Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

καταγραφή Προβλημάτων/ Αντιμετώπιση / Βελτιώση

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 17 Ιαν 2007, 03:19

Όσον αφορά την πρώτη ταχύτητα το κάνει στην αρχή και μετά στρώνει που να δείς πως κουμπώνουν οι ταχύτητες στα 15.000 χλμ. Υπομονή και εγώ στα 3.000 χλμ.(η πρώτη ήταν λίγο προβληματική στα πρώτα 500) είμαι αλλά έχω φίλους με το GV με 20.000 χλμ.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό edelweisalexis » 17 Ιαν 2007, 21:41

Τελικά φίλε Silver Arrow είχες απόλυτο δίκιο. Ακολούθησα τις συμβουλές του manual και όλα είναι μια χαρά.ιπότε παραμένει μόνο το θέμα με την πρώτη ταχύτητα που την πετάει. Είμαι ένας ημιευτυχισμένος κάτοχος gv. Σ΄ευχαριστώ και καλές βόλτες.
Άβαταρ μέλους
edelweisalexis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 00:17
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Δημοσίευσηαπό GK » 22 Ιαν 2007, 14:05

antasp έγραψε:Αν σε πιάσει καμιά πόρωση για ξεβίδωμα πάντως πες μας αν τελικά ανακάλυψες κάτι κάτω από το πλαστικό :D


Να ενημερώσω τους κατόχους G.V MULTIMEDIA CYBER STATION οτι με κάλεσαν και μου τοποθέτησαν το bluetooth handsfree kai to interface gia ipod.

Το συστηματάκι αυτό τοποθετήθηκε αριστερα στη θεση του οδηγού κάτω από το τιμόνι και ξεβιδόνοντας αυτό το πλαστικό που υποτίθεται ότι ήταν η ασφαλειοθήκη ανακάλυψα ότι δεν κρύβεται καμιά ασφαλειοθήκη.
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό geoponos » 23 Ιαν 2007, 09:51

Φιλε GΚ προχθές μου τοποθέτησαν στη SUZUKI το συναγερμο στο σημείο που έχει και το Bluetooh. Ρώτησα το μάστορα κατα την τοποθέτηση που είναι οι ασφάλειιες και μου τις έδειξε. Εκτός από το πλαστικό κάτω από το τιμόνι πρέπει να βγάλεις και το απο κάτω άλλες 2 βιδες. Οι ασφάλειες είναι αριστερά σε σημείο που δε φαίνονται εύκολα. Για να τις δεις πρέπει να ξαπλώσεις και να βάλεις το κεφάλι σου κάτω από το τιμόνι στα πεντάλ. Άσε που το μέρος είναι γεμάτο καλώδια. Καθόλου εύκολη πρόσβαση.
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 24 Ιαν 2007, 02:18

Να ενημερώσω τους κατόχους G.V MULTIMEDIA CYBER STATION οτι με κάλεσαν και μου τοποθέτησαν το bluetooth handsfree kai to interface gia ipod.

Το συστηματάκι αυτό τοποθετήθηκε αριστερα στη θεση του οδηγού κάτω από το τιμόνι και ξεβιδόνοντας αυτό το πλαστικό που υποτίθεται ότι ήταν η ασφαλειοθήκη ανακάλυψα ότι δεν κρύβεται καμιά ασφαλειοθήκη.

Φίλε GK πόσο καιρό το έχεις το GV γιατί εμένα μετά δύο μήνες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Άσε που μπορεί στην Αθήνα να δίνεται προτεραιότητα.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GK » 24 Ιαν 2007, 07:49

Το πήρα τέλη Νοεμβρίου. Εσυ;
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό iguana » 24 Ιαν 2007, 14:03

SilverArrow έγραψε:Να ενημερώσω τους κατόχους G.V MULTIMEDIA CYBER STATION οτι με κάλεσαν και μου τοποθέτησαν το bluetooth handsfree kai to interface gia ipod.

Το συστηματάκι αυτό τοποθετήθηκε αριστερα στη θεση του οδηγού κάτω από το τιμόνι και ξεβιδόνοντας αυτό το πλαστικό που υποτίθεται ότι ήταν η ασφαλειοθήκη ανακάλυψα ότι δεν κρύβεται καμιά ασφαλειοθήκη.

Φίλε GK πόσο καιρό το έχεις το GV γιατί εμένα μετά δύο μήνες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Άσε που μπορεί στην Αθήνα να δίνεται προτεραιότητα.


Εγώ πήρα χθές τηλέφωνο για το συγκεκριμένο θέμα και μου είπαν ότι δεν ήρθε ακόμα.. (θεσσαλονίκη). Αλήθεια είναι καλο το δοκίμασε κανείς?Μπορείς να καλέσεις από την οθόνη?

Τελικά φίλε Silver Arrow είχες απόλυτο δίκιο. Ακολούθησα τις συμβουλές του manual και όλα είναι μια χαρά.ιπότε παραμένει μόνο το θέμα με την πρώτη ταχύτητα που την πετάει. Είμαι ένας ημιευτυχισμένος κάτοχος gv. Σ΄ευχαριστώ και καλές βόλτες.


Έχω φτάσει τα 1000 χιλ. και το θέμα με την πρώτη που με δυσκόλευε για να μπει έχει σχεδόν εξαλειφθεί.Γενικότερα και οι άλλες ταχύτητες μπαίνουν πολύ πιο άνετα.
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 25 Ιαν 2007, 02:10

Και εγώ τέλη Νοεμβρίου το πήρα (πλήρωσες και εσύ δύο φορές τα γαμισιάτικα τέλη κυκλοφορίας) άρα η Αθήνα έχει προτεραιότητα όντως.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 26 Ιαν 2007, 02:16

Παιδιά έχω νέα για τα αυτοκίνητα σας όσον αφορά ελαστικά. Σημειώστε 225-65-17
1. HAKAPELITA NOKIA 5 FINLAND.
Υπάρχουν σε βουλκανιζατέρ στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης, μου μίλησαν για το απόλυτο χειμερινό λάστιχο.
2. YOKOHAMA V 901 JAPAN.
Επίσης μου είπαν ότι ερχονται λάστιχα σε αυτές τισ διαστάσεις από όλες τις εταιρείες πολύ σύντομα.
Το έχω γρ'αψει και σε άλλο post αλλά νομίζω ότι πρέπει να καταγραφεί και εδώ
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 26 Ιαν 2007, 02:19

Τελικά το παίρνω πίσω για την προτεραιότητα της Αθήνας, αύριο περνάω και εγώ τα καλούδια του διαστημόπλοιου. Με κάλεσαν σήμερα τηλεφωνικώς και μπορώ να πω ότι χάρηκα πολύ.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 27 Ιαν 2007, 02:39

Μου τα πέρασαν σε ένα τέταρτο, πολύ καλή δουλειά. Το blue tooth είναι όλα τα λεφτά μιλάμε για μεγάλη άνεση τέλειο ήχο και για τον συνομιλητή σου και για εσένα, καλείς είτε από το κινητό είτε από την οθόνη το ίδιο και στην εισερχόμενη κλήση, επόμενη κίνηση να μεταφέρω και τις επαφές από την μνήμη του κινητού στο διαστημόπλοιο. Με ενημέρωσαν ότι στην kenwood έχουν αναβάθμιση του συστήματος και χάρτες για 70 πόλεις φυσικά και της Θεσσαλονίκης.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 27 Ιαν 2007, 02:49

Ξέχασα το ipod τώρα πρέπει να αγοράσουμε και αυτό το καλούδι. Υπάρχει τώρα πια ένα καλώδιο μέσα στο ντουλαπάκι που συνδέεις το ipod και έχει τον πλήρη έλεγχο του στην οθόνη ενώ παίρνει ταυτόχρονα από το ίδιο καλώδιο ρεύμα. Δεν συνδέονται τα ipod που βγήκαν και έχουν και video συνδέονται όλα τα μοντέλα του nano. Επίσης κατά την τοποθέτηση αν έχεται μαζί σας ένα ζευγάρι καλώδια rca μπορούν να το τοποθετήσουν και αυτό εκεί με αποτέλεσμα να μπορείς να συνδέσεις οποιδήποτε mp3 αλλά δεν θα το ελέγχεις από την οθόνη , μόνο από την ίδια την συσκευή. Και όταν μιλάμε για έλεγχο βλέπεις τις λίστες των τργουδιών album που έχεις φτιάξει κτλ.
Την άλλη εβδομάδα πάω για τον μεταλικό συντονισμό, και το κάθισμα του οδηγού που κουνιέται, θα σας ενημερώσω πάραυτα.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό geoponos » 27 Ιαν 2007, 13:31

Όντως είναι πολυ καλο το bluetooth. Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν υποστηριζει Ελληνικά και ότι Ελληνικό έχεις στον καταλογο δε μπορεις να το διαβασεις. Επίσης δε μπορείς να σβήσεις μενονωμένα τηλεφωνα. Πρέπει να σβήσεις το κινητό και αυτοματως σβήνονται όλα.
Σχετικά με τους χάρτες SilverArrow σου είπαν με ποιο τρόπο και πότε μπορούμε να τους πάρουμε??? Δωρεάν ή όχι.
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό iguana » 28 Ιαν 2007, 20:48

geoponos έγραψε:Όντως είναι πολυ καλο το bluetooth. Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν υποστηριζει Ελληνικά και ότι Ελληνικό έχεις στον καταλογο δε μπορεις να το διαβασεις. Επίσης δε μπορείς να σβήσεις μενονωμένα τηλεφωνα. Πρέπει να σβήσεις το κινητό και αυτοματως σβήνονται όλα.
Σχετικά με τους χάρτες SilverArrow σου είπαν με ποιο τρόπο και πότε μπορούμε να τους πάρουμε??? Δωρεάν ή όχι.


Μου τα πέρασαν και εμενα χθες. Το bluetooth είναι πολύ καλό και πολύ χρήσιμο. To ipod δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ.. Επίσης μου έβαλε καινούριο χάρτη της garmin με 50 ευρώ. Με μια πρώτη ματία φαίνεται πολύ καλος,καμια σχεση με αυτον που είχε και αρκετα αναλυτικός.Μου απενεργοποίησαν και το χειρόφρενο και τώρα έχω εικόνα συνέχεια.
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GK » 29 Ιαν 2007, 09:44

Φίλε iguana να είσαι ιδιαίτερα προσεχτικός! Είναι εύκολο να παρασυρθείς με ενεργοποιημένη την τηλεόραση. Εκτός και αν έχεις παιδάκια που θέλουν να παρακολουθούν.
Να σε ρωτήσω τώρα για τον χάρτη που μπορούμε να τον φορτώσουμε;; Έχει και επαρχιακό δίκτυο δρόμων;;
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες