Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 17 Ιαν 2007, 10:38

Ξέρει κανείς τους κωδικούς από monroe για να ταιριάξουν με ΟΜΕ ελατήρια +2'' σε jimny χωρίς να χάσουμε διαδρομή?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό panjo » 17 Ιαν 2007, 14:05

adventure monroe (kitrina)

μπροστινά απο samurai
πισινά απο Lada (θα χρειαστείς πύρους και λαστιχα για τις θηλιές)
περιπου 150-170 € για τα λεφτά τους καλά είναι
panjo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 19:13

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 18 Ιαν 2007, 07:35

Ευχαριστώ.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 14 Φεβ 2007, 09:32

Επαναφέρω το θέμα για να μεταφέρω την εμπειρία μου.
Ο φίλος panjo μπήκε στον κόπο να μου απαντήσει γράφοντας μου και ποιά είναι τα επιμέρους (αποστάτες και σινεμπλόκ) που θα χρειαζόμουν.
Θεώρησα λοιπόν χάσιμο χρόνου να ψάχνω μεμονομένα για τα έξτρα αυτά πραγματάκια και έτσι παρ΄όλο που δεν ήταν οι φθηνότεροι κατέληξα σε γνωστό μαγαζί που πουλάει μόνο αναρτήσεις ζητώντας τους αμορτισέρ για jimny +5cm. Τα πήρα, και το Σάββατο το πρωί είπα να τα τοποθετήσω.Τα μπροστινά ήταν Ο.Κ. , μα όταν έφτασα στα πίσω διαπίστωσα ότι από το σετ έλειπαν δύο αποστάτες. Την Δευτέρα πρωί πρωί ήμουν και πάλι στο μαγαζί....''ναι ξέρετε ξεχάσαμε να σας τους δώσουμε, συγνώμη''. Λέω και εγώ, δεν πειράζει συμβαίνουν κι αυτά.
Το ίδιο απόγευμα αφού έβγαλα το ένα πίσω για να βάλω το καινούργιο διαπίστωσα πως δεν ταίριαζαν τα υπάρχοντα σινεμπλόκ που είχε το σετ (γεια σου ρε panjo, τα λεγες εσύ αλλά που...). Τέλος πάντων κόψε - ράψε τα ταίριαξα.
Συμπέρασμα Νο1 : Πολλές φορές η τεχνογνωσία των μελών του φόρουμ ξεπερνά αυτήν των ''ειδικών''.
Συμπέρασμα Νο2: Το ότι μπαίνεις σε ένα κατάστημα και ζητάς κάτι, δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα πάρεις αυτό που ζήτησες.

Υ.Γ. Ελπίζω να καταλάβατε όλοι πως το θέμα μας δεν ήταν το συγκεκριμένο κατάστημα (δεν είναι το μόνο άλλωστε) αλλά το ότι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να γλιτώνουμε χρόνο και χρήμα.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό kounabakos » 26 Φεβ 2007, 23:52

ξερεις αν ταιριαζουν απο mitsubishi pajero σε jimny? παντα για monroe adventure μιλαμε.δε θελω να το σηκωσω καθολου.απλα θελω περισοτερη αντοχη και πιο σκληρα
Άβαταρ μέλους
kounabakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 10:52

Αμορτισερ MONROE για JIMNY

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 27 Φεβ 2007, 06:59

Δεν το ξέρω, αν και όλο και κάποιος θα βρεθεί να μας το 'πει. Πάντως αν ταιριάζουν μου ακούγεται πολύ σκληρό και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις μεν αυτό που θέλεις, αλλά να ''πονέσεις'' το αυτοκίνητο αλλού (π.χ. ρισκάρεις να κόψεις τις βάσεις). Γιατί δεν πας απλά σε μία πολύ καλύτερη ποιότητα αμορτισέρ να γλυτώσεις και τις πατέντες;
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 61 επισκέπτες