Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΓΟΡΑ GRAND VITARA 1.9 DIESEL

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 13 Μαρ 2007, 21:17

gmak έγραψε:...οντως τα λεφτα ειναι πολλα...


Είναι πολλααά τα λεφτά 'Αρηηη...
Ωστόσο ειδικά το 3θ diesel πρέπει να είναι... όλα τα λεφτά :wink:
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό pancreco » 14 Μαρ 2007, 08:42

Το πρόβλημα είναι φιλε qmak πού βρίσκεις μεταχειρισμένο GV2.0 και μάλιστα σε Diesel. Δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω και από Γερμανία αν έβρισκα κατι καλό. Άν κανείς φίλος ξέρει τίποτα site σχετικά να ψάξω, ας τα αναφέρει.
Πάντως είναι αλήθεια ότι οι περισσότεροι από μας δεν ξέρουμε τις δυνατότητες των 4χ4 που έχουμε. Έχω ένα jimny και μέχρι να γραφτώ σε ένα σύλλογο τετρακίνησης το πήγαινα σαν να ήταν ΙΧ. Εκεί γνώρισα τις δυνατότητες του αυτοκινήτου και διαπίστωσα ότι σχεδόν δεν σταματάει πουθενά. Γνώμη μου είναι ότι όσοι παίρνουν τετρακίνητα, όχι για να φωνάξουν σιωπηλά ότι έχουν λεφτά, αλλά γιατί τους αρέσει το βουνό, το δάσος και γενικότερα η φύση θα πρέπει να πηγαίνουν σε τέτοιους συλλόγους, έστω και για λίγο, για να γνωρίζουν τις δυνατότητες του αυτοκινήτου τους αλλά παράλληλα και να μάθουν να οδηγούν σε κάπως διαφορετικές συνθήκες( άμμος, λάσπη κλπ)
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό gmak » 14 Μαρ 2007, 14:14

pancreco έγραψε:Το πρόβλημα είναι φιλε qmak πού βρίσκεις μεταχειρισμένο GV2.0 και μάλιστα σε Diesel. Δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω και από Γερμανία αν έβρισκα κατι καλό. Άν κανείς φίλος ξέρει τίποτα site σχετικά να ψάξω, ας τα αναφέρει.
Πάντως είναι αλήθεια ότι οι περισσότεροι από μας δεν ξέρουμε τις δυνατότητες των 4χ4 που έχουμε. Έχω ένα jimny και μέχρι να γραφτώ σε ένα σύλλογο τετρακίνησης το πήγαινα σαν να ήταν ΙΧ. Εκεί γνώρισα τις δυνατότητες του αυτοκινήτου και διαπίστωσα ότι σχεδόν δεν σταματάει πουθενά. Γνώμη μου είναι ότι όσοι παίρνουν τετρακίνητα, όχι για να φωνάξουν σιωπηλά ότι έχουν λεφτά, αλλά γιατί τους αρέσει το βουνό, το δάσος και γενικότερα η φύση θα πρέπει να πηγαίνουν σε τέτοιους συλλόγους, έστω και για λίγο, για να γνωρίζουν τις δυνατότητες του αυτοκινήτου τους αλλά παράλληλα και να μάθουν να οδηγούν σε κάπως διαφορετικές συνθήκες( άμμος, λάσπη κλπ)


www.mobile.de θα κοιταξω να σου δωσω τηλ και απο μαντρα της πατρας που εχει φερει 2 μεχρι τωρα..
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 15 Μαρ 2007, 19:08

ΦΙΛΕ pancreco
Για ψάξε και σε αυτές τις διευθύνσεις και να προσέχεις αν είναι μέσα στην τιμή και το Φ.Π.Α.
www.autobild.de
www.autoscout24.de
www.autogenial.de
www.webauto.de
Πάντως το αυτοκίνητο τα αξίζει τα λεφτά του.
Καλό ψάξιμο ,πάντως ότι άλλες πληροφορίες θες σχετικά για αυτοκίνητο από Γερμανία πες μου.
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Δημοσίευσηαπό gmak » 15 Μαρ 2007, 19:45

suzukakias έγραψε:ΦΙΛΕ pancreco
Για ψάξε και σε αυτές τις διευθύνσεις και να προσέχεις αν είναι μέσα στην τιμή και το Φ.Π.Α.
www.autobild.de
www.autoscout24.de
www.autogenial.de
www.webauto.de
Πάντως το αυτοκίνητο τα αξίζει τα λεφτά του.
Καλό ψάξιμο ,πάντως ότι άλλες πληροφορίες θες σχετικά για αυτοκίνητο από Γερμανία πες μου.
:salute: :salute: :salute: :salute: :salute: :P
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό pancreco » 15 Απρ 2007, 22:33

Μετά απο αρκετό ψάξιμο στα site που μου έδωσες suzukakia και σε άλλα που μου είπαν φίλοι δεν βγήκε τίποτα. Αυτό που είδα είναι μόνο καινούργια αμαξια τα οποία όπως ρώτησα εκτελωνιστή θα μου βγούνε στα ίδια λεφτά σαν να το αγόραζα απο εδω. Βρήκα εδω στην Θεσσαλονίκη έναν παράλληλο εισαγωγέα που μου το φαίρνει καινούργιο από Γερμανία με 32000 με το κλειδι στο χέρι. Το πρόβλημα είναι ότι στην Θεσσαλονίκη δεν επιτρέπεται το diesel και θα ζεις μόνιμα στην παρανομία. βέβαια προς το παρον δεν κανουν καθόλου ελέγχους γι' αυτό και κυκλοφορούν αρκετά diesel.
Η κατανάλωση τι λέει. Εχει κανει κανείς σας ακριβή μέτρηση. Τελικά φτάνει τα 10 λιτρα/100 km ή μήπως τα ξεπερναει κι όλας; Απ' ότι μου είπαν το βενζινοκίνητο βρισκεται στα 12lit/100. Φυσικά αναφέρομαι σε ταξίδι στην άσφαλτο εκτος πόλης. Αν σας είναι ευκολο πέστε τι λέει από κατανάλωση το diesel Όχι βέβαια σε off road διαδρομές γιατι εκεί δεν βγαίνει άκρη αλλά μόνο σε ασφαλτο εκτος πόλης
Αυτά και ευχαριστώ
Πανος
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό gmak » 15 Απρ 2007, 22:49

pancreco έγραψε:Μετά απο αρκετό ψάξιμο στα site που μου έδωσες suzukakia και σε άλλα που μου είπαν φίλοι δεν βγήκε τίποτα. Αυτό που είδα είναι μόνο καινούργια αμαξια τα οποία όπως ρώτησα εκτελωνιστή θα μου βγούνε στα ίδια λεφτά σαν να το αγόραζα απο εδω. Βρήκα εδω στην Θεσσαλονίκη έναν παράλληλο εισαγωγέα που μου το φαίρνει καινούργιο από Γερμανία με 32000 με το κλειδι στο χέρι. Το πρόβλημα είναι ότι στην Θεσσαλονίκη δεν επιτρέπεται το diesel και θα ζεις μόνιμα στην παρανομία. βέβαια προς το παρον δεν κανουν καθόλου ελέγχους γι' αυτό και κυκλοφορούν αρκετά diesel.
Η κατανάλωση τι λέει. Εχει κανει κανείς σας ακριβή μέτρηση. Τελικά φτάνει τα 10 λιτρα/100 km ή μήπως τα ξεπερναει κι όλας; Απ' ότι μου είπαν το βενζινοκίνητο βρισκεται στα 12lit/100. Φυσικά αναφέρομαι σε ταξίδι στην άσφαλτο εκτος πόλης. Αν σας είναι ευκολο πέστε τι λέει από κατανάλωση το diesel Όχι βέβαια σε off road διαδρομές γιατι εκεί δεν βγαίνει άκρη αλλά μόνο σε ασφαλτο εκτος πόλης
Αυτά και ευχαριστώ
Πανος



φιλε πανο κοιτα τη υπογραφη μου....8,9/100 μικτη χρηση..πολυ οικονομικο...
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό pancreco » 16 Απρ 2007, 00:34

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!!
Θα κλείσουν τα βενζινάδικα!!!
Πρέπει να καιει λιγότερο και από αν είχε υγραέριο
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό gmak » 16 Απρ 2007, 12:44

pancreco έγραψε:ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!!
Θα κλείσουν τα βενζινάδικα!!!
Πρέπει να καιει λιγότερο και από αν είχε υγραέριο


www.spritmonitor.de για να δεις και πιο καλες καταναλωσεις...φτανει και τα 7,95/100
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό chrislar » 16 Απρ 2007, 21:51

Καλησπέρα φίλε pancreko.
Θα ήθελα αν γίνεται να μου δώσεις στοιχεία για τον εισαγωγέα από Γερμανία.Το email μου είναι viki81@mail.gr.Για να μη γίνει κάποια παρεξήγηση στο forum.Γιατί την ψάχνψ και γω πολύ από Γερμανία.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
chrislar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 21 Φεβ 2007, 18:02

Δημοσίευσηαπό gto » 03 Μάιος 2007, 22:07

Ενδιαφέρομαι να το πάρω και εγώ. Να προτιμήσω το 3d h to 5d. To cyberstation τι λέει ? εντυπώσεις ; ο κινητήρας ακούγεται σαν diesel ; Σε δρόμο με στροφές έχει έντονες κλήσεις ;
Άβαταρ μέλους
gto
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Σεπ 2005, 18:54

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 03 Μάιος 2007, 22:15

5θυρο να το πάρεις. Και μπλέ σκούρο.
Να σπάσει η αποκλειστικότητα του gmak :lol: :lol:
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Μάιος 2007, 01:30

gto έγραψε:Ενδιαφέρομαι να το πάρω και εγώ. Να προτιμήσω το 3d h to 5d. To cyberstation τι λέει ? εντυπώσεις ; ο κινητήρας ακούγεται σαν diesel ; Σε δρόμο με στροφές έχει έντονες κλήσεις ;



σε αυτο το τοπικ υπαρχει εκτενης περιγραφη για το diesel οπως και σε αλλα τοπικ σε αυτην την ενοτητα...
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες