Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ποοβλημα με ρελαντι σε jimny

ποοβλημα με ρελαντι σε jimny

Δημοσίευσηαπό kounabakos » 09 Οκτ 2006, 18:44

παιδια πριν 3 βδομαδες γεμισα το ρεζερβουαρ απο ενα πρατηριο της ΕΚΟ και απο τοτε ξεκινησε το προβλημα. οταν ειναι στο ρελαντι το αμαξι μαρσαρει απο μονο του φτανει μεχρι τησ 2.000 στροφες πεφτει στις 800 και ξανα τα ιδιά.απο τοτε το εχω γεμισει αλλες δυο φορες με σουπερ αμολυβδη απο πρατηριο της ΒP αλλα τιποτα.τα ιδια κανει. τι να κανω? εχει τυχη σε κανενα σας? προβλημα βενζινας ειναι? η τιποτε αλλο?
Άβαταρ μέλους
kounabakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 10:52

ποοβλημα με ρελαντι σε jimny

Δημοσίευσηαπό jimnys » 10 Οκτ 2006, 23:30

Δεν το βλέπω για πρόβλημα βενζίνης φίλε μου, περισσότερο μου κάνει για ελειπή τροφοδοσία->πάει να σβήσει και ανεβάζει στροφές(σκουπίδια στο φίλτρο βενζίνης??) ή πρόβλημα στα ηλεκτρονικά του...
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό kounabakos » 29 Οκτ 2006, 13:15

δεν ξερω φιλε μου τι να πω? του εβαλα ενα καθαριστικο συστηματος injection το πλακωσα και στην εθνικη και ειχε στρωσει για κανα δυο μερες.τωρα παλι τα ιδια.πηγα αντιπροσωπεια για να το δουν και να κλεισω ραντεβου και μου ειπε ο μαστορας οτι θα το βαλει στον εγκεφαλο και θα αρχησει μου λεει να μου αλαζει μπουζι ντισιμπιτερ ρυθμιστη ρελαντι και οτι αλλο νομισει αυτος μεχρι να βρει την βλαβη.και τωρα το σκεφτομαι να το παω.αν ειναι να αλλαξει ολη τη μηχανη μεχρι να βρει τι φταιει ας μου λειπει.
Άβαταρ μέλους
kounabakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 10:52


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες