πετρέλαιο" δε βάζεις στο λογαριασμό σου και την αξία μεταπώλησης.
Ναι το πετρέλαιο είναι σημαντικά ακριβότερο, ναι θέλεις πολλές χιλιάδες χλμ για να καλυφθεί η διαφορά, αλλά όταν θα έρθει η ώρα να το πουλήσεις θα πιάσει πολύ καλύτερα λεφτά.
Η γνώμη μου είναι ότι αν έχεις τα παραπάνω λεφτά, πάρε πετρέλαιο που είναι και καλύτερο εκτός δρόμου και δε θα το μετανιώσεις.


αν και ειμαι off topic πατζερινο βρηκες και εσυ μερα να πας Αθηνα...Κυριακη βροχή και ωραια μερα για παιχνιδι στο βουνο... :D :D πλακα κανω ειμαι και εγω φουλ απο δουλεια αλλα αν μαζευομασταν οπως την περασμενη κυριακη θα ξεκλεβα καποια ωριτσα...[/list]
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 20 Μάιος 2007, 10:03

ΦΙΛΕ STEVE1970
Παρε DIESELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
και θα μας θυμηθεις καλη και η βενζινα αλλα το πετρελαιο καλυτερο :P
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Re: ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 20 Μάιος 2007, 10:06

STEVE1970 έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΤ-ΤΗΛΕΦΩΝΑ ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΚΤΛ?


www.autoprofit.gr
2109578933
ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron