Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για το νέο Grand Vitara

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό PKKGV2006 » 16 Μαρ 2007, 16:40

Καλησπέρα σε όλους και καλοτάξιδα τα νέα GV.
Για κοιτάξτε στο 4x4misutonida.com

Το βρήκα τυχαία , έχει και ποδιές για το κάτω μέρος

Είναι από Ισπανία , άρα € , χμ!!

Πάντως άν κάποιος έχει χρόνο και βρεί τιμές και τρόπο αποστολής μέσω επικοινωνίας μέσω email , δεν κάνουμε καμιά ομαδική παραγγελία??
Πάντως την εταιρεία αυτή την εισάγει και καλά από Ιταλία ??ένας Ελληνας κάπου στον Υμηττό και στο Site την παρουσιάζει για Ιταλική.Πάντως εμένα για Ισπανικά μου φαίνονται.

Εγώ πάντως δεν έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο μέσω email αλλά άν μπορούμε να πάρουμε ποδιές ή ότι άλλο με καλή τιμή , δεν το κοιτάμε??

Αναμένω

Φιλικά PKK GV 2006
Αλλά αγορασμένο το 2005
Άβαταρ μέλους
PKKGV2006
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 06 Μάιος 2006, 12:02

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό cnik » 19 Μαρ 2007, 22:01

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ, ΕΧΩ ΤΟ 5-ΘΥΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ ΤΗΣ SUZUKI ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗ ΔΕΣΤΡΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΗΞΗ ΤΗΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ (ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;) ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΕΣΤΡΑ ΠΙΣΩ; ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΕΣΤΡΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ Η ΜΕ ΤΟ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΕ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΡΕΙΛΕΡ);
Άβαταρ μέλους
cnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Αύγ 2005, 18:09
Τοποθεσία: Αγιάσος-Μυτιλήνης-Λέσβου

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό geoponos » 19 Μαρ 2007, 23:07

Φίλε cnik και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Μου έβαλαν τον κοτσαδορο και αφαίρεσαν τον κρίκο ρυμούλκησης γιατί ο κοτσαδορος πιάνει και στο σημείο που είναι ο κρίκος.
Πήγα λοιπόν στην αντιπροσωπεία και τους είπα να τον βάλουν πάλι. Και τι ακούω ??? τον πετάξαμε γιατί δε σου χρειάζεται.. Τι λέτε ρε παιδία. Και πως θα τραβήξω κάποιον με σχοινί ή συρματόσχοινο??? Δε γίνεται με τον κοτσαδορο. Με τα πολλά μου είπαν ότι στο επόμενο που θα έβαζαν κοτσαδορο θα τον κρατούσαν κα θα τον τοποθετούσαν στο δικό μου. Έτσι και έγινε. Να το απαιτήσεις να στο βάλουν πίσω. Αλήθεια στο μπεζ χρώμα αμάξωμα ο κοτσαδορος το ίδιο είναι??? Εμένα μου τοποθέτησαν ένα μαύρο Αλλά είναι οκ δε φαίνεται και πολύ….
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό cnik » 20 Μαρ 2007, 07:44

ΕΜΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΕΙΝΑΙ
Άβαταρ μέλους
cnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Αύγ 2005, 18:09
Τοποθεσία: Αγιάσος-Μυτιλήνης-Λέσβου

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό geoponos » 20 Μαρ 2007, 08:29

Εκ παραδρομής στο προηγούμενο μήνυμα εννοούσα αντί για κοτσαδόρο τον κρίκο ρυμούλκησης δίπλα στην εξάτμιση. Έχει το χρώμα του αμαξώματος????
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό geoponos » 20 Μαρ 2007, 08:30

Εκ παραδρομής στο προηγούμενο μήνυμα εννοούσα αντί για κοτσαδόρο τον κρίκο ρυμούλκησης δίπλα στην εξάτμιση. Έχει το χρώμα του αμαξώματος????
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό cnik » 20 Μαρ 2007, 10:38

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΔΕΣΤΡΑ ΔΕΣ ΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ. ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ! ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΒΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΞΕΡΕΙΣ;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
cnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Αύγ 2005, 18:09
Τοποθεσία: Αγιάσος-Μυτιλήνης-Λέσβου

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό geoponos » 20 Μαρ 2007, 10:43

Φυσικά και γίνεται.. Τουλάχιστον στο δικό μου το μόνο που εκαναν ήταν να το σηκώσουν και να βιδώσουν τον κρίκο από κάτω δεξιά στη θέση του. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζεται με τον κοτσαδόρο της suzuki αλλά φαντάζομαι η ίδια διαδικασία θα είναι. 2 βίδες είναι.
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ NEW GRAND VITARA

Δημοσίευσηαπό edelweisalexis » 20 Μαρ 2007, 15:37

Μόνο cnik να ελέγξεις άν είναι αρκετά μακριές αυτές οι 2 βίδες αφού σ' αυτές θα προστεθεί και ο κρίκος
Άβαταρ μέλους
edelweisalexis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 00:17
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 20 Μαρ 2007, 18:00

ΦΙΛΟΙ cnik και geoponos
Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιόν κοτσάδορο βάλατε της Suzuki ή κάποιας άλλης εταιρίας ?
Αν γίνεται γράψτε τις τιμές (αγορά + περαστικά) και τις μάρκες των κοτσαδόρων.
Τελικά ο κρίκος ρυμούλκησης (πίσω δεξιά στην εξάτμιση) πρέπει να βγει ή οχι ?
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Δημοσίευσηαπό geoponos » 20 Μαρ 2007, 18:21

ΕγΕμενα ο κοτσαδόρος ήταν δώρο με την αγορά οπότε τιμές και περαστικά δεν ξέρω. Φυσικά και ΔΕΝ ήταν της SUZUKI πράγμα το οποίο ανακάλυψα όταν το παρέλαβα. Βέβαια δεν το διευκρίνησα και εγώ από την αρχή νομίζοντας ότι θα είναι.... Τέλος πάντων. Από ότι θυμαμαι η ετικέτα λεει κάποιον στην Αθήνα.. Θα το κοιτάξω και θα σας πω. Όσον αφορά τον κρίκο πιστεύω ότι είναι απαραίτητος και ΔΕΝ πρέπει να βγεί. Πως θα ρυμουλκήσεις κάποιον σε ανηφόρα με μεγάλη κλίση με τον κοτσαδόρο ??? Αφενός μεν θα βγεί ο ιμάντας η το συρματόσχοινο από τη θέση του αφετέρου ο κρίκος από το συρματόσχοινο θα πρέπει να χωράει στον κοτσαδόρο. Άρα πρέπει να υπάρχει και ο κρίκος ρυμούλκησης.
Αυτά
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευσηαπό cnik » 20 Μαρ 2007, 22:48

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SUZUKI EINAI ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΛΕΩ Η ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΤΩΡΑ Η ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΣΤΟ 70 ΜΕ 80% ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ!!! ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 300€ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΤΗΣ SUZUKI. ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΣΤΡΑ ΠΙΣΩ ΑΓΟΡΑΣΑ(4€) ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΤΑΛΑΚΙ (ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΚΕΦΑΛΗ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΝΩΣΑ ΤΟ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ!! ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Η ΠΙΣΩ ΔΕΣΤΡΑ ΜΕ ΤΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΙΔΕΣ ΣΤΟ ΚΡΙΚΟ, ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.
Άβαταρ μέλους
cnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Αύγ 2005, 18:09
Τοποθεσία: Αγιάσος-Μυτιλήνης-Λέσβου

Δημοσίευσηαπό cnik » 20 Μαρ 2007, 22:54

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΡΩΤΟΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΤΕ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ!!!
Άβαταρ μέλους
cnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Αύγ 2005, 18:09
Τοποθεσία: Αγιάσος-Μυτιλήνης-Λέσβου

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 21 Μαρ 2007, 15:14

Αυτο που λεει ο cniκ εχει δικιο,μου το ειπαν και εμενα...Παιδια με βαλατε σε σκεψεις..πριν λιγες μερες εγινα και εγω ενας VITARAKIAS...καλος σας βρηκα καταρχην..μου βαλανε δωρο τον κοτσαδορο-τους ειπα οτι θελω τον γνήσιο,λετε να με κανανε μπινια?τι χαζος δεν το ελενξα,οπως δεν ελενξα και για το ρευμα,λετε να μην το εχουν συνδεση?εχω να πω και κατι για τον kenwood-αλλα δεν ειναι το θεμα αυτο-θα το γραψω σε αλλο topic..ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό nignis » 21 Μαρ 2007, 17:28

ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ οτι μου έκαναν και εμένα το ίδιο στο Ignis...


μα καλά, είναι κόπος να αφήσουν τη δεστρα??

τι τους πιάνει και την ξηλώνουν???

αφηστε που είναι απαραίτητο για το Ignis... για εκεί που πάω
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες